Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

stary wątek http://forum.trojmiasto.pl/co-dzis-na-obiad-cz-22-wiosenna-t458943,1,310.html

__________________

Zapraszam do nowego wątku :)

_______

To rzućcie pomysłem na zupę ;) na wywarze z wędzonego boczku :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Wczoraj tortilla z kurczekiem,kukurydzą,pomidorem,ogórkiem, sałatą lodową,z naszego ogródka-ale wielka urosła,jaka krucha bez zadnego nawozu,ogromne główki.Szkoda,że lodowej nie można zamrozić,bo nie damy rady tego zjeść mimo,że lodowa jest u nas podstawą sałatek.

Zamrożę warzywka z ogródka tak jak radziłyście,zrobie włoszczyznę w paski i mrożonki do zup jarzynowych itd.

Dziś to my jestesmy zaproszeni na grilla,bo tak to ciągle u nas,ale zrobię marynowana karkówkę i michę sałatki greckiej oraz szaszłyki z ananasem i piersią z kurczaka.
Jutro w planach jakaś knajpka,gdyz B złapała policja,a on nie wziął od mojego auta dokumentów,bo ja je miała,a ja akurat busem po Niko jechałam,a w busie znowu jego prawo jazdy i musiałam mu podrzucić dokumenty,policjant nie wypisała mandatu 50zł za kazdy brakujący dokument,tylko powiedział,że za tę kasę mamy zabrać syna na pizze i duży deser,więc trzeba słowa dotrzymać.Planujemy jechać do Malborka do dinozaurów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Meggi - ja przez długi czas byłam "pokłócona" z ogórkami kiszonymi ;) gdzie się dało zastępowałam je konserwowymi ;) a zupę robiłam tylko ze świeżych :)
ale już mi się odwidziało i jem kiszone ogórki ;)
za to Gabryś lubi kwaśne zupy :]

też jestem ciekawa jak robiłaś qurrito ;]

____

dzisiaj mała zmiana - ugotowałam kalafiora do młodych ziemniaczków z zieleniną i kotletów po żydowsku :]

___________

zmiana na weekend - zamiast gulaszu powstaną jutro kotlety mielone :] mięsko wołowo-wieprzowe + soja + starta marchewka i seler + czerwona papryka i cebulka w kosteczkę + koperek :]

_____
________

dzisiaj byliśmy w Lidlu i zrobiliśmy zapas sosu Korma ;) kupiłam 5 słoików :)))) jak powiedziałam o tym Mariuszowi - "oooo, to zrobisz znowu za kilka dni, pliiiiisssss, ja będę wałkował ciasto na naany..." ;)

o smaku sosu niech świadczy fakt, że chciałam wziąć 4 słoiki ;) a moja Mama dorzuciła piąty :] ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Zrobiłam pulpety w sosie pomidorowym ,u nas to chodliwe danie i szybkie a jeszcze gotuje fasolkę szparagową .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Meggi a jak robisz to qurito...?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

dzisiaj dojadamy resztę zupy,mam lenia nie chce mi się nic gotować ;-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Aga u nas wieki nie było ogórkowej z racji tego,że teść nie lubi ,,kwaśnych ,, zup ;-P ale ile można patrzeć na teścia ;// tak więc zupka powstała mega pyszna ;)) .Na kolację robiłam quirito-takie jak w kfc mają przepyszne wyszło.Syn twierdzi,że nawet lepsze niż w kfc ;))).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Meggi - narobiłaś mi smaku na ogórkową ;) właśnie gotuję smak na tą zupkę :]

później zrobię kurczaka po żydowsku(piersi), ziemniaczki z zieleniną i pomidory z cebulką i śmietaną ;)

na jutro i niedzielę - gulasz, kluski śląskie i buraczki zasmażane :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

dziś u Nas makaron z truskawkami i śmietaną :)

jutro ćwiartki z kurczaka pieczone, do tego młode małe ziemniaczki pieczone z przyprawami, jako surówka - sałata z balkonowego ogródka z ogórkiem i koperkiem :)

w niedziele wątróbka drobiowa z ziemniakami i mizerią.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

U nas dziś klopsówka

Spróbuję botwinke bez ziemniaka,sprawdze która wersje lepiej mi zasmakuje ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Ola - działka w Gdańsku-Jasieniu ;) dam znać jak będę tam robiła naany ;) bo dzisiaj to w domu ;) zaraz idę zagnieść ciasto :]

my akurat kupujemy mrożone warzywa ;) na działce nie sadzimy/siejemy nic (poza koperkiem no i fasolką szparagową) na taką skalę aby mrozić :] (jak jest więcej botwinki, to Mama robi w słoiki na zimę)
ale możesz porobić swoją włoszczyznę, taką jaką ja kupuję w Leclercu - czyli obrane warzywa (marchew, korzeń pietruszki, por, seler korzeń), krojone w cienkie słupki lub tarte na tarce z grubymi oczkami :)

przez czas gdy pracowałam w kateringu - przynosiłam z pracy zielone części porów, których tam nie wykorzystywałam do sałatek :] w domu moja Mama myła, kroiła w półplasterki i mroziła w woreczkach :] bo w tej kupnej mrożonej włoszczyźnie raczej mało jest pora ;) więc był na dosypkę :]

i mrozimy jeszcze całe gałązki lubczyku :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

ja mrożę warzywa wszystkie które napisałaś jako surowe.

Myje przedtem, kroje czy w talarki, kostkę, kapustę szatkuje i zamrażam.

