Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Mam 29 lat. Sucha skóra . Zauważyłam już u siebie pierwsze zmarszczi ( chociaż widziałam je również w wieku 24 lat, tyle,ze ostatnio się powiekszyły tak wiec nawet na zdjęciach je widać).Co jest Waszym zdanie lepsze?
Niby mówią,że botoks ale ja szczerze powiedziawsszy to trochę się boję tego typu zastrzyków. Słyszałam jeszce ,że fajna może być ta mezoterapia. Czy któraś była? Jesli tak to gdzie i czy jesteście zadowolone z efektów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Najlepiej jakbyś nie pytała sie na forum ale skontaktowała się z lekarzem, który się tym zajmuje ,żeby zobaczył jak wygląda Twoja twarz i doradził Ci co będzie lepsze. Ja róweniż mam bogatą mimikę twarzy i mam zmarszczki. Zdecydowałam się na mezoterapię za poradą lekarza i jestem zadowolona. Na początek jest bardziej polecana bo nie tylko likwiduje zmarszczki ale również ożywia cerę. Likwiduje cienie pod oczami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

A mogę się jeszcze zapytać gdzie robiłaś tą mezoterapię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Clinica Cosmetologica na Wrzeszczu ( w budynku polon park na skłodowskiej). Większość lekarzy rekomenduje mezoterapię przed botoksem. Jak mezoterapia nie da u Ciebie efetów to wtedy mozesz spróbować botoksu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

A tam są jeszcze za darmo te konsultacje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Tak. Ja pierwszą wizytę miałam za darmo tak wiec chociażby ze względu na to warto jest zapisać się i dopytać. Sama obecnie zastanawiam się nad kwasem hialuronowym bo porozbiły mi się zmarchy w okolicach ust ( te dwie bruzdy, które lecą od nosa do brody i już się nie mogę na nie patrzeć). Z tego co jednak wiem to nie stosuje się tego w okolice oczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Również polecam mezoterapię. Do tego co miesiąc jakiś peeling chemiczny w postaci kwasów i/lub retinol. Skóra gładka, odświeżona a nie zdziwiona :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Ja z zabiegami wolę się wstrzymać. Nie mówię, że na zawsze, ale póki można stosować kremy jak np ten zdrowie.wprost.pl/zdrowie/10018958/Skuteczna-redukcja-zmarszczek.html to wolę w ten sposób je eliminować i zapobiegać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Gabinet http://www.lepink.pl rewelacja!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Medycyna estetyczna to tylko do lekarza , nie chodzcie do gabinetów kosmetycznych ani fryzjerskich.Moja kumpela powiększała sobie usta u kosmetyczki ,miała powikłania , kosmetyczka ją zbyła , nawet recepty ci nie wypisze odsyła potem do lekarza a nikt nie chce cie potem leczyc . Ja chodze do dr. Omernik do Sea Tower , mam do niej pełne zaufanie . Taka porada co zrobić , jak pomóc twojej skórze jest bezpłatna .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mezoterapia jest ok

Mikroigłówka faktycznie może pobudzić skórę do regeneracji - na tym zresztą polega ten zabieg. Dobra kosmetyczka może również pomóc Ci kwasami - tylko tu ostrożnie, żeby trafić na kogoś kompetentnego, bo można zrobić sobie poważną krzywdę!
Botoks traktuj jako naprawdę ostateczność - na początku jest super efekt, ale nie jest trwały i potrafią pojawić się powikłania - np. niedowład mięśni mimicznych, albo przemieszczenie botuliny.

