Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Drodzy Forumowicze !

W dniu dzisiejszym wczesnym rankiem jadąc tramwajem spotkałam się z BARDZO BARDZO BRZYDKIM I CHAMSKIM ZACHOWANIEM ZE STRONY STARSZEGO CZŁOWIEKA WIEK OK.75 LAT.

Bardzo długo stałam i gdy w końcu udało się usiąść podszedł do mnie starszy Pan i zaczął mnie szarpać za ramię po czym powiedział bardzo doniosłym głosem "WSTAŃ!" odwróciłam się do niego i pytam o co mu chodzi a on znowu swoje "WSTAŃ!" - nie wstałam !

Uważam,że tak samo mam prawo siedzieć i tak samo płacę za przejazd jak on i to nie jest przymusem aby ustępować miejsca innym osobom a już na pewno nie takim po pieprzonym starym dziadkom!którzy,uważają,że z racji ich starego wieku należy im się miejsce siedzące i ukłony z każdej strony !

Po chwili ten człowiek szarpnął mnie za kołnierz od płaszcza tak mocno,że o mało mi go nie wyrwał!
Zależało mu na tym aby na moje miejsce posadzić swoją żonę która stała gdzieś daleko w tyle za nim.

Za mną siedziała dziewczyna którą ten sam człowiek również zaczął szarpać i stukać rączką od parasola po ramieniu ta dziewczyna po chwili wstała aby ten stary gnój mógł posadzić swój tyłek i wraz ze swoją szanowną żonką przejechać 3 przystanki!

Starsi ludzie od Nas oczekują szacunku a sami swoim zachowaniem prowadzą do tego,że coraz więcej młodych ma ich wszystkich dość na sam widok!

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym ?????
popieram tę opinię 283 nie zgadzam się z tą opinią 40

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

jeszcze jedno
Dokładnie wczoraj jechałam tramwajem. Wszystkie miejsca siedzące zajęte, głównie przez młodzież szkolna. I wsiadła babka chodząca o kuli. Babka w wieku ok 30-40 lat ale z niesprawną nogą (zagipsowana była chyba). I nikt się nie ruszył, żeby jej zrobić miejsce. Do siedzących najbliżej mnie dwóch uczniów głośno powiedziałam, czy nie widzą tej pani, która obok nich stoi, czy trzeba palcem pokazać, że powinno się ustąpić miejsce. Wtedy jedno się ruszyło. Byli to uczniowie gimnazjum, bo wysiadałam z nimi i widziałam dokąd poszli. Ja stałam, żeby była jasność, inaczej sama bym miejsce ustąpiła.
Granda i tyle.
Moje dzieci są jeszcze małe ale wiedzą, że jak ktoś starszy wsiada, to trzeba ustąpic miejsce i nie ma marudzenia, więdzą że tak trzeba i tyle.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

..."Tak, spotkalam sie z tym.
Wiek nie robi na mnie wrazenia.
To Taki TYP czlowieka... mlody czy stary robi i bedzie robil "swoje".
Wazne, zebysmy MY robili swoje."

Tak wyżej ktoś napisał. Całkowicie się z tym komś zgadzam. Chamem może być i stary, i młody. I nie toleruję tego w żadnym przypadku. Wiek tu nie ma nic do rzeczy.
Jednak nie akceptuję też sytuacji, kiedy młoda osoba siedzi i nie ustapi miejsca starszemu, bo ... też płaci i też ma prawo siedzieć. To nie kwestia prawa, to kwestia wychowania, kultury i szacunku wobec drugiego człowieka. I nie zastanawiam się nad tym, czy starsi są źli, chamscy (tak generalnie) a po prostu ustępuję miejsce. A już dawno 30-te urodziny mam za sobą.
To jest kwestia naszego bycia człowiekiem a nie płacenia za bilet i posiadania prawa do siedzenia.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

to nie żadna nowośc też kiedyś mailam takich sytuacji mase
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

I tak dobrze "gdynianko",że babcie nie skopały Cię w chwili uniesienia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

