Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Temat wałkowany już z pewnością kilkakrotnie na forum, ale interesują mnie wyłącznie wpisy osób, które swój termometr sprawdziły z termometrem rtęciowym. Ja mam już trzeci termometr cyfrowy i trzeci do wyrzucenia, bo różnica pomiarów temperatury ciała między nim a rtęciowym wyniosła 1,5'C (pomiar elektr.na czole, rtęciowym pod pachą). Tym razem do śmietnika trafi Geratherm Duotemp :( Czy możecie polecić naprawdę sprawdzony termometr dotykowy lub bez? Oczywiście poza rtęciowym... Będę wdzięczna za opinie.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ale pod pachą i na czole to temp . moze byc różna przecież ..taką różnicę robi Ci te 1,5 stopnia ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 15

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ehhh- no to nigdy nie znajdziesz odpowiedniego ...
Bo temperatura pod pachą nie zawsze jest równa tej na czole, nie mówiąc już że na czole w różnych miejscach też bywa różna temperatura. Na skroniach przy gorączce zawsze jest dużo wyższa niż na środku czoła.

Miałam już kiedyś tak, że pod pachą byłą temperatura a na czole nie, albo odwrotnie, ale to nie wina termometru tylko rozkładu temperatur w ciele .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

wiec ktorą temperaturę tzn z ktorego miejsca na ciele powinno sie brac za tą własciwą? a 1,5 st rozbieżnosci to sporo bo jest roznica miedzy np 37,5 a 39
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ja mam zwykły za kilkanaście zł z apteki elektroniczny, kup taki i nie porównuj z innym ,
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

musisz mierzyć zawsze w jednym miejcu ja mierzę pod pachą i tyle...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

najczęściej temperatura w uchu pokrywa się z tą pod pachą ...

Na czole mierzę np w nocy gdy nie chcę budzić aby sprawdzić czy nie rośnie, na czole kontroluję tylko czy nie następuje jakiś gwałtowny wzrost itd. to wszystko to kwestia doświadczenia. Posiadam zarówno termometr rtęciowy, elektroniczny jak i bezdotykowy, i używam w zależności od sytuacji.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Rybalon, robi wielką, bo na czole wyszło 37,1, a pod pachą 38,7! Zdaję sobie sprawę, że temp. ciała mierzona na czole jest raczej orientacyjna, ale bez przesady ;) Ala, mój termometr mierzy temp.na czole poprzez przesuwanie go po całym czole-od jednej skroni do drugiej kilkakrotnie, zatem pokazuje najwyższą. A tak naprawdę prawidłowe temp. na czole i pod pachą (osoby zdrowej) powinny być sobie równe.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja też mam zwykły rtęciowy, stary, ale ciężko czasami choremu, rozdrażnionemu niemowlakowi zmierzyć temp. pod pachą... Starszemu dziecku mierzę tylko pod pachą i wiem, że jest ok.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

najwyższą czy średnią? sprawdzałaś w instrukcji?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

to może zamiast rtęciowego zwykły elektroniczny za 10 zeta, mierzy tak samo jak rtęciowy a pomiar jest szybszy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ala, najwyższą na tętnicy skroniowej. Wiedziałam, że tak będzie, zatem ponawiam prośbę - interesują mnie wyłącznie wypowiedzi osób, które sprawdziły termometr elektr. z term. rtęciowym, uważanym za najdokładniejszy ;) Ja niestety nie mogę porównać pomiaru obu termometrów w tych samych miejscach pomiaru, bo elektr.mierzy jedynie w uchu lub na czole, a rtęciowy pod pachą, w odbycie, w ustach :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ja niemowlakowi mierzyłam pod pachą tylko i wyłącznie -elektronicznym od zawsze tak mierzę .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Chyba źle zatytułowałam wątek, chodzi mi o cyfrowy na podczerwień (nie o zwykły elektroniczny, którym dokonuje się pomiaru tak jak rtęciowym). Elektroniczne też miałam już w swojej historii ze 3 i tez je wyrzuciłam, bo dawały błędne pomiary (znacząco różne od rtęciowego) :/
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

