Jakie przybory dla noworodka

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko bez ogłoszeń
Powiedzcie szczegółowo co jest potrzebne dla noworodka,zaraz po porodzie,chodzi mi o butelki,smoczki,nożyczki i takie tam pierdoły do pielęgnacji oprócz kosmetyków.Będę wdzięczna za każdą odpowiedz,poprostu to będzie moje pierwsze dziecko i za bardzo się w tym nie orientuję,a nie mam kogo podpytać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Dołączam sie do pytania. Jak ostatnio weszliśmy do "Mama i ja", to tego było tyle, że nie wiedziałam gdzie patrzyć ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

przytocze Wam cała wyprawkę jaka kiedys padla na forum :)


to lista rzeczy z watku wakacyjne mamusie:
szlafrok
dwie koszule nocne ( przydadzą się, najlepiej takie z guziczkami na żrodku rozpinanymi , ułatwia karmienie maluszka, a pozatym łatwo sie brudzi po porodzie, ja zużyłam dwie )
dwie koszulki większe męża najlepiej do porodu ( nie brałam, rodziłam w koszuli nocnej , ale na pordówce mogłam przebrać, tyle że już nie miałam sił o tym myśleć, więc jak nie chcesz zabrudzić jednej z tych dwóch to weź koszulkę większą, starczy jedna)
kapcie cieplejsze
klapki pod prysznic
bielizna ( w sumie to używałam majtek siateczkowych, bardzo potrzebne sa, miałam dwie szt, mąż dokupił mi jeszcze dwie, bo głupia nie wiedziałam że mogę przecież jedną przeprać i wysuszyć i założyć drugie, więc 2 szt starczą , normalnej bielizny wogule nie nosiłam)
stanik do karmienia ( bardzo przydatny )
ciepłe skarpetki( nie miałam, było mi aż za bardzo gorąco)
podpaski ( na patologi bardzo się przydały, ale byłam tam 2 dni, warto wziąść na wszelki wypadek ze 2 opakowania dużych)
wkładki laktacyjne ( przydatne, miałam te wielorazowe, nosiłam pod koszulą nocną, bo inaczej cała koszula byłaby zalana mlekiem)
ręczniki dla siebie i dzidzi ( dla siebie 2 conajmniej, do włosów i normalny, dla dzidzi jeden duży tak żeby ją opatulić po kąpaniu )
mydło (najlepiej w płynie, pod prysznic się zabiera )
szampon ( potrzebny)
pasta do zębów (potrzebna)
szczoteczka do zębów (potrzebna)
szczotka do włosów (potrzebna)
płyn do higieny intymnej (bardzo potrzebny bo trzeba często myc krocze, najlepiej płyn taki z dozownikiem, wygodny)
tantum rosa ( nie używałam i powiem szczerze że zupełnie nie byłby przydatny, bo nie widziałam potrzeby używania tego, wg mnie troszkę strata kasy)
szare mydło ( to ewentualnie zamiast płynu do higieny intymnej, ale płyn lepszy)
majtki siateczkowe ( bardzo przydane, 2 szt, jedną na sobie, druga mozna przeprać jak się pobrudzi i na zmianę jest)
woda niegazowana ( duuużo wody, strasznie się chce pić po porodzie, ja wypiłam przez dwa dni 3 litry wody i 2 litry soku porzeczkowego, do jedzenia popijania dobry , bo tam dają zbożówkę a ja nie lubię )
telefon komórkowy plus ładowarka ( koniecznie , może się przydać)
dowód osobisty ( nie był potrzebny)
książeczka ubezpieczeniowa ( była potrzebna)
karta ciązy ( potrzebna)
odzież na wyjście ( ewentualnie ktoś może dowieźć)
wkłady poporodowe ( nieprzydatne, mieli tego full , dali jedną paczkę, a jak się tylko poprosiło to przynosili ile się chciało)
papier toaletowy ( bardzo potrzebny, bo w łazienkach nie ma nic)
ręczniki papierowe ( bardzo potrzebne , do wycierania krocza i wogule dobrze że miałam pod ręką)
maszynka do golenia ( można ogolić się w domu wcześniej)
aparat fotograficzny ( naładowane baterie)
książeczka RUM( potrzebna)
laktator ( ja nie wzięłam, ale mąż musiał dowieźć, choc potem okazało się że niepotrzebnie, więc najwyżej ktoś może dowieźć)
pieniądze ( jakies warto mieć, ja miałam wywoływany poród i musiałam zapłacić 150 zł za żel na wywołanie, ale to mąż kupił mi z apteki i przywiózł do szpitala)
maść na sutki ( bardzo potrzebna bo maluszek może poranić na początku gdy uczy się ssać, benpanthen jest rewelacyjny)
klapki dla męża ( w sumie niepotrzebne, mąż był w butach i zielonych tych ich kapciach)
kubek ( potrzebny)
własne sztućce ( potrzebna łyżeczka mała, resztę dają )
cukier jak ktoś słodzi ( żałowałam że nie wzięłam, prawie nic nie było osłodzone)
sok z czarnej porzeczki ( mi się brardzo przydał)
landrynki owocowe ( nie potrzebowałam)
nakładki na sedes ( ja kładłam ręcznik papierowy, ale jak ktoś chce nakładki pewnie wygodniejsze)
pieczywo chrupkie ( miałam herbatniki i biszkopty, bo jedzonko marne tam było)
batoniki czekoladowe ( nieprzydatne, bo po porodzie już czekolady nie jadłam)
jakies kanapki by się przydały, chyba że rodzina dowiezie i jakieś owoce, jabłko , banan,

