Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Temat dostępny też na forum: Banino
Witam :)

Zastanawiamy się z mężem nad kupnem mieszkania na ul Kubusia Puchatka, budowanego przez dewelopera dom jak marzenie. Szukałam na forum, lecz nigdzie nie znalazłam jakichkolwiek opinii na temat tego dewelopera (o siódmym niebie za to duuużo się pisze;). Czy jest tu ktoś kto już zamieszkuje w Baninie w mieszkaniach wybudowanych przez dom jak marzenie? Jeśli tak to jak oceniacie te mieszkania? Jakieś problemy? Jak współpraca z deweloperem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Mieszkam w jednym z mieszkań - generalnie jestem zadowolona, ale z deweloperem o wszystko trzeba twardo walczyć i pilnować swojego - wtedy powinno być w miarę OK.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

No niestety tak jest z każdym deweloperem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Kupujesz mieszkanie z szambem 3m sześcienne , dobra perspektywa :)
Wywóz nieczystości raz w tygodniu po 110zł , czyli ok 440zł miesięcznie za same ścieki
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja nie mogę! Aż tyle, taka cena? Toć to szaleństwo!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ludzie co za bzdury wypisujecie. Szamba są ok 10m3- wywóz tylu metrow kosztuje 110zł. wystarcza na ponad miesiąc.Nie wiem człowieku jaki masz cel wypisując te bzdury ale na pewno nie mieszkasz w Baninie bo nie wiem ,który deweloper montuje 3m.- takich szamb nie ma nawet w produkcji. Na ul.Kubusia Puchatka w przyszłym roku ma juz być kanalizacja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

~mieszkaniec to ciekawa informacja z tą kanalizą bo to jest kolejna kwestia do przemyślenia czy warto decydować się na mieszkanie w tamtej okolicy teraz ponieważ podłączenie się do kanalizy to kolejne koszta i to wcale nie małe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Skąd masz takie informację że będzie kanaliza w 2015. Od 3 lat o tym słyszę i chciałbym zweryfikować wiarygodność tej informacji.

Koszt podłączenia do kanalizacji nie jest taki wysoki nie przesadzaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

10m3 to zużywa średnio 2-osobowa rodzina miesięcznie. Jak jest więcej osób to sobie policzcie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

10m3 w miesiąc przez 2 osoby ładnie albo mają niezakręcone krany albo nie szanują pieniędzy. U mnie 3 osoby zapełnia dyszkę w 38-50 dni co na rok daje siedmiokrotny wywóz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

W ofercie jest szambo 6m3, dla nas mniej więcej na miesiąc by wystarczyło, mamy jedno dziecko i wody zużywamy powiedziałabym "normalnie", ani nie oszczędzamy specjalnie ani nie lejemy bez sensu . A jak wygląda cena wody w Baninie? A jak się sprawdza to ogrzewanie gazowe? Jak średnio wygląda miesięczny koszt ogrzewania zimą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ciekawa jestem skad masz takie bzdurne informacje? Powiedz kto zrobi tam kanalizacje, TY? bo na pewno nie UG. A jesli chodzi o szamba na kubusia to sa max 4m 3 a nie 10. Nie wprowadzaj ludzi w blad jak sie nie znasz i nie wiesz.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Są 10m3 - sprawdzone.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

W mieszkaniach na Kubusia są szamba 9m3, a woda w Baninie za 1m3 kosztuje 2,57 zł.Nie wiem w jakim celu ktos zabiera głos na temat wody, szamba nie mając pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

dziękuję za odpowiedzi, w sobotę jedziemy obejrzeć sobie te mieszkania i okolicę. Tak jak pisałam, w ofercie szambo jest 6m3 więc najwyraźniej szamba są tam różnej wielkości. Mamy chrapkę na mieszkanie na parterze bo mamy małe dziecko i w planach następne więc ten kawałek ogródka byłby bardzo potrzebny. Jeśli ktoś jeszcze miałby jakieś przydatne informacje to proszę pisać, będę wdzięczna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Jak w planie 2 dziecko to moze lepiej dom, blizniak niz mieszkanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

CO do szamba możesz sobie zażyczyć większe do 10m3 ( oczywiście jeżeli jest tyle miejsca na działce i przepisy na to pozwalają, są chyba jakieś normy odległości od okien). Co do ogrzewania to zużycie gazu na mieszkanie 70m2 wcale nie oszczędne( musiały podeschnąć mury) to około 200-250m3 na miesiąc razem z grzaniem wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Czy ktos juz kupił jedno z tych mieszkan?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja kupiłam i zdecydowanie polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja w umowie mam zbiornik betonowy do szamba 9m3
(jesli chodzi o szereg a "dom jak marzenie" przy ul. Kubusia puchatka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja mam tak samo w umowie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Szamba maja 9 m 3 na 3 osoby przy dużym użytkowaniu starcza na pnad miesiac jak sie dogadasz z firma to wywiezie za 90 zl bo konkurencja jest spora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Mogę prosić o namiary na firmę która wywozi szambo za 110 PLN/10m3?
Ja płacę 120 PLN za wywóz więc wymieniłbym na tę tańszą firmę.

