Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Eksploatacja miesięczna, przy 70m?:). Z góry dziękuję :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Plus podgrzanie wody oczywiście:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

ok. 200-300zl. z opłatami ich już
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

u nas przy 45m2 ogrzewanie non stop(na minimum, czyli 35 stopni) + ogrzewanie wody + kuchenka na gaz razem z opłatami gazowni stałymi/zmiennymi + opłatą za m3 gazu podzielonymi na 3(u nas opłaty te gazowe idą na 3 mieszkania) wyszło 100zł.

same opłaty gazowe wynoszą 140zł.(faktura od sierpnia do października)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

ogólnie jest to najtansze ogrzewanie :)) nie wychodzi drogo,ale tez zalezy jak kto lubi w domu czy b.ciepło czy srednio itp. dzisiaj beda tescie przeprowadzili sie w listopadzie to sie zapytam tesciowej ile ich wyszło za listopad za gaz, bo oni maja teraz w tym wynajetym 72m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

za zuzyte 110m3 ze wszystkimi opłatami wyszło 292,11zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Zalezy kiedy, mi na 100m2 z podgrzewaniem wody wychodzi w zimie okolo 500-600. A temp w domu mamy 19,5-20 w dzien, a w nocy 18,5.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Te 110m3 to starczy na miesiąc bo ja zupełnie nie mam wyobrażenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

te 110m3 to jest zuzycie od 1 sierpnia do 13.10, czyli za 2.5 miesiąca wyszło 292.11zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

rozmawialam z tesciowa i jej za gaz za listopad za 72m3 (z opłatami, ogrzewanie, woda + gotowanie przy ustawionych kaloryferach na 3 oprocz kuchni i lazienki na 2 wyszło 300zł.

nie wiem czemu my tak mało płacimy.. az taka oszczedna nie jestem :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

zimą w mieszkaniu 100m z gotowaniem i wodą 400-600zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Aniaa naprawdę tyle kosztuje Cie ogrzewanie?????????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

u mnie 76 m^2, ale budynek nieocieplony, teraz okolo 250zl/miesiac, a w bardzo zimne zimy nawet 800zl niestety :( a wcale cieplolubni nie jestesmy. 21-22 dzien, 18-19 noc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

u nas rownież przy ok.100 m2 zimą 400-600. Obecnie ocieplamy dach i liczę że rachunki się obniżą:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

u nas przy mieszkaniu szczytowym 3 sciany zewnetrzne, parter, pokoj i kuchnia z lazienka ogrz podlogowe tylko ogrzewanie bylo ok 500zl mies za 63m2 ale jak mocno mrozilo to moglo i do 700 dojsc, jednak ttakie oplaty to tylko przez te zimne miesiace(około zera i ponizej),potem tylko przegrzewanie to duuuzo taniej , npo i duzo zalezy od jakosci pieca
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

54 m2 - zimą ok. 400-500 zł. Ale my mało grzejemy, wolimy jak jest chłodniej. Latem samo podgrzanie wody 100-200 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Madziulka no niestety ogrzewanie gazowe jest dosc drogie:/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Ja płacę co miesiąc za ogrzewanie i podgrzanie wody dom130 m2 bez oszczędzania 500 zł ,
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Ogrzewanie gazowe jest k...drogie. U nas 45m2 zimą 300-400 zł/miesięcznie a też mamy około 21 stopni w domu. do tego mieszkanie środkowe i południowe więc teoretycznie ciepłe.
Latem woda kosztuje jakieś 50-60 zł/miesięcznie.

Najtańsze jest ogrzewanie centralne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

nysia to nie tak bo wychodzimy na to samoc o ty a oplate stałą placimy cały czas...
za podgrzanie wody zimnej 22.3zl za metr3 a mamy 3 wiec 67zl
stała oplata za CO 40zł (platna cały rok)
zmienna(sezon grzewczy) za 34,5 m2 placimy 160zł i przez 7 miesiecy, oszczednosci sa czasem 100-200zl ale jak zimy takie jak ostatnio to doplaty 120.
wiec chyba wychodzi na to samo, a dodam ze mieszkam w srodkowym segmencie i nie wlaczam ogrzewanie, mamy wymienione zawory na "danfosy" i rozliczenie klatkowe nie przez podzielniki.
wiec 5 misiecy placimy po 100zl za ogrz plus ciepla wode
a przez 7 miesiecy po260
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

No nie wiem. Moja mama ma mieszkanie 95m2 płaci za centralne tylko w zimą i rachunki ma po 50 zł.

