Duże wesele- porady, pomysły

Temat dostępny też na forum: Wesele bez ogłoszeń
Witam drogie forumowiczki
tak się właśnie z narzeczonym zastanawiamy jak ogarnąć nasze duze wesele (ponad 100 osób)

Narzeczony jest informatykiem, wkrótce stworzy stronę internetową, do której dostęp będą mieli goście. Link do strony podamy na zaproszeniu. Goście będą mogli sami wybierać sobie miejsce przy stołach Aby "zająć" miejsce, będzie trzeba je wykupić- co wszystkim ułatwi życie- goście nie będą musieli przyjezdzać z pieniędzmi a my nie bedziemy mysieli martwić się gdzie przechowac koperty podczas wesela. Tak wiec im bliżej Pary Młodej tym wyższa cena "krzesełka" jak myślicie czy cena 1000 zł za miejsca w strefie A czyli tej przy Parze Młodej to nie za niska kwota? Potem strefa B 700 zł i strefa C 500 zł. Oczywiście goście będą płacili przelewem prosto na nasze ślubne konto.

Na stronce www bedzie można również wypisać kartkę z życzeniami dla nas oraz bedzie można samemu stworzyć jej grafikę, myślę, że to będzie miła pamiątka dla nas.

Oczywiście każdy gość będzie miał swoje konto zabezpieczone hasłem, będzie tam mógł kontrolować na bierząco swoje przygotowania do naszego ślubu, np będzie mogł stworzyć sobie listę zadań a potem odhaczać co już zrobił, np wybór kreacji, biżuterii, fryzjer.

Mamy też pomysł aby za dodatkową opłatą goście mogli rezerować np kolejność w tańcu z Parą Młodą oraz chęć udziału w różnych konkursach.

Zastanawiałam się długo nad dekoracją, jako, że nie mogę się zdecydować który wystrój jest najlepszy goście będą mogli wziąć udział w sondzie i na podstawie ich głosów wybierzemy motyw przewodni wesela, jak również wszystkie dodatki i kwiaty. Narzeczony już zaprojektował różne opcje wystroju.

Rozlokowanie gości w pokojach również nie będzie przez nas narzucone. KAżdy będzie mogł wybrać sobie z kim i gdzie chce spać.

kilkoro z naszych gosci ma psy, zastanawiamy się nad wynajęciem osoby do opieki nad ich pupilami. Czy macie moze namiary na kogoś kto oferuje takie usługi? najbliższy hotel dla psów jest daleko także ten pomysł odpada.

Czy macie jeszcze jakieś pomysł u porady dla nas? Co jeszcze warto zorganizować? lub zmodyfikować? będziemy wdzieczni za wszelkie sugestie!

pozdrawiam Was serdecznie i czekam na Wasze pomysły
~całuski~
Narzeczona
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 32

Re: Duże wesele- porady, pomysły

czy dobrze zrozumiałam ze goście mają za siebie zapłacić żeby przyjść na wesele?:>? Jak dla mnie to dość dziwny pomysl.co do strony to mój narzeczony jest przeciwny podawania informacji o ślubie do sieci.tyle info jeśli chodzi ode mnie
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Hmmm czyzby jakas nowopowstala firemka robila sobie sonde?

Caly pomysl jest tak absurdalny,ze az smieszny.
Przelewem??
A co jezeli babcia Wladzia nie ma konta??? (nie wspominajac juz o dostepie do internetu/komputerze wogole!)
Bez ukazaniu potwierdzenia przelewu rozumiem, ze nie ma wstepu?

Zgadza się, biznes weselny sie rozrasta, ale skoncie juz z tymi irracjonalnymi bzdurami.

Co zrobic z ich pupilami, no nie wierze! Moge zabrac chomika ze soba??

Luuudzie....
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Szok! Nie przyszłabym na takie wesele..
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Ha ha, no nie przezyje:)
Uwaga, uwaga, nr przelewu 56/2011 - teraz Twoja kolej na taniec z Panna mloda!:)

Po prostu wizja takiego wesela jest przekomiczna:)

Ale,ale przeciez bogaty chrzestny moze chciec dac np. 3000.
Czy powinien wtedy wykupic 3 miejsca?
Czy jedzenie za posoztale 2 miejsca ktorych nie wykorzysta moe zabrac na wynos?
Wzbogacilabym ten pomysl o miejsce siedzące dla pupila, z miseczka karmy i gratisowa zabawka - 100 PLN za takie przy swojej pańci, 50 PLN przy psim stoliczku.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

to jest myśl!
dzięki Brygidzia!!! :* :* :*
Na sali raczej psów mieć nie chcemy, ale może w osobnym pomieszczeniu mogą siedzieć właśnie z jakąś psią nianią.
Wpadłam teraz na pomysł zeby psom dać poduszki z naszym zdjeciem i napisem Wiwat Młoda Para! Wiem ze czytać nie potrafią, ale to będzie miła pamiątka dla Właścicieli.
A o tym bogatym Chrzestnym nie pomyślałam... hmm.. będziemy musieli napisać kwoty minimalne. ! O i problem z głowy, albo wiem!!! licytacja!!! np chrzestny da 3000 ale może chrzestna będzie chciała siedzieć bliżej i podbije chrzestnego i da 4000!!! Wow! dzięku Brygidzia za inspirację!!! Będzie licytacja miejsc!!! I rozstrzygnięcie w dniu wesela- jako niespodzianka na wejściu! wielka tablica z rozmieszczeniem gości no i każdy sie dowie czy wygrał licytację czy nie!!!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 11

