jaki piec wybrać do domu?

Temat dostępny też na forum: Co kupić - wyposażenie
Witam
Proszę o podpowiedź jaki piec gazowy wybrać do domu - ( bliźniak o pow. całkowitej 140m2 ). Proszę o informacje jaki jest średni koszt ogrzania domu o takiej powierzchni.
Dziękuję i pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

polecam:

http://muratordom.pl/dzial-dedykowany/vaillant/ogrzewanie-gazowe-jak-dobrac-moc-kotla,205_7410.html
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

ja mam DeDietrich 24kW i daje radę na podobny dom. Koszty ogrzewania u mnie za zeszły rok (razem z ciepłą wodą) to 750m3 gazu + 8m3 drzewa spalonego w kominku + solary grzejące wodę latem i wspomagające ogrzewanie w okresach przejściowych. Czyli w przybliżeniu gaz 1900zł + drzewo 1000zł + solary trochę prądu = 3000zł/rok
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Zakupiłem DeDietricha http://dedietrich.pl/produkty/technika-dla-domu/gazowe-wiszace-kotly-kondensacyjne/lumea-mpx-2833bic/ nowy system jest bardzo wydajny - w sezonie około 500zł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Re: jaki piec wybrać do domu?

Jednofunkcyjny - jeżeli masz miejsce na zasobink (150L to minimum dla rodziny trójosobowej, która rzadko korzysta z wanny). Dwufunkcyjny - gdy go nie ma.
O ile dom tej wielkości jest przyzwoicie ocieplony (trzyma obecne normy) to w zupełności wystarczy piec mocy ~20kW.

Mam dom 200m2 (w tym 40m2 ogrzewanego garażu), wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Piec Vaillant kondens 19,5kW + zasobnik 150L + sterownik pogodowy. Mieszanka podłogówki i kaloryferów blaszanych + kominek z płaszczem.
Zapotrzebowanie mojego domu na ciepło to trochę poniżej 100kW/m2 na rok.

Spałiłem - ostatnie 3 sezony:
2013/14 - 1400m3 + 4 m3 drzewa - łączny roczny koszt ~3000 tys pln.
2012/13 - 1575 m3 + 4 m3 drzewa
2011/12 - 2031 m3 + 2 m3 drzewa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Szanowna Pani,

Na koszt ogrzania domu o wskazanej przez Panią powierzchni wpływa co najmniej kilka czynników, a wśród nich podstawowy - rodzaj i koszt paliwa jakim zamierza Pani domostwo ogrzać. Doradzanie rozwiązań przez internet, bez kompletu niezbędnych danych technicznych, nie pozwala na dobór rozwiązania w sposób rzetelny i merytoryczny. Zachęcam do kontaktu z jednym z naszych specjalistów, którzy służąc pomocą i doświadczeniem chętnie doradzą odpowiedni dla Pani kocioł, z pełną dbałością o aspekt ekonomiczny. W przypadku pytań bądź wątpliwości, służę pomocą.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jaki piec wybrać do domu?

na Śmieci - najtaniej ;D
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6

Re: jaki piec wybrać do domu?

Z piecem Buderus mam więcej problemu niż z niego pożytku:(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: jaki piec wybrać do domu?

Możesz coś więcej napisać? Ja akurat mam też kocioł tej marki i nie narzekam. Owszem zdarzały się awarie ale całe szczęście mają sprawnie działający serwis i szybko zostały naprawione. Ważne jest żeby taki kocioł był eksploatowany zgodnie z instrukcją obsługi.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: jaki piec wybrać do domu?

Trudno jest mi odnieść się do tak sformułowanej opinii, kiedy nie popierają jej żadne szczegóły merytoryczne. Nie podaje Pan modelu, nie opisuje problemu, w żaden sposób nie uzasadnia swojego zdania, trudno zatem ustosunkować się do niego. Rekomenduję kontakt z jednym z naszych serwisantów. Po zdiagnozowaniu problemu będzie on w stanie zaproponować rozwiązanie obiektywnie najkorzystniejsze dla Pana. Służę pomocą w przypadku wątpliwości.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Piecem węglowym palił mój dziadek, ojciec i ja przez 30 lat. Nigdy nie można było mieć porządku w piwnicy. Marzyło mi aby mieć tam pralnie, spiżarnie, lecz nie było możliwości tego wprowadzić w życie, aż do momentu jak sprawiłam sobie ten wynalazek. Od miesiąca biało, nowe kafelki, czysto i pachnąco. Praleczka się kręci:) Uwielbiam ten świeży zapach prania, zamiast cuchnącego czadu i brudu. Po miesiącu używania mogę stwierdzić, że koszt ogrzewania zgadza się z tabelką. Mam stary dom 180 m2, ocieplony i po przeliczeniu zużytej energii wyszło 660zł/miesiąc. Śpię spokojnie, nie wstaję w nocy żeby dokładać do pieca. Plac wysprzątany, piwnica czysta, nic się nie wnosi się do środka. Dla mnie super. Piec nazywa się T69 zakupiłam na stronie http://www.przyjemnysen.pl Polecam każdemu Barbara