Faktem jest że w spółdzielniach jest inaczej a w nowym budownictwie inaczej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Nyzosia to Twoja mama mało płaci bo moja ma 60m mieszkanie i płaci przez cały rok 170 zł
Przeraża mnie to ogrzewanie gazowe, zwłaszcza że ja nie lubię zimna :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

no u nas stary blok ale ocieplony co prawda moglbybyc jeszcze wieksza warstwa bo nie spelnia to jeszcze norm, ale podajesz u mamy tylkoogrzewanie a podgrzanie wody?
no pozatym ja Ci spisałam z aneksu rozliczenie, jak nie mieli danfosow to nie wazne od zimy platnosci miesieczne w grzewcztym byly 250 i zero zwrotow,

ale mam cieple mieszkanie bo nie wlaczam grzejnikow a mam 25C, zobaczymy jak w tym roku sie to zmieni bo ocieplono dach, bo tak to ostatnia kondygnacja latem piekarnik zima lodowka ;)

a faktycznie moi dziadkowie na wiszacych ogrodach I, za samo ogrzewanie placa po 30zl za 50m2
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

piszecie o ogrzewaniu ziemnym nie butlowym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

Tak mi się wydaje że w tych nowszych blokach jest lepiej.
Ja podałam tylko ogrzewanie wody nie podałam. nie wiem ile płacą za ciepłą wodę.

Madziulka u was to chyba najlepiej jakiś kominek wykombinować i się dogrzewać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

o co powiecie o ogrzewaniu elektrycznym???130mk plus kominek z rozprowadzeniem, jakie koszta miesięcznie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

ja bym w domku stawiala na gazowe plus kominek z nadmuchami a nie wezownica(bo jak brak pradu to wezownica sie gotuje i itaknie mozna podgrzewac chaty),plus ew awaryjnie pradnica dla papki na ewentualny brak pradu, nie ryzykowalabym samego pradu. a myslisz omatach podlogowych?to robienie sobie mega pola magnetycznego jak juz podlogowe to tylko rorki(chyba ze to tylko dodatek do lazienki)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

ogrzewanie elektryczne jest najdrozsze!

mojego meza chrzestna ma domek ok 100m2 i ma gazowe plus kominek i drogo ja nie wychodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

wiem , w swoim domu nigdy bym nie zalozyla elektrycznego,mamy na oku dom juz wybudowany z rynku wtórnego i własnie ma elektryczne,szkoda bo calkiem fajny tyle ,ze to ogrzewanie.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

za sezon zimowy co 3 msc 1200zł wychodzi niestety :(
Dziewczyny, czy kaloryfery macie ustawione na 3 czy na 5 cały czas, bo słyszałam różne opinie, że nie ma sensu ustawiać na 3 , bo temp. ustawisz na piecu i jak kaloryfery są na 3 to dłużej nagrzewa mieszkanie i pobiera wiecej gazu, natomiast inni mówia że jak są na 3 to taniej wychodzi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile kosztuje gazowe ogrzewanie?

zalezy od systemu sterowania,

moi parentsi maja w przedpokoju czujke gdzie ustawiaja temp jaka chca miec, i wtedy jak na 5 maja kaloryfery to sie nie przegrzewa bardziej tylko wyłącza, ale w sypialni lubia miec chlodniej wiec maja przykrecone naa ciut ponizej 3 (i zamykaja drzwi)
ogólnie jak masz tam jakas temp na piecu to teoretycznie bedzie rowno kaloryfery grzało,(ust. na 5) jednak zalezy od pokoju - polozonej instalacji, czy wszedzie bedzie rowno czy w jednym miejscu ok a w drógim ukrop a w jeszcze innym za zimno, wiec mysle ze trzeba to wyposrodkowac, chyba ze sie ma bardzo rowne cieplnie pomieszczenia to tylko na piecu stroic. ale jak zejdzie sie na za niska temp na piecu to mozna miec i tak mimo 5 za zimne zeby nagrzac, ale jak ustawi sie wysoka na piecu i grzejniki tylko na 3 to jest to w pewnym sensie niepotzrebne utrzymywanie ukropu, wiec najlepiej jak jest taka temp na piecu zeby w kgrzejnikach byl ciagly roch wody (wiec zabawa w zmiane temp w zaleznosci od pogody - chyba ze sie ma taki fajowy sterownik co to obsłóży , ale to ja sie nie znam)
takie moje zdanie ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czemu gazowe? Może być elektryczne, które idealnie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, która pozwoli nam skutecznie obniżyć koszty za energię. Polecam ogrzewanie firmy https://termoplaza.pl/ . Grzejniki posiadają inteligentny tryb, które nie wymusza na nich ciągłej pracy, dzięki czemu nie zużywają tyle prądu, co normalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

