EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Zamierzam zakupić mieszkanie w szeregu od tej własnie firmy. Bardzo proszę o wszelkie informacje oraz opiniie na temat tego dewelopera
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 18

Myślę, że autor wypowiedzi pisze o Saturna bo tam wiekszość ma taki problem a śpiewkę o strażaku przy kominku też słyszałam od pana N
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

o której lokalizacji mówisz (piszesz)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

EKO-BUD Banino nigdy więcej.
Nikomu nie polecam kupowanie domów,mieszkań od tego dewelopera.
Mieszkanie zakupiliśmy w 2014, w 2016 zgłosiliśmy reklamację na podciekające ściany od podłogi, nic z tym nie zrobiono. Po ostatnich ulewach w Baninie mamy dom na wodzie.Zero izolacji zewnetrznej budynku.
Właściciel upiera sie ze to nasza wina bo nie mamy na kominie zalozonego strazaka, smiechu warte. Nie wiem czy w ogole z taka nie wiedza powinien zajmowac sie budownictem. Jak 90m2 moze zamoknac przez komin. Pan N. chyba sam nie wierzy w to co mowi. EKO-BUD firma krzak, nie powinna istniec. Przestrzegam tych co sa zainteresowani oferta tego dewelopera.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 1

tak to juz jest jak sie duzo buduje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

a w którym szeregu tak spierniczyli?

na Saturna, Wspólnej czy Księżycowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Powiem tylko tyle, po przejściach z tym developerem i prawie rok czasu proszenia się o doprowadzenie chałupy zgodnie z umową zakupu, nikomu nie polecam i drugi raz bym nie kupił. Tu coś cieknie, tu komin cieknie,tu nie docieplone, tu coś nie tak i można wymieniać. Żeby usunąć to Pan N. wielce obrażony, że się w ogóle mu głowę zawraca. Obiecuje, że usunie problem, w końcu część zrobiliśmy na własny koszt bo byśmy się nie doczekali, a chałupa stawała się w coraz gorszym stanie technicznym ze względu na usterki. Czasem jak pomyślę, z jakich elementów to zrobili to zastanawiałem się grubo czy nie sprzedać już po kilku miesiącach od zakupu!!! NIE POLECAM!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

A ja kupiłam szereg u jednego z tych deweloperów (akurat nie ekobud) i jestem zadowolona - od samego początku zawracałam im tyłki nawet o firmy materiałów, które wykorzystują. Wiem jaką mam membranę na dachu i nawet kontaktowałam się z jej producentem, żeby zweryfikować czy deweloper ją dobrze montuje, wiem jaka firma dach kładła, wiem jaki użyto system docieplenia itd. Od początku łaziłam na każdy etap budowy z inspektorem budowlanym, który wytykał błędy, a potem weryfikował czy wszystko zostało poprawnie naprawione.
Mam zdjęcia gołych murów, wszelkich instalacji, dociepleń, kominów, nawet projektów, a oni mnie serdecznie dość :)
Jednakże nie mogę narzekać, w domu mam ciepło i przytulnie, nic nie cieknie, wilgotność na odpowiednim poziomie, brak mostków cieplnych - kupując za te pieniądze spodziewałam się, że będzie gorzej, więc pewnie jestem jedną z niewielu w całej wsi, która jest zadowolona :P
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

czego ludzie się spodziewacie, te domy budowane są najmniejszym kosztem i nie chodzi mi tu o konkretną firmę, tylko każdą firmę która za tyle oddaje dom.
trochę wyobraźni, za 10 lat te osiedla będą wyglądały jak ośrodki dla uchodźców...Tańsze kleje, materiały wykończeniowe, nie będę już pisać np o dachu...zwykły kowalski nie zna się na takich sprawach...
Normalnie koszt budowy takiego domu jest wyższy, oni oddają te budynki naprawdę tanio...ale rozumiem że oferta działa, dlatego ludzie kupują.
po 5 latach gwarancji zobaczymy jak będzie ...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Witam, mieszkam w 2 szeregu nie nawiozłem ziemi jak pozostali sąsiedzi i mam jezioro w ogrodzie, ale to także przyczyna braku trawy. Czym dalszy szereg tym niżej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

witam,
Mieszkamy w tym samym szeregu.

Przyznaję rację,
Z tym gazem to przeginka, zgodziliśmy się na to u notariusza, tyle ze nie spodziewałem się ze az tak rozkręcą ogrzewanie.

U mnie przecieka komin wentylacyjny w łązience i pietro niżej. przyczyną jest zła konstrukcja komina.

Wady: ściany cienkie, słychać ścieki jak spływają, komin przecieka, bombelki powietrza w szybach, wejściowe drzwi z 2 gatunku ( struktura z wgnieceniami) nie równe ściany.

Są to drobiazgi, jak wszędzie trzeba za wszystkim pochodzić.
Pamiętajmy, że to domki w kwotach zakupu mieszkania w gdańsku 40m2 ( robyk na przymorzu)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

dodam jeszcze ze z samolotami nie ma tragedii... najgorzej jest chyba od 6 do 7 rano, samoloty startuja doslownie jeden za drugim.

