Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Tak Agusiu, ja juz jestem spakowana. Musze jeszcze dopakowac jakis kubek, zeby sobie moc bocianka w szpitalu zaparzyc:-)
Ja juz chce miec to za soba...
Juz wiecej dzieci miec nie chcemy, dwojka wystarczy:-)
Mam nadzieje, ze corcia nie bedzie wybredna co do jedzenia jak synek:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej Dziewczyny!

Wczoraj jeszcze Mama ugotowała kompot z NASZEGO rabarbaru :) (+jabłka świeże jabłka + dodała słoik kompotu śliwkowo-brzoskwiniowego) - Mąż jak to usłyszał, to zachciało Mu się zupy owocowej ;) więc ugotowali makaron(Młody wybrał jaki) i tak na pierwsze danie była zupa owocowa ;)

Frytek w końcu nie było tylko ziemniaczki gotowane :P do tego mięsko i surówka z czerwonej kapusty z jabłkiem :) wczoraj oba dania dostałam pod nos ;P bo wreszcie dostałam natchnienia na ciuszkowe porządki i fotki aby to sprzedać (cały dzień się bawiłam) ;)

Dzisiaj (znów) kapuśniak - coś moja Mama ostatnio ciągle kapuśniak by jadła ;P może witaminy C potrzebuje?
Nie wiem co do tego :P

na śniadanie zrobiłam pastę jajeczną ze szczypiorkiem :] a wczoraj moją wersję bruschetty z pomidorami ;) (no tak ok 1,5 kg pomidorów poszło ;P)

Graszka - jesteś już spakowana?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja również pozdrawiam:-)
U nas dziś resztka botwinki z weekendu a na drugie fasolka, ziemniaki i jajko sadzone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny:-) Mnie zostalo jeszcze 2 tygodnie do rozwiazania.
Wlasciwie, to nawet moze nastapic wczesniej, ale zobaczymy. Co ja tam bede sie na zapas martwic:-)
Dzisiaj na obiad robie mielonce z buraczkami i ziemniakami.
Pozdrawiam was milo wszystkie babeczki:-)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

hej dziewczyny:)

U mnie dzisiaj botwinka dla dorosłych, dla dziewczyn(cora z koleżanka) mięsko z indyka duszone w sosiku z grzybami+ziemniaki+ buraczki.

Dla nas na jutro też bedzie to mięso.
Jestem w tym tygodniu do poźna w pracy, wiec jakoś rodzinka bedzie musiala sobie radzic z obiadami kombinowanie.
W czwartek wywiadówka---------jakże sie cieszę, ze mnie tam nie będzie:))idzie mąż:))
W sobotę corka była na dniu otwartym w liceum, do ktorego chce pójść. Wrociła b. zadowolona:]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Cześć dziewczyny ;-)

Ja jak zwykle mam zaległości ehh,w weekend miałam egzaminy i jakoś brak weny do gotowania ;-P ,a do tego ciągle pomagam bratu przy Cypku ,ale juz nie długo ;-).

U nas dzisiaj ziemniaki bigos od brata ,a dla syna gołabki, miałam 2 zamrozone i to tyle ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej Dziewczyny!

Uważam, że te minusy są albo od wiecznie głodujących na dietach ;) albo od nie umiejących gotować, co tylko pozazdrościć mogą ;) Jeszcze jest opcja mega frustratów, co w ten sposób mogą sobie ulżyć.

U nas w piątek zupka fasolowa :] później było kino i nie zdrowe kinowe przekąski ;P wieczorem dla chętnych po kawałku czwartkowej pizzy - pierwszy raz robiłam z sosem śmietanowym :) do tego szynka, polędwica sopocka, cebula, dla dorosłych pieczarki(Dzieć oczywiście bez), ser żółty, mozarella i feta :] wyszła pyyyyszna :] sąsiadka się załapała :] i jeszcze jedna pizza została na piątek :]

wczoraj ziemniaczki z zieleniną(dla Młodego bez zielska) + smażone filety śledziowe + surówka z kiszonej kapusty :]

moja Mama wczoraj wzięła się za robienie golonek wieprzowych - wcześniej je wytrybowała i na kościach powstał smak na fasolówkę :]
znalazłam przepis na golonki po bawarsku wg Magdy Gessler - i tak zrobiłyśmy :] http://www.ofeminin.pl/przepisy/golonka-po-bawarsku-gessler-d55477.html
powiem szczerze, że nie rozumiem zachwytu niektórych ludzi nad golonkami :P dla mnie ta skóra jest wstrętna :P a mięso takie sobie :P bez szału :]

w każdym razie dzisiaj pewnie zjemy to mięso :P Dzieć chce domowe frytki - do nich pewnie dostanie jajko sadzone i mizerię :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

u nas dziś skrzydełka z kurczaka pieczone w piekarniku, zjedliśmy z chlebkiem.

jutro kotlety, ziemniaki pieczone i surówka (niestety kupna)

miłej soboty drogie panie :)

Ps. ja mam zawsze minusy i szczerze mowiąc mam to gdzieś kto mi je daje, nie zwracam kompletnie na to uwagi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny:) minusami nie ma się co przejmować tak samo jak głupimi komentarzami które się czasem pojawiają od jakiś złośliwców:(
U nas dzisiaj pieczone udka z kurczaka ziemniaki z koperkiem i mizeria:) jutro chyba to samo bo upiekłam mięso na 2 dni:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Minusy od kogoś głodnego .