Dziękuję i pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Czemu ktoś postawił minus, może jakoś merytorycznie uzasadnione ? Deweloper w porządku, wszystko zgodne z umową, kontakt stosunkowo dobry do konca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

ja jutro jade oglądać na piętrze mieszkanie 2 ostatnie zostały :)
czy ktoś wie czy jest możliwość antresoli na piętrze żeby były dodatkowe metru ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Drobne niedorobki wychodza wciaz, deweloper niechetnie cokolwiek chce poprawic. Chandryczyc sie trzeba o wszystko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

O jakich niedorobkach mowa?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Np. zly montaz okien, kiepskie drzwi zewnętrzne...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja czekam na kanalizację już 5 lat a wywóz szamba kosztuje 120 złotych i trzeba dodać że na działce z domkiem znajduje się aż 6 śmierdzących szamb o pojemności 60 m 3 . Jak zacznie się pompowanie tych fekaliów to dopiero smród . No i w lato też śmierdzi ale nie z jednego jak w domku jednorodzinnym a z 6 sztuk .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Też kupujemy.
Po więcej info napisz priv kaczka75@wp.pl
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Dobre wieści dla kupujących własny kąt po 1 stycznai 2015 http://dom.trojmiasto.pl/Deweloper-odpowiada-za-wady-nieruchomosci-przez-5-lat-n86539.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Dobre wiadomości. Zastanawia mnie tylko w jaki sposób egzekwować swoje prawa bo w tym względzie prawo nie jest jednolite, ale wszystko zmierza ku lepszemu:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

mmm napisz proszę co rozumiesz przez zły montaż okien i drzwi. Są krzywo wstawione, nie otwierają się czy co?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Okna, a w zasadzie drzwi (bo mowa o tych wysokich oknach) niezapiankowane u dołu. Z tego co słyszałam problemy są też z oknami kolankowymi, choć sama ich nie mam.
Drzwi są generalnie kiepskiej jakości same w sobie, kompletnie nie izolują (zimno w wiatrołapie, pod drzwiami leci woda przy opadach deszczu, dołem po progu). Brak też listwy przy ościeżnicy, która powinna zapobiec kruszeniu się tynku.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja mam wrażenie , że domy jak marzenie są krzywe
Zainteresowani niech obejrzą dach domu chyba przy numerze Kubusia Puchatka 6 .Pofalowany , pogięty .
Dach to chyba najważniejszy element aż strach myśleć o innych .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Dobrze że zaznaczyłeś wrażenie. Ja zawsze na spacerowej miałem wrażenie, że auto toczy się pod górę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

My mieszkamy od lipca w jednym z mieszkań, niedorobek jest całe mnóstwo i co chwilę pojawiają się kolejne problemy. Wady konstrukcyjne budynku, kiepskiej jakości okna, wilgoć pleśń i grzyb w prawie każdym pomieszczeniu, ale to tylko kropla wody w całym morzu problemów które mamy. Wszystko mamy udokumentowane zdjęciami bo kontakt z deweloperem jest tragiczny, o wszystko trzeba walczyć, wydzwaniac, prosić o interwencję, często bez skutku... Gdybym miała decydować się drugi raz na kupno mieszkania i dożywotni kredyt to na pewno pomielabym ofertę tego dewelopera.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

mieszkania trzeba wietrzyć a nie kisic się oszczędzając na ogrzewaniu. To niestety jest problem, ktory powtarza się u każdego dewelopera. Ja osobiście kupiłem z drugiej strony banina i wkurzają mnie komentarze takiego typu. W moim budynku u sąsiadów tez pojawił się grzyb, bo małe dziecko okien nie otwierają, ciepło ucieka a pranie się kisi. Niestety pierwszy rok trzeba grzać i wietrzyć a nie narzekać i chodować grzyb.Dziwne ,ze tam gdzie prawidłowo się użytkuje grzyby nie rosną.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie

Zobaczcie jak kostka betonowa pozapadała się przed posesjami domu jak marzenie . Zobaczcie jaka wielka błotna breja jest przed budynkiem numer 6 na Kubusia Puchatka
Mega kratery i zero szans na lepszą drogę !
Nowo wybudowany domek nad błotnym jeziorem !!!
Osobiście lepsze jest 7 niebo gdyż tam są ulice i kanalizacja i woda opadowa ma odprowadzenie .
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Deweloper dom jak marzenie

Jak stawia się dom w 6 miesięcy to jak tam wilgoci ma nie być. Z kolei 7 niebo ocieplało już budynki zanim dach mieli położony, potem tynki i takie tam historie. Zamykali wodę wewnątrz budynku. Jak ktoś pisał na forum, że fuszerkę odstawiają to od razu ludzi z błotem mieszali, że głupek i nie zna się na nowych technologiach budowy.

Drogę rozwalili i nawet nie raczą naprawić, bo to przecież nie dewelopera tylko gminy. Urzędnicy powinni się za nich wziąć i porządek zrobić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Deweloper dom jak marzenie

Na Osiedlu Rodzinnym rzeczywiście mamy kanalizację, ale tylko ścieki są odprowadzane. A woda opadowa jest odprowadzana...no cóż do ogródków...7niebo zrobiło jakieś pseudo odpływy, które juz teraz zapchane są kamykami. Tylko kolo Feniksa jest taki zbiornik...ale jest tam odprowadzana woda tylko z tego budynku. Tam pomysleli. Jest to problem całego Banina... Nie ma tu kanalizacji deszczowej. Wszędzie jest glina, która nie chłodnie wody.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi

Stan drogi na Kubusia Puchatka nigdy się już nie zmieni, chyba ze mieszkańcy sami złożą się na płyty. Mieszkamy tu już wiele lat a droga jest nadal własnością prywatna, wiec gmina ma nas gdzieś. Sami dalibyśmy na płyty ale innych chętnych brak.......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi

A przy jaki nr mieszkasz, może się dorzucę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi

A czy na innym forum (którego adres widnieje na tabliczce która stoi na rogu ul. Kubusia Puchatka i Pszennej) nie podjęto inicjatywy zmiany właściciela drogi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi

Mieszkam na odcinku od wjazdu w Kubusia Puchatka do pierwszego zakrętu, czyli tam gdzie jest najgorsza droga.Jesteś zainteresowany wspólna inicjatywą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi

Na czym polegałaby inicjatywa?
Czy wszyscy mieszkańcy mają się zrzuci na płyty przed budynkiem 6 ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Niech tą drogę naprawi deweloper który ją zepsuł .
Tak jak zepsuł ją przed nową budowlą na Pszennej i Kubusia Puchatka
Na drogę nasypał wał gliny !!!!!!!!!!!!!!!!!
Po tej glinie już nikt nie pojedzie a obok zrobi się błotne jezioro z błotnymi parkingami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Deweloper jak marzenie , droga jak marzenie , wymarzone miejsce na ziemi do zamieszkania dla tych co lubują się w błocie .
Kolejny błotny parking gdyż w ofercie jest jeden plac parkingowy , a w dzisiejszych czasach każdy ma więcej niż jeden samochód
Polecam błoto-lubnym .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

To idź do dewelopera i mu powiedz ,że ma naprawić drogę którą zepsuł....Inicjatywa z drogą ma polegać na tym ,żeby w pierwszym etapie położyć płyty od wjazdu w Kubusia Puchatka do przynajmniej pierwszego zakrętu.Czy ktoś jest chętny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Dziwne rozmawialem z tym Panem i był miły
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Po pierwsze z droga to nie ten wątek, a po drugie jaki koszt płyty, położenia, jaką szerokość itp.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Płyty jumbo 100 x 75x 12 po cztery na szerokość .Przy założeniu zakupu używanych (17-25 zł/szt.)+koszt transportu, przygotowania drogi i ułożenia to wyjdzie około 10- 12 tys.Kalkulacja dotyczy odcinka od wjazdu do pierwszego zakrętu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Czy w kolejnym etapie mieszkańcy odcinka do zakrętu zrzucą się ochoczo na kolejne płyty dalej .......
Raczej nie możliwe . Kolejny etap to pół kilometra za 50 tysięcy i co ,. zrzucicie się na kolejne metry ........ czy wypniecie się d..... i tyle .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Oczywiście ,że tak.Przecież to jest zrozumiałe,że do zrobienia jest cała ulica, a nie tylko jej fragment.Uważasz,że lepiej będzie jeśli najpierw zaczniemy od końca ulicy?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Inicjatywa, plan działania powinien wyglądać tak:

