Gdzie przechować pieniądze?

Witajcie! Gdzie można przechować pieniądze tak, żeby np. różne państwowe instytucje nie miały do nich dostępu, poza oczywiście zakopaniem ich w lesie itp. :) ? Słyszałem, że różni np. szantażyści-hakerzy korzystają z Bitcoina. Czy jest to sam w sobie faktycznie pewny sposób na ukrycie pieniędzy, czy to tylko jeden z trybików w ich systemie i przeciętnemu Kowalskiemu to nic nie da? Znacie jakieś inne sposoby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dawaj do mnie. Nikt ich nie znajdzie
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przeciętny Kowalski nie musi ukrywać pieniędzy. Nie wiem po co miałby to robić? Podejrzewam, że masz długi i nie chcesz by komornik miał Tobie z czego zabrać?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

...nie musi ukrywać, bo przeciętny Kowalski nie pieniędzy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cóż, nie, niemniej pytanie prosiłbym potraktować jako czysto teoretyczne. Pisząc o zwykłym Kowalskim miałem na myśli to, że np. hakerzy, żeby nie zostać złapanymi, żądają obecnie chyba zawsze płatności w Bitcoinach (często można poczytać o takich akcjach na Wykopie czy Niebezpieczniku). I w związku z tym nasunęło mi się pytanie, czy każdy może ot tak sobie zażądać od kogoś zapłaty w BC i po tym je sobie zamienić na prawdziwe pieniądze i cała ta transakcja jest nie do namierzenia, czy to tylko część ich metody i sama w sobie jednak nie jest anonimowa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szacun że się nie wstydzisz przyznać, że PiS cię okrada a tobie dobrze z tym.
Po to właśnie ukryć.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Zależy na jak długo, czy chcesz dokładać lub wyjmować z określoną regularnością, jak bezpieczne mają być, czy mają być chronione przed spadkiem wartości etc.

Bitcoiny są tylko pozornie anonimowe, wiele bowiem zależy od tego jak ich używasz i jak bardzo państwu zależy na ich namierzeniu.
Nie mówię nie, ale kryptowaluty są raczej do spekulacji niż przechowywania wartości.

Mniej zmiennym instrumentem są metale szlachetne, zakup i sprzedaż w małej ilości jest nierejestrowany (o ile kupisz stacjonarnie).
Zwłaszcza złoto inwestycyjne jest dobrą odpowiedzią na Twoje oczekiwania. Ze srebrem trzeba być bardziej ostrożnym, bo choć cena bardziej przyjazna to ma swoje wady, np VAT (ale już w Estonii nie ma Vatu;) ).

Można też sobie zadać pytanie, jak to robiono przed erą internetu?
Jak to mówił Siara "Lichtenstain, mam tam takie konto typu zaskórniak, na czarną godzinę". Choć polecałbym raczej Szwajcarię, od setek lat dbają o reputacje państwa, w którym pieniądze są bezpieczne i w pełni anonimowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wiem, że o złocie/srebrze, ale jednak chodzi mi tylko o "wirtualne" metody:). Czyli po zamianie pieniędzy na Bitcoiny i trzymając je na portfelu bitcoinowym są one jak najbardziej do namierzenia, zero anonimowości? To dlaczego hakerzy żądają "okupów" wypłacanych właśnie w Bitcoinach? Myślałem, że aby nie zostać namierzonym...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

*Wiem, że często się mówi o złocie/srebrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hakerzy mają tą przewagę, że oni nie zamieniają pieniędzy na bitcoiny, od tego mają klientów;)
A jak Ty to zrobisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie przechować pieniądze?

Napisz do Pudziana;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Gdzie przechować pieniądze?

Bitcoina można wypłacić do 15k euro bez dokumenty w kantorze z kryptowalutami. Są też bitomaty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tyle, że na konto:d
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teoretycznie musisz ukryć w miejscu nad którym rząd, ani żadna podległa/stowarzyszona instytucja nie ma kontroli. Czyli szukasz kraju, z którym Polska nie ma umów i wywozisz złoto np. do Korei Północnej. Nikt nie znajdzie już go. Bitcon jest tylko zapisem, nie wartością, więc jako środek lokaty kapitału jest kiepski.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sama gotówka jako środek lokaty większego kapitału też jest kiepska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Daj mi przechowam ci
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bitcoin jest dobry jeżeli umiesz kupić go anonimowo (bo da się) i sprzedać anonimowo, np. za granicą. W kantorze też zdaje się tak jak ktoś pisał nie musisz podawać danych do jakieś kwoty transakcji. Kupując złoto czy brylanty też, ale później trzeba to gdzieś sprzedać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko bitcoiny są podatne na spekulacje, ja nie widzę klasycznych krypowalut jako czegoś stałego, choć myślę, że mają jakiś potencjał.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

ulokować w skarpecie
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otwórz konto w byle jakim banku za granicą, przeczytaj tutaj jak otworzyć konto na Malcie i jeszcze dostać parę euro za samo otwarcie konta: https://albertkredyty.pl/wordpress/blackcardcard/
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

w skarpecie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć. Myślisz o przechowywaniu "żywego" pieniądza, czy "wirtualnego"?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja pieniądze trzymam w banku, nigdy za dużo nie miałam zaoszczędzone, więc aż tak bardzo nie musiałam się nad tym zastanawiać. Teraz od ponad roku odkładam w ppk, to dla mnie bardzo dobra forma oszczędzania, nie musze się zbytnio wysilać ,samo się robi, ze tak powiem. Jeszcze zyskuję na tym, dzięki dopłacie pracodawcy i raz na rok dopłacie państwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Odnośnie PPK, popieram. To czysty zysk, bez żadnego haczyka. Zupełnie nie rozumiem osób tuż przed i po sześćdziesiątce. Po ukończeniu 60 lat życia zgromadzone pieniądze można w każdej chwili wypłacić bez żadnych konsekwencji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Edit: nie rumiem osób po sześćdziesiątce, które nie odkładają w PPK,... oczywiscie :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej kupić coś co zyskuje dalej na wartości i sprzedać jak będziesz potrzebować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

lokata?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Lokata to chyba dziś najgorszy sposób na lokowanie pieniędzy. Już lepiej w skarpecie trzymać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Do mnie, do mnie... Ja przechowam tak, że nie znajdziecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

Jak często się myjecie? (69 odpowiedzi)

Jestem fryzjerką i przeraża mnie widok brudnych, śmierdzących włosów,brud za uszami i na...

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...