body ( pod pajacyka zakładałam ) ze 4 szt
pajacyki ( niezastąpione , miałam 4 szt i zuzyłam wszystkie, bo dzidzia smułkę wydala i brzudzi się wszystko)
czapeczka dla dzidzi ( po kapieli się przyda napewno)
kocyk , nie przydał sie, dopiero na wyjście)
rożek ( koniecznie, dzidzia ciągle była w rożku)
chusteczki nawilżone ( knoecznie)
pieluszki jednorazowe ( koniecznie, nie daja wcale pieluszek)
krem do pupy ( albo puder)
oliwka ( mi się nie przydała)
pieluszki tetrowe ( przydały się , ze 6 szt, mi mąż musiał dowieźć, podkładałam pod małą jak przewijałam, jak ulewała, sobie jak lało mi się z piersi)
niedrapki ( koniecznie)
sweterek ( nie przydał mi się )
pieluszka flanelowa ( jedna lub dwie starczy, położyłam w rożku żeby mała go nie ufajdała bo miałam tylko jeden)
odzież na wyjście dla dzidzi( mąż może dowieźć)
kaftaniki ( nie używałam, ale jeden by się przydał żeby założyć dziecku zaraz jak się urodzi pod pajacyk, potem pod pajacyk ubierałam body)
suszarka ( koniecznie, żeby szybko w łazience wysuszyć włosy i iść do dzidzi jak najszybciej)
nie wzięłam ale było potrzebne:
szczoteczka do włosów dla dzidzi, bo po porodzie są sklajstrowane i warto rozczesac troszkę po kąpieli)
mydełko do mycia dla dziecka
spirytus ci dadzą więc nie musisz brać ani kupowac nawet
skarpetki dla dzidzi ( ja ubierałam, bo tam było zmino, ciągle okna kazali otwierać i były przeciągi)
herbata jak pijesz , połozne mają czajnik i mogą zaparzyć, ja załowałam że nie wziełam

co myślicie o tej wyprawce??
próbowałam jakoś to spisać, może napiszcie jakich firm kupować, co jeszcze dodać i wogule wszelkie uwagi mile widziane, to taka moja robocza wersja

Ubranka dla dziecka:

Pamiętaj, by nie kupować na początek zbyt wielu rzeczy, bo dziecko po urodzeniu może okazać się większe niż przypuszczałaś (standardowo kupujemy ubranka w rozmiarze 56 – 62 cm)