piec kupiłam tutaj:
http://przyjemnysen.pl/kocio%C5%82%20elektryczny,%20ogrzewanie%20elektryczne,%20piec%20elektryczny%20C.O.%20T69
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jaki piec wybrać do domu?

Interesuje się zakupem tego typu pieca. Czy mogę prosić o kontakt mój e-mail to spokes@interia.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pani Barbaro, czy mogłaby Pani przekazać mi jak sprawuje się piec zakupiony 2 lata temu ? Czy on jest jeszcze gdzieś do kupienia ? Podana strona , zdaje się, już nie ma go w ofercie ... Dziękuję z góry - Katarzyna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Junkers Cerapur Smart Zsb 14-3C u mnie pracuje na 180m2 podłogówki. Dobry zakres modulacji. Bardzo ciekawy wątek o nim jest na forum muratora również tam znajdziesz dużo opinii na temat produktów innych producentów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Ja mam Buderusa ponad 10 lat , jak cos się stało( drobiazgi) to serwis zawsze sprawnie działa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Na głowę te wszystkie kotły bije Viessmann. Vitodens 100 - najpowszechniejszy kondensat, cos lepszego to seria 200. Chyba ze zamiast mercedesa ktoś chce jaguara to seria 300 na pełnym wypasie ;-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: jaki piec wybrać do domu?

Taa a pod jakim względem je bije? Na pewno ceną bije po oczach ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Bungalow 130m2 pow.
rekuperator
piec kondensat Vaillant eco tec plus 20kw
za zeszły rok rachunek 2200pln za gaz (zawiera gotowanie na kuchence gazowej)+ 4m3 drewna do kominka.
Piec jednofunkcyjny z zasobnikiem CWU 120litrów-spokojnie wystarczy dla trzyosobowej rodziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Ja podobnie jak koleżanka zastanawiam się nad wyborem rekuperatora, by powietrze nie było tak ciężkie. Mieszkam dodatkowo bardzo blisko 3 fabryk, co jest nieznośne, widzę po oknach. Czarne! To samo trafia do moich płuc, brak słów. :( muszę coś z tym zrobić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Dobry pomysł, zajmij się tym jak najszybciej! Proponuję Ci wyhaczyć jakąś ekipę monterską, która zaproponuje CI odpowiedni rekuperator, ja tak zrobiłam, bo nie znam się na parametrach i dla mnie każdy model jest taki sam hehe, ostatecznie wybraliśmy nie za drogi, ale też nie ten najtańszy, spełniający wszystkie warunki pod przefiltrywanie,super sprawa!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

A jaka miejscowość? Bo ja z Warszawy jestem i potrzebuję ekipy tutejszej. I ostatecznie na czym stanęło z tym wyborem, może u mnie też będzie ktoś miał podobny na stanie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Jeżeli ktoś z Was ma problem z doborem odpowiedniego pieca, warto skonsultować się z mobilnymi handlowcami z Ekowitt, można umówić się na spotkanie, oni pomogą dobrać odpowiedni model. Jak dla mnie najlepsze są modele wyposażone w ślimakowy podajnik retortowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

> najlepsze są modele wyposażone w ślimakowy podajnik retortowy

To są takie piece gazowe? ;>
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Trochę się pogubiłem, to raz o rekuperatorach, raz o piecach, już nie wiem komu odpisuję i na co hehe ;D ekipę miałem z Łodzi, ale tym się nie martw... przecież i tak oni reku ściągają z kilku jak nie kilkunastu punktów z Polski, bo mają kilka tej firmy, kilka tamtej... U mnie stanęło na HRU-ERGO, poczytaj sobie w necie o jego parametrach, ale Alnor ma ogólnie opinie bardzo pozytywną jeśli chodzi o produktu, więc u mnie nie było czegoś takiego, bym się wahał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Ok, firma która ma się zajmować instalacją rekuperatora ma ten model na stanie, porozmawiam z nimi jeszcze na ten temat, ale bardzo możliwe, że się na niego zdecyduje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

