Hydrozagadka

Czy ktoś może się podzielić swoją wiedzą i pomysłem na odprowadzanie wody deszczowej z działki na osiedlu familijnym?

Deweloper na początku mówił o wykonaniu drenażu, jednak jak przyszło co do czego, to FMB nie wykona drenażu - bo nie.

czy jesteśmy zdani na bagienko w ogrodzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

zbiornik, wymiana gruntu, jakieś oczko. Różne są pomysły tyle że każdy finansowo wychodzi inaczej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

Oczko wymaga pozwolenia
Najtaniej płacić podatek za korzystanie ze środowiska (bo tego wymagaja przepisy na tak małych działkach) i nie przejmować się... Kiedyś będzie kanaliza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

Hydrozagadka
pamietam taki polski film
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

Oczko nie wymaga pozwolenia! Studnia chlonna najlepiej koszt ok 6000 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Hydrozagadka

Studnia chłonna wymaga pozwolenia i zgody wszystkich mieszkańców posiadających własne ujęcia wody - nie realne zgodnie z prawem.
Co do oczek
Po H. pisać bzdury ?
"
Zgodnie z ustawą Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 z późn. zm.) roboty budowlane można rozpocząć jedynie na podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę"
Brak zgłoszenia = samowola budowlana
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

I właśnie piszesz bzdury. Sprawdź jeszcze raz do jakich obiektów zalicza się oczko. Podkreślę o podpowiem, że zgłoszenie ewentualne to nie to samo co pozwolenie! Po drugie ze studnia również piszesz bzdury. Jakie własne ujęcia wody. Jedyne co jest potrzebne to prawo do terenu, a to ma właściciel działki...

Poza tym oczko nie rozwiąże problemu!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

Ustawa Prawo Wodne sie kłania:
Każda ingerencja w naturalne stosunki wodne wymaga pozwolenia wodno prawnego. I prawo do terenu zdecydowanie tu nie wystarczy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

tak, jeśli tylko studnia będzie rzeczywiście chłonna - tzn będzie dokopana do warstw wodnoprzepuszczalnych (o co w Baninie dość trudno) to musi zostać wybudowana zgodnie z ustaleniami wodnoprawnymi
jeśli to tylko zbiornik retencyjny (nazywany przez deweloperów studniami chłonnymi) który nie ma dojścia do warstw przepuszczalnych (stoi w glinie) - nie jestem pewien czy na coś takiego musi być pozwolenie... najlepiej zadzwonić do UG
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Hydrozagadka

Widzisz piszesz nie prawdę. Jakby co to zadzwonić trzeba do starostwa, a nie ug. Studnia musi być dokopana do wód gruntowych, lub przepuszczalnych warstw inaczej nie jest chlonna (naczynia połączone). Jeśli będzie to zbiornik na glinie to woda będzie stała bardzo długo. Myślę, że do studni obowiązkowo musi iść woda z dachu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

pomylilem sie jedynie w organie wydajacym zezwolenia, ale z UG na pewno przekierowaliby do starostwa ;)

a jesli chodzi o reszte, nie wiem gdzie ta nieprawde widzisz, przeciez wyraznie napisalem co jest studnia chlonna a co nia nie jest

na studnie chlonna trzeba miec pozwolenie i w dodatku z tego co wiem co roku odnawiac. Na zbiornik retencyjny - nie jestem pewien
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

więc chyba łatwiej będzie spróbować z drenażem. Ktoś wie skąd można zamówić grys/ żwir w dobrej cenie do podsypki? Obawiam się że sam dren w otulinie szybko się zamuli w glinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Hydrozagadka

nobas
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę przyznać, że dla mnie same instalacje wodne w moim domu muszą być zawsze bardzo wysokiej jakości. Właśnie dlatego ja również polecam posiadanie niezawodnej pompy zanurzeniowej. Sam swoją kupowałem w https://www.dostudni.pl/pompy-zatapialne,c9.html i oczywiście miałem okazję już jej używać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy ktoś zna firmę verte invest? (3 odpowiedzi)

Chodzi mi o jakość i współpracę?

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Bloki 11 przy ulicy Żeglarzy - jak się mieszka? (5 odpowiedzi)

Chciałabym kupić tam mieszkanie. Wiem ,że są tam bloki z mieszkaniami socjalnymi , które mają złą...