Re: Duże wesele- porady, pomysły

..."Wpadłam teraz na pomysł zeby psom dać poduszki z naszym zdjeciem i napisem Wiwat Młoda Para! "....
No fajnie !!! zwierzątka będą mogły Was oficjalnie OLAĆ :)
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Jezeli chodzi o pomysly i porady.. to proponuje zmienic nieco system wartosci..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

no cóż, świat idzie do przodu, nie chcemy pozostawać w tyle. Technika również daje masę możliwości. U nas tak się składa, ze dziadkowie mają komputery, na dzień babci i dziadka w zeszłym roku kupilismy im kurs internetowy dla seniorów, na który uczeszczali przez kilka tygodni- bardzo sobie cenią internet.
Poza tym tu nie chodzi o to ze goście mają kupować wstęp na nasze wesele. Tak samo możnaby powiedzieć o wszystkich którzy zamiast prezetów życzą sobie gotówkę. Czyli po Maszy Świętej w kościele goście płacą za wejściówki? Przecież wszyscy wiemy, że nie o to w tym wszystkim chodzi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 10

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Jezeli to nie jest jakas firma tylko prawdziwa panna mloda, to tez swiat schodzi na psy.

Normalnie Gosc ma wybor ile daje, nie musi nawet dawac nic.
Moze tez dac symboliczne 100 PLN, tu prog idzie od 400 PLN :D

Ten post przebil wszystko co bylo tu dostepne do tej pory:D
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Ooo a moze by tak, dla tych ktorych nie stac na 400 PLN, za 200 PLN zrobic video relacje na zywo na tej stronce?:)
Będa mogli pląsać przy muzyce weselnej razem z Wami w zaciszu własnego domu!
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Brygidzia! super!
moj narzczony jest fanem monitoringu więc myślę, ze spodoba mu się pomysł. Ale raczej z mysla o tych ktorzy nie beda mogli przyjsc na wesele np z powodu choroby (swojej lub pupila) albo innch wzgladow, mysle ze nasze rodziny bedzie stac na wziecie udzialu w licytacji.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Jesteś naprawdę tak mało inteligentna i masz takie beznadziejne oomysły czy tylko udajesz?? Ja jako gość także nie przyszłabym na takie wesele..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Mysle ze wasze rozwiazanie jednak bardzo rozni sie od tego standardowego.. To ze mlode pary wola dostawac gotowke to chyba normalne i rzeczywscie czasami sugeruja to swoim gosciom.. jednak nie zamykaja mozliwosci dania innego prezentu..

Dodatkowo.. co jesli w pierwszej kolejnosci zostana wykupione wszystkie najtansze miejsca.. a ktos sie spozni z zalogowaniem i zostana miejsca jedynie pow. 700zl... co to?? nie moze przyjsc na wesele?? albo pozostana same pojedyncze miejsca.. wtedy malzenstwo nie moze usiasc kolo siebie?? zreszta wasz cennik jest bardzo wygorowany..
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ty mowisz o "duzym weselu" na 100 osob?

Prosze Cie nie ośmieszaj się arystokracja robi na 700;p jesteś daleko w tyle:)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

istnieje coś takiego jak stopniowanie przymiotników. Wesele na 700 osób nie jest duże ale ogromne. Dla mnie wesele na PONAD 100 osob to duze wesele.

Poza tym droga Krejzi nie życzę sobie abyś zabierała głos w moim wątku. Widziałam kilka twoich wczesniejszych postow i pozwolisz ze zostawie to bez komentarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

Re: Duże wesele- porady, pomysły

A co z kwiatami? Moze tez bedzie mozliwość zamówienia bukietu dla Państwa młodych i zapłaty przelewem? to też by znacznie ułatwiło sprawę.... ;-)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

No i oczywiście proponuję możliwość wyboru zabaw na weselu i muzyki (np, za 20 zł można sobie zamowić dany przebój...)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

I za specjalną opłatą super bonus: możliwość jazdy z Para Młodą w limuzynie (cena min. 2000)
ale uruchomiła mi się wyobraźnia, szkoda że nie wpadłam na ten pomysł przed moim weselem ;-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

hmm..
kimcia! dobrze myślisz! :*
tyle ze my nie bedziemy miec limuzyny.. hmm... będziemy mieć zaprzęg konny. tylko cztery osoby dodatkowo wejdą do tego zaprzęgu oprócz Nas.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Zaprzęg konny jest przereklamowany...
Teraz co druga ma zaprzęg...

