Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzięki...:) no po tym widoku to mam bezsenną noc zapewnioną...:) wygląda obłędnie:) jutro zrobię bo nie wytrzymam:)
Ten kurczak po chińsku też fajnie wygląda:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

...i kaloryczne :D ale kto by na to patrzył :D

http://www.rozplynietaczekolada.blogspot.com

tu masz jeszcze przepis i zdjęcie jakbyś chciała zobaczyć jak to wygląda ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dziękuję Ci bardzo...:) resztki przyzwoitości i lejący deszcz powstrzymują mnie przed pędem do sklepu bo nie mam śmietany w domu...:( bo już bym to zrobiła... ale to musi być pyyyyyyszne!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Proszę bardzo... :)

białą czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, dolać odrobinę mleka żeby nie przywierała. Laskę wanilii przeciąć, wydłubać ziarenka i dodać do czekolady. śmietankę 30% ubić na sztywno. Czekoladę przestudzić, w osobnej miseczce zmieszać łyżkę czekolady i łyżkę śmietany, dodać do śmietany i szybko ubijać trzepaczką. potem dodawać powoli czekoladę do śmietany ciągle ubijając. można także w tym momencie dodać przestudzoną żelatynę, wtedy po zastygnięciu faktycznie będzie forma treściwego musu natomiast ja żelatyny unikam i uzyskuję konsystencję takiej pianki :) przełożyć do pucharków i wkładamy do lodówki na minimum 3 godziny. Po wyjęciu posypać pokruszonymi pistacjami (świetnie się komponują!!!) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ciachozkremem napisz proszę jak robisz ten mus z białą czekoladą i wanilią...:) uwielbiam wszystko co ma białą czekoladę, no i wanilię, na jej punkcie to mam fioła, żele pod prysznic tylko waniliowe, balsamy do ciała też, nawet perfumy wybieram słodkie waniliowe...:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja dzisiaj zrobiłam duszone polędwiczki wieprzowe w sosie z podgrzybków, do tego kasza gryczana i pomidory malinowe z cebulą i śmietaną:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mama b - zrób zupę krem z pietruszki (nie robiłam ale w sieci dużo przepisów nawet w połączeniu z jabłkiem czy gruszką) :] albo zetrzyj na tarce i pomróź porcjami - później jak znalazł do sosów czy zup ;)

Ede - ja niestety też mam wrażenie, że ciągle jemy te same zupy :P w zwiazku z tym ostatnio znalazłam przepis na krupnik z fasolką :] http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_wloska/krupnik/krupnik.html pominęłam parmezan :) a bazą był smak robiony na szyjce z indyka :P
zupę porową gotowała moja Mama :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U nas dzisiaj spaghetti z mięsa mielonego wołowego,ostatnio bardzo nam smakuje z Lidla właśnie te mielone do tego sos boloński ;-). Jakoś nie chce mi się już ciągle wymyślać tych obiadów. Na jutro i pojutrze zrobię chyba pomidorową z makaronem.

Chodzi już za mną zupa ,,kukurydziana,, ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

ello, ello,
Agusia napisz przepis na porową, lub owgole na jakies fajne zupy, bo ja ostatnio mam wrazenie ze ciagle jemuy te same i juz mnie skręca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzieki dziewczyny za rady odnośnie pietruszki:)
Ja jakoś musze wykorzystać to co mam z tej siaty od teściowej i najpewniej zamrożę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mama b - a jeszcze lepiej kupić u ogrodnika albo na stoisku z sadzonkami wyrośniętą pietruszkę (małą natkę w doniczce) :] moja Mama tak robi od lat - dzieki temu mamy natkę przez cały rok :] nawet w domu ;)

_______

wczoraj na kolację zrobiłam sobie przegląd lodówki/kuchni ;) podsmażone ziemniaki (z obiadu z przedwczoraj), parówki w ukośne plasterki(nie wiem czemu ale moja Mama ma dziwny zwyczaj otwierania paczki parówek, dawania Młodemu 1-2 sztuk, a reszta leży i czeka albo aż pies zje albo na wyrzucenie), pół puszki kukurydzy (została z wypaśonych kanapek z 2 śniadań), kawałek czerwonej papryki (pokrojonej w kostkę), na koniec wbite jajko :] posypane ziołami prowansalskimi i garam masalą ;) oraz szczypiorkiem i natką pietruszki :] do popicia kefir :]

___________

dzisiaj zupa porowa :] do tego coś muszę zrobić z bioderek kurzych :P nie wiem na co znajdę chęci :P czy upiekę, czy wytrybuję i zrobię jakies takie kotlety? http://talerzpokus.tv/przepis/kotlety_z_udek_kurczaka.html
albo duszone? http://umniewkuchni.blox.pl/2013/05/Udka-z-kurczaka-z-cytryna-miodem-i-zapiekanymi.html
do tego marchewka duszona z masłem :) i ziemniaczki :] (jesli udka w wersji pieczonej, to ziemniaczki też upiekę)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

A u nas dzisiaj mialo byc na szybko ogorkowa i racuchy z jablkami, bo chcialam wziać się za porządki w pokojach, ale mlodszy synek całą noc kaszlał, teraz jest strasznie marudny, więc za chwilę jadę z nim do lekarza. Zobacze, może jak wrocimy to jeszcze cos ugotuje albo mąż coś przywiezie wracając z pracy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ale najsmaczniejsza jest pietruszka naciowa, a z reszta
natka z tej korzeniowej szybko robi sie twarda i zaczyna robic sie z niej kwiat- troszke niezbyt fachowo to okreslilam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Można. My cały czas mamy korzenie powsadzane w ziemię do donic i mam ciągle swieżą natkę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzieki Graszka:))
Myślalam, ze wykorzystam jakoś te pietruchy, ktore mąż przywiozł od teściowej...cala siate mam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mamo b, najlepiej gdybys kupila teraz nasionka pietruszki i sobie posiala w donicy. Najlepiej pietruszke przeznaczona tylko na natke. W sklepach ogrodniczych ( i nie tylko) jest naprawde duzy wybor. Ja juz swoja pietruszke naciowa posialam w ogrodku dwa tyg temu.

U mnie na obiad, to co wczoraj, czyli makaron z piersia kurczaka, suszonymi pomidorami, feta i szpinakiem:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

hej dziewczyny:)
U mnie dzisiaj pulpeciki z mielonego indyczego z ziemniakami z zieloną pietruszka.

Wiecie może czy można korzeń pietruszki wsadzić do doniczki zeby miec natke? I tak hodować na parapecie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

a ja dziś gotuję chińszczyznę.. chow mein z kurczaka a na deser mus z białej czekolady z wanilią:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-)
U nas dziś grzybowa z suszonych grzybów a na drugie dorsz.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie dzisiaj spagetti z mielonym z indyka a dla młodej spagetti z sosem pomidorowym z parmezanem:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

pomysł na zupe (34 odpowiedzi)

rosół...pomidorówka...warzywna...krupnik...ile można:P czy macie jakies nowe ciekawe przepisy na...

jogurty-które lubicie, polecacie? (25 odpowiedzi)

zróbmy ranking jogurtów, które macie sprawdzone-przyzwoity, w naturalny skład, najlepiej...

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...