Gmina robi kanalizację, wtedy można myśleć o robieniu czegokolwiek, dalej plan dotyczy całej ulicy, a nie tylko początku, żeby później połowa się nie wypieła na resztę. Drogę robimy z kostki, a nie z zakichanych jumbo. Kostkę można kupić używaną z rozbiórki cena przy takiej ilości będzie pewnie rzędu 8-12 pln. Zawsze można ją rozebrać i ułożyć na nowo jak trzeba by było coś przekopać przez jezdnię. Koszt drogi dzielimy na liczbę gospodarstw i tyle. Wszyscy są zadowolenie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Ja też się dorzucę do drogi .Mam tylko jeden warunek-pozostałe 99 % gospodarstw też wyłoży pieniążki ;)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Od razu powiem, że na forum to niczego się nie uzgodni.

Z tą kostką to chyba trochę wyobraźnia poniosła. Sam koszt położenia kostki to min. 40 za metr plus dodatkowe materiały i kwota kosmiczna! Osobiście nigdzie nie widziałem ofert dobrej używanej w takiej cenie. Co do kanalizacji to nie będzie bo droga prywatna, a jak będzie gminna to ułożenie czegokolwiek nie wchodzi w grę.

Sprawa kolejna nie wszyscy się dołożą, a z drugiej strony jeśli kwota wyjdzie spora, a przecież wyjdzie to dla coniektorych będzie to nieopłacalne. Mowa o tych najbliżej pszennej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

A do którego zakrętu? O jakim odcinku mowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

~gg

Myślisz że ułożenie jumbo jest tańsze? A co do kostki to wyobraźnia mnie nie poniosła, mogłem w zeszłym roku w takiej cenie mieć. Takie oferty nie są w gazetkach z supermarketu. Nawet gdybyś kupił najtańszą nową to m2 i tak jest tańszy niż m2 płyty jumbo. Do układania płyt też jest potrzebny dodatkowy materiał.

Dopóki wszyscy się nie dołożą na całą ulicę oraz nie będzie kanalizacji ja nie dam ani złotówki, bo uważam że to pieniądze wyrzucone w błoto. Zresztą tyle grabią ode mnie podatków, że gmina powinna całą drogę zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Ale co ma gmina do nieswojej drogi? Jak ma zrobić kanalizację? Nawet jak mieszkańcy wyjdą z inicjatywą i uda się doprowadzić do przejęcia drogi przez gminę, a ręczę że będzie bardzo trudno to kanalizacja powstanie za 8, 10 ...lat.

Osobiście nie wierzę, że jakakolwiek droga zostanie wykonana na koszt właścicieli. To zbyt kosztowne i skomplikowane do sformalizowania.

Różnice pomiędzy płytami, a kostką są takie, że pod kostkę musisz przygotować wysoką podsypke i dołożyć duże obrzeża. Płyty możeszułożyć praktycznie na warstwie piasku. Droga jaką by nie była będzie bardzo kosztowna. A jeśli porownujesz cenę kostki używanej do płyty. To porównuj ceny obydwu materiałów używanych. Płyta wyszła by taniej - tak mi się wydaje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Prz tej ilości szambiarek, położenie kostki jest bez sensu. Po paru miesiącach będą same dziury. Płyty od Pszennej do zakrętu są w interesie wszystkich bo każdy musi tedy jechać. Chyba ze wszystkim pasuje ze jest jak jest i żeby nie było niczego.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Mieszkańcy Banina nigdy nie zrobią drogi bo są zadłużeni i tyle .
Błotne jezioro biedakom przeszkadza mniej niż bogatym .
Jest inicjatywa na forum ( kubusiapuchatka.fora.pl ), która jest w agonii .
Na kilku wpisach się skończy !!!
Brak kanalizacji nie przeszkadza w wykonani drogi !!!
Firma która będzie budować kanalizację ( za 20 lat ) zdemontuje i położy na nowo kostkę czy płyty bo to jest jej obowiązek .
Powodzenia w błotnym brodzeniu na wiosnę .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Mieszkańcy Kubusia Puchatka anektują drogę i traktują jak swoją własność.Wystarczy zobaczyć na parkingi przy posesji 3 i 5 i inne .Na prywatnej drodze zrobiono parkingi i dodatkowo zbudowano wiaty na kosze na śmieci .Na prywatnej drodze postawiono kamienie i drzewo .
Niebawem potrzebny będzie helikopter aby dotrzeć do naszych domostw .Ja udziału w budowaniu drogi brać nie będę .Chyba że układanie płyt zaczniemy od końca ulicy .
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 19

Re: Stan drogi błotne jezioro

ale zobacz, przy tak dużym koszcie mieszkańcy mieszkający przy pszennej nie będą się dokładać bo taniej im wyjdzie położyć na własny koszt odcinek od domów do pszennej.

