Ciąć lewactwo brzytwą Ockhama

W normalnych warunkach system podlega samoregulacji. Systemy kulawe, źle zorganizowane, pozbawione pewnych elementów trzeba ratować przy pomocy jakichś zabiegów specjalnych takich jak dodatkowe procesy regulacji czyli by-passy.

Można je wprowadzać, wszystko w końcu można wprowadzać, każdy absurd, ale do czasu, bo nie jest to rozwiązanie ekonomiczne, jako że jest zbędne i wymaga dodatkowego wkładu energii i przegrywa konkurencję z systemami dobrze zorganizowanymi.
Prym w montowaniu takich dziwnych, nienaturalnych systemów wiedzie lewica, która wymyśla rozmaite instytucje do monitorowania zachowania obywateli, rozmaitych rzeczników tego i owego, a ostatnio ubawił mnie pomysł latarnika. To by się Siekiewicz zdziwił, gdyby o tym usłyszał.
Jak wiadomo jest jedno intelektualne narzędzie do pozbywania się tego rodzaju problemów - jest nią brzytwa Ockhama. Tak więc najprostszym rozwiązaniem jest ciąć brzytwą Ockhama lewicę, równo i do gleby.

Dodajmy więc parę detali:

Tak jak kiedyś w propagandzie pojawiały się dziwne byty nie występujące realnie jak walka klasowaj, klasa robotnicza czy kułacy, tak obecnie nie ma w realu ani orientacji seksualnej, ani heteroseksualistów, ani x wariantów płci, nie ma homofobii i nie ma wielu innych zjawisk zaludniających wybraźnię feministek czy genderystów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Wal się na pyszczydło matole...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ty se lepiej uważaj, bo ta dziwna wojna osiągnęła apogeum. Oczywiście służby nie są w stanie inspirować świrów do dokonywania zamachów. Oczywiście fakt, że zamach był w Nowej Zelandii nie jest żadnym sygnałem typu: patrzcie misie, nawet na końcu świata nikt nie jest bezpieczny. I fakt, że sprawa się rozegrała w miejscowości o nazwie Kościół Chrystusowy jest oczywiście przypadkowy. Są też "wątki polskie", co już zostało podrzucone naszej dziennikarskiej orkiestrze, wśród której nie ma żadnych oficerów ani agentów, bo przecież Stokrotka to sympatyczna nazwa kwiatka, a pan prawicowy Jacek Łęski wcale nie jest "Dziennikarzem" z książki Sumliśkiego "Oficer". Tak że przekaz już poszedł. Biali chrześcijanie mordują spokojnych muzułmanów. A wcześniej spokojnych bywalców synagog. Gdzie to było? W Pitsburgu? Za dużo tego ostatnio, już zapomniałem prawie. O Chrischurch też za miesiąc zapomnimy, ale co miało się zakodować w głowach to się zakodowało. Aaaa, a czy Brevik na pewno działał sam? Bardzo dobre pytanie. Nie znam na nie odpowiedzi.
Tylko tyle chciałem przekazać, zebyście tam rozważyli zmianę przekazu. Bo się obawiam, ze nastąpi jakiś przykry incydent z udziałem baiłego chrześcijańskiego świra i radosnych, chcących tylko miłości i dobra działaczy lgbtqwerty. potem znajdą w samochodzie książeczkę do nabożeństwa i radio ustawione na Toruń. Tak jak w hotelach do tej pory znajdowali arabskie paszporty i Koran.
Pozytywny przekaz, mówię. Zamiast "pedofile z LGBT łapy przecz od dzieci" na stadionach to może coś w stylu: "chcemy uczyć dzieci miłości, wierności małżeńskiej i czystości"? Nie wiem, tak se myślę, ale ja to jestem fanem spiskowych teorii. A spiskowej praktyki jeszcze większym.

https://www.youtube.com/watch?v=yIf9o4YXp0M
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A gdzie się podziewa twój kolega z letniska? Jest ostrożniejszy?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mógłby pomóc, ale nie może, bo to całkowity komuch.
Ale możesz poczytać jego wszelkie zapiski.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz jednak dookoła mnóstwo żywych osób, i to przyjaznych.
Żyleta i jej przyjaciele.
Ale też wszelcy zadymiarze z dawnych lat, jeszcze żyją.
Pytaj o ogólną procedurę. Scysja, decyzja, plan, przygotowanie, obserwacja, wykonanie, oddalenie się.
Od najmniejszych do największych przypadków sposób rozumowania jest taki sam.
Obejrzyj sobie też końcówkę filmu "Gandhi".
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven
> Tylko tyle chciałem przekazać, zebyście tam rozważyli zmianę przekazu.

Sugerujesz mi naiwność ? Przekazem rządzą pewne zasady psychologii społecznej, które mogą być oczywiście wykorzystywane przez rozmaite ośrodki. Ale to prawidłowości są tu pierwotne i je mogę sprawdzić, podczas gdy działań owych ośrodków nie jestem w stanie odkodować.

Więć sprawa jest prosta - trzeba mówić prawdę, czyli odwoływać się do badań naukowych, a tu jest masa rzeczy do zrobienia. Pogłoski można rejestrować, ale trzeba je brać w nawias ze względu na metodologię.

