Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

http://forum.trojmiasto.pl/Co-dzis-na-obiad-czesc-29-zimowo-wiosenna-t526081,1,310.htm

Dziewczyny, oto kolejny wątek kulinarny, poprzedni był już za długi:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam was kochane dziewczyny, dzis na obiad mam wczorajszy zurek:-)
Agusiu, mam nadzieje ze najwyzej dopadnie mnie baby blues i oby nic wiecej. Ale napewno bede pamietac, ze bede mogla sie do ciebie zglosic w razie tfu tfu...
Meggi- zdrowiej szybko, szkoda majowki!
Emilio- 11 godz jazdy to bardzo duzo. Musisz zadbac o krazenie w nogach, milej wycieczki zycze:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka - mam wielką nadzieję, że wszystko pójdzie bardzo dobrze!
Meggi - kuruj się na majówkę:-)
Do mnie wczoraj przyjechała siostrzenica i zrobiła lazanię. Dziś nauczę domowników robić kotlety z kalarepy. No i czeka nas przygotowywanie góry kanapek na podróż. Trochę się stresuję, czy przez te 11 godzin moja noga nie spuchnie za bardzo ale sam wyjazd napawa mnie optymizmem:-)
Zdrowej, wesołej i ciepłej majówki Wam życzę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

A dzisiaj chyba cos na szybko,więc zrobię pomidorową ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hejka. Znowu dopadło mnie choróbsko jakieś paskudne heh i te wstrętne zatoki ;-(( dobry jest metafen zatoki wypróbowałam i działa rewelacyjnie po za małym minusem,że muli mnie po nim strasznie na spanie .

Wczoraj nie chciało mi się nic gotować,więc kupiłam w ,,biedrze,, gotowe placki naleśników podgrzałam na patelni posmarowałam czekolada i taki obiad miał teść i syn, mąż zjadł frytki i camemberty z pomidorem pieczone w piekarniku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka - gdyby i tym razem (tfu, tfu - nie życzę) przyplątała Ci się depresja poporodowa i chciałabyć się wygadać u osoby, która doskonale to rozumie - napisz do mnie ;) też to przechodziłam ;) i wiem doskonale jakie myśli wtedy siedzą w głowie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam dziewczyny:-) tak Agusiu zgadza sie. Czas leci nieublaganie. Boje sie, bo pierwszy porod byl dlugi i bolesny strasznie. Potem depresja kilka m-cy- beznadzieja:-/
Na obiad zrobilam zurek na bialej kielbasie, zamrozilam biala kielbase gdy robilam zurek na Swieta, bo kupilam jej duzo.
A najwazniejsze, ze mojemu dzieciowi smakuje:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Graszka - pociesz się, że jeszcze tylko 3,5 tygodnia ;) i będzie Ci lżej ;)

________

Musiałam zmienić plan obiadowy, bo okazało się, że Dzieć ma dzisiaj w przedszkolu naleśniki z twarogiem, które i ja zaplanowałam na dzisiejszy obiad :P
Więc my dzisiaj w domu zjemy rybkę, domowe fryki i surówkę z kiszonej kapusty :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Emilio, niewiem czy cie to pocieszy, ale ja w ciazy rowniez czuje sie, jak bym byla niesprawna.
Szybko lapie zadyszke, czuje sie jak polaczenie kaszalota ze sloniem morskim:-)) Aby podniesc cos z podlogi, musze rozlozyc nogi jak zyrafa, ktora chce siegnac do wodopoju:-))) nie mowiac o tym jak czesto mam zgage i zawroty glowy:-/
Marze o tym, zeby pojsc na spacer, porobic cos w ogrodku, umyc okna, czy nawet byc sprawniejsza w relacjach z mezem;-)
Gotowac moge- to mnie bardzo cieszy:-) lubie domowe
posilki, nawet gdy sa to tylko jaja sadzone z ziemniaczkami:-)
Na obiad mialam palki z kurczaka, surowka z selera kupna i ziemniorki gotowane. Dla mlodego zrobilam zupe pomidorowa:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

U mnie dziś mąż zaserwował mrożoną pizzę:-( Ale z nogą coraz lepiej i mam nadzieję, że na majówkę dam radę chociaż kawałeczek po tym Krakowie - z kulami. Pogoda cudowna. Jedyne, co dobre w tym moim chwilowym kalectwie to to, że mogę sobie trochę poleżeć w ogrodzie na leżaku i poczytać, inaczej bym zwariowała. Kwitnie już bez i pięknie pachnie a czereśnie, wiśnie, jabłoń i pigwa wprost zachwycają.
Tęsknię za dobrym obiadem i chyba też za gotowaniem i sprzątaniem - aż dziwne:-)
No i posadziłam te cebulki - nigdy nie sadziłam takich maleńkich:-)
Czuję się jak taki nieudacznik życiowy - rok temu złamałam rękę, pół roku temu skręciłam prawą nogę a teraz ta stopa. Lekarz kazał mi leżeć i to doprowadza mnie do szału:-(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Dzisiaj dokończyłyśmy botwinkę, chłopaki nie chcieli. Później zrobię placki ziemniaczane :)