I jak użytkowanie tego modelu? Zastanawiam się nad nim, bo cena dość atrakcyjna, a parametry na papierze dobre, ale jak jest z nim rzeczywiście?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Na razie bez zarzutu. Wykonanie rekuperatora dobre, ekipa też go dobrze zamontowała. Chodzi cicho i co najważniejsze dobrze spełnia swoje zadanie. Wydaje mi się, że wyjdzie taniej niż piec czy klima.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Mam pozytywne doświadczenia z ludźmi z biura A-pic design ( a-pic.pl). Robili w moim domu całą instalację z pompą ciepła, razem z odwiertem. Pompa glikol woda z kolektorem pionowym. Nadaje się do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Jak na razie to bardzo mi się to opłaca, nie mam problemów techniczny, z każdym miesiącem inwestycja na siebie pracuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas jest ekologiczny kocioł automatyczny Kamen http://www.kamen.com.pl/produkty/kotly-automatyczne/kamen-eko-komfort/ Nie chce dodatkowo bardziej zanieczyszczać powietrza niż muszę, przy smogu jaki jest zimą w Polsce nie wyobrażam sobie stawiać na kiepskiej jakości ogrzewanie. Sam kocioł oceniam bardzo dobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to jak ekologicznie - to było wziąć pompę ciepła ;) lub kocioł gazowy Banino w większości ma dostęp do gazu ziemnego
grunt to reklama szemrana - pozdrawiam i polecam delikatniej to robić o_O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zdecydowanie kocioł gazowy! Masz czysto w domu, nie musisz wiecznie czyścić się z tego popiołu itp. Sprawdź tutaj -> http://www.dag-dar.pl/. Mają szeroki wybór
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. Poszukuję dobrej firmy, w której specjalizują się w kotłach gazowych. Zna ktoś może tą firmę: http://www.modern-tech.com.pl/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Mam go trzy lata , badziew jak nie wiem co. Co chwila jakieś usterki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kociołek Viessmann vitodens 100 B1HC jednofunkcyjnyz zasobnikiem 100l , powierzchnia grzewcza 240m2, za cały poprzedni rok zapłaciłem rachunek 3100zł razem z kuchnią.Na dole mam 80m2 podłogówki, na górze 5 grzejników, na powrocie z grzejników hydraulik rurkę pex puścił wężykiem bez ocieplenia żeby dogrzać podłogę w łazience i garderobach.Budynek o ścianach z purotermu 24 cm plus 15 cm styropianu grafitowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Rozumiesz w ogóle co to jedno lub wielofunkcyjny? Reklama bez zrozumienia tematu po odgrzanym poście z przed kilku lat to sukces murowany weź sie ebnij w twarz ale mocno.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

A u mnie porażka duże spalanie ,sąsiedzi domki ten sam wymiar ten sam stopień ciepła a rachunki 200zl mniej nie polecam serwis bardzo drogi 300zl za wizytę i dostępność serwisanta bardzo ciężko .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Laurze13 to się pewnie różowy najbardziej spodoba..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciepły ,szybki, no i zeby pogadac mozna bylo czasami...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja rozważam zakup kotła 5 klasy , słyszałam że teraz tylko takie powinno się kupować bo odpowiadaja najnowszym wymogom - o którymś z tych myślę http://www.kotly-witkowski.pl/kotly/kotly-klasy-5 czytałam że robią dobrej jakości kotły
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