- 5 sztuk kaftaników z długimi rękawami (wiązanych z boku)
- 5 sztuk body zapinanych na zatrzaski z boku lub z przodu
- 4 bawełniane pajacyki
- 2 cieplejsze pajacyki
- 4 bawełniane koszulki bez rękawków (do zakładania pod pajacyki)
- 5 par śpioszków
- 3 - 4 pary skarpetek bawełnianych
- 2 ciepłe bluzy lub sweterki zapinane z przodu
- 2 cienkie czapeczki bawełniane zawiązywane pod brodą
- gruba czapka, szaliczek i rękawiczki (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach)
- kombinezon – śpiwór (dla dziecka urodzonego w chłodniejszych miesiącach)
- becik (przyda się przez ok. 3 miesiące)
- pampersy
- śpiworek po 2 tygodniach, zakładamy dziecku tylko body i pieluszkę, ma mieć gołe stopki (noworodek wtedy szybciej się stymuluje i rozwija)
- skarpetki na dłonie

Kosmetyki i artykuły higieniczne:
Kosmetyki nie J&J
- kosmetyki NIVEA (krem na każda pogodę, krem przeciw odparzeniom do pupy (np. Sudocrem, Linomag), płyn do kapieli z oliwką, szamponik do włosków z rumiankiem łagodzący)
- Maść BEPANTHEN
- płyn do prania zmiękczający po 1 miesiącu cocolino
- oliwka pielęgnacyjna np. BAMBINO nalać do wody kąpielowej
- zasypka (puder)
- miękka szczoteczka do włosków
- nożyczki w zestawie z cążkami i pilniczkiem - bardzo cieniutkie (nie Canpol)
- płatki kosmetyczne (przydatne do obmywania twarzy dziecka i okolic oczu)
- patyczki do uszu (specjalne dla dzieci)
- proszek do prania przeznaczony dla niemowląt np. bobas , dzidziuś
- chusteczki pielęgnacyjne nawilżone np. BAMBINO
- zestaw do przemywania pępka (70% spirytus lub Gencjana, gaziki, patyczki jednorazowe) Stosujemy przy każdym przewijaniu noworodka. Wkrapiamy owijając kikucik pępka w każdą stronę i wycieramy. Uwaga! Pępek nie jest unerwiony.
- sól fizjologiczna do przemywania oczu gdy ropieją lub czyszczenia noska (10 ampułek x 5 ml)
- termometr do mierzenia temperatury dziecka (nie elektroniczny, za każdym razem podaje inną temperaturę)
- wkładki laktacyjne dla mamy
- Infacol kropelki na kolkę



Inne:
- 2 ręczniki kąpielowe
- wanienka
- pieluchy tetrowe (ilość zależna od tego, jakich pieluch będziesz używać do przewijania malucha, jeśli zdecydujesz się na tetrę, to kup ok. 40 sztuk)
- pieluszki jednorazowe
- 2-3 pieluchy flanelowe
- wózek (pamiętaj o folii przeciwdeszczowej, parasolce i osłonce z siateczki przeciwko owadom – szczególnie przydatna latem). Nie zapomnij również o torbie podręcznej, w którą spakujesz rzeczy potrzebne poza domem.
- fotelik samochodowy
- łóżeczko
- przewijak
- materacyk
- pościel (zestaw) x2
- 3-4 prześcieradła (ewentualnie ceratka do podłożenia pod prześcieradło)
- kocyk, rożek
- 1-2 butelki i smoczki w razie konieczności wprowadzenia mleka modyfikowanego np. NUKA
- 3-4 śliniaczki
- podgrzewacz do butelek (nie trzeba kupować od razu, gdyż nie wiadomo, czy będzie potrzebny)
- termos do butelek
- szczotka do mycia butelek
- smoczek uspokajacz, jeśli chcesz go wprowadzić do użytku np. NUKA
- laktator (dla mamy)
- maść na pogryzione sutki PureLan (dla mamy)
- ceratka - do podkładania w trakcie przewijania żeby nie było niespodzianek (szczególnie niespodzianki zdarzają się u chłopców )
- mata edukacyjna np. Canpol
- leżaczek
- stanik do karmienia
- frida do ściągania kataru
- poduszka do karmienia
- karuzela nad łóżeczko
- pokrowce frotte na przewijak
- koszula nocna
- wkłady poporodowe
- podpaski
- wkładki laktacyjne