Może by tak sanie ciągnięte przez husky??
Więcej psów, więcej sanek = więcej gości i jaka przyjemność dla miłośników pupili!

Można również uruchomić rezerwację np. kawałka ciasta, żeby sie nie okazalo,że dla kogoś zabraknie, no i jaka to oszczędność.
Kupujesz wtedy tyle na ile jest rezerwacja.
To samo można zrobić z kotletami...
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Brygidzia, moze az tak to nie, ale w sumie jakaś zamknięta ankieta co goście chcieliby zjeść na naszym weselu ma swój sens. wtedy wiadomo, że goście jedliby ze smakiem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Duże wesele- porady, pomysły

a co do sanek to przecież latem to nie wchodzi w grę, aczkolwiek pomysł sam w sobie fajny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Duże wesele- porady, pomysły

proponuję przyczepić sanki na kółkach za Waszym zaprzęgiem... tego jeszcze nie było... cena wywoławcza 100 zł za miejsce... i zaoszczędzicie na transporcie dla gości
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Duże wesele- porady, pomysły

my nie potrzebujemy oszczędzać, chcemy aby wesele było wystawne i żeby napisali o nas w weselniku.
może po weselu warto zrobić ponowną licytację ktore zdjęcie ma się ukazać w najnowszm wydaniu Weselnika? hmm.. sama nie wiem...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ty jesteś z pomorskiego? Zapytaj na forum mazowieckim to ci pomoga.z twoim pomysłem jeszcze się nie spotkałam ale chyba wiem dlaczego...i zostawię to dla siebie.ale skoro decydujecie się na wesele to za nie zapłaćcię, bo gdybym miała iść na wesele za które miałabym zapłacić to najprosciej w świecie nie poszłabym.statusem gościa jest przyjść zabawić się wypić i najeść, no ale nie płacić!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

dzoanna - po prostu zazdrościsz!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Duże wesele- porady, pomysły

zazdroszczę? Czego?tego tworu?ktoś chyba nie był nigdy na weselu. współczuje gościom o ile tacy będą, co się na to zdecydują i przyjda!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Kwiatów nie chcemy. Przez stronkę będzie można wpłacać pieniądze na cele dobroczynne. Każdy będzie widział kto i ile wpłacił na jaki cel. Myslę, że to dobrze, że ta informacja bedzie jawna, gdyż jedni będą chcieli przebić drugich i dzięki temu sporo pieniążków wpłynie dla potrzebujących. no i też jak ktos będzie widział że wiele osob wpłaciło na dany cel to będzie mogł wpłącic na inny zeby wspomóc różne osoby.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Jak aż tak to nie!
A jeżeli zamówisz 100 kawałkow sernika, a tylko 50 toffi i okaze sie,ze 100 osob chce zjesc wlasnie toffi?
50 będzie niepocieszone:(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Weselnik???? żartujesz... może jakies pismo branżowe?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

może lepiej napisać o Twoim weselu książkę? Napisz do Rusin, Cichopek, albo lepiej- Ibisza, może pomogą Ci ją napisać i wydać!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

madziu już nie przesadzaj....
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ja myślę ze tu jedyna osoba która przesadza jesteś ty @narzeczona...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Hm.. dzoanna, nie widzisz tego,ze to jest jakas prowokacja?
Nikt normalnych nie wypisywałby takich idiotyzmów...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

zgodzę się z tobą Brydzia...nikt normalny
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

jak sobie życzysz oczywiście nie będę wypowiadała się w Twoim temacie :)

a może niech wesele będzie w wielkim ogrodzie a gości na miejsce będziesz zrzucać ze spadochronu?:D
i naprawdę pomyśl o większej liczbie gości bo o 'setce' to żadna atrakcja do pisania relacji na weselniku;)
100 to może mieć Rubik, żeby o Nim pisać:) a nie "narzeczona":)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Narzeczona - dawno się tak nie uśmiałam!:D Po prostu czad! Ale widać nie każdy potrafi się śmiać z tak poważnego, wspaniałego, zacnego itp. tematu jak wesele;)

