Dobra książka

Temat dostępny też na forum: Hobby
Co warto było by przeczytać mając 27lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Murakamiego i Tokarczuk. Może jeszcze jakieś kryminały? :) była taka książka: pióro wieczne czy jakoś tak? mam nadzieję, że nie pomyliłam tytułu, bo świetna jest!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

A są jeszcze jakieś dobre biblioteki publiczne w Gdańsku bo bardzo dawno nie korzystałem. Z góry Dziękuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co jeszcze polecasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Polecam buszujący w zbożu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Bardzo gorąco zachęcam do przeczytania niesamowitej książki o tajnikach kobiecej seksualności. W prosty sposób przedstawiona wiedza na temat kobiecej zmysłowości, niekonwencjonalnych pragnień, fantazji oraz niecodziennych fascynacji.Warto przeczytać, warto przenieść na grunt swojego związku aby relacje z partnerką były bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe. "Piąta fala pożądania" - tej pozycji nie można pominąć :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dobra książka

Ja za to zaproponuję coś innego, np: "Szpital Przemienienia" Lema będący czymś w rodzaju traktatu filozoficzno-moralnego - czytałam to w wieku 19 lat i bardzo mi się podobała, chętnie sięgnę po nią kolejny raz dla przypomnienia. Kolejna to "Pamiętnik znaleziony w wannie", także Lema, ciężko mi o nim cokolwiek powiedzieć nie rozpisując się także poporstu powiem, że godne przeczytania :) Ostatnio zaopatrzyłam się w kilka książek Philipa K. Dick'a, który podobnie do Lema był specjalistą w gatunku sci-fi z elementami filozofii. Co do wypowiedzi poprzednika Pawelskiego odnośnie Kinga, także polecam chociaż nie wszystkie pozycje są tak świetne. Zauważyłam, że niektóre jego horrory strasznie tracą na zakończeniu, nie potrafi utrzymać napięcia do końca, zupełnie odwrotnie jest w kryminałach Cobena, które zawsze zaskakują. Wracając do Kinga, najbardziej podobała mi się "Ręka Mistrza" oraz "To" :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Polecam książkę " Piąta fala pożądania". Przeczytałam ją jednym tchem, gdyż w bardzo realistyczny a zarazem nietypowy sposób przedstawia aspekty naszej fantazji i pożądania. Odkrywa tajniki kobiecych pragnień w historiach ludzi z różnych grup społecznych. Gorąco polecam, nie będziecie się nudzić przy tej lekturze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Na Livro puścili MARILYN I JFK w miękkiej okładce za 25 zł ;-)
Autorem jest Forestier Francois. Bardzo fajna opowieść ukazująca ówczesną Amerykę ;-)
Nie tyle dla lubiących tematykę - moim zdaniem każdy coś ciekawego w niej znajdzie.
A sama książka naprawdę wciąga. Jednego dnia wchłonęłam 100 stron ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam kryminały od Alex Marwood :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może tę nagrodzoną książkę Tokarczuk?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

potęga podświadomości, idealne na taki wiek :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że ponownie spis lektur z j. polskiego, a przy tym kierować się kolejnymi wyborami. Ja aktualnie w podobnym wieku zaczynam czytać amerykańskich pisarzy z pierwszej połowy dwudziestego wieku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katarzyna Bonda - Lampiony
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A co lubisz czytać? Bo od tego trzeba zacząć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Randy Pausch - "Ostatni wykład", dla osób właściwie w każdym wieku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę że człowiek dojrzewa wtedy kiedy kończy żuć gumę :) polecam wykłady OSHO albo Byron Katie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