Poza tym wyrzucimy kasę, a co z naprawami, albo co będzie jak gmina wkrótce przejmie drogę? A właściciel drogi się zgadza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Stan drogi błotne jezioro

To niech mieszkańcy mieszkający mieszkający przy pszennej zrzucą się sami na płyty !!!!!!!
Bo im się nie opłaca dołożyć aby droga była do końca ulicy a mi się nie opłaca fundować im drogi przed domami a ja dalej będę w błocie !!!!!!!!!!!
Powodzenia wam życzę .
W sumie to właściciel ma obowiązek naprawy drogi !!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Stan drogi błotne jezioro

no i co oznacza minus - przecież to prawda co napisane? Partycypowałem kiedyś w kosztach takiej drogi - i koszt zakupu materiałów i robocizny był bardzo duży. Na moje oko położenie 100 m drogi to koszt ok 25 000 zł, a metrów jest sporo więcej!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Jaki obowiązek naprawy? To nie jest działka gminna, więc żadnego obowiązku nie ma - nie bądź śmieszny, że Pan Kazik będzie robił drogę bo się sprowadzili nowi mieszkańcy. Pszenna jest gminna i to zupełnie co innego!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Stan drogi błotne jezioro

Właściciel ma obowiązek naprawy drogi - informacja prosto z Urzędu Gminy .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

A ja w pełni popieram mieszkańców 3 i 5 i inne ,bo gdyby mój podjazd codziennie rozjeżdżały szambiarki,śmieciarki,ciężarówki i tacy co kultury w sobie za grosz nie mają, to też nie byłbym zadowolony.Tyle w temacie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

To oczywiste,że przy takiej dysproporcji komentarzy i nastawienia do zrobienia czegoś wspólnie,mieszkańcy Kubusia Puchatka niczego nie osiągną.Szczęśliwcy,co mają terenowe lub służbowe samochody.Oni nie muszą sią zbytnio martwić stanem drogi,który z roku na rok będzie w coraz gorszym stanie...
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Stan drogi błotne jezioro

To nie jest droga publiczna, więc właściciel nie ma obowiązku. Nie wynika to z żadnego aktu prawa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Jeżeli to nie jest droga publiczna , a jest drogą prywatną, to kto ma obowiązek ją naprawiać i np. odśnieżać?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kanalizacja za 20 lat ?

Kanalizacja już za 20 lat?Hurrrrraaaa!!!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Szanowny Aneksie.
Jako mieszkaniec K.P. 3 informuje Cię że nikt nie zbudował parkingu na prywatniej drodze, nie wiem gdzie widzisz kamienie i drzewo na drodze. A ściśle jeżeli chodzi Ci o wyciągniętą kostkę poza posesje to informuje Cię, że przy drodze jest coś takiego jak chodnik lub pas oddzielający od drogi ( zodnie z przepisami) i tak wyciągnięta jest kostka. Jak masz płot i się przyjrzysz przed swoją posesją to również droga nie wiedzie pod samym płotem, chyba, że zgodnie z Twoją logiką tak sobie tam jeździsz pod samym płotem. Ale oczywiście łatwiej przejechać po kawałku wyciągniętej darmowej dla Ciebie kostki lub pisać coś byle napisać niż dołożyć się do drogi ( jak idziesz piechotą zapraszam abyś nie szedł po błocie chodź po wyciągniętej kostce, nie widzę problemu) Również szanowny Aneksie informuje Cię że ponad 3 lata temu wspólnie z sąsiadami, a nawet deweloperem budującym nasze bliźniaki dokładałem się do tłucznia na drodze aby mi, Tobie i wszystkim jeździło się trochę lżej i dalej jestem otwarty na każdą inicjatywę na poprawe całej Kubusia Puchatka. Jeżeli mieszkasz na końcu ulicy to prywatnie dołożę się do 4 płyt abyś sobie je tam położył i aby ulżyć Ci w życiu - daj tylko znać gdzie, kiedy i komu, kupisz kolejne 4 i już będziesz mieć luksus przed domem :)
Z pozdrowieniami
T.G.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Gmina odśnieża, ale obowiązku nie ma robi to tylko dlatego, że przy ul. tej jest zwarta zabudowa - kwastie polityczne...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Szanowny Aneksie,
ja tez mieszkam na Kubusia Puchatka i prosze bardzo zacznijmy ukladac plyty od konca ulicy. Czy teraz wezmiesz udzial w budowaniu drogi? Nigdy nie twierdzilem ze mi sie cos nie oplaca. Dam ile trzeba od poczatku do konca.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Stan drogi błotne jezioro