Co do Krejzi - w tym wątku Narzeczona chyba wydobyła z niej wszystko co najlepsze;) Ten pomysł ze spadochronami jest w deche! No i faktycznie 100 osób to trochę mało wystawne wesele, jak rozmach to rozmach;)
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Narzeczona wyslali do lekarza dlatego nic nie pisze ;P
razem z narzeczonym oczywsicie..
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Duże wesele- porady, pomysły

superancki wątek! :D jak wymyślę coś ciekawego to dam znać! :))
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Witam!
Nie byłam u lekarza, nic z tych rzeczy.
Po prostu organizacja tak duzego wesele zajmuje sporo czasu, więc nie przesiaduję całymi dniami na tym forum jak niektóre z was.
czy komuś wpadły jeszcze do głowy jakieś ciekawe pomysły? Póki co najbardziej pomocna okazała się być Brygidzia, za co bardzo jej dziękuję!
czekam na dalsze wiadomości!
buziaczki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Duże wesele- porady, pomysły

i to jest to co formki z weselnika lubia najbardziej:)

a narzeczona Ty to może zaplanuj lepiej noc poślubną,hmm..mam pomysł!!! 5 stów za 15 minutowe podglądanie paru młodej,pasuje?
To by było dopiero show.No i zawsze można kogoś zaprosić do ....hmm wiadomo,skoro tak Wam atrakcji brak.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

a i jeszcze jedo,a rodzicie ile za wjazd na wasze wesele mają zabulić?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Czytałam różne bzdury ale o rezerwacji miejsc na weselu jeszcze nie ...

bedziesz miala super atmosfere jak goscie beda sie licytowac i patrzec na siebie kto gdzie siedzi i od razu stworzy sie jakis chory podział....
"kto ile dał"



masakra.....
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Bez kitu :D:D hahahah. to jest slabe na maxa no ale coz, to ze wplaca sie na konto pieniadze przed slubem to podobno w hiszpani normalne. ale o wykupywaniu miejsc to padłam!
szczegolnie ze mi sie wydawalo ze daje sie tyl, ile zeby zwrocilo sie za osobe, czyli jak para mloda placi za mnie 180, to dam 200, chyba ze to siostra kuzynka czy super przyjaciolka to dam troszke wiecej. ale zeby minimum 700 to paranoja!!!!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

może dużo za menu płacą?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

;zabulic' coś mi to przypomina...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

to pewnie janko muzykant albo inny dziwny twór założył wątek, nie ma się co podniecać. ale fakt faktem, wątek rewelacja ;D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

a co Ci przypomona???

Ty,"narzeczona" a co Ty się tak nisko cenisz..???
1000zl za miejsce przy młodej parze?!Yyyyy dawaj po 4 koła,no co Ty...tysiaka to na wejście dać przecież każdy powinnien,za sam zaszczyt by być na waszym weselu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

o ja pierdykam, mało nie spadłam z kanapy. takie cos ze stronką, to mozna ewentulanie zrobic liste proponowanych prezentów, z linkami, aby ułatwic gosciom zakup prezentów, ale cos takiego szok...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

p******o Was wszystkich ... wiecie co to jest ślub? ... wiecie po co on jest? ... i to całe wesele? ... robicie z tego jakąś wstrętną paradę próżności !!!

Ci , co nie mięli w planie robić wam prezentu , albo zrobić jakiś drobny, nie mogą wejść w ogóle, tak? ;D ...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

A ja bym miala taki pomysl na liste prezentow:
Na stronie umieszczacie liste jakas ze zdjeciami od razu albo linkami do sklepow i goscie wybieraja te rzeczy, ktore chca Wam sprezentowac i wam przelewaja na konto tyle, ile to kosztuje. Sami to kupicie i pewnie zaoszczedzi sie na przesylce, bo mozecie wiecej rzeczy w jednym sklepie kupic. Albo moze nawet jakis rabat z tego powodu wytargujecie ;)
A jezeli "wszystko juz macie", to na liscie umieszczacie te rzeczy, ktore macie juz w domu i goscie wplacaja tyle, ile one kosztuja i tez mozecie to traktowac, jakby to oni wam je kupili. Mozecie nawet wstawic zdjecia tych rzeczy w realu, juz stojace u Was w domu :D
Tym sposobem na pewno unikniecie nietrafionych prezentow :D
No i sie oczywiscie powinno wyswietlac, co juz jest "wykupione" i oczywiscie przez kogo. To beda wszyscy wiedziec, czy bardziej Was ceni np wujek Marian, czy ciocia Hela ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

hehehe,dobre Anek:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Jeden z moich ulubionych wątków,wiec podbijam..Ze śmiechu zaplułam monitor.Cudowna prowokacja,gratuluję autorce:-)
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

bo w życiu wszystko jest na sprzedaż :-)))

cennik na wszystko... mam nadzieje że nie absolutnie na wszystko :-p
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Przepraszam, ale uważam,że to masakryczny pomysł-chyba bym na takie wesele nie przyszła.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

A ja z ciekawości zajrzałabym do sali, żeby zobaczyć KTO GDZIE siedzi.
:) :) :)
No i mam jeszcze pomysł, żeby wylicytować miejsce w kolejce do składania życzeń :) im więcej dasz - tym krócej będziesz musiał stać w kolejce do wycałowania Pary Młodych :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

@basiek-to-ja! Rewelacyjny pomysł!!! Dziękuję kochana!!!! :* łap ode mnie wielkiego całusa za tą poradę!!!! :****
Wy sie smiejecie a ja uwazam ze to duze ulatwienie! wszystko pojdzie sprawnie.
Z takich nowinek dla Was kochane to kupiliśmy ramki do zdjęć, moja koleżanka z ASP ozdobia nam je w weselne wzorki. Te ramki będzie można kupić na weselu a do środka od razu włożyć zdjęcie z Parą Młodą, czyli z nami, drukowane na miejscu.