W pierwszym przypadku bym się bał tak na cały autobus, ale w drugim bym lał po pysku i patrzył czy równo puchnie..
Niby żart, ale wiem coś o tym jak ledwo się stoi a żaden d*pska (mam nadzieję, że przejdzie przez filtr..) W takich przypadkach widać dokładnie jak inni z pogardą na "gorszych" patrzą. Taka mentalność Polaka. Dumnego, wierzącego, patriotycznego...
...normalnie się rzygać chce.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

latem jechałam autobusem, byłam akurat po operacji, nogę miałam wsadzoną w takie specjalne szyny. sama jestem dość drobna, więc chodzenie o kulach z kawałem metalowej szyny na nodze było dla mnie dość trudne. do autobusu wsiadało ze mną bardzo dużo starszych osób, starszych ode mnie, mam 24 lata a te osoby nie były wszystkie po 60... byli też młodsi ale myślicie, że ktoś ustąpił mi miejsca? nikt! jeszcze na wejściu oberwałam laską od jakiejś babci bo oczywiście musiała szybko wbiec by zająć miejsce. trasa przez słowaka w godzinach szczytu więc trochę się nastałam.

inna sytuacja... wracam od lekarza, z dializ... facet drze na mnie pysk, żebym ustąpiła mu miejsca, po wymianie kilku zdań usłyszałam, że na latanie po imprezach i ku*wienie się mam siłe jak cała młodzież a na stanie nie :)

nie uogólniam, niektórzy starsi ludzie są na prawdę mili i kochani, ja też zawsze gdy jestem w stanie ustępuje miejsca ale cholernie drażnią mnie teksty typu 'jestem młoda to nic mi nie jest' bo niestety nie jest to prawdą i czasem po prostu nie mam siły by stać cała drogę lub jechać samochodem.
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Polacy zawsze byli opóźnieni w rozporządzeniach. Gdy malowali takie tabliczki ,nie przewidzieli jak zwykle, że kiedyś mamy będą pracowały, a ojcowie zajmowali się domem i dziećmi
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Zobaczymy "leniwiec",jak dożyjesz 70-tki, wówczas na utrzymanie samochodu z polskiej emerytury nie będzie Cię stać,zaś jadąc autobusem będziesz musiał całą drogę stać na bolących Ciebie nogach,bo siedzącą młodzież nauczyłeś nieodpowiednich nawyków.
popieram tę opinię 23 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Cross chyba dla NIEWIELU;)

A co do tej dyscypliny to nie wiem jak jest w innych miastach tutaj:) U mnie tak jest, czym byłam -jestem- szczerze zauroczona:)

Co do tych ciąż, to jeszcze potrafią powiedzieć po co d*py dawałaś;) Czy też nogi rozstawiałaś;)

Ktoś wyżej napisał o tym, że młodzi też potrafią kulturą nie grzeszyć. To też prawda oczywiście.

Kiedyś jechałam, w skm. Jakiś młody koleś trzymał komórkę i puszczał łubu dubu na cały przedział. W przedziale dużo ludzi, mężczyzn, kobiet, - pora powrotu z pracy.

Wkurzyłam się i zwróciłam mu uwagę. Wyłączył telefon...i wyciągnął papierosa i coś pobełkotał pod nosem.

Musiałam wyjść, bo mogłoby to się skończyć kłótnią, a nikt z pozostałych ludzi nie stanął po mojej stronie. Widocznie nie wszystkim przeszkadza takie zachowanie.

Chłopaczek był młody w dodatku jakieś niemrawe chuchro...nie żaden napakowany koleś, który mógłby komuś lanie dać....
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

"miejsce dla mamy z dzieckiem", -To dopiero idiotyzm! Czyli jako ojciec z dzieckiem muszę stać, tak? Co to za wyjątkowe przywileje? To samo tabliczka na parkingu Tesco w Chylonii- "Miejsce dla matki z dzieckiem". Ojciec niech najlepiej parkuje z tyłu sklepu.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

" Kiedyś to nie do pomyślenia było żeby pan siedział a pani stała! "