W pozostale czesci dnia reguralnie ale bez duzego nasilenia, do wytrzymania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

kupiłem dom w drugiej inwestycji, na saturna od eko bud, co moge powiedzieć po kilku miesiącach mieszkania:

plusy:
kawałek ziemi za stosunkowo niską cenę,
nie ma tragedii z dojazdem do gdańska / sopotu (ja do sopotu jadę 50 minut, wyjeżdzam o 7:10, jestem o 8 rano na miejscu)
spokojna okolica, walory przyrodnicze

minusy:
kontakt z deweloperem tragedia
naprawa usterek tragedia - po 3 miesiącach od oddania nie można się doprosić -część naprawialiśmy na swój własny koszt
DEWELOPER UŻYWAŁ GAZU DO OSUSZANIA MIESZKANIA (ZUŻYŁ PONAD 300 M3) I KAZAŁ NAM ZAPŁACIĆ RACHUNEK - ponad 600 zł,
na jakąkolwiek pisemną odpowiedź od dewelopera czeka się kilka miesięcy, unika kontaktu
ŚCIANY, pomimo że grube, MOCNO "PRZEPUSZCZAJĄ" hałas - mamy porównanie z nowowybudowanym blokiem na Oruni Górnej - eko bud wypada bardzo słabo, tam nic nie było słychać,
rura od odpływu z łazienki z góry bardzo słabo wyciszona, spływającą wodę słychać na całym parterze

Podsumowując - spora nerwówka z deweloperem EKO BUD, prezes w moim przekonaniu staje mocno po stronie wykonawcy, jest opryskliwy.
Mi w rozmowie telefonicznej w lutym powiedział, że jeżeli będę robił problemy z zapłaceniem rachunku za gaz mieszkania nie zobacze do świąt (kwiecień).
Co za gburowate podejście.

Nie polecam
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

dziekuje za informacje
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Nie mieszkam w eko -budzie tylko w domu 1 rodzinnym ale powiem z doświadczenia że podłogówka to dobry pomysł na dól tylko trzeba sie jej nauczyć tzn temp żeby nie robić za wysokiej,ale + to równomiernie ciepło -3 szybowe okna-wg mnie jak najbardziej ciszej, cieplej :)
zas koszt ogrzewania ja za dom 170 m płace teraz przez cały rok 369zł co drugi miesiąc wiec miesięcznie wychodzi 185 zł -to koszt ogrzewania i grzania wody. wczesniej płaciłem od zuzycia i było w lecie mało ale w zimie dużo.A teraz mam prognozę na cały rok i płace stałą kwotę a po roku jest korekta -albo dopłata , albo nadpłata. W zeszłym roku płaciłem 460 zł raz na dwa miesiące i miałem nadpłate .W tym roku zrobili mi niższą prognoze i płacę wspomniane 369 zł Wieć koszty nie sa wcale ogromne a w domu mam ciepło bo Żona zmarźlak :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

czy ktoś może podać srednio ile kosztuje ogrzewanie gazowe zimą i latem ? i czy się opłaca zrobić ogrzewanie podłogowe na całym dole ? czy 3 szybowe okna to też dobry pomysł ?
Planuje kupić bliźniaka z 3 etapu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Zapytaj się ludzi którzy tam mieszkają z tego co widziałem jest tam jeden dom wolno stojący myślę że właściciel jest w stanie coś na ten temat powiedzieć .😊
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Witam, proszę o opinię dotyczącą nowej inwestycji Eko-Bud na ulicy Saturna. Teren wydaje się leżeć znacznie poniżej poziomu przyległych ulic - czy nie będzie to stwarzać problemów ze zbierającą się wodą?

Deweloper zapewnia, że tereny nie są podmokłe i wszystko "spływa" do pobliskiego lasku - słowa pani asystentki.

Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi przemyśleniami?

Pozdrawiam!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

a jednak coś w tym musi być....po odbiorze kontakt z developerem znacznie się pogorszył....od kwietnia czekamy na usunięcie usterek...był pan na oględzinach - wyszedł przerażony....po kilku dniach miał zjawić się sam developer, ale się nie zjawił....wystosowaliśmy kilka maili przypominających ... nadal cisza.....
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

U każdego developera zdarzają sie poprawki,to nieuniknione,życie,kwestia usunięcia usterek o ile nie są to czyste widzimisię nabywcy są usuwane,akurat w przypadku ekobudu nie jest tak zle,powiem więcej,mieszkam na wspólnej ponad rok , wielu znajomych kupiło mieszkania u różnych developerow w baninie,i z jakością,kontaktem z developerem,jak również usuwaniem usterek Ekobud wypada moim zdaniem bardzo dobrze, jesli jest problem to zamiast wylewać żale na forum lepiej sie dogadać z developerem,ot kilka słów odemnie,pozdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: EKO-BUD Banino-proszę o opinie

Nigdy już nie kupiłabym domu od tego dewelopera zrobiłam to 5 lat temu niczego nie mogłam sie doprosić w sprawie poprawienia usterek a jest tego cała lista...Osoba niemiła i nieprzystępna
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Drewutnia/Altana/Domek narzędziowy (33 odpowiedzi)

Czy ktoś z Was miał kontakt z Powiatowym inspektoratem Nadzoru budowlanego w sprawie zgłoszenia...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...