Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Jak oceniacie mleko Enfamil?Czy pasowało ono waszym dzieciom?Pediatra poleciła nam to mleko,uważa ze jest to mleko o najlepszym składzie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

To zależy czy twoje dziecko już jest na jakimś mm ,czy do tej pory było karmione piersią.Każde dziecko reaguje inaczej ,moje np. było od urodzenia na Nan i chciałam właśnie zmienić na Enfamil bo niby lepsze i nie dało rady,wogóle nie chciało tego pić a jak dalo radę wypić to płakało,objawy podobne do kolki prawdopodobnie spowodowane zmianą mleka,dałam spokój i do końca była z powodzeniem na Nan.Czy najlepszy skład to bym polemizowała,nie wiem czy to nie marketing,znam dzieci ,których mamy kupowałyt najtańsze bodajże bebiko i dzieciaki świetnie się rozwijały i rosły.Jak dla mnie to te wszystkie mleka maja podobny skład.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Próbowałam też zmienić na bebilon i też nie dało rady.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Moje malutkie najpierw było karmione naturalnie , a później było na enfamilu ar, i teraz na zwykłym enfamilu. Dziecko bardzo dobrze toleruje to mleczko, nie ma z nim problemu.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Enfamil kiedyś można było kupić, teraz można nawet w rossmanie. SYn (teraz już 4 lata) i teraz córka roczek piły enfamil od ok 10 miesiąca życia. Co do rozwoju dziecka to nie umiem nic powiedzieć, bo do tych 10 miesięcy były na cycku, a później najwięcej brały i tak pewnie z normalnego jedzenia. Ale co mogę powiedzieć: enfamil wcale nie wychodzi tak drogo - w aptece gemmini ok 43 zł cały czas. Ostatnio kupiłam bebilon (niby tańszy) ale ta łopatka większa i więcej mleka trzeba wsypać do butelki, bebilon źle się rozpuszczał, zapychał smoczek, z enfamilem nigdy nie było takich problemów, nawet rozpuszczane w zimnej nie zostawia grudek. Składu nie porównywałam, ale w smaku bebilon jest o wiele słodsze - więc musi być w nim więcej cukru. Po jednym opakowaniu bebilonu wróciłam do enfamilu. Nasz pediatra twierdził, że jak dziecko malutkie, to na pewno najlepsze jest enfamil. Jak już dziecko ok roku to już bez różnicy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Coreczka ma 3,5 miesiaca,bedzie to jej pierwsze mleczko,mam mało pokarmu,corka bardzo wolno przybiera na wadze,i dzis pediatra zdecydowala ze mam ja dokarmiac mlekiem modyfikowanym,bardzo chwaliła ten Enfamil,spróbujemy,moze corka dobrze zareaguje.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

moj synek jest caly czas na enfamilu. rewelacyjnie je toleruje. jakis czas temu probowalam zmienic na nan ale nie chcial. a polecam
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Ja rowniez polecam wczesniej bylismy na hippu. Przy Enfamilu koniec z zaparciami. To jest jedyne mleko na rynku ktore zawiera lipil oraz kwasy dha. Bebiko to chyba najgorsze mleko z mozliwych.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Lipil to prawdopodobnie nic innego jak nazwa marketingowa zastrzeżona przez producenta,jest to skład kwasów dha i omega3 które to zawiera olej rybi zawarty również w Nan i przypuszczam ,że w składzie większości mm .Jak dla mnie licytowanie się ,które mm jest lepsze (ku uciesze producenta) nie ma sensu,to jest dobre ,które służy dziecku.Nieszczęśliwym mamom ,których mm nie zawiera nieszczęsnego lipilu polecam tran,w krajach skandynwskich podaje się go już niemowlakom,tylko uważac ,żeby nie przedobrzyć bo zawiera wit.D.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Duże ilości wit.D zawarte są w prawie wszystkich mm,więc tym bardziej uważac.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Nan to największe stolec jakie można spotkać jeśli chodzi o mleko modyfikowane ... Dzieci po nim ładują na płukaniu żołądka... Psu bym tego nie dał...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Nie polecam HiPP confort również moje dziecko bardzo cierpiało wiem że inne dzieci też po przejściu na enfamil confort zupełnie inna kupa . Po HiPP dostała nieżytu jelit , polecam również zwykle enfamil i Bebiko zwykle .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W naszym domku już innego mleka niż nan optipro plus 2 nie będzie :) maleństwo przepada za nan optipro plus 2, wyraźnie widać, że zasmakowało, a ja mogę szczerze określić skład i konsystencję za najlepszą i idealnie odwzorowującą mleko matki. Jest to mleko przygotowywane w ciągu killku minut, zanim rozbudza sie po drzemce, ja zdążę je zrobić, nie to. co w przypadku innych marek mleka, które mieliśmy poprzednio. Warte uwagi jest też opakowanie, które nie ma szans się porwać, mleko pozostaje też świeże dzięki tej puszce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile płacą za taką reklamę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

U nas się nie sprawdził, mała miała po nim silne bóle brzuszka ;/. Też słyszałam, że ma najlepszy skład. Ile w tym prawdy to nie wiem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