Co będzie Tobie potrzebne w szpitalu:

- szlafrok
- koszula nocna lub wyjściowa pidżamka
- kapcie
- klapki pod prysznic
- bielizna
- majtki jednorazowe
- stanik dla karmiącej mamy
- ciepłe skarpety
- paczka podpasek
- wkładki laktacyjne
- ręczniki
- przybory toaletowe (mydełko, szampon, pasta i szczotka do zębów, szczotka do włosów, płyn do higieny intymnej itp.)
- woda mineralna, nie gazowana
- karta telefoniczna lub telefon komórkowy
- dowód osobisty
- podstemplowana książeczka ubezpieczeniowa
- karta przebiegu ciąży z ostatnimi wynikami badań moczu, morfologii, na HBS oraz oznaczenie grupy krwi matki
- odzież na wyjście
- wkłady poporodowe
- papier toaletowy
- jednorazowa maszynka do golenia
- aparat fotograficzny
- tantum rosa w saszetkach i po każdym podmyciu polać rozcieńczonym płynem miejsca intymne-ponoć łagodzi i przyspiesza gojenie


Co będzie potrzebne Twojemu dziecku w szpitalu:

- body
- pajacyk lub kaftanik i śpiochy
- cienka bawełniana czapeczka
- rożek, kocyk (zależnie od pory roku) świetna sprawa - masz swój mięciutki, cieplutki i w niego obwijasz maleństwo.
- ręczniczek
- chusteczki nawilżające
- pieluszki jednorazowe
- krem do pielęgnacji pupy np. Sudokrem, Linomag lub oliwka
- pieluszkę tetrową w celach higienicznych (2 szt.)
- skarpetki do założenia na dłonie
- sweterek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie przybory dla noworodka

WYPRAWKA dla NIEMOWLAKA

1. WÓZEK
- bujany
- hamulec, bardzo mocny; jeżeli wózek ma przekładaną rączkę to hamulec na cztery koła
- koła, pompowane lub piankowe z warstwą powietrza w środku
- mocowanie gondoli – solidne
- zabezpieczenia przy składaniu, aby wózek sam się nie złożył
- cicho składana budka
- kosz na zakupy, sprawdzić dojście przy rozłożonej spacerówce

2. PRZYBORY KĄPIELOWE
- wanienka, największa najtańsza
- przewijak, z ograniczeniem z trzech stron
- ręczniki kąpielowe z kapturkiem, 2 szt.
- myjka, najlepiej rękawica frotte
- termometr rtęciowy w plastikowej obudowie – NIE, potrzebuje 10 min, by wskazać temperaturę, woda zdąży do tego czasu przestygnąć
- waciki, płatki do demakijażu 300 – 400 szt. lub 200 szt. większych (nasączone wodą służą do przemywania pupy)
- szczoteczka do włosów z włosia sztucznego
- frida
- sól fizjologiczna, 10 ampułek x 5 ml, do przemywania oczek , gdy ropieją
- acelumen - do uszu

3. KOSMETYKI
- oliwka – nalać do wody kąpielowej
- mydełko (kąpiemy tylko 2 x w tyg)
- krem do pupy, tłusty, najlepiej maść witaminowa, maść pośladkowa (Alantan Plus, Linomag A+E)
- krem przeciw odparzeniom (Ziaja, po 1-szym miesiącu, Hipp; nie używamy: Penatena, czyli firmy Johnson&Johnson - uczulają)
- chusteczki do pupy z kremem Nicea, nie z aloesem czy rumiankiem (Pampers, Dzidziuś)
- krem do buzi na każdą pogodę (wazelina, Nivea, Eustella)
- spirytus spożywczy (96%) - 2 cz. Spirytusu / 1 cz. wody
lub gencjana,2% na spirytusie – barwi pępek na fioletowo.
Stosujemy przy każdym przewijaniu noworodka. Wkrapiamy owijając kikucik pępka w każdą stronę i wycieramy. Uwaga! Pępek nie jest unerwiony.
- pieluchy tetrowe (70x80) – 30 szt. dziewczynki, 50 szt. chłopcy
- pieluchy flanelowe (80x80) – 4 szt. dziewczynki, 5 – 8 szt. chłopcy
- pieluchy jednorazowe (2 – 5 kg) - 100 szt. / 2 tygodnie
- pieluchy jednorazowe (3 – 6 kg) - 100 szt. / 2 tygodnie

