Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja dzisiaj jakoś bez chęci na gotowanie :P

Mama ma zrobić racuchy z jabłkami i tyle :P (Młody uwielbia, ja nie za bardzo)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-) ja dzis robie makaron z kurczakiem, suszonymi pomidorami
, feta i szpinakiem. Dla mlodego piers z kurczaka panierowana:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

A na obiad dzisiaj pierś z kurczaka pokrojona w kostkę i ugotowana w marchewce z groszkiem +ziemniaki do tego ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Jeśli chodzi o lekarza prowadzącego,to akurat w tej chwili mamy już super lekarza,musieliśmy zmienić,bo tą co miał wcześnie to masakra jakaś,waliła mu antybiotyk za antybiotykiem. A dr Turski na wejściu powiedział,że nie da antybiotyku, bo on jest za malutki,żeby tyle antybiotyku dostawać,poprzednim razem dr. Cichy leczyła go własnie tak,że wylądował w szpitalu. Teraz mamy 14 wizytę u pulmonologa na Polanki,zobaczymy co tam powiedzą nam . A jak będzie potrzeba,to zapewne zgłoszę sie po namiary na pewno ;-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

hej dziewczyny:)

@Graszka jesteś taka młoda....:))ja mialam prawie tyle lat co Ty i urodzilam moją A. Bez żadnych problemow sn. Trafiłam akurat na zmianę zmian i opieka tzw "podwójna"hehehhe ale wspominam pozytywnie.

@meggi moja cora też ma zdiagnozowaną astmę pomimo, ze tylko raz miala skurcz oskrzeli, ale tak poważny,że tylko dzieki przytomności mojego męża udało sie ja uratować. A w szpitalu dawali 50%szans na przeżycie. Nawet ochrzciliśmy ja wtedy z wody(miala niecale 3 miesiace),I na szczeście wszystko dobrze sie skończyło, lecz zanim trafiliśmy na dobrego lekarza to bujaliśmy sie z ciaglymi chorobami 5 lat. Więć grunt to dobra diagnoza i lekarz prowadzący. Jeśli Twoj brat będzie chciał jeździć do Gdyni to dam namiar na moją lekarz.

U nas dziś reszta rosolu i zapewne na dojedzenie mięso z rosolu dla męża.(ja nie lubie)A moja cora to lubi jak jej ktoś obierze i wloży do talerza:)))a ze dzis ma występy i proby i inne zajecia to zje z kolezanką zupe tylko i leci...

a marchewke z tym maleńkim groszkiem robię tylko z wody. Odcedzam i podgrzewam w niewielkiej ilości wody. I jemy tak na sucho:] nie lubimy takiej zagęszczonej mąką
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Meggi nasz mlodszy synek jest leczony na astme oskrzelowa, tez co chwile mial zapalenie oskrzeli/pluc. Trafilismy na dobra alergolog, ma leki na stale przepisane i jest zdecydowana poprawa.

U nas dzisiaj krupnik i tak klasycznie piers z kurczaka usmażona, ziemniaki i surowka z marchewki i jablka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka młoda kobitka z Ciebie ;-))

Widzę,że dzisiaj rządzą klopsiki z mielonego hehe ;-)).

Kurdę,a ja próbuję od dzisiaj przejść na dietę MŻ ,ale czy mi sie uda ???? W sobotę ubierając ciuchy na imprezę,troszkę się załamałam ;-(( to co latem było ok w tej chwili pozostawię lepiej bez komentarza. Nie żebym zaraz chciała być chudą szczapą,bo nie ale te 5-6 kg przydało by sie zgubić.-P.
Dzisiaj też dostałam wycisk porządny od Cyprianka, masakra ja już zapomniałam,że takie maluchy mogą tak głośno,,wrzeszczeć,, i kij wie o co mu chodzi;-P. Głodny nie ,pielucha czysta sucha ,zabawy różne nie ,ale na rękach to i owszem ,,księciuniowi ,, bardzo się podobało, tylko,że on waży 11 kg!!!!!Mój kręgosłup wymiękał już w pewnych momentach ahhh te dzieci ;-))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka - to prawda. Mija właśnie 27 lat, a ja pamiętam dokładnie tamten poranek. Też jestem pełną podziwu dla mojej Mamy, tym bardziej że byłam okropną nastolatką...

