Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

mam troszkę inny przepis, dziś będe robić to podam wieczorem :)

tego z sałatą nie znam ale sprobuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

a groszek francuski, to robie taki:

3 małe albo 2 duże cebule dymki
1 łyżka stołowa niesolonego masła
1 kropla oleju czosnkowego (lub innego oleju)
1 mała sałata masłowa
2 filiżanki mrożonego groszku
½ filiżanki bulionu z kurczaka

Gotuje cebule w maśle i oleju, aż zmiękną. Mieszam je z sałatą, kiedy jej liście się zwiną, dodaje groszek i bulion.

Gotowac na dużym ogniu, bez przykrycia, aż wszystko zmięknie, a sos zmniejszy swoją objętość.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Mam kg mielonego z drobiowych piersi :P co z tego zrobić? Dzieć ma ostatnio długie zęby na kotlety mielone, pulpety :/ Macie jakieś propozycje?

zrób szaszłyki na grilla (mielone z przyprawa gyros, dorzuć kapary dla podkręcenia smaku, cebulkę, i co tam lubisz", ulep "wałeczki" wokół patyczków i grilluj..z sosem czosnkowym pycha:) albo paszteciki z ciasta francuskiego (dodaj pieczarki, kapuste kiszona, przesmaż wszystko, dobrze dopraw, dorzuć np. ogórka kiszonego), wychodzą inne w smaku niz z miesa duszonego/gotowanego (ale nam takie smakuja lepiej), albo bułeczki drożdżowe z podobnym farszem (cos ala kupne, czasem można trafic), albo nalesniki nafaszeruj i zapiec z serem, albo cannelloni, lasagne...albo..pizze a'la bolognese:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

oki Lunaa :) więc jak groszek będzie dobry, to zarzuć przepisem ;)

Mam kg mielonego z drobiowych piersi :P co z tego zrobić? Dzieć ma ostatnio długie zęby na kotlety mielone, pulpety :/ Macie jakieś propozycje?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

No to se pochodziłam w sweterku... dzisiaj zimno więc przeprosiłam się z kurtką niestety... a było tak miło:)
Ech ja to chodzę taka bez energii jakaś i zdołowana już chyba ze 3 tygodnie, mam nadzieję że to wiosenne zmęczenie i minie samo bo się to robi męczące, nic mi się nie chce, wszystko mnie wkurza i drażni...:(
Dzisiaj zrobiłam mielone drobiowe z ziemniakami z koperkiem i pomidory malinowe z cebulą i śmietaną:)
Na jutro zaplanowałam zupę z botwinki...:):):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

zrob, zrob, nie pożalujesz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

fajny ten przepis, zrobie na weekend :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Przepis na rogaliki:
0,5 kg mąki
1 kostka masla/margaryny
5 dag drozdzy
10 łyżek mleka
1,5 łyżki cukru
Drożdze zalac mlekiem(tymi 10 lyzkami) dodac cukier, rozetrzec i zostawic na chwile zeby ruszyly. Margaryne posiekac z mąką, wlac do tego drozdze, zagniesc. Ja formuje sobie waleczek, dziele ciasto na piec czesci. Potem kazda czesc walkuje w ksztalt kola i kolo dziele na 8. Nakladam po pol lyzeczki powidel, zwijam rogaliki i do pieca. Niczym nie smaruje, po upieczeniu posypuje cukrem pudrem. Pamietajcie, ciasto nie musi wyrastac, zagniatacie tylko i odrazu do walkujecie kola :) Moja cicocia, od ktorej jest ten przepsi robi je z wisniami ze sloika(takie wisnie z cukrem :)), wtedy sa obledne :) I jakby sie ktoras zastanawiala to w przepisie nie ma jajek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

o właśnie hokasia, podziel się przepisem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hokasia, dawaj przepis na rogaliki:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U nas dzisiaj wszyscy w domu, tzn. starszy synek ma angine i od wczoraj na antybiotyku, modle sie by mlodszy nie zalapal. Mąż tez ma dzisiaj wolne. Obiad więc robie pod nich- ulubiona pomidorowka z ryzem i placki ziemniaczane. Przed chwilą upieklam rogaliki. Pyszne, kruchutkie i z powidlami :) Przepsi banalny, wykonanie rowniez.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Agusia jutro zrobie to wstawie przepis, wczesniej nie bo jak nie wyjdzie i bedzie niezbyt smaczny to będzie moja wina ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie słonecznie:)

U mnie dziś to co wczoraj tylko z ryzem i buraczkami.