4. AKCESORIA
- fotelik samochodowy,
1) 0-13 kg z wkładką dla noworodka ( musi ona sięgać aż pod pupę niemowlaka)
2) 13-18 kg
3) do 36 kg
- łóżeczko, z twardego drewna, by dziecko nie mogło pogryźć
- materacyk, najtańszy najlepiej gąbkowy (można prać)
- łóżeczko turystyczne musi być miękkie, z dobra widocznością dla dziecka oraz posiadać uchwyty, co najmniej pięć nóg dla stabilności i mechanizm składający z zabezpieczeniem (nie może być wypukły)
- 2 komplety pościeli
- 1 x kołderka (poliester, bawełna, silikon)
- proszek do prania (Bobas, Dzidziuś; NIE - Jelp i Lovela, uczulają)
- płyn zmiękczający po 1 m-cu (Cococlino)
- śpiworek po 2 tygodniach, zakładamy dziecku tylko body i pieluszkę, ma mieć gołe stopki (noworodek wtedy szybciej się stymuluje i rozwija)
- koc polarowy 1x1 m
- klin do spania zamiast poduszki

- UBRANKA
Rozmiar 56
- koszulki kończące się nad pępkiem, 5 szt. rozm. 56
- body (gdy odpadnie pępek), 5 szt. rozm.56
- śpiochy, 5 szt. rozm. 56
- pajacyk, 3 szt. rozm. 56
- łapki niedrapki (służą do samoistnego obcinania paznokietek) zakładamy dziecku na jeden dzień, gdy połamią się dłuższe paznokietki zdejmujemy, stosujemy tak raz na tydzień
Rozmiar 62
- body rozpinane na całej długości, nie przekładane przez głowę, 5 szt.
- pajace, 5 szt.
- śpiochy, 5 szt.
- polarowy pajac, 1 szt.
- skarpetki, koniecznie bez ściągacza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie przybory dla noworodka

i jeszcze cosik mam :

Autor: RENNI 06-08-2007 18:17 wyślij odpowiedź

Dziewczyny, nie dajcie sie zwariować!

TO TYLKO PROPOZYCJA :)

Te wszystkie artykuły potrzebne dla noworodka zostały spisane podczas zajęć w szkole rodzenia, ja osobieście nie mam doświadczenia z nowonarodzonym dzieckiem - tak więc zdaję się na opinię i doświadczenie pani położnej z 20 letnim stażem.

Nikt nikogo nie zmusza do kupowania tych produktów.

PS.do Mirakuli
- wózek jak najbardziej bujany, dziecko w łonie matki jest bujane przez 9 miesięcy (podczas poruszania sie) wiec dlaczego po narodzinach, gdy wyjdziemy na spacer po naszych "cudownie równych" chodnikach miasta ma walić główką w dno sztywnego wózka?

-dobrze mocowana gondola, jest bardzo ważna, pewna osoba widziała kobietkę co wsiadala do autobusu i gondolka się wypieła, o maly włos a doszło by do nieszczęścia

-ręcznik kąpielowy z kapturkiem, cena ok 20pln (majątek?)
tu możesz miec racje;) bo widziałam taki o wymiarach 100x100 cm i nie wiem na ile wystarcza.
-dziecko kąpiemy codziennie samą wodą, mydelka używamy do kąpieli 2 x w tygodniu - tu zaszło nieporozumienie

- wodę do kapieli rzeczywiście należy sprawdzać na własnym łokciu, nie należy tylko kupować termometrow w plastikowej obudowie

- co do kosmetykow firmy Johnson & Johnson, dużo słyszałam o uczuleniach u dzieci, ale każda dzidzia jest jednak inna i nie ma co się tym sugerować

