Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Jestem w trakcie odstawiania małej od piersi i mam wątpliwości ile powinna czego jeść. Do tej pory miała pierś na ządanie.
Może komuś będzie się chciało opisać ile czego dziennie jedzą wasze maluchy:-)
Nie chciałabym jej przekarmiać bo i tak niezły pulpecik. Waży ponad 10kg, waga urodzeniowa 4500g.
U Nas wygląda to mniej więcej tak:
godz 10.00 180ml mleczka
14.00-15.00 słoiczek obiadku mały 130g
po obiedzie herbatka
18-00 słoiczek owoców
20.00 180 ml mleczka
I teraz pytanie czy w nocy też dawać mleko czy tylko herbatke. Do tej pory dawałam w nocy pierś z dwa razy.
Dziś o 3.00 dałam herbatke ale ewidentnie mała była głodna i dałam też 180ml mleczka.
Co o tym myślicie?
Będę wdzięczna za odpowiedz
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 13

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

te deserki to trochę za póżno i owoce też,owoce daje się najlepiej do godziny 16.00 na wieczór nie daje się już owoców ani deserków
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moja córeczka ma identyczny jadłospis i jada prawie w tych samych godzinach. Troszkę podjada ziemniaczka z naszego obiadu,jajeczka sadzonego,ostatnio zajadała się domowym rosołkiem i pomidorówką u teściowej.Długo wystrzegałam sie wszelkich nowości w jadłospisie, ale widząc, że mała bardzo chętnie zajada już bardziej "dorosłe" i przyprawione jedzonko, zaczęłam powoli urozmaicac jej dietę.
Jada danonki, miąższ bułeczki drożdżowej i chlebka, chrupki kukurydziane, twarożek z jogurtem naturalnym, ale nie daje jej żadnych twardszych kawałeczków, dlatego, że nie ma jeszcze ząbków i boje się, że się zakrztusi.
Myślałam, że nasz jadłospis jest bardzo ubogi, ponieważ mam koleżanki co mają dzieci w tym samym wieku i jadają już parówki, kiełbasę, pasztet,szynki i inne tego typu rzeczy, ale z tego co widzę to karmię małą, jak większośc z was.
Dziękuję za pomoc forumowiczki, niech wasze dzieciaczki rosną duże i zdrowe!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam wszystkie mamy;) Moj synek za kilka dni konczy 10 miesiecy.Wsaje ok 8.00rano i tak zaczyna dzien:

8.15-kaszka na mleku ok 180ml
10.30 jogurt przeznaczony dla niemowlat(zadne danonki!)
12-12.30 kaszka na mleku 180ml
15.00 obiadek ugotowany przez mame
17.30 czasem jakas kanapeczka + owoce
ok21 kaszka przed snem.
Kaszke na mleku je tylko 3 razy dziennie i to wystarcza dla niemowlaka w 10 miesiacu trzeba juz wzbogacac diete i podawac powoli wszytsko.Aha i przesypia cala noc czasem tylko sie przebudzi jak zmarznie bo sie odkryjei wtedy wstaje go przykrywam i spi dalej.NIE JE I NIE PIJE W NOCY! pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek ma 10 miesiecy wazy 11 kg i ma 75 cm i wydawalo mi sie ze jest taki troszke grubiudki ale jak to czytam to juz tak nie uwazam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam. Moja córcia ma 10 miesięcy i waży 10 kg. Daję jej po przebudzeniu i po kąpieli kaszkę mleczno-ryżową (pyszną waniliową), obiadek ze słoiczka (1/2) między 12-13, deser owocowy ok.15 a także chrupki i herbatki między posiłkami. Poza tym mała budzi się ok. 6 na cycusia i ok.18 tez dostaje cycusia. A ja i tak się martwię. że ona powinna jeść więcej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

za dużo jej dajesz do jedzenia i dlatego wymiotuje !!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

według mnie to nic dziwnego że twoje dziecko wymiotuje, bo tak często i tak dużo mu dajesz do jedzenia!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

nie martw się, to minie:), moja córlka dawała mi do wiwatu co 3-4h miedzy 7-8 miesiacem,a teraz spi cala noc od 22 do 10-11
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

też tak uważam, że późne te obiady koleżanki podają, ja preferuję 13-14.00. nie wiem dlaczego mamy tak podkreśłają,że same przygotowuja obiad. też mi wmawiano,ze domowe lepsze,a czy ktoś pyta ile chemii w opryskanych warzywach kupionych w markecie?bo nie wierzę, iż wszystkie mamy kupuja w sklepie ekologicznym
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Moj synek jutro skoncz 10 miesiecy i jest menu wyglada tak:
7- mleko modyfkowane ok 20ml
10- kaszka (wielozbozowe, ryzowe, pszenne) 180ml
14- obiadek duzy sloiczek (co drugi dzien z zoltkiem)
16.30- deser owocowy w rozenj postaci
19- mleko ok 180ml
w miedzyczasie soczki , herbatki, malo flipsow i troszke kanapeczi podjada

Czytaam gdzies ze po 10miesiacu mozna wprowadzac np kakao , ale czy przygotowac je na mleku modfikowanym? (bo krowiego chyba jeszcze nie powinien pic? )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Gabryś jeszcze nie skończył 10m-cy :)

ma 80cm długości i 9110g wagi :] (przy urodzeniu 3820g)


1 śniadanie ok godz. 8(przesunęły nam się godziny, wcześniej wstawał 6-7 i tak było jedzenie) - ok 110-140ml mojego mleka