Poza mikroigłówką można też polecić kosmetyki, które powodują relaksację zmarszczek. Tu dziewczyna sensownie opowiada na ten temat: https://www.youtube.com/watch?v=C7MnSek1Pz0
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo fajny efekt dają zabiegi z toksyna botulinową. Na zmarszczki mimiczne te pierwsze jak i te głębsze botulina jest najlepsza. Info na ten temat masz tu . Ja planuję w przyszłym miesiącu się wybrać na taki zabieg bo mam strasznie głębokie zmarszczki w szczególności na czole.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zabieg preparatem z toksyną botulinową jest bardzo skuteczny, polecam ;) byłam na nim w Estetyka Day Spa w Piasecznie i bardzo podobają mi się efekty po
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mezoterapia sama w sobie nie jest zabiegiem na zmarszczki. potrafi odżywkić oraz nawilżyć skórę. Miałam zabieg i jestem zadowolona ale jeśli liczycie na to, że zabieg zlikwiduje zmarszczki to raczej nie macie co na to liczyć z uwagi na to, ze zmarszczki powstają z powodu kurczenia sie mięśni i warto jest wybrać się na zabieg botoksu, który te mięśnie rozluźni.... Tak że nie będą się marszczyły:
http://supernowosci24.pl/toksyna-botulinowa-botox-pogromca-zmarszczek-mimicznych/
Na stronie jest opisane jak botoks działa. Sama trochę bałam sie bólu jak sie wybierałam na zabieg bo różne rzeczy się na jego temat pisze. Ale nie było tak źle ;) Troche mnie bolało ale było to wykonywane niewielką igła tak wiec generalnie nie było tak źle.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Oj tu jesteś w błędzie. Mezoterapia to bardzo wszechstronny zabieg. Ma na celu nie tylko odżywić, czy nawilżyć skórę, ale za pomocą odpowiednich dodatków do wstrzykiwanych koktajli, jest w stanie nieźle poradzić sobie ze zmarszczkami.
Nie mówię tu o zmarszczkach głębokich, ale o tych pierwszych, występujących przed trzydziestką. Poczytaj sobie o zabiegu zwanym mezolift ( dermestetic.pl/zabiegi/mezolift ). Jest to mezoterapia z dodatkiem kwasu hialuronowego, świetnie spłyca drobne zmarszczki i odżywia skórę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja zrobiłam wypełnienie wypełniaczem Restylane. i jest fajny delikatny efekt. skóra nawilżona i gładka. to mega plus i komfort!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zabiegów na pierwsze zmarszczki jest wiele. Najlepiej skorzystać z porad specjalisty. Bardzo polecam panią doktor Katarzynę Osipowicz i warszawską klinikę OT CO. Bardzo nowoczesny sprzęt, dużo różnorodnych zabiegów, i bardzo fachowa pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na mimiczne raczej lepszy jest botoks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uwielbiam mezoterapię igłową, to moje wielkie kosmetyczne odkrycie.
Wykonuję ją już od prawie 2 lat, w seriach po 4-5 zabiegów co 3 tyg- miesiąc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sostera gdzie robisz zabiegi? I na ile zabiegów powinnam się wybrać, aby zobaczyć wyraźny efekt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Clinica Dermatologica w Gdańsku :) Najlepiej wybrać się na serię zabiegow, jeden zabieg nie przyniesie Ci dobrego rezultatu. Podobnie jest w sumie z kosmetykami. Jeśli raz użyjesz nowego serum to nie zobaczysz rezultatu, powinnas stosować dłużej ;) To ile zabiegów będzie konieczne zależy rownież od stanu skóry jak rownież od tego jakie są potrzeby Twojej skóry. Inne ma skóra tłusta, inne ma skóra sucha. Najlepiej zapisz się na konsultację. W clinica dermatologica są darmowe, tak wiec doradzą Ci ile zabiegów bedzie odpowiednie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzieki za odpowiedz.
To mam jeszcze jedno pytanie. Czy mezoterapia podanea pod oczy kaniula, ale nie pod miesien okrezny oka, moze spowodowac
opuchniecia, worki itp, jesli ma sie sklonnosci do podpuchniec pod oczami?
Musze sie zajac skora wokol oczu, bo sucha sie robi strasznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja tez mialam efekt juz na drugi dzien. Mam juz 5 miesiecy i delikatnie puscilo ale tylko odrobinke w marcu dokladam w lwia. Kurze jak robilam tez efekt niemal natychmiastowy.
https://bonadea-krakow.net.pl/aktualnosci/botox-jak-czesto-powtarzac-zabieg/

