Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

Panicznie boję się kolejnej ciąży i jestem zdecydowana z pełną świadomością konsekwencji tej decyzji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

wbrew prawu w naszym kraju. sama kiedys pytalam lekarza o taki zabieg. niewykonalne w normalnych warunkach. nawet jesli lekarz zaleci, to nie zrobia tego specjalnie. jedynie przy okazji innego zabiegu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

np przy cesarce.Moja znajoma zażyczyła sobie podwiązanie jajowodów przy 4 porodzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

Ostatnio pewna Pani dr poradziła mi aby udać się do notariusza i spisać oświadczenie woli co do podwiązania jajowodów i umotywować. Koszt ok. 150 zł Lekarze pomimo że mają wskazania nie zawsze chcą podwiązywać kobiety ponieważ się boją konsekwencji prawnej. A wiadomo żyjemy w Polsce ( kraj absurdu) i każdy interpretuje prawo na swoją korzyść a później bywa różnie. Więc lekarz , którego będzie chronić oświadczenie notarialne pacjentki nie może robić problemów, skoro pacjentka oświadcza że taka jest jej ostateczna wola i zrzeka się roszczeń za pozbawienie płodności
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

Na twoim miejscu dobrze bym to przemyślała. To jest decyzja na całe życie. raczej się tego nie odwraca. Nie byłoby lepiej brać np. tabletki? Niezwykle rzadko się zdarza ciąża przy dobrze dobranych tabletkach. A gdyby już się zdarzyło to jest wiele osób, które za chwile spędzone w ciąży i potem z dzieckiem dałoby się pokroić. Ale wracając do tematu, na Ukrainie są takie możliwości z tego co wiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 7

to legalne............................................................
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

podwiązanie to utrata kobiecości spirala załatwi sprawę na kilka lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

Podnoszę - coś się zmieniło przez ten czas? Gdzieś można?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

utracenie kobiecości, no proszę cię. co za średniowiecze!

jasne, lepiej truć się hormonami, taaa

nie każdy może. mi zazywanie jakichkolwiek hormonów grozi wznową nowotworu mózgu więc wybacz, ale nawet najlepiej dobrane piguły byłyby dla mnie zabójstwem. Spirala tez odpada z powodów fizjologicznych. chętnie bym sobie jajowaody podwiązała. Jeden stres z głowy byłby

jesli coś wiecie o możliwościach to napiszcie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

tabletki,brałam i urodziłam dziecko,czułam ruchy dziecka a lekarz mówił że mnie się wydaje bo po tabletkach harmonet nie jest łatwo zajść a tu ups i jest maleństwo,lekarz był w szoku,ja też odradzam stosowania i faszerowania się pigułami,wazektomia dla mężczyzn jest legalna i w Warszawie kosztuje ponad 1000,ponoć skuteczna na 100%,tylko faceta na to namówić to ............. nie łatwe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

meguś do ciebie popieram wazektomię namówić faceta to jest wyzwanie,a jak stosowałam harmonet tak jak ty to też zaszłam,pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

Można, dr Siwik od paru tygodni zajmuje się salpingotomią.
http://salpingotomia.com/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba już nie, ale zawsze faceta do niego na wazektomię można wysłać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Czy ktoś wie gdzie można wykonać zabieg podwiązania jajowodów?

Spirala to dno bo 2 wywołuje okres to u kobiet jest nie zrowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zabieg mozna wykonac za granica, np. w DE kosztuje od 500 Euro wzyz (srednio 700-1000. stan na 01.2022).
Tu mapa klinik i lekarzy:

selbstbestimmt-steril. de/karte/

Niemiecko-jezyczna grupa dyskusyjna - duzo porad, wskazowek, na privie mozna dostac wiecej adresow:
facebook. com/groups/selbstbestimmtsteril

Jako, ze sama w kilku komentarzach na grupie wspominalam o mojej sterylizacji w Niemczech w 2016, a kilka osob pytalo pozniej o wiecej szczelogow na privie, to zadzwonilam wczoraj (17.01.2022) jeszcze raz do mojej kliniki zapytac o aktualne ceny itp. Oto czego sie dowiedzialam:
Gdy ktos jest z zagranicy i placi sam (Selbstzahler) (a wiec nic nie jest rozliczane przez kase chorych, ani tez klinika z zadnym ginekologiem tego nie rozlicza) to nie potrzeba zadnego skierowania od lekarza ginekologa.
Nalezy powiedziec, ze sie jest "Selbstzahler" i ma sie "zakonczone planowanie rodziny" (Familienplanung abgeschlossen, kein Kinderwunsch).
Ustala sie termin operacji oraz termin rozmowy z lekarzem operujacym i z anestezjologiem (na dzien poprzedzajacy operacje).
I to wszystko.