Ja mam tylko problemy z porannym wstawaniem, potem sie rozkręcam i mogłabym siedzieć do oporu...no i kładę sie ok północy, pobudka o 6 no i wstawać sie nie chce:p

Graszka leń sie do woli i na zapas(jesli tak wogole można). Za miesiąc jak Dzidziuś przyjdzie na świat, to nie będzie jak. Ja tak nie mialam pod koniec ciąży tylko na początku. Przespałam trzy miesiące hehehehe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Lunaa - co to za groszek po francusku?

U nas dzisiaj będą smażone filety z limandy ;] ziemniaczki i surówka z kiszonej kapusty :]

Dzieć od dzisiaj zostaje w przedszkolu do 16 :) tak Mu się marzą przedszkolne podwieczorki ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam .

Graszka ja mam podobnie od paru dni i nie wiem z jakiego powodu ,po prostu nic mi się nie chce i zmuszam się, ale ty masz prawo z tego pamiętam to za miesiąc rozwiązanie i być może dlatego tak się czujesz ja miałam tak samo z pierwszym synem też wiosennym z drugim zimowym nie miałam takiego nastroju .

Dzisiaj robię cukinie faszerowaną mięsem z pieczarkami z sosie pomidorowym i z fetą .

Pozdrawiam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

dzis u nas fasolka po bretońsku, niestety ze słoika więc mało ambitnie.

za to mam fajny przepis na groszek po francusku wiec bedzie jutro a do tego peiczony kurczak i ryż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam dziewczyny:) niewiem czy to kwestia przesilenia wiosennego, hormonow czy drobnych zmartwien, ale ciagle chodze przygnebiona, nic mi sie nie chce, najlepiej bym usiadla na kanapie i gapila na telewizor albo poszla spac. Na obiad zrobie bigos z ziemniakami:-)
Moze upieke jakies ciasto, nie mam pomyslu narazie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ania - ja to już od dłuższego czasu chodzę bez kurtki:-) Zakładam jedynie cieplejszy sweter i szalik.
U nas dziś mielone, ziemniaki, mizeria dla córki a dla nas zasmażana kapusta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U nas dzisiaj sznycle z szynki(smażone na maśle klarowanym), domowe frytki i surówki :) dla Młodego mizeria :) dla nas sałata lodowa, ogórek, szczypior i rzodkiewki ze śmietaną :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam dziewczyny :) dzisiaj wiosna pełną gębą, ja dzisiaj pierwszy raz wyszłam w samym sweterku bez kurtki i było super... tak lekko bez kurtki, szkoda że nie na wadze...:(:( no i kolejny atrybut wiosny w warzywniaku znalazłam pierwszą botwinkę:) już ją miałam porwac i wlec do gara ale niestety została jedna taka maleńka ze na zupkę za mała:( ale jutro rano będe polowała bo naszła mnie ochota nieodparta na botwinkową zupkę:) a wy jak gotujecie botwinkę? bo są różne przrepisy, macie swoje ulubione?/??
U nas dzisiaj ryż z sosem słodko kwaśnym UNCLE BENS z kurczakiem, młoda ma ryż po chińsku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...

Gdzie mogę kupić Thermomix ?? (5 odpowiedzi)

Jakieś namiary na przedstawiciela?

pomysł na zupe (34 odpowiedzi)

rosół...pomidorówka...warzywna...krupnik...ile można:P czy macie jakies nowe ciekawe przepisy na...