Imie Gaweł?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Co sadzicie o tym imieniu? ;)
Mi sie podoba..

Dzieki,

Mama Filipa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

mnie nie ;) nooo ale każdy ma inny gust ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

moja pierwsza myśl po przeczytaniu tytułu - o Jezu nieeee!!!!! :]

nie podoba mi się :] ale to Rodzicom ma się podobać ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

sorry ale nieeee;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

No plizzzz, serio?? rzadko kiedy mam aż taką awersję do jakiegoś imienia, nie gniewaj się ale to straszna krzywda dla dziecka by była w przyszłości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

O jakiej to ,,strasznej krzywdzie,, mówisz?
Chyba nie wiesz, co znaczy to stwierdzenie!
Używajmy określeń adekwatnych do sytuacji.
A jeśli chodzi o imię: imię niepopularne, rzadkie to nie to samo, co pretensjonalne i wzięte z innych, powiedzmy szerokości geograficznych. To dopiero jest bezguscie.
Gaweł, to imię bezpretensjonalne i pięknie brzmiące, wręcz dostojnie.
A straszna krzywda dla dziecka, jak piszesz, to nie imię, a powiedzmy głupiutki rodzic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

1. Nietypowe imię dziecka to wg mnie jakieś autodowartościowanie rodziców. Na zasdzie: "Nie jesteśmy w żaden sposób wyjątkowi, to niech chociaż bądźmy zauważalni przez debilne imię dziecka"

2. Debilne imię dziecka ciąży mu przez całe życie. Niekoniecznie jest to minusem. Wielu wartościowych (a przynajmniej - nietuzinkowych) moich znajomych ma debilne imiona. Musieli z nimi żyć od urodzenia, przebrnąć prze okrucieństwo równolatków w dzieciństwie. Bez wątpienia wpłynęło to na ich psychikę. Często korzystnie.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Imie Gaweł?

To zupełnie kwestia indywidualna, mnie osobiście się nie podoba, ale są bardziej "wydumane" lub "tandetne" imiona.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

hehe, Ola, widzę szaleństwo imionowe Cię ogarnęło ;)
mi sie też nie podoba

Dlaczego ludzie zapomnieli o zwykłych, normalnych, ładnych, ponadczasowych imionach i na siłę szukają czegoś "ekstra"?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Imie Gaweł?

Niee....Ola co prawda to Wy jestescie rodzicami,ale naprawdę brzydkie imie Gaweł;(
Teraz rodzice coraz częściej wybieraj takie nietypowe imiona,a gdzie nasze stare Polskie imiona?
Staś jest bardzo ładne,ja zawsze marzyłam aby mój synek mial na imie Staś,lecz dziś mam męża Stasia a syna Dominika:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Imie Gaweł?

Mi też się nie podoba, ale nie jest jakieś wydumane. Ot wszystkim się kojarzy z Pawłem i Gawłem. Już np. bardziej mi się nie podoba Żaneta.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

też mi sie nie podoba,a nie lepiej Paweł ?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

jestem na nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

:) Uwielbiam ludzi z fantazja :) Jak nie Feliks, Olaf, to Gawel :) A moze po prostu Pawel...? Pozdrawiam i zycze powodzenia w imiennych zmaganiach!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

zdecydowanie nie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Dziecko może miec później do Was żal, że daliście mu takie imię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Skoro tak wymyślacie, to opchnę Wam moje patenty. Zarzekałam się, że jak urodzę bliźnięta płci męskiej, to nazwę je Mściwój i Wojmir. Nie przydało mi się, więc korzystaj do woli :D

Paweł to ładne imię :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Gaweł nie jest dobrym imieniem:(gałwan balwan dzieci są wredne i mogą potem takiemu chlopcu nieźle dać popalić.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

mi sie zbytnio nie podoba... ewentualnie jako drugie imie.
znałam kiedys chłopaka, ktorego rodzice nazwali Paweł Gaweł :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Nie, nie , nie:)
Nie pamiętasz jak to było w podstawówce? Przypomnij sobie jak się dzieci nabijały z "dziwnych imion".
U mnie w klasie była to Teresa:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

hmmm trochę kombinujecie z dziwnymi imionami - Gaweł i tak pewnie wszyscy będą mówili Paweł albo dziecko będzie się samo tak przedstawiać: mam na imię Paweł ;)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