weź koze i po problemie :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam reaktor jądrowy
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej sprawdzi się układ z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej np. jednofunkcyjny gazowy kocioł kondensacyjny ECOCONDENS GOLD PLUS marki Termet. Ja mam w mieszkaniu dwufunkcyjny i sprawuje się świetnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co sądzicie o kotłach gazowych https://buderus-inserw.pl/sklep/kotly-gazowe/kondensacyjne Możecie ktoś z Was miał okazję używać i może ktoś z Was jest w stanie w jakiś sposób mi pomóc? Jeśli tak, to koniecznie dajcie znać, bo to w sumie bardzo pilna sprawa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie gazowe jest dośc drogie, polecał bym raczej piec np na pellet, jest znacznie wydajniejszy, najlepiej 5 generacji bo wtedy nie wydziela tak dużo trujących spalin. Ja swój zamawiałem w Piecbudzie z Radomia i jestem zadowolony, także możesz spróbować zamówić u nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jest drogie jak ktoś ma deweloperskie ocieplenie i musi palić syfem takim jak pellet :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Baninie MPZP masz zapisany zakaz stosowania kotłów na paliwo stałe. Pomijam to że powyżej to same reklamy. Jakby ludzie z googla nie umieli kożystać. Dostał ostatnio w Baninie odbiór na budynek z kotłem na pellet? Dobre rady zawsze w cenie ale więcej jednak jest tych niedobrych.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli piec to najlepszy zwykły śmieciuch . W baninie najlepiej się sprawdza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ognisko w centralnym punkcie :-D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja już też szukam w temacie 5 klasy widziałam kotly-witkowski.pl mają kotły w piątce. Na pellet i eko-groszek. Nawet można konfiguracje wybrać. Dobre to przy mojej kotłowni. Opinie mają bardzo dobre, no i jest w czym wybierac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam kocioł od Witkowskich i sobie chwalę, a firma solidna bo pomogli mi dobrać moc do mojego metrażu i zamontowali wszystko. Pokazali jak obsługiwać, a z tym nie ma problemu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy gaz jez drogi? mi sie nie wydaję.W domu mam ciepło bo Żonka zmarźlak a rachunki za gaz 190 zł miesiąc przez cały rok (mam prognoze i płacę co 2 miechy 380zł ) a raz w roku robia korekte i albo jest nadpłata albo niedopłata .Zazwyczaj wychodzi na zero. Nie pierdziele się z żadnym wsypywaniem , zamawianem groszku /peletu i wysypywaniem tego co zostalo po spalaniu.Wiem że nie zostaję dużo ale zawsze cos tam raz na jakiś czas trzeba wysypac a i w podajnik wsypac też. Jak dla mnie ogrzewanie gazowe jest czyste i niezbyt drogie.Ale każdy musi sam skalkulowac.Ważne żeby miec gaz w drodze przed domem bo jak nie , to nie ma tematu.Najlepiej porównac 2 rózne opcje np ekogroszek /gaz i zobaczyc co wychodzi dla nas najlepiej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: jaki piec wybrać do domu?

Jeśli gazowy to kondensacyjny z pełną automatyką (pomiar temperatury zewnętrznej oraz pomieszczenia), jeśli jednofunkcyjny z zasobnikiem c.w.u. (o pojemności dobranej do ilości lokatorów i spodziewanego zapotrzebowania na c.w.u.) to dla nowoczesnego domu tej wielkości wystarczy o mocy 16-18kW, jeśli ma to być kocioł dwufunkcyjny dla zapewnienia komfortu c.w.u. co najmniej 24kW zwracając uwagę na deklarowany przez producenta wydatek c.w.u. w jednostce czasu, tańsze modele mają niewielkie wymienniki wtórne. Warto też zwrócić uwagę na ilość serwisantów i czy dany producent posiada magazyn części zamiennych na terenie Trójmiasta, serwisanci nie wszystkimi podzespołami dysponują a kilkudniowe oczekiwanie na przesyłkę z drugiego końca Polski przy ostrych mrozach nie należy do przyjemności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gaz jest drogi do ogrzewania domu, ja mam piec na eko-groszek i jest wydajny i przy tym nie płacę za niego dużo. Zamawiałam w Piecbudzie z Radomia bo mieli fajny wybór i pomogli mi dobrać moc pieca do metrażu mieszkania. Także mogę ich polecić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Jak pozbyć się z forum tych tandetnych reklam? Po pierwsze w całym obszarze Banina jest ZAKAZ stosowania kotłów na paliwo stałe. Budynek z takim kotłem odbioru nie dostanie. Po drugie nawet jeżeli to przy obecnych cenach uczciwego opału o kaloryczności w okolicach 30Mj to i tak opalanie gazem wychodzi taniej i poza okresowym serwisem pieca jest bezobsługowe. Wreszcie może pozornie wyjść taniej jeżeli zakupi się tani opał z rosjii. Ale wówczas ilość popiołów, sadzy, tlenków siarki i azotu emitowane przez Ciebie w miejscu w którym mieszkasz przekracza wszelkie normy i przyzwoitość. Brak jest powodów które uzasadniałyby montaż pieca na węgiel. A nie przepraszam. Jedyny to brak możliwości podłączenia gazu, ale i to słabe bo można zawsze butle na lpg sobie zapodać. Uważam, że takie namawianie ludzi na kotły węglowe powinno być karalne, jako naruszanie zasad współżycia społecznego. A zresztą oczyma wyobraźni widzę szereg który się tak ogrzewa. Toć tym ludziom nawet Hitler nie byłby potrzebni. Sami by się zagazowali.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wrogu paliwa stalego w Polsce jest nakaz a nie zakaz palenia paliwem stałym. Napisz ile powstało nowych ferm wiatrowych przez ostatnie dwa lata.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

