Jakie mleko modyfikowane???

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Mam pieciotygodniową córeczkę, niestety nie mogłam karmić piersią, dlatego jako pierwsze wybraliśmy mleko modyfikowane Humana. Niestety po tym mleku miała zatwardzenia. Potem połozna poleciła nam Bebilon, po Bebilonie małą bolał brzuszek, miała wzdęcia i pojawiła się kupka ze śluzem. Zamówiliśmy wizytę pediatry i lekarka zmieniła Bebilon na Bebilon Pepti, bo podobno sluz jest reakcją alergiczną na mleko. Po trzech tygodniach stosowania Bebilonu Pepti Maja dostala strasznej wysypki na policzkach, zmieniono jej znowu mleko na Nutramigen, dodam, że podając jej Bebilon, Bebilon Pepti kupka nadal była ze śluzem. Nie chcę jej podawać mleka dla alergików, skoro nawet nie zrobiono żadnych badan w tym kierunku i właściwie nie wiadomo od czego jest ten śluz i czy mała faktycznie jest alergikiem (nie sądzę).
Chciałabym się dowiedziec od Was jakie mleko podawłyście swoim maluchom i jakie mleko najlepiej tolerowały Wasze pociechy???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Chyba przy takich objawach rzeczywiście zostaje tylko nutramigen. Spróbuj podawać go przez jakiś czas, jeśli objawy ustąpią będziesz miała ewidentny dowód, że to alergia. Idź też do alergologa, na pewno zleci badanie kupki.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Ja podaję NAN ha1. Na początku było ciężko, ale od wczoraj podaję herbatkę koperkową i infacol przed jedzeniem i jest poprawa. Być może zmienię na NAN ha1 sensitive, bo mój mały miewa kolki.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Na Zaspie na oddziale też podają NAN1 do dokarmiania maluchów. Też to mleko polecila mi pediatra w razie potrzeby. Na szczescie na razie takiej nie mam.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

tak na Zaspie też NAN, ale zwykły. a na początku najlepiej ha.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Moj mial rowniez maraton z mlekiem.Od urodzenia Bebilon,bebilon HA,bebilon pepti,nutramigen,i teraz zwykly bebilon.Na zaspie dopajali bebilonem w 2006.
Do trzeciego miesiaca zycia w stolcu moze byc sluz,jak i krew i nie jest to nic groznego,jelita noworodka nie sa przystosowane jeszcze w pelni do swojego zadania,niektorym lekarz przepisywal lakcid i przechodzilo,ale piszesz o wysypce,a to klasyczny przypadek alergii na bialko mleka krowiego.Mimo wszytsko zrobilabym posiew stolca i lekarz milaby czarno na bialym czy z jelitami wsztsko jest w porzadku,mozesz takie badanie zrobic w szpitalu,w przychodni nie maja warunków.
Jesli nie ma uczulenia na nutramigen zostan przy tym mleku,dlatego ze zapewnia optymalną dietę mleczna i niczym nie odbiega od innych rodzajow mleka,na pewno zapach nie jest piekny a nawet powiedzialabym okropny:))ale nie martw sie,jesli twoja pociecha chce to mleko jesc niech je,kiedys zmienisz na inne,moze okolo 6 miesiaca albo nieco pozniej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Ja daje bebilon pepti i nie mamy żadnych problemów!!
I w dodatku nie jest drogie:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Moja Majcia też miała straszne problemy z brzuszkiem.....też przerobiliśmy wiele mieszanek i tak naprawde na dłuzsza mete nic nie pomagało....kolki, zatwardzenia itp.... teraz ma 7 miesiecy i mleczko bebilon odwidzialo jej się....juz jej chyba nie smakuje wiec jestesmy na etapie przejscia na NAN...zobaczymy co dalej...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

moj syn byl w szpitalu dokarmiany nan ale po jakims czasie zaczal go po nim brzuszek bolec wiec zmienilam na bebiko,sprawdza sie do teraz

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Ja najpierw podawałam Enfamil, ale jest strasznie drogie i przerzuciliśmy się na bebiko i też jest wszystko ok :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Próbowałam rożnych i najlepsze było i jest HIPP przynajmniej dla mojej córci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

dzęki dziewczyny za podopowiedzi:) od dwóch dni stosujemy NAN H.A, wysypka na buzi powoli zanika, ale wzdęcia i bóle brzuszka ma nadal, jak przy bebilonie. Z tego wychodzi, że to chyba jednak nie była alergia na krowie mleko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

spróbuj nan ha sensitive. jest właśnie dla dzieci z problemami trawiennymi.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

ja polecam NANa

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

Moja Wiki też NAN piła

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

od kilku dni podaję nini Nan i ma wzdęcia i boli ją brzuszek :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

a może spróbuj ten NA NAN

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

a próbowałaś nan ha sensitive?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

no właśnie tego Nan sensitive nie było, byliśmy w aptekach i wszędzie brak :( ma być w przyszłym tygodniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie mleko modyfikowane???

mojemu małemu się po nim polepszyło. przed jedzeniem dajemy mu infacol i pije herbatkę koperkową i jest spokój. a ten nan sensitive to kupiliśmy w przychodni na gdyńskiej na żabiance.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Temat muszę odświeżyć, gdyż jestem w podobnej sytuacji... Które mleko wybrać? Które nie będzie uczulać i jednocześnie dostarczy naszemu dziecku wszystkich, niezbędnych wartości odżywczych? Czy https://nuppi.pl/ jest w porządku? Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

ja bym Ci polecała holle. ekologiczne i odpowiednie dla alergików.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

Biorezonans opinie (6 odpowiedzi)

Witam mam pytanie czy któraś z was korzystała kiedykolwiek z biorezonansu ?? Chciała bym go...

okulary:) (30 odpowiedzi)

Musze zakupic dla siebie okulary, co mozecie polecic Vision czy raczej male rodzinne zalady...