Ja właśnie duszę mięso z papryką i pieczarkami ,kupiłam kawałek wołowiny na gulasz dla młodego i dla mnie bo sami jesteśmy więc to samo jutro będzie i w niedługim czasie zabieram się za placki ziemniaczane .

Pozdrawiam .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzien dobry dziewczyny:-) te minusy i plusy rowniez nie robia na mnie wrazenia:-) na obiad panierowana piers z kurczaka panierowana, ziemniaki i surowka z salaty i rzodkiewki ze smietana:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie z rańca:))
@emilia---------ja tam nawet nie zauważyłam tych minusow;)wogole na to nie zwracam uwagi i dopiero jak napisalaś to zobaczylam ze i ja mam parę minusow. Ale wogole sie tym nie przejmuje.

Nie dostalam szczawiu, ale kupilam botwinke. Mikroskopijne pęczki byly, musialam wziać cztery zeby cos było w garnku. Zrobie na niedziele.
Dzisiaj mąż upiecze udka kurczakowe, zjemy z surowka i chlebkiem.
Na jutro botwinka oraz poledwiczki wieprzowe z ryzem w warzywach jakiś(mrożonka jakas).

Miłego weekendu dla Was dziewczyny, Waszych mężów i dzieci:)))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Tak na chwilkę weszłam na forum. Kto to nas tak strasznie minusuje? Aż zabawne to jest i intrygujące:-)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie zmiana planów. Mam wisielczy humor, więc mąż zaproponował ognisko wieczorem i pieczone ziemniaki + butelka wina. Mam tylko nadzieję, że już nie będzie lało dzisiaj...I że humor jutro będzie lepszy..
Miłego weekendu!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

dziś u nas zupa rybna :) a w przyszlym tygodniu nastawie szczawiowej, smaka narobiłyście :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dziekuję dziewczyny:) Jak zawsze jesteście nieocenione.))

Zrobie te zupę szczawiową zapewne na niedziele, jak tylko po pracy dostanę szczaw w warzywniaku.

Dzisiaj to troche kombinowany obiadek-------- troche ryby, po jajku sadzonym+ ziemniaki+jakas surowka kupna( co dostanę to będzie).

Pomysłu na weekend brak, oprocz szczawiowej dla dorosłych, bo moja A. nie zje niestety....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Ja dzisiaj mam filety z pstrąga, wczoraj je zamarynowałam w pesto pietruszkowym i upieke je w piekarniku, do tego ziemniaki z koperkiem i sałatka z sałaty lodowej:) ciekawa jestem jak to będzie smakowało, tak mi wczoraj to pesto pachniało pięknie że postanowiłam zrobić eksperyment z rybą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie szczawiowa zazwyczaj na skrzydełkach badź kurzych ćwiartkach. Do tego włoszczyzna, obowiązkowo ziemniaczki pokrojone w kostke, potem zabielam jogurtem naturalnym, do tego jaja i jest pycha :) A dzisiaj u nas botwinka- też z jajkiem, nalesniki z dzemem i truskawkami. Musze jeszcze upichcic spagetti na jutro- bo ja mam szkole, a taki makaron z sosem to chlopaki sobie szybko odgrzeją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam .
Wczoraj zrobiłam tortile z panierowanym kurczakiem w płatkach kukurydzianych więc kurczak będzie na dziś może z frytkami zrobię do tego jakąś surówkę ,ja zielsko czyli różne sałaty a chłopakom coś wymyślę.

Szczawiową też lubię taką kwaśną obowiązkowo z jajem , gotuje ją na żeberkach czasami dodatkowo kurczak lub na kości schabowej .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-)
Ja robię szczawiową na rosole, dodaję szczaw, serek topiony i blenduję a na koniec ugotowane ziemniaki i jajko.
U nas dziś dorsz w sosie z szampana+ryż+brokuły.
Weekend zapowiada się nieciekawie:-(((
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum

jogurty-które lubicie, polecacie? (25 odpowiedzi)

zróbmy ranking jogurtów, które macie sprawdzone-przyzwoity, w naturalny skład, najlepiej...

Ogrodowy piec do pizzy (5 odpowiedzi)

Jaki polecacie ogrodowy piec do pizzy? Żeby można było go używać w ogrodzie lub tarasie oraz nie...

pomysł na zupe (34 odpowiedzi)

rosół...pomidorówka...warzywna...krupnik...ile można:P czy macie jakies nowe ciekawe przepisy na...