Do zupy na zimę przygotowuję gotowe mieszanki warzywne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Dziś wczorajsze spaghetti .

Jezuuu,Aga jaka z Ciebie zdolna dziewczyna ,teraz słuchaj - gdzie Ty masz tę działkę i kiedy nan-y robisz?Przyjadę,kurczę no wpadnę,uwilbiam nany:)
Znając Ciebie to zaraz wymyślisz jakiś super sos:)

No ja tez koper zamroziłam ze swojego ogródka,pietruszkę,botwinkę.Teraz czekam na groszek i fasolke zółtą,zieloną i bób.To wszysto bez zadnego nawozu,nic - wszystko eko,dlatego tak mi zależy by porozić na zimę.
A kapustę czeroną i białą można zamrażać?A por?Pytam,bo w tym roku chcemy kupić wielką zamrazarę,takie jak są w sklepach,otwierane do góry i chciałabym zamrozić wszystko co się da z warzyw i mieć zapas.
Albo marchew,seler i pietruszkę,jak to mrozić?Obrać,umyć i na kawałki i do mrożenia?Podpowiedzcie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

dzisiaj zrobię chyba zupę ogórkową,wieki nie było ;-P wczoraj była pierś z kurczaka w marchewce z groszkiem z zaklepką z mąki plus młode ziemniaki plus kalafior z bułką tartą na słodko ;-)) a teraz bób gotuje mniam ;-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Ola - tak sie wczoraj rozpisalam o tych naanach, ze dzisiaj musze je zrobic, tym razem w domu ;) w piekarniku lub na patelni :)
Do tego domowy chicken korma ;) kupilam w Lidlu dwa rozne sosy ;) i dzisiaj jeden wyprobujemy.
Poza tym dokonczymy botwinke po powrocie do domu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Ola - tak :) sama robiłam naan :) przeczytałam kilka przepisów i w końcu robiłam "na oko" - bo na działce nie mam "profesjonalnych" narzędzi do odmierzania/warzenia itd. ;) wyszły suuuuper :] ogólnie mąka+drożdże+odrobina proszku do pieczenia+ciepłe mleko+jogurt+sól i cukier+olej :] są przepisy z jogurtem i bez :) w niektórych dodaje się proszek do pieczenia, w innych tylko drożdże :]
miałam też problem, bo ciasto rosło jak głupie ;) a ja nie miałam czym ani na czym wałkować placków :] (nie mam wielkiej deski do krojenia-tak robię w domu, tym bardziej stolnicy :] na gołym plastikowym stole jakoś mi tak nie bardzo było ;) na ceratowym obrusie tym bardziej :] wałka brak - mogłam w sumie użyć butelki po winie ;))

w każdym razie już wiem, że na grillu można zrobić :]

mój Wujek (taki z "nowoczesnych" i bardzo internetowych) przekonuje mnie do używania halogen-oven :] bo mamy chyba ze 3-4 lata i użyłam kilka razy ;) A On zrezygnował na działce z normalnego grilla na rzecz HO :P
więc jak przywiozę go od Kumpeli(pożyczyłam na święta i tak jeszcze nie odebrałam) - to spróbuję w nim upiec naany :]

__________

u nas dla odmiany 7 litrowych woreczków koperku w zamrażarce ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

U nas spaghetti,przed chwilą skończyłam robić i wcinam podczytując wątek...wyszło przepyszne,makaron gruby z jakby taka rurka,nie lubię tego cienkiego śliskiego makaronu do spaghetti,sosik wyszedł rewelacyjny i parmezan,bagietka i sałatka.

Jutro coś innego,nie wiem może cheese domowe?Mam dość botwiny itd,zamroziłam już pół zamrazarnika na zimę botwinki.

Aga u nas też się tak je botwinkę,ziemniaki osobno,najlepiej puree z cebulką prażoną,boczkiem i szczypiorkiem/koperkiem,w botwince tylko jajo i warzywa na mięsie.
Aga,a chlebki nan robiłaś sama?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas właśnie teraz dla Mamy i Młodego zupa koperkowa z ryżem :)

później z reszty smaku powstanie botwinka(na jutro) :] u nas zawsze ziemniaki gotuje się osobno i podaje mocno posypane zieleniną (koperek+pietruszka+szczypiorek) i okraszone skwareczkami/podsmażoną kiełbaską lub samą cebulką :]
do tego jajko na twardo :)

ale chętnie wypróbuję wersję z ziemniakami w zupie :]

________

na kolację młode ziemniaczki z zieleniną, kalafior polany podsmażoną bułką tartą i jajka sadzone :]

________________

robiłam Naany na grillu :))))) pyyyycha - chociaż trzeba uważać żeby nie przypalić ;) będę często robiła :] co zostało - podgrzałam w domu w piekarniku, posmarowane roztopionym klarowanym masłem z przeciśniętym ząbkiem czosnku :] część posypałam tartym serem - REWELACJA :] wszystkie opcje pycha :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Duszona młoda kapustka a`la bigosik młode ziemniaki z koperkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Wczoraj była wątróbka drobiowa w sosie chrzanowo_-musztardowym i młode ziemniaczki do tego. Dzisiaj jeszcze nie mam pomysłu:-((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

jutro spagetti bolonese
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

jogurty-które lubicie, polecacie? (25 odpowiedzi)

zróbmy ranking jogurtów, które macie sprawdzone-przyzwoity, w naturalny skład, najlepiej...

Kto z was pije yerba mate? (19 odpowiedzi)

Macie jakieś doświadczenia z yerbą?