zmierz elektronicznym w uchu i zwyłym pod pachą i zobacz jaka będzie różnica wtedy - powinno wyjść mniej więcej to samo jak wyjdzie np. 36,6 i 36,4 to kotów bym nie darła tylko uznała wynik za prawidłowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Rybalon, nie o takie różnice temp. mi chodzi. Doskonale wiem, że różnica temp. kolejnych pomiarów mierzona nawet tym samym termometrem może wahać się +/- 0,3'C ;) Dla Twojej wiadomości (i swojej ciekawości) zmierzyłam w uchu i wyszło 35,1'C, a rtęciowy 36,9'C, więc też niedopuszczalna różnica :D
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

no to elektroniczny przekłamuje wg mnie jeśli z tego pomiaru masz taką różnicę ..mówię Ci zainwestuj w elektroniczny z apteki za kilkanaście zł. tak abyś nim mogła mierzyć pod pachą i tego pomiaru się trzymaj
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

zosia - pomiary to moje hobby jak i praca, więc najróżniejsze testy z termometrami robiłam setki razy, na sobie jak i dzieciach

I wg mnie oczekujesz niemożliwego bo niestety nie otrzymasz takiego samego wyniku z termometru bezdotykowego jak i rtęciowego skoro mierzysz w różnych miejscach.

Sens miałoby jeszcze porównanie wyniku rtęciowego z kilkoma bezdotykowymi, mierząc w tym samym czasie, ale mało kto w domu posiada kilka bezdotykowych.
No i trzeba by to jeszcze wykonać dla temperatury związanej z różnymi przyczynami - inaczej jest przy ząbkowaniu, bólu brzuszka czy trzydniówce czy przeziębieniu,grypie.

Nigdy nie otrzymałam różnicy między zwykłym elektronicznym a rtęciowym większej niż 0,5 stopnia, a naprawdę taka różnica jest wystarczająca do stwierdzenia czy dziecko ma temperaturę czy nie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ala, zgadzam się z Tobą. Też porównywałam pomiary wielu termometrów, ale raczej w odniesieniu do swojej temp. (a priori 36,6'C) i odbiegały znacznie, więc je wyrzucałam. Teraz się wkurzyłam na swój obecny termometr, bo byłam pewna, że dziecko ma temp.ok. 39'C, a jak zmierzyłam, to wyszło 37,1'C. Postanowiłam sprawdzić rtęciowym i wyszło 38,7'C ! Taka różnica jest raczej niedopuszczalna, więc szukam termometru, który będzie mniej zawodny i na którego pomiarach będę mogła polegać, bo o to w tym chodzi;) Nie oczekuję identycznego wyniku, ale przynajmniej zbliżonego ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ala a czy moglabys napisac jakiej firmy masz termometr bezdotykowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

No właśnie, skoro to Twoja praca i hobby, to może któryś polecisz :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ja mam najzwyklejszy z Lidla za 50 zł ... - on nie ma zbiorczego pomiaru, tylko punktowy, stąd też wiem jaki jest rozkad temperatur, ja go używam tylko porównawczo więc nie inwestowałam w nic drogiego
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

jak latem zaczął mi synek gorączkować zainwestowałam w elektroniczny bezdotykowy z apteki; powiem szczerze ze też mnie wkurzały różnice czasem; zauważyłam- że im bardziej Synek był spcony tym bardziej przekłamywało- więc najpiew wycierałam do sucha aby nie był "wilgotny" wtedy wiarygodniej wskazywało...

Rozumiem rozterke -bo jak widziałam dziecko rozpalone i spocone a temp - niewiele ponad 37 - to szlak mnie trafiał- ale u mnie to było faktyczie spocone wilgotne czoło przyczyną...

ps przepraszam, ze si wtracilam troch nie w temacie...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

sylwia - racja, bo bezdotykowy mierzy w zależności od epsylon - stałej temperaturowej, różnej dla różnych materiałów .
A to epsylon (emisyjność powierzchni, refleksyjność) jest inne - gdy czoło jest mokre a inne gdy suche, i tu zawsze będzie różnica.