W Polsce możesz mieć nakaz. Ale w Baninie masz zakaz. I w jaki skuteczny sposób chcesz wyeliminować z rynku wszystkie paliwa nie spełniające norm. NIE dla pieców na śmieci w Baninie i w ogóle kto ich broni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ogrzewanie propan jest drogie, mniej więcej dwukrotnie droższe niż gazem ziemnym. To dobre rozwiązanie tymczasowe gdy przyłącze z gazem ziemnym będzie za pół roku czy za rok, ale gdy nie ma szans na gaz ziemny w jakimś rozsądnym czasie to pozostaje montaż kotłowni na paliwo stałe lub pompy ciepła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomorska spółka gazownictwa ma Banino zgazyfikowane, przez co rozumie się zobowiązanie do dostarczenia Gazu w terminie przewidzianym w uzgodnieniu o które należy wystąpić. W innych wsiach może być problem, ale skoro mówimy o Baninie to gaz jest dostępny. Nie rozmydlaj tego na potrzeby sprzedawców węgla. A to że Polska węglem stoi, to strzał samobójczy, ale partia rządząca w takich się specjalizuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Proszę o źródło gdzie jest zakaz stosowania kotłów na paliwo stałe w gminie Żukowo (czyt. Banino), że budynek odbioru nie dostanie.
Nie artykuł na trójmiasto.pl czy też news z Faktu, demotywator itp.
Bo nie wierzę w Twój wpis ani trochę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zwracaj uwagi na eko-oszołoma.

Ekogroszek jest paliwem wysokiej jakości. Współczesne kotły zasilane nim mają automatykę zapewniającą optymalny proces przemiany energetycznej.
Z ekonomicznego punktu widzenia jest to rozwiązanie bardzo korzystne. Jednakże użytkownik musi liczyć się z o wiele większą pracochłonnością obsługi (dosypywanie do zasobnika paliwa, usuwanie popiołu, czyszczenie powierzchni wymiennika).
Osobiście wolę gaz ziemny - ale nie wszystkich stać na jego podłączenie i późniejsze opłaty za zużyte m3.
Nie ma przepisu zakazującego montażu kotłów na paliwo stałe - są tylko wymogi co do klasy takiego urządzenia, zresztą w sptrzedaży sa tylko takie które to dopuszczenie posiadają.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Uchwała Rady Miejskiej w Żukowie w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Banino oraz fragmentu wsi Miszewko, gmina Żukowo:

5) w zakresie zaopatrzenia w energię cieplną: ze scentralizowanych źródeł ciepła bądź z indywidualnych niskoemisyjnych lub nieemisyjnych źródeł ciepła;

Jak udowodnicie że eko groszek jest nisko emisyjny?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Świadectwem jakości, które dostawca/sprzedawca ma obowiązek udostępnić na żądanie kupującego.
Zawartość siarki w kwalifikowanym ekogroszku jest na poziomie zgodnym z PN.
Zanim zaczniesz drążyć zapoznaj się z normami prawnymi a nie przytaczaj ogólników.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a jakie mamy doświadczenia związane z obecnym na rynku węglem, i co możesz sobie z jego certyfikatami zrobić? I jaki opał wybierze Janusz do domu? Ten z certyfikatem? czy jednak ten tani? Nie piecom na paliwa stałe! bo to eko groszkiem można ale i butelkę łyknie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ja os siebie polecam kocioł na eko-groszek, jest naprawdę wydajny, najlepiej 5 generacji. Swój wymieniałem rok temu i działa bez zarzutu. W Metalvicie go zamówiłem bo mieli tanio i znajoma mi ich poleciła i faktycznie solidna firma.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5