Megiii - ano od wczoraj na antybiotyku i siedzi w domu. W środę mamy iść na kontrolę. Tak patrzę po swoich wpisach i właściwie Młodemu udało się chodzić cały miesiąc do przedszkola ;) bo kaszel to co i rusz... A ogólnie się cieszy, bo od 1.04 zostaje w przedszkolu do 16 ;) i wreszcie ma swoje upragnione podwieczorki ;) gdyby wywiesili jakąś nową listę potrzebnych rzeczy na ten tydzień - to daj znać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

witam po dlugim czasie obiadek u nas zwyczajny bo klopsiki mielone z warzywami+ziemniaki+ sałatka z pomidorów(w biedrze są po 3,99 kilogramowe-smakują jak prawdziwe)

meggi straszna tragedia
Graszka ja za drugim razem na porodowce kiedy położna wciskała mi kity o dobru dziecka niepozwalajac sie ruszać pdziekowałam jej za wspoółprace i zaczełam sie zbierać do wyjścia...
Agusia Gabryś znowu chory???w zeszłym tygodniu chyba chodził do przedszkola?

przepis na krem do tortów mam najprostrzy z możliwych
Poprostu ubijam śmietanę 30-tkęz odrobiną cukru pudru i już do wyboru zaleznie od tgo jaii smak tortu chce uzyskać dodaję albo wiórki kokosowe,albo płatki migdałow...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

jejku ale ty jesteś młoda Graszka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzieki za te przepisy:-) Na Swieta mi stuknie 28 wiosen, mam nadzieje ze sily i zdrowie pozwola mi, na zrobienie pierwszy raz w zyciu tortu:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Klasyczne ciasto.

Torcik szwarcwaldzki /©123RF/PICSEL

Torcik szwarcwaldzki /©123RF/PICSEL

Składniki:
po 10 dag gorzkiej czekolady i masła, 1 czubata szkl. cukru, 6 jajek, 1 czubata szkl. mąki pszennej, 10 dag mielonych migdałów, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 3 szkl. śmietany kremówki, 1 słoik (850 ml) kompotu wiśniowego, 1 op. cukru waniliowego, 4 łyżeczki żelatyny, 3 łyżki wiśniówki, kakao do dekoracji.
Przygotowanie:

Reklama


Czekoladę stop. Masło utrzyj z 1/2 szkl. cukru, połącz z czekoladą. Oddziel żółtka od białek. Żółtka po jednym dodawaj do masy czekoladowej, cały czas miksując. Białka ubij, wymieszaj z masą. Dodaj mąkę, mielonymi migdały oraz proszek do pieczenia. Tortownicę wyłóż pergaminem, napełnij ciastem. Piecz je 40 minut w temp. 170ºC. Wystudź. Rozetnij na 3 placki.

Żelatynę namocz i rozpuść, podgrzewając. Wiśnie osącz. Śmietanę ubij z resztą cukru i cukrem waniliowym, połącz z żelatyną. Placki skrop wiśniówką. Przełóż wiśniami i tężejącym kremem. Posmaruj także boki. Wierzch ozdób rozetkami z kremu śmietanowego. Tort schładzaj 3 godziny. Oprósz kakao.

Czytaj więcej na http://kobieta.interia.pl/kuchnia/na-slodko/news-torcik-szwarcwaldzki,nId,1402176#utm_source=sg&utm_medium=referral&utm_campaign=recipes?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other

Znalazłam jeszcze fajny przepis na tort szwarcwaldzki, nie robiłam go ale bardzo lubię taki, kupuję gotowy w Bajaderze:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

~ania ja tą marchewkę z groszkiem odsączam i dolewam wody ale niewiele , dosłownie tyle aby przykryła zawartośc i podgrzewam.

Następnie dodaje masła, powiedzmy ok 2 solidnych łyżek i gotuję dalej na małym ogniu aby to masełko się rozpuściło, następnie delikatnie zagęszczam mąką aby ten groszek i marchewka się "skleiły".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Z czym robicie tą pyszną marchewkę z lidla? To jest ta duża marchewka z maleńkim groszkiem ze słoiczka???
Ja wczoraj miałam obiad robiony przez córkę...:) makaron gotowany w mleku i z serem mozarella, całkiem to dobre było:) strasznie się cieszę że zaczęła coś sobie gotować, wprawdzie potem moja wypucowana kuchnia wygląda strasznie... ale co tam... posprzątam bo lubię:) dzisiaj zjadłyśmy makaron razowy z pesto pietruszkowym:) a dla męza zrobiłam sałatkę z tortelini bo wróci pózno wieczorem to może ją trąci:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszko ja ubijam kremowke tzn 30 % lub 36% mikserem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka ja wprawdzie tortów nie robię ale tak sobie pomyślałam że pyszny byłby tort przekładany tym kremem rafaello:
Rafaello na biszkopcie:)
-3 jaja
-3/4 szkl. mąki (pół ziemniaczanej, pół tortowej)
-1/2 szkl. cukru
-2 łyżeczki pr. do pieczenia

Białka ubic, dodac cukier, żółtka, na końcu mąki z proszkiem, wylać na blachę, piec 20-30 min w 180st.