-taka ilosc pieluch tertrowych sie może sie przydać, ja osobiscie bede miała chłopca. Badania amerykańskich naukowcow dowiodly, iż obecnie co dziesiąty mężczyzna ma nieplodność spowodowaną używaniem pieluch typu Pampers (dochodzi do przegrzewania się jąder) dlatego warto raz na tydzien, kiedy maluszek zostaje w domku, założyć mu stare poczciwe pieluszki tetrowe ;)

- materacyk do łózeczka kokosowo-gryczany, mysle ze jest ok, ale co sie z nim robi jeśli maluszek wyleje mleko, albo gdy ma już 2 latka i nasiusia do łóżeczka? hodujemy tą pleśń i bakterie w warstwie kokososowej, kurcze ja nie wiem?

Poczytałam już wątek Hity i Kity dla maluszka i mamusi.
Każda kobietka ma inne zdanie, ale mają też dużo racji.
te informacje przydadzą sie później.

Teraz BARDZO proszę o sugestie, gdyż kompletuję własnie wyprawkę a nie chce by leżło u mnie w domu duzo nieużytecznych gadżetów

pozdr




hej,

-Super do mycia jest dłoń matki,
-Wszelkie gąbki i maty do kąpieli to siedlisko bakterii i grzybicy, szkoda dzieci...
-Super sprawa - FRIDA i dodatkowe filtry... często trzeba zmieniać
-Do pępuszków - Leko-saszetki nawinięte na patyczek do uszu
-Pościele są fajne na allegro nawet za 50 zł 3 cz. powłoczka na poduszkę, kołderkę i ochraniacz, kolory nie schodzą, pięknie się pierze i prasuje... bawełna po prostu :)
-Nie polecam baldachimów... matki rzadko kiedy je zmieniają i piorą a to siedlisko kurzu - później o małego alergika nie trudno.
-Jeśli macie panele drewniane to płynem z wodą myjcie najwyżej raz na 3 dni, a samą wodą codziennie... Za dużo płynu i oparów też może uczulać.
-Ręczniczki z kapturami- extra, moje maluchy mają po pół roku i nadal wystarczają, a jak się rozkopią, to mam mały zwykły ręcznik miękki w pogotowiu do przykrycia.
-Materacyki kupiłam gąbkowo - kokosowe, sa odpowiednio twarde i niezbyt drogie.
- W Redzie jest hurtownia, gdzie wystarczy zadzwonić i przywiozą zamówiony przez nas towar, ja kupiłam tam 2 łóżeczka Drewexu po 100 zł za sztukę (Drewex kolorino) i owe materace wyżej wspomniane.
- Wkładki laktacyjne polecam Penatena, inne cieńsze i delikatniejsze zwijały się w pół lub w rolkę mimo kawałka z klejem.
- Do kąpania polecam płym do ciała i włosków Penatrena z dozownikiem - bardzo wygodne i nic a nic nie uczulił. Resztę kosmetyków też Penatena używam i jestem zadowolona.


Re: wyprawka dla dziecka do szpitala i nie tylko
Autor: madzia i bartek 07-04-2008 13:04 wyślij odpowiedź

dziewczyny pamiętajcie tez o tym że ciuszki które bierzecie do szpitala dla maluszka bardzo często są ubrudzone od gencjany ( to takie filetowe:)) która smaruje sie pępuszek i niekiedy nie schodzi w praniu... dlatego nie bierzcie tzw. najlepszych ubranek bo może sie okazać że nie będą sie do niczego nadawały...

zabierzcie tez ze sobą czapeczkę i rękawiczki - maluszki zazwyczaj mają długie paznokietki i mogą sie podrapać bo buźce:)

z doświadczenia mamy 2 synków polecam:
- ubranka w rozm. 62-68 ( mieliśmy kilka rozmiar 56 i dosłownie ubrane były 2-3 razy bo synek szybciutko z nich wyrósł:)

najszybciej brudzą sie body więc tego polecam kupić więcej, kaftaniki raczej odradzam no chyba że zapinane na napki bo te wiązane zbyt dużo czasu zabierały:)
śpioszki i pajacyki są bardzo przydatne po domku i do spania zwłaszcza takie które są odpinane w kroku - ułatwi to wam przewijanie i pielęgnację pępuszka.