W moim przypadku skorzystałem z usług frezowanie pod ogrzewanie podłogowe , ponieważ polecił mi ich znajomy. Dzięki takiem frezowaniu montaż całej instalacji zajął im bardzo krótki okres czasu, wszystko wykonali bardzo sprawnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

My płacimy przez cały rok równe raty w wysokości 330zł w tym gaz do ogrzania wody. OGrzewamy dom 185m2, w domu 23-24 stopnie przez cały czas. Przy rozliczeniu rocznym zwykle nie mamy dopłat. Ale dom porządnie ocieplony - 40cm wełny w dachu, 25cm grafitowego styropianu na ścianie i 20cm graitowego styropianu w podłodze, okna pasywne o współczynniku UW nie większym niż 0,7. Zarówno kocioł jak i cały osprzęt kupowaliśmy w Disanie https://www.disan.pl/ Tam dostaliśmy najlepsza ofertę cenową.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli szukasz oszczędności w kosztach ogrzewania to radzę zamieścić bezpłatne ogłoszenia w portalu http://gielda-paliw.com/ i poczekać na oferty od najlepszych dostawców w Twojego regionu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dom 125 m2. Ogrzewanie gazowe plus ciepła woda plus kuchenka gazowa. W domu 23,5 stopnia. Koszt gazu za 2021 to 2300 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz trudno powiedzieć, ceny tak szybują w górę, że to jest kosmos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podczas remontu mojej kuchni zdecydowałem się na inwestycję w ogrzewanie podłogowe, ponieważ zachwyciłem się tym rozwiązaniem u mojego brata. Skorzystałem z usług firmy, która wykonała wszelkie prace, w tym frezowanie pod ogrzewanie podłogowe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkamy w kamienicy. Ocieplone ściany z dwóch stron. Mamy własny piec gazowy. Z podgrzaniem wody plus ogrzanie 67m2 za styczeń mamy rachunek 500zl. Rok temu o tej porze taka sama ilość użytego gazu i rach wynosił około 250zl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mamy też kuchenkę gazowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie za styczeń, tylko chyba za grudzień. Styczeń jeszcze sie nie skończył, ledwo połowa miesiąca się zbliża.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje porównanie. Grudzień 2021 rachunek za gaz /ogrzewanie, ciepła woda, kuchenka/ 380 zł. Styczeń, ta sama ilość m3 /specjalnie tak podawałam odczyt/. Rachunek 480 zł.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ceny gazu teraz są kosmiczne i niestety ale nie będzie lepiej. Cieszę się i jestem zadowolona że dałam się namówić na instalację fotowoltaiczną, mogę teraz spać spokojnie. Robiła to u mnie firma zieloneq bardzo fachowa i pomogli mi z całym procesem ubiegania się o dofinansowanie. https://zieloneq.pl/?utm_source=buzz&utm_medium=forum&utm_campaign=buzz&utm_id=zieloneq
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nam się nie opłaca. Za duże koszty, za mała dopłata, za długi okres zwrotu nakładów. Poza tym musiałabym mieć pewność, że w tym domu będę mieszkała przez lata. A jak zmienimy zdanie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Teraz najbardziej się opłaca http://volupte.pl/innowacyjne-rozwiazania-grzewcze/ dużo oszczędzam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy aktualnych cenach gazu to będą krocie. My dopiero się będziemy budować, ale już stwierdziliśmy, że z ogrzewania gazowego zrezygnujemy. Raczej myślimy o pompie ciepła tym bardziej, że jest dostępny program czyste powietrze https://nachlodno.pl/poradnik/program-czyste-powietrza/ i można dostać dofinansowanie do inwestycji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie. Czy tańsze jest ogrzewanie gazowe czy może kocioł elektryczny? Pompa ciepła za droga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

czy ktos z was probowal wyprac abawke szczeniaczka FP (39 odpowiedzi)

chodzi mi o ta zabawke...

przychodnia Hipokrates na Niedźwiedniku - czy ktoś może polecić pediatrę? (19 odpowiedzi)

Dziewczyny, Może wśród forumek jest któraś z Niedźwiednika i okolic i mogłaby nam polecić...