Dotakowo na tym samym stoisku bedzie można kupić kubki z naszym zdjęciem oraz breloki do kluczy z naszą podobizną oraz jednorazowe alkomaty z nadrukowaną datą naszego ślubu. Co do kubków to wymyśliłam taką fajną opcję, że będzie widoczne nasze zdjęcie a po nalaniu ciepłego napoju pojawi się na mojej głowie biały welon a na oczach mojego narzeczonego dwa czerwone serca! Prawa ze świetnie to wymyśliłam? Mój narzeczony jest zachwycony!

Słyszałam, że ostatnio modne są żywe ksiegi gości oraz cyganki z weselnym tarotem. Jak myslicie czy to się sprawdza? Macie jakies doświadczenia z tą cyganką? wg mnie tarot to trochę do wesela nie pasuje, ale szklana kula.. hmm.. czemu nie, nawet pasowałaby do wystroju sali.

do tego zrezygnowaliśmy z psiej nani. Mój narzeczony znalazł w internecie specjalne obroże z GPS i elektrowstrząsem. Można tam ustawić dozwoloną odległość dlatego pieski na pewno się nie rozbiegną. Ach ta technilka! oczywiscie te obroże są z atestami, krzywda się psinkom nie stanie.

Zaplanowaliśmy również kolejną atrakcję dla naszych cudownych gosci. Podczas wesela, do oczepin, będzie można wziąć udział w SMSowym głosowaniu na najpiękniejszą kreację na sali. Uruchomimy specjalny czterocyfrowy płatny numer, z którego zysk sfinansuje naszą podróż poślubną. Oczywiście, my młodzi nie będziemy brali udziału w tym konkursie. Osoba która wygra (dostanie najwięcej głosów) wygra netbooka, którego ostatnio dostaliśmy za złotówkę przedłużając abonament (netbook o wartości 2tys zł). Myślę, ze wcześniejsza informacja o tym konkursie uchroni nasze wesele przed kiczowatymi strojami gości.

zbliża się nasze wesele, trzymajcie kciuki, no i nadal czekam na wasze opinie, chce wszystko zapiąć na ostatni guzik.
buziaczki dla Was drogie forumki, jesteście cudowne! Jakie to wspaniałe jest mieć takie przyaciółki jak Wy!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Duże wesele- porady, pomysły

prowokacja...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

a może my rozmawiamy z Kate od księcia Wiliama?! :P

Oni maja tam swoje podobizny na torebkach od herbaty:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

maybe...


image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

chyba nie!!!!!!!!!!
Pomysły Kate nie dorastają do pięt pomyslom Narzeczonej!!!
(Ta sprzedaż gadżetów.....- PEREŁKA !!!!)
Poza tym Kate ma armię doradców ślubnych, a nasza Narzeczona może się posiłkować tylko naszymi propozycjami :)
A więc ' FORUMOWICZU - DO DZIEŁA !!!!"
kUBKI SĄ DE BEST!!!! SZCZEGÓLNIE TE OCZY PANA MŁODEGO - namiastka podbitych
P.S.
Dzięki za całusa - doleciał do mojego policzka z ogromnym CMOKIEM :0
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Narzeczona oj masz talent kobieto i zazdroszczę wyobrażni naprawdę!

Pobawmy się dalej...
Może niech goscie za szatnię też płacą,zawsze to coś,no i za wc obowiązkowo!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

I jeszcze pamietaj, zeby w zadnym wypadku nie oszczedzac na sukni slubnej. To przeciez najwazniejsza sukienka w zyciu na najwaznijeszy dzien w zyciu. Od tego, czy bedziesz wygladac jak najpiekniejsza ksiezniczka zalezy, czy bedziecie pozniej szczesliwi w malzenstwie. Kup koniecznie najdrozsza z najnowszej kolekcji i sie nie martw, ze to taki wydatek, bo na pewno ja pozniej z zyskiem sprzedasz. Przeciez to oczywisyte, ze kolejne panny mlode beda sie ustawiac w kolejce, zeby odkupic Twoja suknie, ktora oczywiscie bedzie najpiekniejsza na swiecie i jedyna w swoim rodzaju :P
No i oczywiscie jak juz bedziesz tak pieknie wygladac, to koniecznie musisz miec z tej okazji sesje nad morzem, w morzu, w lesie, na polu, na budowie, na torach, w stoczni, w kamieniolomie, w kopalni i w supermarkecie. To bedzie takie wyjatkowe :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Dziewczyny przeciez to podpucha, albo jakas dziennikarka albo inne kombinacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Aga,ale my dobrze wiemy że to podpucha...
Bynajmniej ja...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

No od pierwszego posta pachnialo sciema.. ale wiecie co dziewczyny, czesc z Was jest super, madra, fajna i to widac po kilku postach.. ale moim zdaniem jest na weselniku troche kobiet z cyklu "osiagnelam najwiekszy cel w zyciu, wyjde za maz!" i troche tak jak smieja sie niektorzy, urzadzaja wesela z tym calym weselnym cyrkiem (nic mi do tego, kazdy robi to, co lubi) i pewnie w glebi duszy niejedna z tych weselnikowych ksiezniczek uruchomilaby strone internetowa i platny czterocyfrowy numer jak prowokatorka z tego posta...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

My się tu śmiejemy, ale ja naprawdę wczoraj dostałam od znajomego mailowo zaproszenie na ślub, wraz z odnośnikiem do ich własnej ślubnej strony internetowej... Bez podobnych kwiatków jak płatne numery, ale z takimi kwiatkami jak formularz wyboru prezentu, potwierdzany mailowo...
Z całym moim szacunkiem do zdobyczy techniki, troszkę mnie to załamało, nawet jako osobę, która pracuje w tej dziedzinie... Bo niedługo dojdzie do tego że wszystko będziemy załatwiać przez internet, a jakiekolwiek spotkania z ludźmi w realu przejdą do lamusa...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

my tez zrobilismy strone prezentowa, ale dla znajomych na dorobku...byly powklejane konrektne linki do allegro 100-300 zł, zeby każdy mógł wybrac na co go stac. od razu sie wyswietlalo kto, co rezerwował , wiec nic nam sie nie powtorzyło. mamy wiec grill, parowar, posciel.... kazdy sie cieszyl z takiego ułatwienia, bo nie zastanawiał sie jaki kolor itd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

jak tam idą przygotowania?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

MASAKRA!!!!!

SKĄD SIĘ BIORĄ TAKIE p******E POMYSŁY???





A co z dziećmi??? Zamów może Super Nianię co by za bardzo nie przeszkadzały hahahahahahhahahaha



I jeszcze jeden pomysł licytacji dorzucę... Noc Poślubna z Panem Młodym I Panną Młodą cena wyjściowa od 1zl hahahahahaha





U psychiatry przyszła żona to już była czy dopiero się wybiera????
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

SUPER PODPUCHA. ZDOLNOŚCI TO "NARZECZONA" MA.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Kochane forumki!!!!
Przepraszam, ze tak dlugo musialyscie czekać na relację z naszego ślubu!!!
Dopiero co wróciliśmy z podróży poślubnej! Nasza podróż trwała 3 miesiące!!! Było cudownie!!! Zwiedziliśmy prawie całą Amerykę Południową! Polecam wszystkim serdecznie wyprawę w tamte strony!

Co do ślubu... hmmm.... no nie chcę się za bardzo rozpisywać, bo myślę, że żadna z was nie miała takiego ślubu jak my no i mieć nie będzie... więc nie chcę zeby było wam przykro... jednak jeśli macie jakieś pytania to chetnie odpowiem.

Co dla nas najważniejsze to goście świetnie się bawili! No i zebraliśmy baardzo dużo pieniędzy z czego jesteśmy zadowoleni.

Konkurs na najlepszą kreację okazał się strzałem w dziesiątkę! Wygrała moja kuzynka, która specjalnie na nasz ślub uszyła sobie kreację a'la Majka Jeżowska! Wszyscy byli zachwyceni!

Ogólnie wszystko się udało. Może z wyjątkiem elektronicznej psiej niani... jedna ciocia, starsza, trochę niedowidząca, źle ustawiła siłę wstrząsu elektrycznego dla jej małego Ratlerka i niestety piesek tego nie przeżył... :((( własciciele ośrodka w którym mieliśmy wesele okazali się bardzo wielkoduszni i pomogli cioci zakopac psa w pięknym ogrodzie tuż przy lesie. Włozyli mu do grobu psie gadżety z naszego slubu, takze nie jest mu chyba teraz smutno.
W sumie to nie polecam zapraszania gości z psami na wesele.

kubków z naszymi podobiznami zabrakło, bo nie przewidzieliśmy, że każdy będzie chciał kubek dla siebie (liczyliśmy po jednym na rodzine) no więc tutaj trochę polegliśmy, bo przecież mogliśmy zebrać dzięki nim więcej pieniędzy...