W pracy mamy taki pirometr w którym podajesz jaki materiał będzie mierzony i on sam podaje to epsylon, w takim zwykłym termometrze musi być jakaś stała wartość wpisana.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Sylwia, dziękuję, że mnie rozumiesz z tym wkurzeniem :) Swoją drogą denerwuje mnie to, że pomiar temp.u dziecka nie powinien być skomplikowaną czynnością zależną od wielu czynników. Ceny termometrów też nie są niskie, technologia niby daleko posunięta, a jak przychodzi co do czego, to nie można na nich polegać :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

wlasnie, wydałam na apteczny ponad 100zł w promocji i jak tak wskazywało- to reację miałam jak Twoja.
Raczej jestem zdania że jak za takie pieniądze termometr- to powinien uwzględniać to że podczas gorączki dziecko się poci... chyba zbyt wiele nie wymagam...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

a mąż mi cały czas wypomina że badziew kupiłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

termometr jak mam w pracy, który pewnie mierzy dokładniej, choć akurat wszystkie dane o powierzchni muszę mu sama podać (tzn wybrać materiał z listy) kosztuje ponad 30 tysiaków ...
A i tak pomiary robimy 5krotnie w różnych miejscach aby zmniejszyć błąd pomiaru.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

a jaki jest błąd pomiaru takiego termometru za 30 tysia? W % proszę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ja piernicze - wiecie co - teraz coraz bardziej się przekonuję że te elektroniczne to buble po prostu...
A tak bedac w drugiej ciąży i mając małego synka stwierdziłam że zainwestuję- i coś chyba źle mnie podkusiło jednak... - chociaż w wysokiej gorączce- to jednak wytrę te czoło i tak będę mierzyła- tylko te błędy do kitu...

ala -tym termometrem za 30 tys chyba troche rozładowałaś atmosfere :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

tylko że u nas jest dużo większy zakres temperatur, a to też wpływa na błąd pomiarowy, który jest rzędu kilku procent.
Z tym, że duże znaczenie ma też operator robiący pomiar, wilgotność powietrza, temperatura otoczenia, kąt pomiaru itp, itd.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Kilku procent? Chyba żartujesz? Pirometry mają błąd rzędu 1-2%, więc myślałam, że dla takiego termometru za 30 tys. 2% to max :D Domyślam się, że nie działacie na zakresie temp.35-42'C:D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja czegoś nie rozumiem ,żeby proste pytanie było komentowane na
różne sposoby bez konkretnej odpowiedzi.Najprawdopodobniej jest zbyt skomplikowane,żeby podzielić się informacją o dobrym termometrze z
pominięciem rad gdzie i jak mierzyć temp.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

My używamy z NC 150 z Microlife i jesteśmy bardzo zadowoleni. O ten chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=yODTUJmWQXY
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja kiedyś na sobie wypróbowałam termometr rtęciowy i do ucha.
Różnica między nimi wyniosła 0,2. W instrukcji nawet pisało że może tyle wynieść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Dziewczyny podbijam watek. Proszę podajcie konkretna nazwe termometru, któremu można zaufac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Na prawde nikt nic nie może polecić. Od wczoraj mierze rtęciowym, bo elektroniczny nie pokazuje goraczki, a synek miał ponad 38. U mnie pokazywal 35, u dziecka 36.5. Był caly rozpalony i na szczęście w szyfladzie odnalazłam stary rtęciowy. Nie zmienia to faktu,ze dzisiaj chce kupic elektroniczny, tylko nie wiem jaki. Ten, który mam to TopKidz do czola i ucha. Nie wiem zupełnie jaki kupic, żeby na prawde dzialal. Dodam, ze uzywalam go przez 5 lat-kupiłam w pierwszej ciąży i mierzyl prawidlowo0bynajmniej nigdy nie miałam podstaw, by uwazac inaczej. Teraz jednak wiem, ze jest popsuty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Z tego, co wyczytałam do tej pory to Microlife pojawia się najczęściej jako dobry sprzet. Może ktoś jeszcze się wypowie? Roznica w cenie miedzy modelem 100 a 150 jest minimalna-na który się zdecydować?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja mam dwa termometry elektroniczne jeden firmy BabyOno drugi Firmy Mescomp. Corka miala dreszcze, a termometry wykazywaly temperature 37,60 i 38 stopni. Dopiero u lekarza okazalo sie, ze corka ma temperature 40.70 stopni!!! Rteciowy jest the best, pokazuje tyle ile sie ma temperatury naprawde. No ale jest problem jak mierzyc temperature dziecku w nocy :-((( No ale, na elektronicznych raczej juz nie bede polegac!!! Pozdrawiam
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja mam Microlife NC 100 i jestem zadowolona,trzeba postępować ściśle z instrukcją obsługi i mierzyć tak jak w instrukcji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja również polecam Microlife. :) mam tej firmy i "tradycyjny" elektroniczny, i dotykowy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

to nie chodzi o to że termometr źle pokazuje, po prostu często temperatura na czole różni się o kilka stopni ! od tej zmierzonej pod pachą
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ha! ja kupiłam właśnie rewelacyjny termometr - rewelacyjny, bo wreszcie pokazuje to co stary dobry rtęciowy do którego jednego miałam zaufanie.

bezdotykowy, elektroniczny, Mescomp Mesmed
w zeszły weekend był w AKPOLU w promocji za 116 zł, więc może jeszcze jest

Dodam, że mam też elektorniczny taki do mierzenia pod pachą, w ustach itp. firmy Microlife i ten jest do niczego - pokazuje ciągle sporo za niską temperaturę. Tak więc tylko te dwa - stary rtęciowy oraz ten Mescompu pokazują to samo i jest to temperatura wiarygodna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ktoś wyzej tego mescompa skrytykowal, a microlife chwalił ...

Uwierzcie, wszystko zależy od choroby, przy niektorych temperatura na czole jest inna niż na ciele, nawet w różnych miejscach czoła jest różna temperatura.

Poza tym sie zmienia, to że pól godziny temu nie bylo wysokiej gorączki, nie znaczy że pozniej dojdzie do 40, itd itp.

Tak dla zabawy mierzcie sobie, jak bedziecie chore temperature, to zobaczycie różnice.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ale wg. mnie kiedy termometr bezdotykowo po skierowaniu na czoło pokazuje co do kreski dokładnie to co rtęciowy po pomiarze pod pachą ---jest to dla mnie dowodem na jego dokładność i wiarygodność
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

a przy ilu - różnych chorobach już to zweryfikowałaś?
To że pokazuje dobrą temperaturę, gdy jest ona prawidłowa to normalne, ale czy będzie tak samo - niezależnie czy temperatura jest wywołana przez zapalenie ucha, rota, czy zwykłe przeziębienie - wg mnie niekoniecznie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

na jednej zdrowej osobie oraz jednej z podwyższoną temperaturą.
Napisałam, że to świeży zakup.
Być może masz rację, na razie wiem tylko tyle, że we wszystkich próbach te dwa termometry - rtęciowy i bezdotkowy pokazywały dokładnie to samo a elektroniczny Microlife coś zupełnie innego. Co mnie przekonuje, że bezdotykowy jest rewelacyjny a Microlife do niczego. Zwłaszcza, że ten microlife mam od dłuższego czasu i był wielokrotnie testowany przy różnych chorobach i nie chorobach (np. codzienne pomiary przez miesiąc...) i się kompletnie nie sprawdza (wtedy porównywałam z dwoma różnymi rtęciowymi).
Także, podsumowując - autorka wątku prosiła o polecenie dobrego termometru dorównującego pomiarom dokonywanym rtęciowym - i ja polecam bezdotykowy Mescompu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ps. ma on jedną wadę - nie da się zmierzyć temperatury psu ;)
albo na mocno owłosionej skórze :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

No u mnie micrlife jakoś kompletnie się sprawdził ,użytkuje od ponad 3 lat głównie na często chorującym dziecku,wcześniej miałam różnych firm dotykowe i bezdotykowe które wylądowały w koszu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Ja używam Geratherm Rapid i nie mam z nim problemów, pomiar jest dokładny, bo porównywałam z innymi termometrami. Największą jego zaletą jest na pewno cena oraz solidność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Zgadzam się z przedmówczynią. Posiadam Geratherm Rapid od kilku tygodni i nie mam żadnych zastrzeżeń. Bez problemu mierzę temperaturę sobie, czy dzieciom. Dodam jeszcze, że jest prosty w obsłudze, a ja zawsze mam problemy ze sprzętem elektronicznym :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Bezdotykowe termometry są najlepsze. Mi znajoma poleciła bezdotykowy Sanity i działa szybko oraz sprawnie. W dodatku jego plusem jest to, że mogę zmierzyć temperaturę np. wody w wanience lub innej cieczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

ja mam bezdotykowy "Apteo care"do mierzenia na czole i nie podobają mi się jego pomiary. kiedy byłam chora na czole pokazywał 37,2. Zmierzyłam drugi raz pod pachą rtęciowym i wyszło 38,1. Poza tym kiedy pochodzi się po mieszkaniu to temperatura czoła się ochładza i wychodzi mi jakieś 36,1.rtęciowe są najbardziej wiarygodne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

niestety rtęciowe są wycofane ze względu na tą rtęć , a szkoda bo dokładne , a w domu co były się wybiły :(
Ale jakby ktoś miał to chętnie przyjmę lub odkupię :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

w "mojej" aptece jeszcze można kupić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Obecnie warto kupować termometry bezdotykowe. Ja mam termometr minitemp sanity. Jest mały, szybko mierzy temperaturę i jest dokładny. To najlepsza opcja, gdy chodzi o mierzenie temperatury dziecka - w sekundę mamy wynik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Hej, cześć. Różne miałam termometry i najlepiej mi się korzysta z tego mam aktualnie czyli Baby Temp Sanity. Prosty w obsłudze, łatwo się przełącza między funkcjami, cyferki są dość duże, wyświetlacz nie jest jakiś mikroskopijny. Na pewno bardzo ułatwia taki bezdotykowy termometr jak dziecko jest chore i leży z gorączką. Nie trzeba go wtedy męczyć, można z pewnego dystansu sprawdzić ile dokładnie ma stopni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

ja miałem dwa tzn. pierwszy się zepsuł:) Teraz mam HW- haxe, lekki, wytrzymały - bardzo polecam używam dość często w domu parę osób
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

my mamy taki bezdotykowy na podczerwień z haxe i bardzo jestem z niego zadowolona, precyzyjnie mierzy temperaturę a to najważniejsze no i fajnie, że jestem w stanie małej zmierzyć gorączkę nawet bez czasami zwrócenia jej uwagi więc stresu sporo zaoszczędzone
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W porządku mierzy model NonContact. Nie czeka się długo na wynik, w zasadzie od razu na wyświetlaczu pojawia się temperatura. Prosta obsługa, bardzo higieniczna, bo nie ma żadnego kontaktu z osobą która ma jakiegoś wirusa, grypę itp. Jak sobie przypomnę te dotykowe, które przechodziły z rąk do rąk to już wiem dlaczego tak długo u nas w domu ludzie chorowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spam ... jakby był tak dobry to byś z różnymi nickami nie pisała w kilku różnych wątkach. Noncontact to musi być wyjątkowe badziewie. A termometr można też po prostu odkazić po użyciu, to nic specjalnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