Faktycznie stan drogi jest fatalny ale mi to na rękę bo samochody zwolniły zatem nie interesuje mnie naprawa drogi .
Co do anektowania drogi , to duży problem i praktyka mieszkańców Kubusia Puchatka .
Na początku ulicy stoją dwa bliźniaki gdzie założono kostkę w pasie drogowy * samowola* .
Wmawia się nam , że to chodnik a na środku stoi budowla na śmietniki o prezencji * bez komentarza * Co to za moda i zwyczaj budowania w pasie drogowym konstrukcji z drewna na okropne śmietniki .
Zbudujcie je u siebie na działce a nie na drodze .
Dlaczego wszyscy mieszkańcy mają omijać wasze śmietniki.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Stan drogi błotne jezioro

Szanowny mieszkancu.
1. Wyjdź przed swoją posesję i zobacz czy droga biegnie przy płocie czy jest pas zieleni ( na 99% takowy jest) a na 50% masz wyciągnięty podjazd poza granice płotu.
2. Teraz wyobraź sobie ze przed blizniakami K.P. 3 jest taki niewidzialny płot ( taka wyobraźnię mają nawet małe dzieci, nie trudne), a zamiast paska trawy jest kostka która możesz sobie chodzić.
3. Jeżeli każdy np. przed swoją posesja położył by kostke to byśmy mieli chodnik na K.P mimo drogi z 17 wieku - luksus.
4. Jeżeli nadal Ci ten kawałek kostki przeszkadza to przedstaw się albo przyjdź może jakoś dojdziemy do porozumienia, oczywiście przy współudziale właściciela drogi bo jak mniemam takim nie jesteś a tylko ja uzytkujesz.
5. Oczywiście jak już Ci bardzo ta kostka przeszkadza to ja sciagne i zrobie pas zieleni - dla szczęścia i spokoju sąsiadów :) będzie kawałek jak wszędzie.
6. I ostatnia propozycja może zamiast pisać anonimowo tylko po to żeby sklucic trochę sąsiadów, wysuniesz propozycje jak ulepszyć drogę K.P pomoge Ci pomysł zrealizować.
Tomasz Galecki
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Stan drogi błotne jezioro

Proponuję udać się do lekarza może uda mu się jeszcze Ciebie uratować. Społecznik się znalazł. Ciekawe jak posesja przed twoim domem wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Stan drogi błotne jezioro

Szanowny Mieszkańcu i Aneksie w jednym,

Nie wiem za kogo jeszcze się wypowiadasz pisząc ''wmawia się nam,że to chodnik''?.Czyżbyś stanowił swoiste gremium mieszkańców Kubusia Puchatka?Myślę,że jednak nie.Nie pisz w czyimś imieniu, bo każdy jest w stanie sam ocenić sytuację, biorąc pod uwagę wyżej przytoczone argumenty.Osobiście nie rozumiem Twojej postawy, nie rozumiem dlaczego przeszkadza Ci coś, co w zasadzie powinno Ci być obojętne (nie liczę na to,że będziesz się cieszył z tego,że możesz chodzić po kawału JEDYNEGO chodnika na naszej ulicy).Tak zwyczajnie po ludzku jest mi Ciebie naprawdę żal.Przypuszczam,że Twoje trzewia są już po same pachy zalane żółcią.Z tego też powodu, nie zaproszę Cię na wspólne pogaduchy na chodniku,z obawy przed trwałym zapaskudzeniem kostki.Może lepiej zaparz Ty sobie ziółek, rozwiąż jakąś krzyżówkę, może uda Ci w ten sposób reaktywować przepalone synapsy.Zdaję sobie sprawę jak niesłychanie problematyczną i trudną do opanowania jest profesja bycia ludzkim człowiekiem.W Twoim przypadku będzie to bardzo długa droga przez mękę, wymagająca ogromnego wysiłku,bezustannego napięcia i czujności, a niekiedy walki z samym sobą.Ale ćwicz, nie poddawaj się.Wierzę w Ciebie.Nie martw się też o to,że będziemy Cie prosić,żebyś coś dołożył do naprawy drogi.Poradzimy sobie sami.Rozumiemy,że Twoje leczenie będzie kosztowne, i na nic innego nie starczy.Także, głowa do góry!Będzie dobrze.Ponieważ do tej pory nie raczyłeś się przedstawić,to pozwól z łaski swojej,że ja też tego nie zrobię... Dziękuję za uwagę.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Stan drogi błotne jezioro