U nas Enfamil do tej ej pory gości w domku dla córci ma 3 lata. Na.inne mleka mm reagowała bardzo źle(bebiko, bebilon, gerber -porażka) tylko Enfamil się sprawdził
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi.
Kupiłam puszke Enfamilu,jak mała sie obudzi dostanie pierwsza porcje.
W Rossmanie przeczytałam etykiety na prawie wszystkich mlekach1,(enfamil,hipp,bebilon,bebiko,nan )i wszystkie mleka maja dobre składniki kwasy omega i probiotyki ,tylko w różnej ilosci.Enfamil i bebilon miały najwiecej kwasow, witaminy i minerały wszedzie były mniej wiecej w tej samej ilosci.Bebiko i nan tez miały kwasy,tylko mniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Pewnie, spróbuj, też słyszałam i od położnej i od pediatry, że to najlepsze mleko. Mój synek co prawda źle na nie zareagował, miał zaparcia i wzdęcia, ale jak widać jest dużo bardzo pozytywnych opinii.
Powodzenia! :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

nam też pediatra polecała to mleko i tak też używaliśmy, od 6 m-ca życia, po 2-urodzinach w zależności co jest w promocji albo enfamil albo belion. Hippa nie chciał pić. Dzieci też mają swoje zdanie jak nie zasmakuje to nic nie poradzisz :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Przetestowałam różne mleka...Hipp, Bebilon, Bebiko, ostatnio poszedł w ruch Enfamil 4 i jestem pod wrażeniem. Wcale drozej nie wychodzi bo sypie się mniej proszku, rewelacyjnie się rozpuszcza, puszka szczelnie się zamyka ( metalowe wieczko i plastikowa nakładka ) powodują ze proszek jest wciąż taki sam. Smakowo tez lepiej bo Synek jeszcze szybciej opróżnia kubek :) Jest teraz w okresie buntu jedzeniowego wiec postanowiłam ze mleko będzie pił najlepsze na rynku.
Żałuje ze tak późno zdecydowałam się na to mleko, następne dziecko będę wyłącznie karmiła Enfamilem.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

U nas to samo wzdęcia. Jutro zmieniamy .... Szkoda małego...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Mam 2 tygodniową córeczkę od mąż jest na enfamil cały czas płacze z bólu brzuszka nie może zrobić kupki noce i dni to koszmar co za mleko polecacie pomóżcie bo ja już nie wiem co robić
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

My zmieniliśmy enfamil na zwykle bebiko i wszystkie dolegliwości przeszły, doszliśmy do wniosku że im prostszy skład tym lepiej, układ pokarmowy jeszcze nie całkiem rozwinięty nie dawał rady
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przeczytaj sobie artykuł jak wybrać odpowiednie mleko dla noworodka, a także co oznaczają liczby i numerki na etykietach - tak zeby je rozszyfrować :) https://www.mojniemowlak.pl/rodzaje-mleka-modyfikowanego-dla-dziecka-skroty-na-etykietach/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Mam ten sam problem i jakie mleko podalas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Mam to samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Enfamil-jak wasze dzieci reagowały na to mleko?

Oba moje chłopaki chowały się na enfamilu (starszy w ogóle cycka nie jadł) i wyrosły na dorodnych synków. Starszy już do szkoły chodzi. Nawet nie próbowaliśmy kombinować z czym innym, bo może parę złotych taniej będzie. Bez przesady! Można sobie kiecki raz nie kupić czy butów i na jedno wyjdzie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odradzam każdemu. przede wszystkim, że zawiera olej palmowy, co zauważyłam dopiero po kilku miesiącach. Syn był karmiony tym specyfikiem dosyć długo, bo do piatego miesiąca. W tym czasie ulewał się, miał wzdęcia, po czym zaczął wymiotować fontannami. Po odstawieniu problem zniknął. Dodam, że od urodzenia był karmiony naturalnie i dokarmiany Enfamilem.
Dla mnie Enfmil, to produkt kiepski z doskonałym marketingiem, żeby mamusie myślały, że wyrośnie im po nim geniusz.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Wyrośnie ale tylko Ci rodzice co podają to mleko to się tego dowiedzą ku ich radości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nam Enfamil nie podpasował. Polecam w 100% nan optipro plus 2 jako mleko następne. Mała piła też 1 i bylo wszystko w porządku. Bardzo dobre w smaku, łatwo i szybko się rozpuszcza, wygodne opakowanie. A najważniejsze dzidzia nie miała żadnych problemów brzuszkowych. Będziemy na pewno stosować kolejne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

nan polecic to kazdemu mozna zeby wywalil to do smieci moje dziecko po nan wyladowalo w szpitalu na plukaniu żołądka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moja mała całe szczęście nie wylądowała w szpitalu ale miała straszne zaparcia ze aż płakała jak robiła kupkę i była ciagle zielona + myślałam że ma refluks a okazało się po zmianie mleka na emfamil ze wcale go nie ma. I wreszcie wypróżnia się normalnie i nie ma problemów z brzuszkiem ani ulewaniem
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

tanie meble kuchenne?Jakie (68 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo