CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Co prawda Clo nie brałam, ale w wątku się udzielałam i są fajne dziewczyny :) Teraz mi przypadło założenie nowego :)
Więc ja i mój 2centymetrowy lokator przesyłamy fludiki i życzymy powodzenia !!! :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Żonka - dziękuje za pocieszenie, mam nadzieję, że i w moim przypadku Nasz Doktorek będzie taki hojny ;) no, ale teraz póki co tym się nie zajmuje tylko mam na głowie przyjemniejsze sprawy ;) wiadomo przytulanka i za dwa tyg jedziemy na weselicho - nie mogę się doczekać, uwielbiam takie imprezy!! :D

Olimpa - oczywiście , że jak trzeba będzie trochę będę koloryzować, chociaż za dużo nie muszę, bo pracuję gdzie pracuję i naprawdę tam lekko nie jest, więc ściemniać nie będę :) a co do wyrzutów sumienia, ja raczej ich nie będę mieć, bo nie znoszę tej pracy, nie jest w ogóle związana z moim zawodem (po prostu chodzę tam, bo nie chcę być na utrzymaniu Męża, poza tym tak lekko z pracą to to nie jest :( zwłaszcza jak mają wobec mnie jakieś dziwne wytyczne...)

eMILKA - dzięki :) tak dzisiaj koło 20 zastrzyk będzie robiony :D a potem czekamy na efekty... ;) Co m a być to będzie, ale w ogóle ostatnio z moim B uświadomiliśmy sobie, że My i bez CLO mamy szanse na bliźniaki w natłoku tego wszystkiego (wstyd się przyznać) zupełnie wyleciało Nam z głowy, że B Św.p. Mama była jedną z bliźniaczek, więc szansa na mnogie potomstwo jest i to dość dużą :D he, he...

A co do tego CLO i monitoringu, faktycznie doktorek ma rację, ja byłam u Niego teraz w sobotę i teraz w kolejną sobotę mam iść do Niego zobaczyć, czy pęcherzyki pękły... Więc faktycznie jak wyjeżdżasz to nie ma sensu brania :) My w sumie też od 1 lipca mamy urlop, ale raczej nie zapowiada się, że gdzieś wyjeżdżamy - mieliśmy dłuuuugą rozmowę i mój Mąż powiedział, albo rybki albo akwarium :P więc jeśli już to pojedziemy na 2 - 3 dni na działkę i wsio :)

Miłego dzionka :)
PS. W końcu przyszło lato :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Iwonus - ja takie plamienia przed też kiedyś przerabiałam, podobno są one wynikiem za niskiego poziomu progesteronu w ostatniej fazie cyklu. Dostałam wtedy luteinę na dwa następne cykle i wszystko się unormowało.

Olesia - gratuluję pęcherzyków! Dzisiaj zastrzyk i do dzieła! :D

A ja się skonsultowałam z naszym Doktorkiem odnośnie brania CLO i wyjazdu lipcowego i powiedział, że mam teraz nie zaczynać go brać bo nie mogę wyjechać i zostać bez opieki bo przy tym leku trzeba cały czas być pod kontrolą także na razie zwykły monitoring cyklu (mam nadzieję na naturalną owulację) a od sierpnia jak się nie uda ruszymy z CLO.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Genetyczne robi inny lekarz ja na połówkowym i tym usg w 34-36tc byłam u dr Długosza, genetyczne miałam u Pani dr nie pamiętam nazwiska- była bardzo rzeczowa i sympatyczna, ale jakbym miała robić teraz to bym poszła do dr Długosza, jakoś wzbudził moje zaufanie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Ania81 i zonkaa - mam do Was pytanie? U kogo robiłyście usg genetyczne w Gamecie? Czy wykonuje je Wasz lekarz prowadzący czy ktoś inny? Dr Ś wspomniał nam żebyśmy się zastanowili nad usg genetycznym i zapomniałam zapytać co i jak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Olesia w razie czego koloruj dodatkowo jaką masz ciężką pracę i tyle !