Problem powiększania działek to nie tylko problem pierwszych bliźniaków lecz innych też .Spaceruje codziennie tą ulicą i zawsze wygląda to tak .
1.powiększamy działkę ,
2.utwardzamy ten fragment
3.następnie wystawiamy kamienie lub inne przeszkody
4.teraz ten fragment jest już nasz /////!!!

Część mieszkańców zrobiło parkingi inni podjazdy jeszcze inni zagrody na kosze .
Taki lokalny folklor .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Stan drogi błotne jezioro

Raz jestes "Aneks"IP5.172.252 i chcesz klasc plyty od konca. Pozniej jako"Mieszkaniec"IP5.172.252 juz nie chcesz klasc plyt, ale nie podobaja Ci sie smietniki i kostka u ludzi. Nastepnie jako"Spacer"IP5.172.252 codziennie spacerujesz Kubusia Puchatka i stwierdzasz ze ludzie zabieraja Ci droge i juz niedlugo nie bedzie co naprawiac. Wiesz co, wpadnij na piwo, pogadamy!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Stan drogi błotne jezioro

Jeżeli ktoś występuje w trzech osobach, to wniosek jest prosty.To Święty!!!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Stan drogi błotne jezioro

W tym akurat nie ma nic dziwnego jeżeli jest np 1 antena zbiorcza od wifi i rozdzielona na cały szereg to wszyscy mają wspólną pulę IP
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Stan drogi błotne jezioro

Widzę , że mieszkańcy bliźniaków ostro działają !!!
Coś musi być na rzeczy .......
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Stan drogi błotne jezioro

Mnie też irytuje kreatywna twórczość mieszkańców Kubusia Puchatka .
Tam gdzie są parkingi bez odprowadzenia wody lub parkingi na ulicach utwardzone i przechylone do drogi tam są dziury
Woda się nie wchłania i błoto gotowe .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Stan drogi błotne jezioro

Jeżeli kopało się doły fundamentowe, przerywając sieci melioracyjne, to nic dziwnego, że woda nie ma gdzie odpłynąć.W wielu miejscach zostały po prostu zniszczone.Nazwijmy rzeczy po imieniu.Nasze domy powstały na terenach, które do niedawna były użytkowane rolniczo.Znajdowały się na nich poniemieckie systemy melioracyjne.Wiadomo,że odwodnienie inaczej się projektuje dla terenów rolnych, a inaczej dla terenów zabudowanych, zurbanizowanych.Inne są rozstawy drenowania itd.Ci którzy tu pobudowali lub kupili domy, nie mogą oczekiwać,że te zniszczone odwodnienia spełnia swoją funkcje teraz.Zapytajcie właścicieli domów lub deweloperów czy mieli pozwolenie na przebudowanie rowów, lub innych urządzeń melioracji szczegółowej ?Większość pewnie nawet nie zajrzała w prawo wodne i nie wiedziała,że takie pozwolenie musi mieć.A jak to jest możliwe? To już pytanie do urzędników, którzy wydają pozwolenia na budowę, decyzje o warunkach zabudowy.Teraz wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy.I możemy próbować wykonać najlepszy system odwodnienia, ale musimy mieć, do czego go "podpiąć ''.Za działanie całego systemu powinna odpowiadać Gmina.Do niej należy budowa kolektorów, głównych rurociągów odpływowych itd. Ale w naszym przypadku nie ma kogo pociągnąć do odpowiedzialności, bo póki co, droga nie należy do Gminy.Zamiast dalej szukać winnych i wzajemnie obrzucać się błotem, którego notabene na naszej ulicy nie brakuje, powinniśmy doprowadzić do przejęcia drogi przez Gminę.Obecna sytuacja będzie tylko pogłębiać naszą frustrację, i zupełnie nie potrzebne wzajemne oskarżenia.Dziękuję za uwagę.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

a na co mi sie dokladac do drogi skoro nie posiadam auta?:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Stan drogi błotne jezioro