A metodologia pokazuje, że system demoliberalny jest w zaawasowanej fazie upadku i stąd się biorą te rozmaite ekstremalne i radykalne wyskoki w reakcji na ten chaos. Brevik był doskonałą ilustracją tego procesu upadku Europy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Pamiętasz Brunona K.? Z tego, co wyciekło to cała organizacja to był Brunon K. i smutni panowie, którzy kręcili się wokół niego służbowo. A pamiętasz podpalenie budki pod rosyjską ambasadą? Tak to się robi na małą skalę w mało znaczącym kraju. A ze na innych frontach działają, to wystarczy spojrzeć na pana, co się nazywa Rybak. Przyłazi nie wiadomo skąd, podpala kukłę z pejsami i co? Poszedł siedzieć? Chyba nie, chociaż miał wyrok. Różne prowokacje są i będą, a taki Rybak pewnie jest właśnie bezczelnym prowokatorem.
A jedyne, co sugeruję, to to, że Twoje zapiski mogą potem zostać wykorzystane, jak już coś się stanie. Bo oto na forach ludzie postulują by "ciąć lewactwo brzytwą". Myślisz, ze ci biedni odmóżdżeni ludzie, co to oscylują między Tańcem z gwiazdami a kolejną durną komedią romantyczną będą to potem weryfikować i szukać po bibliotekach, kto to był jakiś Ockham?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale co to za imię, Brunon? Czy to mniejszość niemiecka?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_bombowy_na_dworcu_kolejowym_w_Tarnowie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Np. Lepper okazał się potomkiem jakiejś rodziny junkrów pomorskich rodem z Poczdamu. Potem zbiednieli i stali się chłopami. Pamiętam, że sprowadzali statkami na Pomorze kawę czy kakao.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapewne na zachodzie kraju działa siatka niemiecka, a na wschodzie siatka rosyjska. Nic nowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pan Brunon działał sam, tylko że otaczało go przez całe życie 100 krewnych i znajomych z mniejszości. Z tego 15 należało aktywnie do siatki zbierającej informacje.
Czy jest protestantem?
Tylko zgaduję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Obie siatki są tępione przez Amerykanów. Niemiecka działa nawet tu na forum, przecież to Gdańsk. I rosyjska też.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kto jest teraz szefem siatki niemieckiej? Np. rząd niemiecki daje kasę na stronę internetową mniejszości w Polsce (Opole). Więc może jest to nieoficjalny projekt oficjalnego rządu. Wszyscy podlegają jednemu ośrodkowi, i nie jest to redaktor typu pana M, tylko aparat państwowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

raven
Te wszystkie przypadki nie mogą sprawić bym zaczał zachowywać się jak osioł Burydiana, skonfrontowany ze zbyt dużą ilością mozliwych konsekwencji. Prawda jest nr 1.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

I jeszcze urodziny Adolfa sobie przypomniałem. To też nie była prowokacja agentury, której w TVN nie ma. Tam jest tylko cała prawda całą dobę. I za to im nie-prowokatorzy nawet samochód kiedyś sfajczyli
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

raven
Właśnie, nie doceniamy ludzkiej kreatywnośći, w złym i dobrym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ciąć lewactwo brzytwą Ockhama

i**ota
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

A co z argumentami, poszły się ... ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

>Tak więc najprostszym rozwiązaniem jest ciąć brzytwą Ockhama lewicę, równo i do gleby.

Dziś w Gdansku pojawiły się plakaty z hasłami : „zabijemy was k***wy lewackie” albo „homo to dewiacja”.
Ten przekaz to nawoływanie do nienawiści na tle światopoglądowym.

Mowa nienawiści doprowadziła przed miesiącem do tragicznego mordu politycznego a w XX wieku doprowadziła do śmierci milionów.

Ten wątek to nic innego jak nawoływanie do nienawiści i wykluczania całych społeczności.
To jest w gruncie rzeczy pochwała ustroju faszystowskiego.
Robi to bezkarnie jakiś anonimowy troll.
Droga Administracjo, jak długo będziesz tolerować szerzenie mowy nienawiści ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

co nie jest mowa nienawisci?
tak bedzie prosciej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pokwikiwanie trzody nie jest.
Ich wypowiedzi są przesiąknięte miłością bliźnich i tolerancją dla innych poglądów ;]
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Odezwał się orunski obrzepal po detoksie. Powiało stechlizna.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Stary pijaczyna i iza pasuja do siebie. On - podstarzaly lowelas, jezdzacy 20letnim bmw, mieszkajacy w ruderze na starej oruni. Ona - stara kobieta, ktora zostawil maz, potem inni faceci, pracujaca na marnym etacie ponizej sredniej krajowej.
Oboje codziennie modla sie do Boga zeby zniszczyl zycie sasiadowi ktoremu sie powodzi.
Załosna chołota!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6

@Mowa nienawiści doprowadziła przed miesiącem do tragicznego mordu politycznego a w XX wieku doprowadziła do śmierci milionów.

LOL !! Jak ja bym chciał być takim ignorantem i hipokrytą , mieć IQ 60, łykać co mi podają i przekazywać dalej w eter, mieć zawsze na wszystko prostą odpowiedź przekazaną mi przez media bądź proroka. Przedwczoraj faszyzm, wczoraj komuniści dziś mowa nienawiści :) czyż życie nie jest piękne gdy całe zło można sobie prosto wytłumaczyć ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

>Jak ja bym chciał być takim ignorantem i hipokrytą , mieć IQ 60,

Wyglada na to, ze twoje marzenia się spełniły.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

:D
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

To ty ten na zdjęciu ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

he he
dobre
tera♡widze tego slodziaka Mistrza
no i ten od mordu stulecia
moze mu tylko pampersa zmienic
Mistrzu kwasnego mleka nie wypije
a tamten łyknie co mu podadzą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...

Klimatyzacja w biurze (51 odpowiedzi)

Pracuję w biurze z dziewczynami. Teraz gdy się zrobiło ciepło, mają włączoną cały dzień...