Dla wielu nadal jest to nie do pomyślenia.
:)
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Swoją drogą ciąże w naszym społeczeństwie stają się coraz rzadszym zjawiskiem, to się ludzie odzwyczaili. Ustępowanie miejsca to nie obowiązek ale my swoim zachowaniem może przyzwyczailiśmy co po niektórych że im się należy. Ja nie widzę w tym nic nienormalnego że młodzi siedzą a starzy stoją. Kiedyś to nie do pomyślenia było żeby pan siedział a pani stała! Czasy się zmieniają...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

U nas starsi nie mają w sobie kultury to skąd młodzi mają się jej nauczyć? A rodzice zamiast wychowywać swoje potomstwo , od rana do wieczora tyrają w pracy aby mieć na rachunki i jedzenie. Współczesne niewolnictwo, a dzieciaki chodzą samopas.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Darirog pomyśl dla kogo Oni te ciężkie siaty dżwigają.
Dla swoich dorosłych dzieci i wnuków.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

"Na przystanek podjeżdża autobus. Pasażerowie najpierw wysiadają (wsiada i wysiada się TYLKO pierwszymi drzwiami). Wchodzący ustawiają się w kolejce przy wejściu do autobusu. Wg kolejności przybycia na przystanek."

Cóż za dyscyplina. Już widzę oczami wyobraźni jak taka sytuacja wyglądałaby u nas. :)))))
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

zebys wiedziała!!!!!! cały trajtek sie zjednoczył z babcia. miałam wrazenie ze wywlokom mnie na srodek i skamieniuja...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Osz kurcze....co za beszczelnośc. Problem polega na tym,że stare ramole się zazwyczaj w środkach komunikacji bardzo solidaryzują i pewnie już była
afera na cały trajtek. Trzeba było powiedzieć,że jesteś w ciąży i możesz nie chcąco zwymiotować,a tego by chyba nie chciała? Taka to miłośc bliźniego...a może prosto do kościoła jechała?
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 8

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

jestem w widocznej ciazy i cała droge stałam. nikt nie ustapił miejsca...po 25 min jazdy zrobiło sie wolne wiec usiadłam...po paru sekundach wsiada babcia i do mnie mowi to jest jej miejsce bo jest naklejka dla starszych czy niepełnosprawnych juz niepamietam i zaczeła sie awantura. nagle babcia krzykneła na cały trajtek "wez sie dziewczyno za odchudzanie a nie jesz jesz a potem młoda miejsce zajmuje bo jest za gruba i ustac nie moze"
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Chamskie zachowanie starszych ludzi wobec innych osób jadących komunikacją miejską - PONIŻAJĄCE!

Moja mama od zawsze uczyła mnie, że starszym się ustępuje. I zawsze widząc taką osobę wstawałam.

Ale gdyby podszedł do mnie mężczyzna i zaczął mnie szarpać w autobusie, to bym prędzej na głowę upadła niż mu ustąpiła.

Dobre wychowanie dotyczy każdego. Bez względu na to kiedy się urodził i w jakich okolicznościach.

Cross. Nie jestem zmotoryzowana. Zawsze z córką jeździłam autobusami. Zwykle stoimy, bo nie ma miejsc. Bardzo ciężko chudemu niskiemu dziecku urzymać równowagę przy szarpiącym autobusie. Dorosłemu trudno a co dopiero dzieciaczkowi.

A jeszcze jako ciekawostkę przyrodniczą opowiem jak wygląda to tu gdzie mieszkam.

Na przystanek podjeżdża autobus. Pasażerowie najpierw wysiadają (wsiada i wysiada się TYLKO pierwszymi drzwiami). Wchodzący ustawiają się w kolejce przy wejściu do autobusu. Wg kolejności przybycia na przystanek.

Raz chciałam przepuścić starszą Panią to dostałam ochrzan od niej;)
Aż mi się głupio zrobiło bo może ją uraziłam. ;)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 5

Inne tematy z forum

Odchudzanie (90 odpowiedzi)

Też się odchudzałam z nh ale po roku wysiadł mi żołądek od suplementów teraz chodzę na dobry...

czemu faceci zdradzaja? (126 odpowiedzi)

no własnie czemu?co wam jest brak w kobietach swoich partnerkach?jak mozna z taka premedytacja...

Zmarszczki na czole (125 odpowiedzi)

Mam okropne zmarszczki na czole. Doradzicie jak się ich pozbyć?