JA polecam termometr analogowy Classic
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy marka ma znaczenie? Jest wiele tego typu ofert https://pewnypomiar.pl/ i tu moje pytanie - jak wybrać dobry termometr dla dziecka?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam tylko jedno pytanie odnośnie Classic – co tam jest w środku jeśli nie ma rtęci? Chętnie bym kupiła taki model ale zastanawia mnie ten wsad...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

galinstan - taką oto substacncję posiada ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam nasz MultiTemp kupowaliśmy go internetowo, wszystko działa zgodnie z opisem producenta. Jest szybki, na wynik nie trzeba długo czekać, podczerwień fajnie szybko reaguje, zmierzy gorączkę ale też jak potrzebowałem sprawdzić ile jest stopni w sypialni przed snem to zmierzył tak samo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak długo go używacie? Nie zacina się? Chce kupić jako prezent i wolę coś solidnego niż później czerwienić się zae wstydu, że nie dołożyłam więcej i czegoś lepszego nie kupiłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się, termometr ze sklepu Haxe sprawdza się znakomicie, a cena jest zupełnie przyzwoita.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wyobrażam sobie żebym miała u noworodka mierzyć temperaturę inaczej niż bezdotykowo. Kupowałam sobie jeszcze zanim córa się urodziła Non Contact i zdaje mi egzamin idealnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Termometr bezdotykowy to świetna sprawa, u dzieci sprawdza się najlepiej bo są mega ruchliwe. Ja mam z Hi-Tech Medical i dobrze się sprawuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam model Classic. Prosty w budowie i prosty w obsłudze termometr analogowy, bez rtęci, bezpieczny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to ja też podpowiem Classic. Super alternatywa w tej masie cyfrowych modeli których na rynku są setki...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

AccuTerm DT-12 ja używam tego i jest ok, miłego dnia wszystkim :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę tylko chwalić i polecać Non Contact. Żadnych awarii mierzy tak samo szybko i dokładnie raz za razem, bardzo mi się przydaje podczas robienia mleka dziecku. Karmię czasami z butelki ale wcześniej odciągniętym i zamrożonym pokarmem, więc trochę to zajmuje zanim podgrzeję do odpowiedniej temperatury i przynajmniej wiem – kiedy już jest optymalnie ciepłe, nie muszę tego robić na wyczucie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Baby Temp dobrze leży w ręce jest bardzo poręczny, wyświetlacz z czytelnym powiększeniem wyników, dla mnie super!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdź medyczny sklep oromed, ja mam termoment oro-baby classic i jestem zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaki termometr elektroniczny najdokładniejszy?

Termometr elektroniczny ( firmy Apteo Care ) to typowy bubel i oszustwo. Dziwię się, że nadal jest w sprzedaży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam termometr bezdotykowy z serii Agu Baby. Brałam w sklepie iamed.pl. Powiem tak. Teraz lepiej właśnie zainwestować w bezdotykowy termometr, bo nie masz problemów z utylizacją, znacznie dokładniejszy, szybciej mierzy, a o to przecież chodzi. Po drugie dziecko się nie boi takiego termometru. Przeczytaj tylko dokładnie instrukcję, żeby właściwie rozpoznawać sygnały dźwiękowe, jakby się coś nie zgadzało. Zielona temperatura wszystko ok, czerwona trzeba powtórzyć, albo iść do lekarza, bo coś się dzieje. Krótko i na temat. Bardzo dobry sprzęt. Zapłaciłam ponad 200 złotych, ale jestem bardzo zadowolona. To jest termometr dla całej rodziny zdecydowanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z profesjonalnych termometrów polecam https://www.centrum-pomiarowe.pl/po/terminal-pomiaru-temperatury-m882.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny, mam pytanko. Jaki termometr do ucha polecacie ? Poszukuje właśnie dobrego i dokładnego termometra i kompletnie nie wiem na jaki się zdecydować bo dosyć sporo ich na rynku a jednak wolałabym o sprawdzone opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam Brauna do ucha od 5 lat, jest naprawdę dobry, porównywałam kilka razy ze zwykłym i jest ok ;) polecam na 100% ;) Aczkolwiek zastanawiam się obecnie nad bezdotykowym z uwagi na to, ze jest wygodniejsz w użytkowaniu ( nie trzeba przekładać nakładek do ucha).

Niezłe promocje widziałam w megamedic ----> https://megamedic.pl/termometry-bezdotykowe
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Złamany palec.Ile można dostać odszkodowania? (62 odpowiedzi)

Mój tata złamał sobie środkowy palec a dwa ma pozszywane(12 szwów)Miał mały wypadek w domu.Tata...