Cena zabiegu w trybie ambulatoryjnym (ambulant, inaczej tez "1-Tages OP", czyli operacja jednego dnia) to niespelna 500 (czyli dokladnie tyle, ile placilam w lipcu 2016). Ale gdyby sie na miejscu po operacji okazalo, ze z powodow zdrowotnych musisz zostac na noc, to moze dojsc koszt nawet do 2500 Euro, czego nalezy miec swiadomosc i o czym w rozmowie telefonicznej dzis mnie uprzedzono.
Trzeba pamietac, ze po opracjach z narkoza zawsze pacjenta ktos musi odebrac ze szpitala (tj. bezposrednie z oddzialu; nie wystarczy powiedziec ze "maz czeka w aucie pod klinika", bo nie wypuszcza) - absolutnie nie mozna samemu prowadzic auta. Raczej odpada tez komunikacja miejska. Ja po wybudzeniu z narkozy dosc dlugo bylam "skolowana" i sama prawdopodobnie nawet taksowka nie trafilabym do domu (nie podala wlasciwego adresu itp.). W domu, po zabiegu nalezy pozostac pod obserwacja bliskiej osoby. Wiec planujac zabiag np. w Niemczech nalezy to wziac pod uwage by przybyc z kims. Kontakt do tej osoby podaje sie w papierach przed operacja.
Fizycznie jednak szybko doszam do siebie. O ile pamietam to w okolo 3 dni. Podbrzusze nie bolalo, nie mialam tez pozniej zadnych problemow czy bolu przy nastepnych miesiaczkach. Po operacji najbardziej doskwieral mi przez te kilka dni bol w ramieniu/okolicy obojczyka (chyba przez jakis gaz; zdaje sie ze ten gaz powoduje ucisk na jakis nerw).

Adres:
Universitätsklinikum Erlangen
Frauenklinik
Universitätsstraße 21/23
91054 Erlangen
https: //www frauenklinik.uk-erlangen. de/kontakt/
+49 9131 85-33553 (centrala ogolna)
+49 9131 85-33-494 (Administracja? tu udzielaja informacji nt. kosztow)
e-mail: fk-direktion @ uk-erlangen.de

Jeszcze z informacji praktycznych:
Miasto Erlangen lezy ok. 12km od Norymbergi.
W Norymberdze jest lotnisko - samoloty lataja z Krakowa, mozliwe ze rowniez z Warszawy.
https://www.airport-nuernberg.de/english
Do Norymbergi kursuja tez Flixbusy, Sindbady i inne autokary - adres przystanku: Bahnhofstraße, Willy-Brandt-Platz 11A, 90402 Nürnberg (ZOB Nürnberg = Zentraler Omnibusbahnhof)
Miedzy Norymberga a Erlangen kursuja autobusy oraz pociagi.
bahn. de/angebot

Bus/Tram/Metro/S-Bahn (pociagi krotkobiezne): www .vgn. de/verbindungen/
(bilety na metro i pociag mozna kupic w automatach na stacjach, bilety na autobus/tramwaj - kiedys mozna bylo kupic u kierowcy, ale CHYBA nie jest to juz mozliwe. Mozna je kupic w apce

oraz sklepie internetowym (wydrukowac/zamowic poczta na niemiecki adres/okazac w apce)

Parkowanie w Erlangen:
jest kilka parkinkow podziemnych i pietrowych; na ulicach starego miasta parkuja jedynie mieszkancy z upowaznieniami.
Najlepiej parkowac:
- Galeria handlowa w centrum adres: Nägelsbachstraße 1, 91052 Erlangen
- Za dworcem kolejowym na Parkingu P1 (Adres: Parkplatzstraße, 91054 Erlangen). Jest przejscie piesze pod dworcem do centrum.
- Contipark (Adres: Sedanstraße 2, 91052 Erlangen) to takze jeden z tanszych parkingow
Noclegi: Airbnb oraz Booking.com
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Krótki stosunek (6 odpowiedzi)

Witam, tak jak w tytule, nie jestem zadowolony z długości swojego stosunku :/ Pierwsza gumkę...

Ortopeda luxmed gdańsk (10 odpowiedzi)

Witam! Ma ktoś doświadczenie z którymś z ortopedów w luxmedzie najlepiej w Gdańsku? Z tego co...

Nerwica i depresja - jak wyjść z tego stanu ??? (401 odpowiedzi)

Witam, Czy są osoby na forum,które zmagają lub zmagały się z nerwicą i depresją ???? Jak...