Dwie matki chrzestne - gdzie ksiądz się na to zgodzi

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Czy ktoś z Was chrzcił/uczestniczył /słyszał w którym kościele w Pruszczu Gdańskim./Gdańsku ksiądz zgadza się,by dziecko miało dwie matki chrzestne ? Jeśli tak, w jakim kościele? P.S.- za komentarze typu "tak nie można"itp.dziękuję.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Dwie matki chrzestne - gdzie ksiądz się na to zgodzi

Ja tez jestem bardzo ciekawa bo tez chciala bym aby mój synek mial dwie super babeczki jako matki chrzestne
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem troszkę na bieżąco w tym temacie :) Chrzest mamy na koniec maja w Gdyni/Obłuże. Ksiądz powiedział, że nie ma takiej możliwości, bo prawo kościelne na to nie pozwala.
Zapytałam też o możliwość jednej matki chrzestnej i świadkowej chrztu (na jakimś forum o takiej opcji czytałam), jednak taka możliwość jest tylko wtedy gdy jedna z kobiet nie jest katoliczką.
My będziemy mieć tylko chrzestną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mieliśmy tylko matkę chrzestną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zależy od księdza.
Fakt, nie może być 2 matek chrzestnych , ksiądz też nam mówił, ze to absolutnie nie zgodne z przepisami. Ale na matkę chrzestną i świadkową chrztu by sie zgodził.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

musi być i chłop a nie 2 babki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znalazłaś takie miejsce? My szukamy właśnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Okulary dla dziecka w kolejnych krokach - prośba o instruktaż. (6 odpowiedzi)

Moje dziecko przeszło dwa kolejne badania wzroku i teraz mam jakąś receptę okulary (czy jak to...

poszukiwany dobry ortopeda (32 odpowiedzi)

Moja mame czeka operacja, dostała juz skierowanie i po swietach ma isc sie zapisac w kolejkę......

Piesek interaktywny-warto? (15 odpowiedzi)

Synek sobie zażyczył od Mikołaja,ale nie wiem czy warto. Taki jak on chce kosztuje 150zł,czy jest...