Jutro naleśniki z twarogiem. I zrobię białe andruty na deser :) na środę i czwartek karkówka z cynamonem i sliwkami, w sosie :) żebyśmy w razie czego łatwo mogli odgrzać na działce ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Cześć Dziewczyny:) u nas dzisiaj na 2 dni zrazy z szynki w sosie grzybowym, do tego ryż i sałatka z pomidorów malinowych z cebulką i ogórkami kiszonymi:) młoda z koleżanką zjadły pizzę:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam sie i ja poweekendowo :) u nas dzisiaj zupa z fasoli szparagowej i placek po węgiersku. Nagotowałam już wczoraj, bo dzisiaj od rana na dzialce. Tzn mąż z kolegami kopią fundamenty i szalują pod nasz domek ogorodowy, z rana zanioslam im kawe i kanapaki to teraz juz tylko dosmaże placki i będę miala obiad gotowy. Pogoda cudna. Jedno co to trzyma mnie jakies chorobsko, kaszle okropnie, katar cieknie z nosa i poce sie jak szczur :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam Was dziewczyny serdecznie;-)) dawno mnie tu nie było ,u mnie też mały remont po świętach był. Na całe szczęście to już za mną ;-)) i teraz cieszę oko swoim ,,pięknym,, pokojem ;-)))

U nas dzisiaj na obiad będzie ,qurito ;-) ala kfc ;-))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny poweekendowo i poegzaminowo:))

@Aniu, Graszka ja też uważam, że to głupie skladać dokumenty do szkoły nie znając wynikow i tych chol...punktow. Mojej corce poszło nieźle zważywszy, ze sie wogole nie uczyła:P, no tyle co powtarzali w szkole...
A w każdej szkole trzeba sie uczyć. I wszędzie sa plusy i minusy.
Ja jestem z tych czasów, kiedy obowiązywały egzaminy do średnich szkół no i wyniki ze świadectwa. I to wydaje mi się sprawiedliwsze i nie szło sie w ciemno.

Kulinarnie u mnie to w piątek jednak jajka sadzone z frytkami. W sobote rybka z frytkami i z pomidorkami, a w niedzielę szaszłyki drobiowe.
Na dzisiaj pomidorowa z makaronem. Coś łatwego do odgrzania dla Młodej, bo dzis ma latany dzień(jak zreszta cały tydzień)

pozdrawiam slonecznie:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

emilia nie martw sie wyrosną, ja tez już swoje posadziłam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

u nas dymki już posadzone jakiś czas temu :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witam:-)
Ja dalej nie gotuję. Wczoraj i dziś był grill - ale tylko kiełbaski, ziemniaki no i nauczyłam córkę robić sos hello kitty:-)
Kupiłam takie maleńkie cebulki dymki i chcę je zasadzić na szczypiorek - wyrośnie?
I może jeszcze zrobię marynowane tylko ile to obierania...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Hej Dziewczyny!
Wróciliśmy wypoczęci i nawet już opaleni :)
W czwartek obiad jedliśmy w Brusach w pizzerii "Pablo"
w pt wracając do Gdańska zajechaliśmy do Juranda w Egiertowie - przed Wielkanocą były tam Kuchenne Rewolucje :] jedzenie bardzo smaczne :] w wystroju widać rękę Magdy Gessler :] byłam w szoku, bo Młody zjadł 3/4 takiego ok 20cm fileta z dorsza + frytki (nie całe) i surówkę z marchewki :]

wczoraj calutki dzień byłam w szkole, reszta rodzinki na działce, wracając do domu kupilam fasolke szparagową i zsiadłe mleko - nie wiedziałam co jest w lodówce na obiad ;) obstawiałam jajka :] poza tym ziemniaki - więc łatwy i szybki obiad :]

dzisiaj też szkoła, Mama ugotowała botwinkę (ostatnia porcja zeszłoroczna, nowa botwinka już rośnie) :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Witajcie dziewczyny, ja niestety naleze do rocznika, ktory jako pierwszy zaczal nauke w gimnazjum:-/ takze, doswiadczylam egzaminow i innych ceregeli, ktore rowniez mojej rodzinie spedzaly sen z powiek.
Uwazam Aniu, ze nie ma az takich powodow do stresu. Jezeli nie dostanie sie do wymarzonego liceum, to nie, trudno...poradzi sobie w zyciu bez tego.
Mnie nikt nie pyta jakie skonczylam liceum, wcale nie mialo rowniez wplywu na moja dalsza edukacje, czy zycie.
Fajnie jest sie pochwalic przed rodzina, czy znajomymi:-)

U mnie na obiad palki z kurczaka, mizeria z salaty i ziemniaczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Co dziś na obiad? cz.30 - wiosenna:-)

Cześć Dziewczyny:) ale tu cisza nikt nie gotuje? Wczoraj korzystaliśmy z pięknej pogody i byliśmy kilka godzin w Sobieszewie, po spacerze jedliśmy tam rybki w tamtejszej restauracji:) dzisiaj mamy pstrąga z piekarnika, ziemniaki i marchewka z groszkiem:)
Oj Graszka egzaminy zdane wprawdzie ale nie wiadomo ile wyciagnie punktów i czy będzie miała szanse się dostać do liceum które wybrała, także nerwów jeszcze sporo przed nami, za moich czasów to było prostsze, konkurs świadectw decydował i wszystko było jasne bo każdy wiedział jakie ma oceny, a teraz jakieś zbieranie punktów, podania składaja teraz do szkół nie mając wyników z egzaminów... no bez sensu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dobra restauracja z typowo polskim żarciem - gdzie w Gdańsku? (138 odpowiedzi)

Przyjezdza do nas dobry znajomy, ktory nie byl jeszcze w Polsce. Chcemy Go zabrac do dobrej,...

Kto z was pije yerba mate? (19 odpowiedzi)

Macie jakieś doświadczenia z yerbą?

szukam dobrej restauracji (20 odpowiedzi)

Chciałabym zrobić prezent dla rodziców z okazji rocznicy ślubu i dać im zaproszenie-voucher na...