Polecam zajrzeć sobie tutaj. Na stornie jest opisane z jaką częstotliwością powinno się powtarzać zabieg botoksu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na zmarszczki znalazłam bardzo dobry krem w Hebe z witaminą c z Bielendy- z serii bio Vitamin C. znakomita linia kosmetyków do cery dojrzałej, o działaniu przeciwzmarszczkowym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Botoks czy mezoterapia na pierwsze zmarszczki mimiczne

Na zmarszczki polecam mezoterapię igłową i mikroigłową :) Twarz szybko się regeneruje po zabiegu a efekty widać już po pierwszym. Tu wykonywałam serię i jestem bardzo zadowolona: https://dermolove.pl/mezoterapia/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może wypróbuj Derma Roller? W domowych warunkach można stosować i daje to efekty przy regularnym zastosowaniu :-) trzeba trochę wiedzieć jak to bezpiecznie zrobić, ale jest wielu kosmetologów i dermatologów na YouTubie, którzy to objaśniają. Parę filmików i człowiek staje się ekspertem. Do tego dobry roller - to podstawa. Ale nawet taki za 1-2 stówy i tak wyjdzie taniej niż zabiegi u kosmetyczki, ja zainwestowałam parę tygodni temu i już widzę rezultaty :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie czytałam o tych rollerach, ale trochę się bałam... Jak często to stosujesz? Czy to rollowanie boli?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rollowanie nie boli, ale nie naciskasz nie wiadomo jak na skórę, tylko delikatnie "jeździsz" po niej tym rollerem. Można czuć mały dyskomfort, ale to nawet nie powinien być ból. Ja stosuję raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, w zależności od kondycji skóry. Na pierwsze efekty trzeba troszkę poczekać, ale warto. Tylko należy też dobrać odpowiedni roller, zwłaszcza jak się zaczyna - nie za długie igły no i jakieś sprawdzonej firmy :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jaki masz dokładnie roller? Ten którego używasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam taki: https://www.notino.pl/zoe-ayla/micro-needling-derma-roller-aplikator-mikroiglowy-do-twarzy/
generalnie jak samemu robisz i nie masz wprawy to roller nie powinien mieć igieł dłuższych niż 0,5 mm - takie tutaj są. Niektórzy zalecają mało wprawionym nawet 0,2 mm, ale gadałam z koleżanką kosmetyczką i mówiła, ze 0,5 też jest w porządku tylko właśnie delikatnie jeździsz tym po skórze twarzy, a nie naciskasz :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam wygładzanie zmarszczek botoksem, sama już 2 razy wygładzałam. Jeżdze do Białegostoku do kliniki Humana Medica Omeda do dr Doroty Żukowskiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wydaje mi się, że lepiej na takie zmarszczki botoks ale nie mam pewności - najlepiej dopytać w gabinecie, https://www.depilacja-laserowa.net.pl/blog/ możesz ich dopytać śmiało
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zastosowałam https://brukselki.pl/w-jaki-sposob-radzic-sobie-ze-zmarszczkami-mimicznymi/ problem rozwiązany.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam zmarszczki wygładzane botoksem w łódzkiej klinice Dermed u dr Doroty Żukowskiej, trafiłam tu z polecenia. Efekt super i na pewno jeszcze tu wróce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Akurat ja byłam na mezoterapi bezigłowej w https://bonjour-gliwice.pl/ także z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce. Zabiegi wykonywane są fachowo przez osoby z naprawdę wielkim doświadczeniem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdzi sie mezoterapia igłowa , znajoma w https://www.poczuciepiekna.pl/oferta/zabiegi-na-twarz/zabiegi-intensywne-regenerujace/mezoterapia-iglowa-twarzy miała taki zabieg i efekty widać gołym okiem. Ma ok. 40 lat, myślę że to zabieg idealny już po trzydziestce
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

efekt odrazu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Depilacja laserowa Kiedy i gdzie (65 odpowiedzi)

Witam wszystkich. Aktualnie mieszkam w UK, w drugiej połowie sierpnia planuję przyjazd do Polski...

paznokcie zelowe gdzie? (76 odpowiedzi)

Gdzie polecacie zrobienie paznokci zelowych?I w miare nie drogo?

Dobrej jakości ubrania (21 odpowiedzi)

Chciałabym poznać wasze zdanie dotyczące dobrej jakości ubrań (i mam tu na myśli...