-2 białe czekolady milka najlepiej
-2 śnieżki
-śmietan-fix
-śmietana 36% 500ml
-żelatyna 2 płaskie łyżki rozpuścić w 1/2 szkl. wody gorącej
-2 op. wiórek kokosowych
-rodzynki namoczone 1 op.

Białą czekoladę rozpuścić na parze, schłodzić
-2 śnieżki ubić w 1 szkl.mleka ze śmietan-fixem,
-w drugiej misce ubić kremówkę, dodać ubitą śnieżkę, zmieszać,dodać białą czekoladę, rodzynki, wiórki kokosowe i ostudzoną zelatynę, wymieszać delikatnie drewniana łyżką, wylać na biszkopt, posypać wiórkami kokosowymi uprażonymi lub płatkami migdałowymi też uprażonymi:) schłodzić w lodówce:) do masy śmietanowej mozna dodać jeszcze 1 czekoladę białą pokrojoną w małe kosteczki, wtedy jest słodsza ale bajecznie chrupie jak się je:)
-tylko trzeba było zrobić biszkopt z podwójnej porcji ciasta i tym kremem poprzekładać jak tort, bo smak tego ciasta jest naprawdę bajeczny.....:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzieki za link Agusiu. No to jako szescioletnie dziecko przezylas naprawde wielka traume. A twoja mama- dzielna kobieta, musiala dac rade sama ze wszystkim. Wspolczuje i jednoczesnie podziwiam...
Poza tym zycze synkowi duzo zdrowia, miejmy nadzieje ze szybko wyzdrowieje i przestanie mu ten paskudny kaszel dokuczac.
Ja niestety musze duzo lezec, choc marze o tym by sobie pochodzic. Obecnie troche dokucza mi zespol niespokojnych nog, ale mam lezec i brac luteine i no- spe.Mam teraz mnostwo czasu na rozmyslanie:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Takie to wszystko pokręcone Agusia temat rzeka ,jeżeli chodzi o naszych lekarzy i nic sie chyba nie zmieni,smutne to. A do tego ten mały ciągle choruje. Do pół roku jakoś się trzymał,a teraz co i rusz chory,dopiero minęło 3 tygodnie od Jego pobytu w szpitalu, a on znowu ma zapalenie oskrzeli i zamiast w żłobku to jest w domu i ja go pilnuję właśnie teraz. On ma podejrzenie astmy oskrzelowej ;-(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszko,no chyba właśnie na to wygląda,że my to widzimy całkiem inaczej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Meggi - straszna tragedia. Bardzo współczuję Twojemu Bratu i dzieciom. Mój Tata zmarł jak miałam 6 lat. Do dziś to pamiętam, bo umierał w domu, 40minut reanimowany przez sąsiada-lekarza medycyny sądowej, a pogotowie z Zaspy na Przymorze jechało 40 minut(ok 6-7rano)... I "lekarz" do człowieka z zawałem przyszedł tylko ze stetoskopem... Sąsiad namawiał moją Mamę na założenie sprawy w sądzie, chciał zeznawać przeciw "swoim" ale Mama nie była w stanie tego ciągnąć. Zresztą ile ludzi w 1987r zakładało takie sprawy?
Wtedy ciocie mi tłumaczyły, że Bóg zabiera najpierw tych dobrych ludzi - bo ich potrzebuje. Poza tym ci źli muszą mieć czas/szansę na poprawę...

Ten nasz wątek obiadowy jest też do wygadania się ;) więc nie miej wyrzutów ;)

____________

Graszka - tu się rozpisywałam o tortach :)
http://forum.trojmiasto.pl/Tort-dla-dziecka-przepis-t530734,1,310.html

________

U nas dziś dokończymy wczorajszy krupnik z fasolą :) później ziemniaczki, kotlety "schabowe" z boczniaków i kalafior polany bułką tartą z masłem i kefir :) dla Młodego jajko w koszulce i mizeria.

------
Młody tak kasłał w nocy, że nie śpię od 3:30 :/
Miło, że w dzień już nie kaszle tyle co wczoraj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ogrodowy piec do pizzy (5 odpowiedzi)

Jaki polecacie ogrodowy piec do pizzy? Żeby można było go używać w ogrodzie lub tarasie oraz nie...

pomysł na zupe (34 odpowiedzi)

rosół...pomidorówka...warzywna...krupnik...ile można:P czy macie jakies nowe ciekawe przepisy na...

jogurty-które lubicie, polecacie? (25 odpowiedzi)

zróbmy ranking jogurtów, które macie sprawdzone-przyzwoity, w naturalny skład, najlepiej...