jak już pisalam jesli macie jakies pytania to chetnie odpowiem

dziekuje za wszystko
caluski i buziaczki

Narzeczona
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

a czy można liczyć na jakąś foto relację? czy to trzeba sobie wylicytować?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Ogólnie wszystko się udało. Może z wyjątkiem elektronicznej psiej niani... jedna ciocia, starsza, trochę niedowidząca, źle ustawiła siłę wstrząsu elektrycznego dla jej małego Ratlerka i niestety piesek tego nie przeżył... :((( własciciele ośrodka w którym mieliśmy wesele okazali się bardzo wielkoduszni i pomogli cioci zakopac psa w pięknym ogrodzie tuż przy lesie. Włozyli mu do grobu psie gadżety z naszego slubu, takze nie jest mu chyba teraz smutno.

najlepszy tekst z całej rozmowy xD
ach ta technika.... czasem zawodzi ^^
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Witam! Spotkałem w swoim życiu wiele osób, z różnymi pomysłami, ale takiej osoby jak ty droga "narzeczona" nie spotkałem dawno (TY napisałem z małej literki, ponieważ z dużej piszę do osób, które szanuję). Pomysł, na jaki wpadliście jest śmieszny, oburzający, pozbawiony dobrego smaku, a przede wszystkim wychowania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Boze!!!!zenada!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Duże wesele- porady, pomysły

sprzedałas swoje wesele,a ile gosci przyszło pazerna kobieto??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

przeciez to nie wesele, ani wykonacwó- foto-kamera , fryzjer, przeciez tu nie ma zadnych nazwisk (pewnie takie wysokie sfery, ze i tak bysmy ich nie znały). podpucha ja nic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ja już dziewczyna tak się nastarała w tej ściemie, to niech teraz z niej wybrnie - czekam na fotorelację ażeby umrzeć z zazdrości ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Umrzeć chyba ze śmiechu!! :) Masakra jakaś:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

jezeli potrzebujesz kucharza to skorzystaj z usług P.marka .super gotuje przystojniak niestety zajety ale bardzo angażuje sie w gotowanie, a ciasta rewelacyjne jak u mamy nr tel nie pamietam .ale strone internetowa pamietam. gotowanienazawolanie.nri.pl

powodzonka Aga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Czy to jakiś żart ????????
widać że dzielisz ludzi na klasy że tak powiem "czy 1000zł to nie za mało "
żałosne !!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ej no co a autorką tekstu? ja czekam na jej odzew :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

co mam wam jeszcze powiedzieć? jak macie pytanka to piszcie śmiało :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ip jakies inne

Narzeczona

2011-03-12 10:52

178.181.54
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Aga M a dlaczego miałabym mieć takie same IP?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

ojj chyba spać nie będziesz mogła jeśli okaże się, że zaraz napiszę z jeszcze innego :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

no nic, w każdym razie bardzo proszę pisać jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie pomogę!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Z tym IP, to akurat żaden problem żeby nie było stałe :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

jsk jestes dzieckiem neostrady to masz inne, albo piszesz z pracy, a pytan chyba brak, wyczerpalas juz zakres ciekawostek i aukcji weselnych...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

mam czyste sumienie, wiec spie niezle:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

:) haha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

to wrzuc fotke z twojego "cudownego" slubu hehehehe
ale płacic nie bedziemy hehehehe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Porażka nie poszłabym wogule ...
kiedyś znajomi napisali przed wejściem na sale ile nas to kosztowało i tak jak przeczytaliśmy złożyliśmy życzenia daliśmy koperte kwiatki i poprostu poszliśmy na kolacje we dwoje

przeokropny system dla mnie wiocha .Pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

to juz wiem jak wyprawic moje duze wesele :D zajeeebiste poczucie humoru!!! :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Jenyyyyyy ... Ale się uśmiałam :D co ciekawsze wypowiedzi czytałam narzeczonemu :)
Ubaw nie z tej ziemi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

oooo Mój ulubiony wątek wrócił!!!Akurat na poprawę humoru w tę paskudną pogodę;)Nalegam na smakowity opis podróży poślubnej:):)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

szczerze . nie przyszłabym w zyciu na to wesele a co jesli mnie nie stac i chialabym dac w kopercie 300 zł to bym siedziala na ziemy czy co |??? chory pomysl . !!! nie zdziwcie sie jak z ponad 100 osob zrobi sie 50 maksymalnie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

wiesz co w tym roku wychodze za maz i dla mnie liczy sie to ze przyjda goscie , beda sie bawili , jedli cieszyli razem z nami , ze bedzie dobra impreza w swoim groni, a kto ile da czy co da to juz jego prywatna sprawa , widze ze Twoje wesele bedzie jakas inwestycja czy cholera wie jak to nazwac , nigdy w zyciu nie wybralabym sie na takie wesele bo wolalabym dac te pieniazki na jakis dobry weekend w spa czy mily tydzien w gorach . chyba ze masz rodzine i znajomych ktorzy takimi kwotami obracaja na codzien to podwyz ceny nie dosc ze wesele sie zwroci to jeszcze zarobisz ;]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