z tym nabijaniem to jak dzieci będą chciały się ponabijać to tak czy inaczej się będą nabijały, jak nie z imienia to z nazwiska, jak nie z nazwiska to z fryzury, okularów, butów, piegów, krzywych zębów, krzywych nóg, grubej mamy... znajdą sobie jakikolwiek pretekst. Znam osoby, które mają śmieszne imiona, śmieszne nazwiska + okulary + krzywe nogi a nikt się nie śmiał, bo to były takie fajne, przyjacielskie osoby. A z szarej zakompleksionej myszki od razu zrobią kozła ofiarnego z byle powodu. Taka prawda.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

zgodzę się z bimką. Imię jest tylko pretekstem do wyśmiewania się - jak nie imię to inny powód się znajdzie.
Ja ososbiście też nie dałabym niewiadomo jak wyszukanego imienia (ale z kolei Staś, który tu wcześniej padł, też nie), ale faktycznie jest to sprawa indywidualna.
Fakt jest taki, że jak my byliśmy młodzi, to wśród dzieci rzadko spotykało się "dziwaczne" imiona i generalnie każde które chociaż troszkę odbiegało od "normy" było dziwne (np przytoczona tu Teresa). Jednak dzisiaj jest zupełnie inaczej. Jest tyle różnych (być może dla niektórych) dziwnych imion, że dla dzieci to jest na takim porządku dziennym, że dla nich dziwiactwem może być zwykła Jolka. Jeszcze kilka lat temu słyszałam jak dzieci na podwórku śmiały się z imienia Sara (że to niby imię dla psa), ale obecnie znam przedszkole, w którym w jednej grupie są Ines, Mercedes i Indiana (same dziewczynki) jak i również Brunon, Miron czy też Olgierd i żadnemu z dzieci nie przyszło do głowy, że to jakieś dziwne. Zatem nie sądzę, żeby w szkole było inaczej... Nie w dzisiejszych czasach... Nie przy takim wachlazu imion.
A co do tego, czy dziecko będzie miało żal do rodziców czy nie to inna bajka. Dzieciom na ogół nie podoba się własne imię, bo kierują się swoim gustem. Ja mam też niby zwykłe (przez nikogo nigdy nie wyśmiewane), a jednak niejednokrotnie z siostrą się smiałam, że ma u mnie przerąbane za ten wybór (jej głos przeważył), także wszystko jest sprawą indywidualną :D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

Moze zrobmy liste pozytwyna zamiast listy negatywnej zeby pomoc kolezance? :) Tzn jakie imiona nam sie podobaja? :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

dramat
dzisassssssssssss nie dość ze bedzie wysmiewane z powodu pigow czy odstających uszu na co rodzice wpływu nie mają

to dawalić dzieciakowi jeszcze BADZIWNYM imieniem ... o takkkkkk

a moze starzy sami niech se imie zmiania ??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Re: Imie Gaweł?

najgorszy jest czas dzieciaka

bo wtedy niedojrzałe dzieciaki będa krecić beke z młodego
a to może odcisnąć się na jego poczuciu wartości na ZAWSZE

bo rodzicce musieli kombinować
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Imie Gaweł?

Jak dla mnie imie Gaweł nie jest za fajne, ale zgadzam sie z wypowiedzią powyżej,że teraz dzieciaki maja tak dziwne, niespotykane i rózne imiona ,ze nie powinno budzić smiechy u innych. Z drugiej strony nie wiadomo co gorsze. Dac dziecku orginalne imie czy może ulec przejsciowej modzie i dac tak jak wszyscy . Swego czasu pełno sie narobiło Kubusiów, Oskarow, Oliwerów, Nikodemow, Stasiów, Antosiów i Franków. Niezbyt to fajne.... Swoja drogą jak dlamnie gorsze od imienia Gaweł jest imie Kosma czy Sambor a znam i takich...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Imie Gaweł?

Dejwi, ale nie uważasz, że każdy może mieć inne zdanie na temat badziewnych imion ?

Wydaje mi się, że wysmiewane może być przez nasze pokolenie, bo jestesmy mało wyrozumiali.

Nasze dzieci będą przyzwyczajone do różnych "dziwnych" imion

Dla mnie dziwnymi imionami są Brajany, Dżesiki, Scarlet
A Gaweł ? Imie stare i po prostu nie każdemu może się podobać, ale czy badziewne ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

W sumie, na tle Nicoli i Dżastinów to Gawel mi się podoba ;)
Jak Wam - rodzicom pasuje to czemu nie? Dzieci maja teraz przerozne imiona.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Ja już sama nie wiem. Jasne jak słońce, że odpadają Vanessy i Dżesiki, ale wszystkie pytacie czy już nie ma zwykłych imion ???