Pod koniec 2014 robili pomiary pod kanalizację, a w tym roku ma powstać projekt kanalizacji ul. Kubusia Puchatka i innych ulic w Baninie. Gmina kanalizację zrobi jak będzie miała pieniądze, a od mieszkańców ściągnie za to podatek (wg ustawy każdego mają obowiązek podłączyć do kanalizy i z drugiej strony nikt nie ma prawa odmówić - chyba że ma własna mini oczyszczalnie na posesji)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Pilnowac, pilnować i jeszcze raz pilnować i sprawdzać. Jak się nie umieści wszystkich zapisów w umowie przedwstępnej to pozniej mogą być problemy. Deweloper zawsze patrzy na swój portfel i interes a nie na klienta. Jezeli chodzi o wady to dzwonic i sie nie przejmować. Ja dzowniłem 3 razy dziennie i zawsze przyjechali i poprawili.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-11-30/drogowy-problem-przedmiesc-deweloperzy-zapominaja-o-ulicach/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Masakra, tam sie nie da dojechac, przed samym budynkiem jest jakas blotna breja, prawie but mi wciagnelo, czy ktos wie czy developer mial utwardzic droge przed budynkiem, chyba lepiej uciekac przed ta porazka???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Ja, to se zawsze wożę ze sobą dwie długie dechy. Wyciągam je se z wozu, kładę przed sobą, jak dojdę do końca deski, to je se znowu przed sobą układam. I tym sposobem wkraczam suchą skarpetą do izby. Wy ludzie, to się zbyt szybko poddajecie bez walki! A Wasz deweloper od tego utwardzenia, to do dzisiaj z kibla zejść nie może (tak słyszałem). Może byście się wespół - zespół zrzucili na lewatywę? To powinno pomóc rozwiązać sprawę!
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

marzenia się spełniają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję przejechać się teraz, właśnie teraz, i chociaż pooglądać sobie okolicę, żeby później nie było jęczenia na forum, że wszędzie gnój, brud i syf.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale tak było rok temu jak tych domów nie było. Błoto woda istne bagno.
Nic się nie zmieniło w kwestii podłoża. Tylko domeczki wyrosły a wnet będą ściany pękać bo będą siadać
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No mi już w kuchni pękają :-\
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

budynek zawsze osiada, ale na to pewnie są jakieś normy!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

od tego inwestora ODRADZAM
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Deweloper dom jak marzenie - proszę o opinie.

Znam tego dewelopera. Na jego budowach nie są zaizolowane odpowieednio fundamenty. Dsch przecieka bo jest źle wykonane opierzenie dachu. W domach po kilku latach wychodzi wilgoć na ścianach. Posiadam zdjęcia fundamentów które sami musieliśmy odkopać i zaizolowac bo właściciel firmy Pan Sobieralski Robert nawet nie odbiera telefonów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

odbiera, odbiera, Tylko trzeba intensywnie meczyc tego Pana. Wyslać polecony i wszystko zrobi. Trzeba twardo rozmawiac i jak mowi, ze oddzwoni w ciagu 10 minut to zadzwonic za 9 minut i opieprzyć dalczego nie oddzwania i bedzie inaczej rozmawiał. Ja kupowałem 4 lata temu i jestem zadowolony. Wiadomo, poprawki były ale nie myli się ten co nic nie robi. Wprawdzie wtedy jeszcze używał innych materiałow bo teraz niestety ale Chmara zepsuł rynek i każdy tnie koszta jak tylko może i generalnie czy 7niebo, marzenie czy ekolan wszyscy używają coraz gorszych materiałów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie odbiera Niestety
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,
również mam problem z wilgocią na ścianach, czy mogę prosić o Pani adres e-mail, bo chciałabym się doradzić jak postąpić w tej sytuacji?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś kupił już mieszkanie na osiedlu Nowe Banino? Czy pierwszy etap miał już odbiory ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

taaa nowe banino. Tylko dlaczego się w Baninie nie zmieściło. tylko czekać jak oburzeni nabywcy będą chcieć ziny granic żeby w Bninie jednak mieszkac. Pytam grzecznie po co miszewko miszewo i Pępowo w ofertach podczepiane są jako Banino?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie miał i wygląda że długo nie będzie jakieś nieporozumienie i kpina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy ktoś zna firmę verte invest? (3 odpowiedzi)

Chodzi mi o jakość i współpracę?

W co inwestować w XXI wieku? (24 odpowiedzi)

Witam, Dział dotyczy deweloperki i nieruchomości są oczywiście dobrym kapitałem, lecz nie każdy...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...