Dziewczyny bez nerwów, od razu widać, że to ściema :)
post z 2011 roku ale co prawda to prawda popłakać się można ze śmiechu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Duże wesele- porady, pomysły

wy sie smiejecie, a ja zamierzam kilka porad wykorzystac u siebie na weselu, np te kubeczki, to zarabisty pomysł! nie bede ich sprzedawac, ale taka pamiatka? swietny pomysl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A macie jakiś hotel do polecenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

jeśli chodzi o hotel na wesele w gdańsku do polecenia to u nas bardzo sprawdził się Hotel Logos. Organizowaliśmy wesele na ponad 100 osób. Nie było ciasno, sala w sam raz, na wszystko znalazło się miejsce - i na orkiestrę i na wiejski stół, na nasz stół, goście siedzieli przy kilku okrągłych stołach. Ogólnie armosfera jak i sama oranizacja na duży plus. Jedzenie smaczne, wszystko świeże. Jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A macie już Dj'a? Jeśli nie to mogę Wam polecić tego Maciej Wilkanowski DJ MW
To naprawdę świetny specjalista od dobrej muzyki więc powinniście być zadowoleni. Na weselu dobra muzyka jest mega
ważna więc warto zadbać o to aby wszystko było jak należy, a muzyka była fajna:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szukaj takich wiesz for, stron jak ta https://www.planujemywesele.pl/poradnik , te wszystkie durne programy na tvnstyle mogą pomóc. : D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jednym z największych miejsc z pomysłami weselnymi jest blog DJ-a Lamy z Kluczborka: https://djlama.pl/blog/?utm_source=forum-trojmiasto&utm_medium=duze-wesele-pomysly-post&utm_campaign=organik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Koniecznie zerknijcie na https://www.gdziewesele.pl/sopot Tam znajdziecie lokal na wesele w dobrej cenie oraz multum weselnych inspiracji!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy.
Osobiście mam dość dużą rodzinę, od lat praktykuje się, że idzie się na wesele - potańcówka, porządne picie i jedzenie do białego rana. U mnie w rodzinie bardzo przywiązuje się do tego wagę. Jak ktoś faktycznie szykuje wesele, to każdy z rodziny szykuje się na nie, więc to nie tylko wyjątkowy dzień dla pary młodej.
Nie wyobrażam sobie swojego ślubu bez późniejszego przyjęcia, co niektórzy nazywają tutaj 'szopką'. Bardzo dużo zależy od Twoich tradycji, przekonań, potrzeb i zdolności, chociażby finansowych.

Zerknijcie sobie tutaj:
https://hanzapalac.pl/177/b,12/blog/obiad_weselny_-_gdzie_i_w_jaki_sposob_zorganizowac

Na stronie jest kilka podpowiedzi, jak to zorganizowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim niedawnym odkryciem jest organizacja wesela w hotelu. Takie rozwiązanie nie ma praktycznie minusów. Mamy dużą, dostosowaną salę z pięknym obejściem, wykwalifikowaną obsługę kelnerską i zaplecze kuchenne, nocleg dla gości i pary młodej na miejscu. Można się zatrzymać nawet na kilka nocy. Ja byłam na weselu w hotelu Olandia https://www.olandia.pl/. Świetna organizacja i przepiękne miejsce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam sklep AnmA gdzie znajdziesz wszystko co niezbędne przy organizacji wesela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zajrzeć na https://www.gdziewesele.pl/ jeśli będziecie szukać usługodawców :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My robiliśmy wesele troszkę dalej, bo mąż z podkarpacia
Ale bardzo polecam https://debowy-dwor.pl/organizacja-wesel/wesele-glamour/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam zobaczyć https://debowy-dwor.pl/organizacja-wesel/wesele-styl-boho/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zapasowe buty typu trampki, igła i nic w kolorze białym, lód w spray, zjeść rano duże śniadanie i zabrać ze sobą butelkę z woda.

Alkohole dobrze jest kupować w hurtowni, będzie na pewno taniej niż w sklepach stacjonarnych:
http://www.alkoparty.pl/
Daję tutaj namiar na niedrogą hurtownie alkoholi w Krakowie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas tylko napoje i owoce i alkohol. Stół słodki, wiejski i szwedzki były całkiem blisko, najblizej nich siedzieli najstarsi członkowie rodziny. Nikt nie narzekał - a mniej jedzenia się zmarnowało

Alkohol kupowaliśmy w hurtowni https://fxpartnerzy.pl/kiedy-i-dlaczego-warto-kupowac-alkohol-w-hurtowni/ - znacznie tańsza opcja niż kupowanie samodzielnie w mniejszych sklepach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

schudnąć przed slubem ;) dieta 3D chili - proszę o opinie (116 odpowiedzi)

Dziewczyny przydałoby mi się przed tym najważniejszym dniem schydnąć co nieco... Stosowała któraś...

MODA MĘSKA (33 odpowiedzi)

Dziewczyny, na forum pełno zdjęć sukienek, fryzur, biżuterii itd. A co z naszymi drugimi...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???