A ja (a raczej mój synek) jestem najlepszym przykładem, że jednak "zwykłe" imiona budzą dzisiaj nie mniejsze zdziwienie niż te wyszukane !

Mój synek nazywa się Marek, ot zwykłe imię więc nie powinno nikogo dziwić, chodź rzeczywiście małych Marków raczej teraz nie spotykam. Rzecz w tym, że baaaardzo często przedstawiając mojego syna widzę zdzwione miny i pytanie w oczach " nie mogliście wymyślić nic lepszego ???" ;) Wielu znajomych też było zaskoczonych, niby nikt się źle nie wyrażał ale był zdzwiony, że to nie Dominik, Konrad czy Wiktor.

Nie mam z tym problemu, do mojego synka imię Marek bardzo pasuje i bardzo się cieszę, że takie imię mu wybrałam ale to dowód, że nikomu nie dogodzisz :) i tak źle i tak nie dobrze !

dlatego jeśli chcecie Gawła to niech będzie Gaweł !
I zgadzam się z Kasią31, to imię może się nie podobać tak jak mi się za cholerę nie podoba Andrzej albo Mirosław ale badziewne nie jest !
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

badziewne w sensie małych dzieci

mi to wisi ...

ja wyśmiewam conajwyżej idiotyzm posiadacza imienia a nie jego imie ...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Imie Gaweł?

Ale to stare imię, tak naprawdę to kwesta osłuchania się z nim ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Dżastin- o matko jak to się pisze> Tak jak napisałam czy może Joastin?
No nie wiem, nie wiem, chyba się przekonuje do tego Gawła:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Stach, Gaweł, Feliks - imiona z epoki naszych dziadków - wszystkie na tę samą modę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

ale zeby sie osluchac to musi byc popularne
a jaknie jest ... sorryno bonus w szkole

wiem co mówie Kasia ... ja dostałam łomot za nazwisko !!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

E tam Basia, ja myslę, że łomot można dostać, że wszystko
za bycie przy tuszy
za nazwisko ( ja też dostałam, chociaż mam zwyczajne ) ale jakos mnie to nie ruszało
za bycie słabszym w nauce, za kiepskie czytanie ( koleżanka wciąż miała dogadywane, że duka ) za jąkanie, za tiki, za piegi, za nie taki kolor włosów itd.

Teraz chyba zmieniły się czasy, aż podpytałam swoją nastolatkę jak jest u niej i powiedziała, że osobiscie zna kilka osób z imionami "innymi" ale raczej tylko na początku było "że jak masz na imię" ?

Ja za małolaty znałam Noemi i też było 'że jak" ale nikt jej nie dowalał, bo była lubiana.

Na podwórku Amelka ma kolegów Bronka i Gerarda :P 2 i 4 latka chłopcy mają i w sumie uważam, że nie bedzie beki z tych imion, bo teraz naprawdę jest tyle dziwnych upodobań, że tolerancja jest na dosć wysokim poziomie, a mam nadzieję, że nasze dzieci będą już w ogóle bardzo tolerancyjne :)

Ty my i poprzednie pokolenia bylismy/jestesmy dziwni :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

a wiesz czemu M miała być Rafał ?
bo mój wąż jak był gnojkiem to wstydził się swojego imienia i mówił RAFAŁ

dzieciak sie wstydził i tyle ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

faktycznie, teraz jest tyle dziwnych imion, że już chyba to na dzieciach nie robi już wrażenia, nie to co za naszych czasów
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

rafał to dopiero brzydko!! mam złe wspomnienia z podstawówki;)
lepsze Gaweł niż Jaś, Staś czy Mateusz albo Filip. co drugi chłopiec się tak nazywa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Nie wiem D, w takim razie na innych podwórkach się wychowalismy ;)

Znałam :
Igora, Gawła, Noemi, Judytę, Klaudiusza, Joachima, Cypriana i pewnie jeszcze by się znalazło trochę imion odbiegających od normy i nikt z tego powodu im nie dowalał, a Gaweł ogólnie był "wyjątkowy" i można by było 24 na dobę nabijać się ;)

Moje dzieci mają zwyczajne imiona i już nie raz mi powiedziały
"Dlaczego Ada a nie .... "

Także nie dogodzisz ;)

Imie ma być normalne, nie osmieszające człowieka (np Alfons ) dla mnie dopiero takie imię to cios poniżej pasa :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

no to rzeczywiście miałaś wyjątkowe podwórko ;)
U nas z wyjątkowych imion był Miłosz i Igor, wszyscy się dziwili, ale naśmiewać się nie naśmiewali. Tylko, że dzieciaka może denerwować to stałe zdziwienie i pytania "Jak???" "Co???"

