Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

stary wątek http://forum.trojmiasto.pl/co-dzis-na-obiad-cz-22-wiosenna-t458943,1,310.html

__________________

Zapraszam do nowego wątku :)

_______

To rzućcie pomysłem na zupę ;) na wywarze z wędzonego boczku :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Wrzucam ćwiartki z kurczaka(mięso może być dowolne) i włoszczyznę wraz z obranymi buraczkami do garnka gotuję jak jest wszystko miękkie to wyjmuję wszystko wrzucam do garnka w międzyczasie ugotowane osobno ziemniaki i rozwalam widelcem włoszczyznę,obieram mięso z kości wszystko wrzucam na patelni podsmażam posiekane liście-botwinkę i wrzucam do gara doprawiam sola pieprzem ziolami i przegotowuję wciskam pół cytryny lub dodaję łyżke octu i wlewam śmietane mieszam,brzucam koper przykrywam i wyłączona jeszcze 10-15 minut"dochodzi.A po wlaniu śmietany niedoprowadzam do wrzenia-bo sie zważy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

jak robicie botwinke?
tak prosze krok po kroku:)

ja pieke karkowke, oblednie pachnie, do tego kasza (oczywiscie przypalilam garnek:) i surowka z marchewki
w sobote POLSKA to sie najem w koncu:)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Wczoraj schabowe z młodymi ziemniakami z koperkiem i sałatka z pomidorów
Dziś botwinka z młoda włoszczyzna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas ostatnio była młoda kapustka z kiełbaską i koperkiem
wczoraj był grill, karkówka i ziemniaki z ognicha z tzatziki
dziś obiad u rodzinki, pomidorowa ze świderkami, kotlety z piersi, mizeria, surówka z młodej kapustki i ziemniaczki. Dostałam też mięsko i surówy na wynos plus ugotowany makaron więc chyba wykorzystam na ten makaron ze śmietaną i truskawkami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

oj tam Aga nie tlumacz sie, niech kazdy sobie gotuje co i ile chce a nie zaglada innym do garow!
chyba niektorzy zazdroszcza ze masz czas i checi na gotowanie tylu pysznosci:)

u mnie wczoraj klopsiki z ikei bo akurat bylam tam po pitolki to kupilam na obiad
a dzis z okazji dnia ojca bylismy w restauracji na stekach wolowych, pyszne byly, zawsze mi lepiej smakuje jak ktos inny zrobi;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Julka - Poza tym moze wyobraznia podsunela Ci jakies wielkie ilosci miesa? A nie 6 skrzydelek i 6 wytrybowanych bioderek? ;)
I u nas obiad 2daniowy tzn. zupa ok 14-15 i drugie danie (obiadokolacja) ok 19 :)))) a w przypadku Meza po powrocie z pracy, czyli ok 22 ;) Wczesniej zabieral drugie dania do pracy, zupe jadl po powrocie do domu. Ale od m-ca maja zepsuta mikrofalowke w pracy, wiec caly dzien jest na kanapkach ewentualnie +salatka. Takze milo zeby chociaz wieczorem zjadl cos cieplego i nie chlebowego ;)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

A co w tym dziwnego jesli obiady sa zrobione na 3dni, dla Meza ktory po pracy musi sobie cos odgrzac w domu(wraca po 12godz pracy), a my zebysmy mieli gotowe obiady na dzialce?
___
Wersja (skrzydelka po zydowsku) z makaronem i marchewka z groszkiem to byl obiad piatkowy ;)
_____

Podac Ci ile sztuk miesa bylo robionych na 4os rodzine? Nie rozumiem Twojego zdziwienia ;) A poza tym np moze byc opcja skrzydelka dla doroslych, bioderka dla dziecka+zupa. I co? Zwykly obiad 2daniowy.
Albo 1dzien skrzydelka i 2 dni bioderka ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Zupa na 2 dni , rozumiem, tez tak gotuje.Bioderka,skrzydelka.z kurczaka "po żydowsku" Mieso z makaronem i marchewka z groszkiem?? Ok. Ale nie wszystko na jeden weekend.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Czy ktos moze piekl chlebki naan na grillu? Czy to sie da? Mam ochote na nie ;) a na dzialce grill lub prodiz ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

jutro będzie schabowe ziemniaczki i mizeria, na kolacje były domowe hamburgery
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas dzisiaj klopsy w wieprzowiny w sosie wegierskim z pieczarkami i ziemniaki do tego jutro plan bez plan ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

widzę , że karolina vel luna powróciła ..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

na najbliższe 2 dni ugotowana zupa "zielona" ;) (z zielonej fasolki szparagowej i brokuła)

zrobiłam też wytrybowane bioderka i skrzydełka z kurczaka "po żydowsku" - z małą zmianą ;) miałam tylko pół cytryny i tyle soku z niej :] dodałam sok wyciśnięty z pomarańczy ;)

dzisiaj mięsko z makaronem i marchewką z groszkiem.

mięsko przygotowane na 2-3 dni :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

jutro będzie rosołek ze swierzej włoszczyzny z kluseczkami i naleśniki z dżemem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

sałatka gyros
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

u nas dzisiaj bez szaleństw kotlet z piersi kurczaka ,ziemniaki ,fasolka ,i dla chętnych mizeria .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

jutro domowe frytki i jajo sadzone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

a ja objadam się arbuzem...zamiast obiadu... obiad był dopiero o 18...bo wczesniej za goraco...a na obiad była fasolka szparagowa z masłem i bułką tartą i to wsio:)

jutro atak na sklep i cały dzień na działce, także bedzie coś z grilla
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

Dzieki spróbuję taka ugotowac bo wydaje się smaczliwa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad cz. 23 - wiosenno-letnia :)

U nas dziś kalafior z zasmażką, do tego jajeczko sadzone i młode ziemniaczki z koperkiem+maślanka i sałata ze śmietaną. Jutro jakąś rybkę upoluję, pewnie łososia;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Grzyby! (448 odpowiedzi)

Nie będę zaczynał wątku od "yyyy...".. no i stary się przeterminował (za długo się ładuje) :D...

przepisy na szybkie sałatki:) (42 odpowiedzi)

Cześć dziewczyny, jutro mam gości i chciałabym zrobić jakieś 2-3 dobre sałatki o niewielkiej...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?