książki Vonneguta, Hemingwaya, Dostojewskiego (w ogóle cała literatura rosyjska), a z naszych polskich pani Tokarczuk, Jakub Żulczyk, reportaże Mariusza Szczygła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli masz ochotę na coś napisanego w bardzo lekki sposób z "jajem" to polecam Kroniki Jakuba Wędrowycza. Zdarzyło mi się zaśmiać do kartek papieru
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co tam ukształtowana psycha. Po przeczytaniu Biblii rozwaliło system
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hehe... książkę można napisać o tym, ile książek można przeczytać ;-)
A polecam ci coś, co dobrze stoi na rynku przez wyjątkowo długi okres, mam na myśli książkę Nosowskiej - https://livro.pl/a-ja-zem-jej-powiedziala-nosowska-katarzyna-sku1200675524.html Poruszone są tam typowo życiowe tematy, więc pod ten wiek jak znalazł.
Przynajmniej tak uważam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To, ci cie zainteresuje. Ja sie ostatnio zaczytuje w The Disaster Artist.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"1984" G. Orwella, "Nowy Wspaniały Świat" A. Huxleya.
Wiek to jedno, to co lubisz czytać i czym się interesujesz to drugie. Po samym wieku ciężko ocenić, jaka książka do kogo trafi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam serię kryminałów Camilli Lackberg. Bardzo wciągające
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bardzo lubię czytać książki Stephena Kinga. Ma genialne pomysły i świetny styl pisania. Jego książki mnie niesamowicie wciągają. Jak się za jakąś zabiorę, to czytam ją w każdej wolnej chwili, dopóki jej nie skończę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sieci można znaleźć listę książek, które warto przeczytać:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakiś czas temu przeczytałem książkę "Vox", autora nie pamiętam. Przedstawiona tam była wizja Stanów Zjednoczonych, w których kobiety mają ograniczoną liczbę słów, które mogą wypowiedzieć w ciągu doby. To była bardzo ciekawa i skłaniająca do przemyśleń książka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam utwory Stephena Kinga. Przeczytałem już "Joyland" i pare innych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Uniesienie" :D Rewelacja i nowe oblicze Kinga :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przeczytałem ostatnio dwie fajne powieści Piotra Kołodziejczaka: "Bo wiesz..." i "Nie rób mi tego". Świetne. Zasugerujcie, do czego można by sięgnąć? pozdrowienia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Ja czytam dużo biografii i wspomnień teraz zabieram się za Świrszczyńską, polecam Osieckiej i Przybory "Listy na wyczerpanym papierze". Piękne:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

375 dni polecam mega erotyk
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy jakie ksiązki lubisz. Jeden będzie się zachwycał Krzyżakami czy Potopem, drugi jakimiś kryminałami albo horrorami. Musisz się bardziej okreslić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Myślę, że "warto" przeczytać jakąkolwiek książkę, która Ci się spodoba. Jeżeli masz 27 lat, to chyba już trochę znasz swój gust i wiesz, jaki gatunek może Ci pasować, a jaki nie. Radziłbym wybrać się do biblioteki i poszperać po półkach, na pewno uda Ci się coś znaleźć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To co lubisz, nie trzeba się zmuszać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

wszystko:) idealny wiek na lektruę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak ktoś lubi wojnę i fikcyjne scenariusze to polecam nową powieść Reder 44. Właśnie skończyłem czytać. Wchłonąłem jak gąbka wodę tak mnie wciągnęła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam https://www.5zywiolow.com/oferta/imprezy-dla-dzieci/ , fabuła żywa jak nigdy. : D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy miałem 27 lat, czytałem Charlesa Bukowskiego. Oczywiście, dużo przysięga i pisze na różne nieprzyzwoite tematy, wciąż jest geniuszem. Lubiłem słuchać jego książek audio podczas grania w moją ulubioną grę https://polski-sloty.com/kasyna-online To jest szczególny okres w moim życiu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja ostatnio czytałam szczelinę. Najlepsza książka tego roku według mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Temat dostępny też na forum: Hobby
Ja z kolei polecam książkę Nowickiej "Piąta fala pożądania". Fajna, ciekawa książka o podłożu erotycznym. Opowiada seksualne historie kilku kobiet z różnych zakątków świata. WYwoła rumieniec u niejednej kobietki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Wreszcie ktoś zapytał o książki, moje ukochane książki :) Więc tak, 27lat więc psychika już powinna być ukształtowana... :) w takim razie polecam wszystko co napisał pan Chuck Palahniuk, przeczytałem wszystkie jego książki i na żadnej się nie zawiodłem (mój nr 1 to oczywiście Fight Club, tak, tak ten kultowy już film nakręcony został na podstawie jego książki), Jack Kerouac "w drodze" absolutnie trzeba przeczytać, no chyba że nie interesuje cię ciągła podróż, autostop, imprezy, seks, narkotyki... zresztą polecam też każdą inną książkę tego Pana, ale absolutnie odradzam film. Jak lubisz horrory to oklepany, ale wciąż dobry Stephen King, polecam "pod kopułą" chociaz to w sumie nie horror, ale bardzo udana książka, no i genialny "bastion", jeżeli grasz na komputerze, a tytuł Fallout nie jest Ci obcy to w tej książce znajdziesz ten klimat. Horror ale już z tych bardziej ekstremalnych? W takim razie pan Edward Lee i jego dzieła, a jak już zmęczy Cię ciężki klimat jego książek to polecam lekturę książek o owcach ( tak, tak o owcach ale ale to nie poradnik hodowcy) pani Leonie Swann i na koniec absolutnie magiczna ksiązka, do której wracam często... genialne i magiczne "Mechanizm serca" Mathiasa Malzieu, baśń dla dorosłych ze wspaniałym klimatem lekko w stylu Tima Burtona.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Dobra książka

