Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Stoję przed wyborem płyty indukcyjnej. Nigdy nie korzystałam z indukcji i nie mam żadnego porównania. Chciałabym na pewno poszerzane pole i funkcję booster. Czytam komentarze, ale nie bardzo w nie wierzę. Dlatego mam do Was pytanie - jakiej marki macie płyty i czy jesteście z nich zadowolone? A może używacie którejś z tych, bo rozważam te opcje?
AMICA MPI 6541 TU
WHIRLPOOL ACM 816 BA lub
WHIRLPOOL ACM 848 BA

dzięki za pomoc.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

wiola1 Ja 5 lat temu kupiłam płytę indukcyjną TEKA IR 641 i po dziś dzień nie żałuję swojego wyboru. Z czystym sumieniem polecam!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Bosch i jestem zadowolona.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Ja mam Teka od 5 lat. Jestem zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

ja mam taka z ikei z tego co wiem to chyba whirpol ja robil
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50291619/ ma boostery na 2 polach ale nei ma powiekszonego pola - jestem bardzo zadowolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Na pewno zwróć uwagę na to czy booster jest na każdym polu i jaka jest maxymalna moc. Ja mam booster na wszystkich, łącznie z tym podwójnym, z tym, że mogę używać tylko na dwóch polach jednocześnie. Są rozdzielone na lewą i prawą stronę, po każdej mogę mieć razem max 15 mocy. Na każdym mam 9 i Power jako 10. Więc jak włączę na jednej stronie na jednym polu P to na drugim max 5 albo 7 i 8 np. To samo na drugiej stronie.
Mam mastercook
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Amica 58IE3.320HTADQ(W) mam tą od miesiąca jestem bardzo zadowolona,przeczytaj opinie na Ole Ole,tam też zamawiałam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

W kuchni wszytsko mam firmy whirlpool (zmywarka, płyta indukcyjna, lodówka, mikrofalówka w zabudowie i piekarnik w zabudowie). Jestem bardzo zadowlona-sprzęt służy nam juz 5 rok i ani jednej awarii.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

dzięki dziewczyny,
muszę w takim razie sprawdzić dokładnie tę funkcję booster pod kątem tego co napisałam Sara

może jeszcze jakieś opinie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Ja bym raczej szukał czegoś z opcją flexipower, masz wtedy pełną kontrolę nad płytą, nad rachunkami, bezpieczeństwo instalacji nawet jeśli jest stara.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Co to jest opcja flexipower? W czym pomaga?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

O ile się nie mylę, chodzi o to, że można podłączyć płytę pod "zwykły" prąd lub pod siłę. To jest ważne np. w blokach, gdzie siły nie ma.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

To mnie (mieszkam w bloku) najbardziej by zadowalało.
Możesz podać konkretne modele i ich podstawowe zalety. Takie do środkowej półki cenowej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

przepraszam, pod kątem tego co napisała Asia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Na przykładzie - kuchenka indukcyjna amica 514ie3.319.

moje doświadczenia z 30 dni po zakupie :

omijać szerokim łukiem amica i firmę ubezpieczeniową terg - mam kuchenkę indukcyjna około 30 dni.
po tym czasie wystąpił ślad wypalenia szkła płyty, drobny ślad około 5 mm (pod nowiutkim czystym , umytym, wypucowanym garnkiem tafala). Zakupiono specjalnie nowe garnki tefala.
na kuchenkę indukcyjną mam gwarancję standardową + rozszerzoną do 5 lat (terg). Amica oczywiście "mnie spuściła" - szkło nie podlega gwarancji i mogę się "gonić".
gwarancja i ubezpieczenie terg (przy zakupie w mediaexpert gorąco zachęcali bo obejmuje wszystko, bo warto, itd. - oczywiście jest to bzdura, kant i pic na wodę!!!!).
uszkodzenie zgłoszono w ramach ubezpieczenia targ - tam również mnie "spuścili.
sama eksploatacja kuchenki indukcyjnej to czysty koszmar i horro, żona cały czas siedzi przy kuchni i ją ciągle pucuje po przeczytaniu warunków gwarancji - żeby tylko się nie zepsuła - nic nie pomogło, zepsuła się.
wydałem kasę ( ponad 2,5 tyś z nic nie wartym ubezpieczeniem) na najnowszy model kuchenki 514ie3.319 (grudzień 2015) indukcyjnej amica i był to bez wątpienia najgorszy zakup, jakiego dokonałem w życiu.
o normalnym użytkowaniu tak, jak przy gazie, czy płycie ceramicznej można zapomnieć (jest ciągłe pucowanie, aby nic się nie stało z płytą indukcyjną - szkłem).
omijać szerokim łukiem !!!!!!! - sprzęt wyłącznie dla niewolników czyszczenia i pucowania sprzętu wymagającego ciągłej i bezustannej kontroli(ciągłe pucowanie), masochistów i hazardzistów w stylu,"a może minie się nie zepsuje" - zepsuje się, to tylko kwestia czasu ????.
miałem (mam) kuchenkę ceramiczną i zero z nią problemów - wykipiało to wytarłem umyłem i dalej gotuję (zdarza się ... - a w indukcji zapomnij o tym - nie wolno, ciągła uwaga i kontrola gotowania).
czas podgrzewania potraw w płycie ceramicznej jest podobny do indukcyjnej.
natomiast z płytą ceramiczną miałem zero problemów (wieloletnia eksploatacja), nawet, jeżeli coś przypadkowo wykipi, czy woda dostanie się pod garnek, czy cukier dostanie się pod garnek, czy inne odrobiny dostaną się pod garnek itd. - myję i gotuję dalej.
natomiast w indukcyjnej jest to niedopuszczalne (instrukcja i gwarancja) !!! - horror.
raz jeszcze: omijać szerokim łukiem ten sprzęt amici i te gwarancje terg!!!
gwarancja terg (na moim przykładzie) to "pic na wodę fotomontaż - bzdura, wywalona kasa w błoto, jest tylko po to baby wyciągnąć kasę od klienta - i tak klienta "spuszczą".
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

No to na prawdę trzeba być zdolnym, żeby zarysować to szkło. I do tego piszesz takie bzdury, że indukcyjną gorzej się czyści od ceramicznej - miałem wcześniej ceramiczną a teraz indukcyjną (teka) i w życiu nie wymieniłbym jej na inną.
Co do ubezpieczenia to się nie wypowiem, bo to faktycznie chyba strata czasu i pieniędzy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

electrolux - 70 cm szerokości - wszystko się mieści
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie macie płyty indukcyjne - pomóżcie?