Wybierzcie dobry sklep z fachową obsługa. Taki, w którym pracownicy są prawdziwymi specjalistami. Takim właśnie jest sklep Technika Grzewcza Bereda w Mińsku MAzowieckim http://www.tgbereda.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Witkowski i dla mnie nie ma innej opcji, w domu rodzinnym mięliśmy od nich kocioł, ja też mam Witkowskiego ale wymienilismy na 5 klasy co by mniej kopcił. Póki dotację mozna dostac za ekoprojekt to wymienilismy na Smart5, do palenia pelletem. Dla nas wystarczający http://www.kotly-witkowski.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Żałośni jesteście z tymi reklamami. Trole
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Polecam ogrzewanie na gaz, powszechnie mówi się, że jest to dużo droższa opcja, a nie do końca tak musi być. Sama kocioł kupiłam dosyć tanio na http://buderus-poznan.pl/ tak samo jak reszte instalacji. Dodatkowo skorzystałam z dotacji i czekam na zwrot kosztów, ponieważ przechodziłam z węgla.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Najlepsza opcja to pompa ciepła, a nie gaz. Gaz jest drogi i nie zapowiada się, że będzie tańszy. Wręcz przeciwnie! Zapytaj fachowca od pomp (np. A-pic design) i poproś o wyłożenie kawy na ławę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ta a pràd jest za darmo i coraz tańszy? Chyba że nic nie wiesz na temat.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dla nas najlepszym rozwiązaniem był kocioł na pellet. Czystrze palenie, tym bardziej mamy małą kotłownię, bardzo wąską. Szukalismy więc małego kotła do niej i trafiliśmy na ofertę Witkowskiego. Kocioł Miniwit okazał się najlepszy dla nas. Kompaktowe wymiary, można dac z tyłu podajnik. Taki nam doradził ich handlowiec jak do nas przyjechał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

bardzo dobry jest tez kocioł Toret Pellet z obrotowym palnikiem Kipi. Sam się czyści, sam rozpala, sam wygasza. Nie wymaga tyle pracy jedynie załadować mu pellet
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mam do sprzedania 2 kaflowe piece kafle pruskie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie ogrzewanie w domu było robione przez Team Instal, przede wszystkim z tego względu, że z nimi współpracuje firma, która odpowiadała za całą budowę domu. Ale ogólnie sprawnie to im poszło, w domu funkcjonuje piec gazowy, wszystkie przyłącza wykonane ładnie, rozprowadzone rurki. Ogólnie instalacja dobrze działa więc można powiedzieć, że firma też dobrze się sprawdziła i wykonała usługę we właściwy sposób.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Piecbud ma dobre kotły w ofercie, w rodzinnym domu mieliśmy kocioł z Piecbudu, u siebie mam już nowoczesny kocioł niskoemisyjny 5 klasy pelletowy tez od nich. jest w czym wybierać, dobra marka https://www.piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet.html.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w moim przypadku kiedy kupowałam piec pelletowy do domu o powierzchni 100 m^2, zdecydowałam się a firmę heiztechnik. Piece są wysokiej jakości https://heiztechnik.pl/ Co najwazniejsze firma dba o ekologię oraz wysoką wydajność. Koszt dokładnego Ci nie podam, ponieważ piec mam od niedawna i jeszcze nie zdązyłam policzyc, ale ja jestem zadowolona wiec moge Ci polecic. Na pewno duzych wydatków nie bedziesz miala ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślisz że odpowiedź po 6 latach jeszcze kogoś interesuje?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0


Piec peletowy do bliźniaka?! Za tà reklame szef powinien ci wręczyc kopala w upala, żenada to jest antyreklama i kiedys jak edukacja wroci albo, klienci będa beke robic to zrozumiesz...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jakbyście szukali dobrego opału polecam skład Sobianek. Godny polecenia, opał z certyfikatami, najwyższej jakości
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W moim domu grzeje kocioł gazowy Warmhaus. Mam go z oferty Wentor, mój dom ma 160 metrów powierzchni. Koszty ogrzewania nie są wysokie, kocioł cicho pracuje, dobrze że zdecydowałem się na tę formę ogrzewania domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