2 śniadanie ok 11 - 12 - ok 100-150ml mleka + owoce ze słoiczka + kleik ryżowy --> w sumie wychodzi spora miseczka :) (na oko ponad 200ml)

3 obiad - słoiczek 190g ok godziny 15

4 około 18 mała kaszka(ze 100ml mleka) lub owoce ze słoiczka/banan

5 około 20-21 mleko ok 150ml + kleik ryżowy + owoce - w sumie wychodzi 240-270ml :)


poza tym w ciągu dnia dostaje coś z naszych talerzy :) np. grillowanego pstrąga(uwielbia), kawałek serdelka, mini kanapeczkę, chlebek albo flipsy :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Witam. Moja córeczka ma 10 miesięcy.Waży 8.880 kg i ma 73cm. Nasze menu:
5/6h około 200ml mleka z kaszka zbozową ( 8 zbóż)
9/10h około 100 ml kaszki ryżowej z np.bananem lub brzoskwinią.
12/13h obiadek 200/250ml zupki ze słoiczka lub domowej wlasnej roboty. po obiedzie soczek z pomarancza swiezy lub kawleczki pomarancza (uwielbia je)
16/17 jogurcik z owocami lub pure z owocow (banan,jabłko,gruszka,brzoskwinia ok 120 ml)
18/19 pure z warzyw z np szyneczką 100-200 ml
21/22 200ml mleko z kasza zbożowa
Pije najwiecej wody,od czasu do czasu robie herbatki owocowe. Zajada tez chrupeczki kukurydziene bez glutenu ktore tez uwielbia. Noc przesypia cala pod warunkiem ze spi z mama i tata :). Ma 7 zabków
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

Nasz Maluch je tak :) :
6 - 150 ml mleka,
8/9 - 150 ml kaszki bobovita na wodzie, co drugi dzień inny smak,
12 - jogurcik bobovity, banan/jabłko i ostatnio nektarynka bo uwielbia, jakiś owoc ma od 6 miesiąca codziennie,
14/15 -obiadek własnej roboty, słoiczki są tylko na wyjazdy,
18 - posiłek różny np. arbuz lub kanapeczka z wędlinką czasami mleko, często zjada tyle obiadku mamci, że do wieczornej porcji mleka nie jest w ogóle głodny.
21/22 - 180/210 ml mleka. Noc śpi całą.

Do każdego posiłku ma picie woda/herbatka bobovity/od czasu do czasu soczek bobovity najczęściej na wycieczkach.
Flipsy lub biszkopty petitki dostaje czasami w weekend jak mama i tata je coś dobrego :) Ma około 9,6 kg :))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

witam mam blizniaczki 10 miesieczne waża po 7300 (z waga urodzeniowa 2kg) i nasz jadlospis wyglada tak:
rano ok 8-9 kaszka na mleku ok 240 ml
12 00 deserek - sloiczek owoca lub serek danio
15 00 obiad miesko z warzywami
18 00 owoc, ciasteczko, bułeczka
21 00 kaszka na mleku ok 240
do picia soczki i herbatkin
Od miesiaca przesypiaja cala noc:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

prawidłowo:)pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

a u mnie wygląda to tak ma skończone 10 mięsięcy waży ponad 9 kg.waga urodzeniowa 3260g.

7-rano wstaję
9-kasza z mlekiem dodaję 260ml
11-drzemka
12-zupka z mięskiem itp. i soczek
13-słoik owoców
15-kaszka i mleko dodaje 260
16-drzemka
18-cherbatka
20 kąmpiel i kasza
i dopiero zasypia o 21 i w nocy niestety 12 mleczko i potem tak 0 3 rano cherbatke ale on się czesto budzi w nocy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

momentami jak czytałam co jedzą maluchy - to aż mnie ciarki przechodziły :P

ale mamy inne podejście :) uważamy, że na cukier jest zdecydowanie za wcześnie i nie mamy zamiaru podawać biszkopcików, danonków i innych wynalazków :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

- wiola, T.dziecko je 7 razy, mleko to tez posiłek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

troche dużo waży, moja ma 84cm i lekko ponad 9kg, a nasze posiłki to:
7:00 kaszka smakowa 150ml
10:00 danonek
13:00 zupka (sama gotuje)
16: mleko 150ml
17.30 owoc
19:00 mleko 150ml i
przez sen 21:30 mleko 120ml i śpi całą noc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Ile powinno jeść 10 miesięczne dziecko

moja Kalina je różnie, zauważyłam nawet że jak jeden dzień ma apetyt to na drugi nie ma:)
6-7 pobudka
ok 9 bułeczka z masłem,mleko ok 150 ml
9-10 śpi
11 cherbatka,chrupeczki
12-13 obiadek ok 1/2 słoiczka
13-14 śpi
14-15 mleko ok 150 ml
16-17 jabłuszko z biszkoptem,cherbatka
18 bułeczka,a od dziś paróweczka gerbera
19.30-20 mleko z kaszką ok 150ml
23-mleko z niewielka ilościa kaszki ok 180 ml
czasem budzi się jeszcze w nocy na mleko ok 150-180 ml
wała zkaczyła 10 miesiecy i wazy 8.200 moze nie wiele ale jest bardzo zwinna i juz od dobrego mieisąca chodzi:)
23 mleko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (115 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

Dr Kijuć czy to dobry lekarz? (80 odpowiedzi)

Co sądzicie o nim? Wiem, że tylko do niego w LX na następny tydzień jest dużo wolnych terminów,...

hemoroidy :/ (10 odpowiedzi)

Od dwóch dni mam problem, wyszedł mi niemały hemoroid.. piecze, boli, kłuje ale nie krwawi.....