Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku

Temat dostępny też na forum: Inwestycje i deweloperzy
Gdzie kupić mieszkanie w Gdańsku ? Nie pytam pod względem ceny za to mieszkanek ale o jakość, osiedle, dobre rozkłady itp.
Która waszym zdaniem inwestycja jest najlepsza ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie wiem jak z dostępnością na ten moment, ale jak się rozglądałam, to najbardziej podobała mi się inwestycja polnordu na Morenie. Ja jestem akurat zwolenniczką przytulnych mieszkań z aneksami kuchennymi, więc tam totalnie przepadłam *.*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
A czy tam są obecnie montowane jakieś systemy ppoż? Bo np mieszkałem trochę w UK i tam w zasadzie w każdym domu istnieje obowiązek posiadania czujnika dymu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dobrej klasy czujka dymu czy czadu (można kupić przecież czujki 2 w 1), to wydatek rzędu około 100 zł. Można kupić tańsze, ale te wspomniane przeze mnie spokojnie powinny dać radę.
Przy budowie warto również używać materiałów, cechujących się wysokim współczynnikiem odporności na ogień: fakt są droższe, ale przynajmniej zapewniają pewien minimalny standard ochrony.
Proponuję zapoznać się jeszcze z https://www.alufire.com/pl/blog/jakie-istnieja-rodzaje-systemow-przeciwpozarowych/ - wpis blogowy na którym autor pochyla się nad różnego rodzaju systemami ppoż.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ogólnie w Gdańsku lepiej wybierać spokojniejsze dzielnice ale dobrze by było żeby komunikacja była w miarę dobra, może osiedle Przystań Letnica?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
A nie lepszy Jasień? Myślę że tam jest taniej, osiedle gdańskie tarasy na przykład, ceny tam są niewygórowane ale lokalizacja całkiem niezła bo blisko obwodnicy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Taaa taniej. Dolicz 12000 za udział w dachu 25000 za hale garażowa nie ma miejsc naziemnych 8000 komórka lokatorska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cena hali garażowej i komórki doliczana jest do wartości mieszkania osobno, praktycznie u każdego dewelopera. Na dodatek wartości te są znacznie wyższe na osiedlach zlokalizowanych w centralnych dzielnicach Gdańska. Przykładowo Allcon oferuje miejsce parkingowe w podziemnej hali garażowej Tarasów Bałtyku na Przymorzu za 42120 zł, a komórkę w cenie blisko 5tys zł za m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kilka pytań:
Myślicie, że warto czekać? Ceny mieszkań spadną?
Jeżeli tak, to kiedy?
Finansowanie: jak wygląda kwestia kredytowania? Czy banki rzeczywiście zaostrzyły kryteria i w jakim stopniu?
Kwesita ubezpieczenia - to prawda, że banki narzucaja obowiązek wykupu polisy na określonych warunkach i jak to się odbywa w praktyce?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ponoć trzeba teraz mieć minimum 30% wkładu własnego.
Co do ubezpieczenia, to kupując na kredyt, bank będzie stawiał warunek zakupu ubezpieczenia. Na pewno będą pewne określone parametry, ale to przed podpisanem umowy trzeba próbować negocjować pewne ustępstwa z ich strony.
Zresztą porównaj sobie ubezpieczenie w TU oferowanym przez bank oraz ubezpieczenie na wolnym rynku, np tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/dom-i-mieszkanie/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0