Ja tam prawie od początku ciąży jestem na zwolnieniu i nie załuje :) Jak były takie śnieg któregoś dnia i miałabym się zrywać o 5 i wracać do domu o 18:00, to bym chyba padła :/ nie mówiąc o rzygach w pociągu :P

Na początku miałam wyrzuty sumienia, choć naprawdę musiałąm dzwigac no i jeszcze kontakt z chemicznymi środkami, plus nerwy :/

Teraz w sumie to tak się dobrze czuje, że mogłabym chodzić do pracy, ale po co patrzeć na tego pacana mojego szefa ?:P A po drugie szkoda takiej ładnej pogody :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Olesiu - spokojnie, mnie już na pierwszej wizycie (chyba w 6 tygodniu) sam zapytał czy zwolnienie potrzebuję :) A teraz bez problemu je dał jak o nie poprosiłam :) Tyle, że nie wiem czy u mnie nie przez to że mam mięśniaka, ale generalnie pamiętam, że mówił wtedy że ciąża szczęśliwie zagnieździła się z dala od niego, więc myślę, że teraz tak Ci mówi, a jak przyjdzie co do czego - sam zaproponuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Hej Dziewuszki :)

Iwonus - jesteś baaardzo kochana!! :) Dziękuje, ja za Ciebie i resztę Staraczek również 3mam kciuki, co by się w końcu Nam udało :)

Co do @ - nie umiem Ci powiedzieć, ale może powinnaś wybrać się z tymi plamieniami do lekarza? Bo to nie jest raczej normalne... ja faktycznie miałam teraz przed @ jeden dzień tego dziwnego plamienia, ale na następny dzień już wszystko dobrze było @ przebiegła normalnie i jak się skończyło wszystko w normie jest... Ja bym na Twoim miejscu się wybrała jednak do lekarza :)

a tak w ogóle przed chwilą wróciłam od lekarza, mam dwa pęcherzyki - widziałam je na monitoringu - jeden ma 18 mm, a drugi bodajże 15 mm w poniedziałek Mężulek ma podać mi zastrzyk i za tydzień w sobotę do kontroli zobaczyć czy pękły :) Matko jak ja się cieszę...
Ale oczywiście nie przyznałam się doktorkowi do wzięcia tej dodatkowej tabletki, bo okazuje się, że dobrze mi zapisał, że tak miało być... Powiedział, że te tabl. są dobierane indywidualnie do potrzeb danej pacjentki, więc nabrałam wody w ustach i nic Mu nie powiedziałam :)

Żonka, mam do Ciebie pytanko - czy doktorek dawał Ci bez problemu zwolnienie w ciąży i od kiedy je masz? Bo ja zapytałam o coś dla mnie istotnego i lekarz odpowiedział, że generalnie ciąża to nie choroba i pacjentki raczej pracują tak długo jak mogą, wszystko ładnie pięknie, ale jak ktoś ma pracę, że stoi na nogach co chwilę, ręce w górze lub dźwiga kartony - to ciekawa jestem co wtedy? Trochę mnie tym zmartwił (śmieszne, bo w ciąży jeszcze nie jestem i nie wiadomo czy w ogóle będę), na szczęście mój kochany Mąż mnie pociesza, że pójdę do innego lekarza - może i to jakieś wyjście jest...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Hej dziewczyny:)

Olesia to ja trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i te wspomniane bliźniaki:) Zdecydowanie zasłużyłaś na taką nagrodę - dwa aniołki jednocześnie:)

U mnie znowu się kręci jakoś dziwnie - miałam śluz zabarwiony na brąz jakoś na kilka dnia przed @, potem @ i teraz mam 10 dc i znowu pojawia się ten dziwny, lekko brązowy śluz. Ah nie ogarniam - nigdy tak nie miałam:/Obwianiałabym bromka, bo nigdy tak wczesniej nie miałam ale juz sama niewiem:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Dziewczyny jesteście wielkie!!! :****

No więc tak - przyznaję się bez bicia, wzięłam tą dodatkową połówkę - trudno, zaszkodzić nie powinno :) a może przynieść dodatkowy efekt :D

zobaczymy co w sobotę powie doktorek, w zależności co mi powie zobaczę czy się przyznam do tej tabletki ;) he, he...

eMILKA - dokładnie dobrze policzyłaś, to będzie mój 12 dc :) co do cykli u mnie różnie z nimi jest, raz miałam 24 dc )z resztą ostatni taki miałam), innym razem 35dc - i tak mi skakało sobie, więc nie wiem jak doktorek to obliczał, ale ufam Mu :) u mnie żadnych skutków ubocznych nie ma, a też dodatkowo biorę Euthyrox i Bromergon, no może po CLO zauważyłam lepszy śluz, to możliwe? :)

Żonka - nie chcę Mu na razie d*pska zawracać takimi pierdołami ;) poza tym On oficjalnie mi numeru swojego nie dał, więc nie chcę sobie robić kłopotów :D wzięłam tabl i już - a mi już coś na wizycie podpadło, bo najpierw napisał 4 - 8 dc, potem powiedział, że się pomylił i policzył jeszcze raz i o ile dobrze pamiętam zatrzymał piąty palec na 7 i mi zmienił na 4 - 7, więc to prawdopodobnie była pomyłka :D ja generalnie pęcherzyki też wcześniej miałam, więc podejrzewam, że dlatego dał mi tylko połówkę ;)

Aniu - 3maj kciuki jak najmocniej :) ja się za bliźniaki nie pogniewam, oj nie!! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Ja bralam CLO roznie, od 3dc przez 5 dni, a pozniej przez 7 dni. Pierwszy cykl z CLO jest tak jakby "testowy" by zobaczyć jak organizm reaguje. Później lekarz może zwiększyć dawkę.

U mnie ze skutków ubocznych jedynie uderzenia gorąca :D Nie jest to fajne, z każdym cyklem z CLO miałam wrażenie, że są większe. Lekarz powiedział, że to częsta reakcja.

Powodzenia dziewczynki :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Hej dziewczyny:)
Olesia trzymam kciuki za bliźniaki.. ja mam teraz 2 chłopców w domu i jest istny armagedon:), siostra codziennie przychodzi z synkiem mi pomagać.. moja noga lepiej teraz ma piękne wiosenne kolory od żółci po dojrzałą śliwkę:) ale już mniej puchnie..
ja też brałam clo 5 dni -nawet 2 tab obie wieczorem miałam owu bez niej, ale z clo ponoć są większe szanse.. ja tam zaufałam lekarzowi i nie żałuję, a producenci leków muszą pisać o skutkach ubocznych nawet jeśli dotyczą 1 na 1000 os, które dany lek biorą..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Moim jedynym skutkiem ubocznym był duży ból piersi i przed @, wcześniej też bolały ale po clo dotknąć ich nie mogłam... Bardzo się też powiększyły ku uciesze męża :P Mnie po przeczytaniu ulotki też przerażały skutki uboczne, ale z perspektywy czasu widzę, że to była dobra decyzja. Kto wie, czy dane by mi było teraz czuć mojego synusia jak harcuje w brzuszku :) Brałam wieczorem :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Dziewczyny a miałyście jakieś skutki uboczne po Clo? Lepiej wziać rano czy wieczorem? Trochę mnie te tabsy przerażają a w perspektywie impreza rodzinna i muszę być w formie. Biorę też Dostinex i Euthyrox ale one na mnie wrażenia nie robią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Olesia możliwe że się pomylił. Ja bym na Twoim miejscu zadzwoniła się dopytać. Ja brałam również przez 5 dni ale zaczynałam już 2 dc i brałam po 1 tabletce. Po takiej dawce miałam zazwyczaj 1-2 pęcherzyki. W szczęśliwym cyklu były również 2 i lekarz mówił, że jak nie boimy się bliźniaków to działać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Olesia - hmm... a może u Ciebie miało być faktycznie 4 dni. Masz wizytę już w tę sobotę czyli 12 dc? Dobrze liczę? Czyli dedukuję, że masz krótsze cykle niż ja bo u mnie wizyta na monitoring po Clo ma być 14-15 dc a to i tak wcześniej niż zwykle mam owulacje bo podobno Clo może ją przyspieszyć i skrócić cykl a mój trwa zwykle 31 dni.
Dzięki za opinię ;) Póki co czekam na @ bo chyba jednak przyjdzie i zaryzykuję i łyknę ten Clo - niech się dzieje co chce!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

no to u mnie się ewidentnie pomylił :( na szczęście mam w sobotę wizytę, więc zwrócę na to uwagę Mu :) cholipa - mam nadzieję, że to jakoś źle nie wpłynie na przebieg sprawy... teraz będę się zamartwiać :( w sumie, jakbym wzięła sama tą jedną polówkę, to chyba się nic nie stanie - jak myślicie? bo dzisiaj przepada ten 5 dzień i i tak biorę tylko 1/2 tabl :/

eMILKA - powiem Ci tak, ja też bez problemu mam owulacje i nie mam z tym żadnych kłopotów, ale lekarz mi to tłumaczył tym (nie mam jednego przydatka), że zwiększam szansę na ciąże, bo ma tylko jeden jajnik, wiec to clo spowoduje, że będę mieć więcej pęcherzyków... nie wiem co Ci poradzić, może to, żeby ufać Naszemu Doktorkowi ;) ja czasami też mam pewne wątpliwości co do tego co lekarz mówi, ale z drugiej strony ja się na tym kompletnie nie znam, więc nie dyskutuję tylko robię jak karze - właśnie przykład mojej wątpliwości jest z tym clo :/ ale chyba wezmę sama... trudno, nic się nie stanie - najwyżej w sobotę zapytam co i jak :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Cześć Dziewczyny!

Poczytałam sobie Was ostatnio bo mi też lekarz zapisał Clostilbegyt.

Olesia - chodzę do tego samego Doktorka co Ty i na wizycie w zeszłym tygodniu dostałam receptę i karteczkę na której wyraźnie napisał że brać od 4 do 8 dnia cyklu czyli przez 5 dni i potem do kontroli.

Ja mam jednak obawy czy w ogóle zaczynać brać CLO bo mam własne owulacje, raz się zdarzyło, że nie pękł pęcherzyk no ale efektów nie widać więc może powinnam zaufać lekarzowi chociaż mam jakąś małą torbielkę na jednym jajniku a przy CLO jest wyraźnie napisane że nie powinno się w takim wypadku stosować a lekarz i tak zapisał. Sama nie wiem co robić... :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Dzięki Dziewuszki, Kochane jesteście :**** ja sobie też życzę bliźniaków - więc może się to spełni, w końcu marzenia się spełniają ;D

Stokrotko, ja byłam razem z moim Mężem, jak On nie lubi polskich filmów, to ten Mu się bardzo podobał z jednym wyjątkiem (ale nie będę Ci opowiadać, żeby Ci nie popsuć wrażeń na temat filmu), film trzymający w napięciu i powiem szczerze, że spodziewałam się innego zakończenia a tu zaskoczenie... Więc moim zdaniem warto :)

Mam jeszcze pytanko do Dziewczyn co brały/biorą clo (w szczególności do Żonki, bo tego samego doktorka mamy, ale opinie Wszystkich was się przydadzą :)), otóż mi doktorek zapisał najpierw clo od 4 - 8 dc, potem powiedział, że się pomylił i poprawił od 4 0 7 dc, to są tylko 4 dni... a wszędzie czytam, że bierze się ponoć przez 5 dni, czy to prawda? czy to dostosowywane jest indywidualnie do kobiety w zależności od długości cykli itp?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

i ja tez:-))

jestesmy jeszcze w 3packu?;-) maluszki kopia, przewracaja sie, brzuch faluje i widze gdzie jest nozka/raczka a gdzie plecy czy glowka.. hehe

byla ktoras z Was w kinie na Oszukane? warto isc czy przereklamowany?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: CLOSTILBEGYT a ciąża cz. 12 :)

Olesia! - to ja Ci życze tych bliźniaków !!!!! :):):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wakacje z dziećmi (114 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

czy są tu mamy które nie posyłają swoich dzieci do przedszkola? (243 odpowiedzi)

za moich czasów (jestem z lat 80tych) większość dzieci nie chodziła do przedszkoli.. wiem że...

Poradźcie coś na wypadające włosy :( (15 odpowiedzi)

Dziewczyny, jak w temacie... proszę pomóżcie, bo sama nie wiem co robić. Karmię piersią od 5ciu...