Ja mam obecnie płytę indukcyjną marki Candy CIE4630B3 . Tradycyjna, nieiwielka płyta indukcyjna. Ma za to wygodnie rozstawione palniki . O wiele wygodniej niż inne płyty jakimi się interesowałam. Nie była również taka droga. Czyszczenie jest banalnie proste bo wystarczy jedynie przetrzeć szmatką. Zdecydowanie wygodniejsze niż czyszczenie palników przy płycie gazowej jaką miałam wcześniej.

Trochę się obawiałam,że indukcja będzie zużywać dużo pradu ale nie. Na szczęscie nie zużywa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja mam płytę indukcyjną electrolux Sense - 600 sense senseBoil, bardzo sobie zachwalam bo chociaż to moja pierwsza płyta to w obsłudze jest bardzo łatwa. Przyjemnie się jej używa. Nie brakuje jej ciekawych funkcji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0


No właśnie ja mam 600 FLEX Infinite, też Electrolux. Przewaga indukcji nad kuchenką gazową jest ogromna, chociażby w sprzątaniu po gotowaniu - nie ma żadnego problemu (ja mam specjalne preparaty do czyszczenia indukcji, też electroluxa). Myślałam, że ciężko będzie przejść z gazu na indukcję, a wyszło na plus:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak myślicie, czy w bloku nie będzie problemu z montażem takiej płyty indukcyjnej Electroluxa? Bo tego się najbardziej obawiam...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam płytę Electrolux MultipleBridge SLIM-FIT, można ją podłączyć w bloku. Jest cieniutka więc można ją umieścić w każdym niemal blacie. Ma możliwość połączenie kilku pól grzewczych w jedno, a także ma strefy grzejne Infinite, które dostosowują się do rozmiaru garnków. Ogólnie jestem bardzo zadowolona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Żona namawia mnie na meble z Gdańskiej Fabruki Mebli. Ktoś może coś o nichnapisać? Warto?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakies minimum garnka jest? Bo ja mam jeden taki tyci rondelek, na 2 jajka i żadna płyta go nie widzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U siebie mamy indukcję electroluxa 900 sense sensePro, na prawdę fajny sprzęt, prosty w obsłudze, a gotowanie na tej płycie indukcyjnej to czysta przyjemność.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A ma jakieś fajne i przydatne funkcje? Szukam czegoś do siebie do domu i brałam pod uwagę tę markę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na przykład bezprzewodowa termosonda, która mierzy temperaturę w środku potrawy, dzięki czemu możesz nawet gotować metodą SousVide. Taki miły dodatek. :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też mamy sense pro i nie wyobrażam sobie wybrania innej. Bardzo fajnie się sprawuje i jesteśmy zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam płytę electrolux https://tiny.pl/72xh7 łatwa w obsłudze , łączone pole, nie rysuje się.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam SenseBoil i dla mnie jest świetna, to że reguluje poziom wrzenia jest dużym ułatwieniem, faktycznie nic nie kipi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja bardzo Ci polecam indukcję on firmy mpm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To zalezy od wielu czynników. Jesli chodzi o miejsce, to indukcja wydaje się być lepsza opcja dla małych kuchni gdzie blatów roboczych nigdy dość. Na pewno czyszczenie takiej płyty jest szybsze i łatwiejsze. Sama posiadam gaz i wiecznie upaprana płyta, ściąganie tych kratek, palników mycie wszystkich tych elementów to jest po prostu koszmar. Na indukcji gotuje się szybciej. Z kolei wiem również że dla osób które dużo i intensywnie gotują lepszą opcją jest gaz. Obiad gotowany na ogniu smakuje po prostu lepiej. Ja gotuje dużo, ale mimo wszystko wygoda i szybkość gotowania jest dla mnie ważniejsza, więc przy budowie domu na pewno postawię na indukcję. Jeśli chodzi o płyty elektryczne, to raczej się już ich nie stosuje. Są bardzo drogie w użytkowaniu, zjadają dużo prądu. No i nagrzewa się mocno tak wieć jest niebezpieczna jeśli masz w domu dzieci. Zdecydowanie nie polecam:
https://sklep.technica.pl/blog/kuchnia-elektryczna-czy-indukcyjna-ktora-wybrac

Na stronie jest opisane, jakie są różnice pomiędzy tymi kuchniami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Aranżacja wnętrz/ wyposażenie (26 odpowiedzi)

Niebawem wraz z moim narzeczonym w końcu przeprowadzamy się do nowego mieszkania. Póki co panele...

drzwi wewnętrzne. białe? (46 odpowiedzi)

zastanawiam sie czy są "modne" białe drzwi wewnętrzne? w mieszkaniu. jakie są plusy i minusy...

Stół + krzesła - gdzie najtaniej? (51 odpowiedzi)

Gdzie najtaniej kupię zestaw stół +6 krzeseł,może któraś z was wie coś na temat?