Pawelski ty molu:)
Dzięki za ten wpis ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Dobra książka

Książka Piąta fala pożądania wypełniona jest bardzo szczerymi opowiadaniami, które zachwycają oraz budzą nieznane nam samym doznania. Smak seksualnych przygód przepełnionych nieraz aż nadto pikantnym erotyzmem rozbudza wyobraźnię czytelnika. Zapewniam, że każdy znajdzie w tej książce choćby cień swoich fantazji i pragnień erotycznych. Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy co lubisz czytać, jaki gatunek jest Ci najbliższy. Osobiście polecam bardzo "Wilka stepowego" autorstwa Hermanna Hessego, jest to powieść egzystencjalna z 1927 roku, jednak bardzo wciągająca. Oczywiście też "Rok 1984" George’a Orwella, klasyka literatury.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

o tak, "1984" Orwella polecam z całego serca. Po przeczytaniu, parę lat temu, byłem w dość specyficznym szoku refleksyjnym. Od tamtej pory przeczytałem ją dobre kilka razy ponownie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

mnie się "Wilk stepowy" nie podobał wcale, za to Orwella też bardzo polecam. Tę książkę powinien przeczytać każdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Michel Houellebecq - tytułami nie rzucam, wszystkie dobre
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czytałaś "Krzyżacy"?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Opel Omega - Sam naprawiam.
Oraz cos z tematyki silników wysokoprężnych. Możesz też przeczytać "silniki wankla" ale to raczej dla czystej teorii bo to w praktyce dość rzadko stosowane. Nie żebym sobie żarty robił, sam to czytam i uważam za wręcz fenomenalne, że ktoś się takimi rzeczami zajmuje i potrafi opisać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rodzina Borgioów - moim zdaniem, jedna z lepszych opcji :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ciekawy temat, gdzie można się wiele dowiedzieć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie polecam przeczytanie klasyki, takiej jak https://litres.pl/fiodor-dostojewski/zbrodnia-i-kara-41781152/ lub https://litres.pl/michail-lermontow/szatan-powiesc-wschodnia-42087632 / jest bardzo przydatny i wzbogaca twojego ducha!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ta dobra jest!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Paragraf22 każdy powinien przeczytać tą książkę przynajmniej raz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

"Złodziejka książek" polecam!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Świetny artykuł na ten temat https://maszynyhazardowe.com/ranking-kasyn/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki, poszukam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Dobry, polecany adwokat z Trójmiasta (163 odpowiedzi)

Czy może ktoś polecić z czystym sumieniem dobrego adwokata w Gdańsku ? Rozwód, podział majątku,...

SZUKAM DOBREGO DETEKTYWA (24 odpowiedzi)

Witam Poszukuję w Trójmieście dobrego i solidnego detektywa do dość nietypowego zadania....

Ochrona telefonu (15 odpowiedzi)

Hej, Ostatnio kupiłam pancerne etui na telefon, widziałam też na stronie tej firmy, że mają tzw....