Ja mam Madzię i sąsiadka sie zdziwiła dlaczego Magdalena. Tak normalnie??!! No heloł??!!! Jak to??!! ;)
Drugi będzie Adaś. Też zbyt pospolicie wg sąsiadki, hehe ;)

Ale to racja, dzieci rzadko są zadowolone ze swojego imienia. Dziewczynki często wymyślają sobie inne. Ja byłam z Darii bardzo niezadowolona :( Wolałabym być Agatą, Małgosią... kimkolwiek byle nie Darią i wcale nie musiałam doświadczyć żadnych przykrości w związku z imieniem żeby nie lubić swojego imienia ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

EEe czasy się zmieniły. Moja koleżanka ma synka Tyberiusza ( w skrócie Tyber) i też się zastanawiałam jak on w przedszkolu sobie poradzi. ale koleżanka mówi że dzieci w ogóle nie zwróciły uwagi na jego "inne" imię. Więc teraz imiona już dzieciaków nie ruszają.

Ja byłam jedną z dwóch Zoś w ogromnej podstawówce, w liceum i na studiach byłam jedyna. I jak mówiłam komuś jak mam na imię, jak byłam mała, to dzieci mówiły - ale dziwne imię - albo - powiedz jak masz na prawdę na imię:)))
I ja tam lubiłam to że byłam oryginalna:)

A teraz Zoś cała masa i już nie jest "dziwnym" imieniem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

ło matko przecież Gaweł to zwyczajne imię. No we mnie nie budzi jakiejś sensacji napewno;)
Sama nie dałabym tak na imię ale jeżeli komuś się podoba? Nie widzę problemu.

Kwesta osluchania i tyle. U mnie w rodzinie jest Timur i na początku też było"ze jak???" a chłopak ma z 12 lat teraz i dzieciaki wogóle nie zwrócały uwagi ze to jakieś dziwne imię.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

no ale przedszkole to zaden stres, w tym wieku dzieci nawet razem sisiu chodza i nie widza w tym nic dziwnego ...niech poczeka na podstawówkę ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Imie Gaweł?

A moze Szawel?? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

D, uwierz teraz imię nie stanowi takiego problemu ;) Idź do szkoły podstawowej czy gimnazjum i posłuchaj jakie imiona są :)

No nie wspominając, że przecież to imię o którym piszemy GAWEŁ, wcale nie jest jakies tragiczne ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

ja nic do niego nie mam
mi chodzi ze to imie prowokuje dodatkowo

Kasia widać ze masz z tym jakiś problem, albo ze mna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Imie Gaweł?

12 to latek raczej do przedszkola już nie chodzi.

Dejwi demonizujesz;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Basia z czym mam problem, że nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią ?
To tak samo jak Ty z moją :)

Uważam, że przesadziłas z wypowiedzią o tym imieniu

szanuję, jeżeli komus się nie podoba dane imię, ale nie wywołujmy dramatu, że dziecko z powodu imienia Gaweł będzie wysmiewane, bo równie dobrze, może to spotkać każde inne dziecko o imieniu które nam wydaje się "normalne"
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

Ja mojej córce dałam na imię tak a nie inaczej bo zwyczajnie nam się podoba i tyle. Najważniejsze zeby wychować dziecko na fajnego człowieka i tyle;) a czy to będzie Gaweł , Paweł czy też Marek? dla mnie bez znaczenia.

a wyśmiewać się dzieciaki mogą z miliona innych powodów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

coś w temacie:

http://www.youtube.com/watch?v=mV_fEAtrlrI
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Imie Gaweł?

A imię Dariusz?
Chyba nietypowe? nie znam małego Darka żadnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Jakie krzesło obrotowe dla dziecka? (24 odpowiedzi)

Biurka już są, teraz kolej na krzesła obrotowe. Czy możecie mi doradzić jakie krzesło, z jakiego...

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....