O kotłach gazowych bardzo dobre informacje są w tym artykule. Można sprawdzić, jak działa, gdzie warto go zamontować i na co zwrócić uwagę przy wyborze. Cała potrzebna wiedza w pigułce!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fajną ofertę kotłów oraz grzejników ma piecbud.net.p
u mnie sprawdzają sie od nich produkty, wysoka jakość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Trolu to ile masz produktów od nich w domu ? 5_9 pieców
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u siebie w domu mam bardzo fajny kocioł na pellet od piecbud.net.pl. Wejdz sobie na ich stronkę, mają bardzo dobre oferty i ceny.
Podajnik jest wedlug mnie bardzo dobry na ogrzanie domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Koza - oponki cięte, robią robotę. Piecyk zje wszystko''
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli zależy Ci na wydajnym i ekonomicznym działaniu, to zdecydowanie mogę polecić Ci produkty marki Nordica. Sam od kilku lat użytkuję kocioł pelletowy: https://499.pl/pl/p/Kociol-pelletowy-Nordica-Extraflame-PK-15kW/7830. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesne i precyzyjne systemy ułatwiające codzienne użytkowanie. Jestem bardzo z niego zadowolony, dlatego myślę, że Tobie również może się spodobać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

u siebie w domu, mam kociol z podajnikiem na pellet od Piecbud. jestem z niego bardzo zadowolony. 5 klasa, wyposażony jest w układ automatycznego podawania paliwa do komory paleniskowej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

zrezygnowalem z pieca na gaz juz jakis czas temu, kupilem w zamian piec na pellet od piecbud.
wychodzi mnie taniej niz ogrzewanie domu gazem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moim zdaniem piec na pellet jest bardzo ekonomiczną opcją - zwłaszcza, jeśli mamy spory dom. Na portalu http://budowaidom.pl doradzono mi, jaki konkretnie model wybrać i nie żałuję.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

ło a ceny pelletu strzeliły w kosmos ;D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A kocioł zgazowujący drewno? Słyszeliście o takiej opcji? Tutaj o tym jest - https://remont.biz.pl/ogrzewanie/czy-kociol-zgazowujacy-drewno-to-dobra-inwestycja-dla-domu/, moim zdaniem bardzo ciekawa opcja. Ciekawe jak wygląda to z wydajnością :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

gaz to zly pomysl, lepszy jest pellet albo wegiel. polecam tez piec z firmy https://piecbud.net.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej będzie skonsultować to z doradcą, każdy dobry sklep hydrauliczny powinien mieć swojego specjalistę. My zdecydowaliśmy się na tradycyjny ze sklepu https://ogrzewanie-domu.pl/kotly-gazowe ale to wszystko zależy od wielu czynników
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak uszczelnić piec na paliwa stałe?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo ciekawe komentarze w ważnym dla nas wszystkim temacie. W dzisiejszych czasach trzeba szukać rozwiązań jak najbardziej wygodnych, nie po to jest ten cały postęp technologiczny. Myślenie w perspektywie długoterminowej da nam w zasadzie tylko jeden wybór czyli zieloną energię. Do tego możemy liczyć na różne dotacje czy dopłaty. Natomiast w pierwszej kolejności trzeba znaleźć produkty spełniające wymogi by się na te dopłaty załapać. Co do powyższego pytania o uszczelnienie pieca na paliwa stałe to jednym z polecanych produktów jest klej ogniotrwały - https://www.zamac.pl/oferta/kity-kleje-masy-utwardzacze/kit-ogniotrwaly-ceramiczny-fkm/ Wytrzymuje najwyższe temperatury i jest w zasadzie stosowany w przemyśle także spokojnie się sprawdzi do takiej naprawy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

moj znajomy jakis czas temu zamawial kociol z piecbud.pl , podobno maja bardzo fajną ofertę tam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wkład kominkowy z marketu (33 odpowiedzi)

Witajcie, co myślicie o wkladach marketowych do kominka z polki cenowej 2500-3000 PLN? Czy można...

Zegarek z GPS dla dziecka (58 odpowiedzi)

Witam, ma ktoś doświadczenia z zegarkami GPS dla dzieci, rynek oferuje kilka modeli, ale żadnych...

Fak ! (4 odpowiedzi)

Mieszkańcy Banina , co sie dzieje z odsnieżaniem wioski 2km od Gdańska ? Chodzi mi głownie o...