do szpitala warto również zabrać tzw rożek - choć uprzedzam że w naszym przypadku jako rożek używałam go tylko sporadycznie - bardziej pełnił rolę kocyka...
Bardziej sie przydał później w domku kiedy znajomi chcieli potrzymać maluszka - mniej stresu i dla nich i dla świeżo upieczonych rodziców dać w ręce komuś "taki tobołek"

przygotujcie sobie przede wszystkim tzw wyprawkę na wyjście ze szpitala.
czyli to w co ubierzecie maluszka + pieluszki jednorazowe + nosidełko lub fotelik i oczywiście pieluszkę tetrową lub flanelową żeby zasłonić dzidzię przed wiatrem:)
No i oczywiście to co chcecie dla siebie:)

Z kosmetyków to używaliśmy na początku przede wszystkim krem do pupki na odparzenia, mydełko, parafinę ciekłą - zamiast oliwki, zresztą właśnie tym smarują nasze dzieciaczki w szpitalu - no i to wszystko... pozostałe kremy, talki długo leżały bezczynnie:)


popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

troszku tego pokopiowalam, ale na pewno cosik sie przyda :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Ja używam:
- nożyczki (z zaogrąglonymi końcówkami),
- szczotka do włosów ( bardziej do wymasowania główki, niż uczesania; uzywam zawsze po kąpieli),
- butelki mam 3 Aventu - dwie małe i jedną dużą ( używałam tylko kilka razy małą buteleczkę, bo karmię piersią, ale są potrzebne w razie konieczności sciągnięcia pokarmu),
- szczotka do butelek i smoczków,
- jeden smoczek uspokajający Avent ( tak awarayjnie:) ),
- mam też gruszkę do nosa i fridę, ale żadne z nich narazie nie było uzywane - nie było konieczności.

To chyba tyle co mi teraz do głowy przychodzi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

I jeszcze patyczki takie specjalne dla maluszków ( ja używam do pielęgnacji fałdek ) i zwykłe ( np. do czyszczenia zew. częsci uszka).
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Paznokcie obcinam zwykłymi, naszymi cążkami. Szczoteczka do włosków, waciki do uszu, płatki do demakijażu (do mycia buzi, uszu, usuwania kotów spomiędzy paluszków u stóp;)...), miałam smoczki, ale Tośka nie używa, butelki dwie-jak ściągnęłam pokarm. Ale szczerze-może kilka razy ściągnęłam. Oliwka do ciała, krem do buzi (ja miałam Emolium), chusteczki do dupska, pampersy, spirytus do pępka. To chyba wsio.
Z rzeczy które miałam, a stoją nieużywane-gaziki jałowe, nożyczki do paznokci, smoczki, puder do dupci, krem na odparzenia, wkładki laktacyjne, sól fizjologiczna... Nie pamiętam, ale trochę tego było.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

ja używam:
fridę do noska
sól morska do noska
nożyczki z zaokrąglonymi końcami
szczoteczkę do włosów
chusteczki do pupy
krem do paszczy
płyn do kąpieli z oliwka
patyczki do uszu
waciki


mam smoczki-Miśka nie ssie
butelki-karmię piersią więc nie używam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

A, termometr do kąpieli-nie użyłam ani razu. Woda ma być po prostu ciepła. Jak sama się kąpiesz, to też nie mierzysz, nie?;) A wiele dzieci nie lubi wody o temperaturze zalecanej, tylko cieplejszą:)
Żadne gąbki do kąpieli, leżaczki-totalnie nietrafione prezenty.
Co do uczulenia na kosmetyki-każdy maluch jest inny i nie można generalizować, że coś uczula, a coś nie. Kupuj po prostu po zapachu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

ja tak samo nie używam termometra do wody, leje taką jak dla siebie czyli cieplejsza niż zalecana i Miśce się podoba

też nie używam żadnych gabek, wkładek, krzesełek itp. bez sensu

stojaka do wanny też nie mam, sprawdza się deska do prasowania :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

ja nie wariuję...jakbym miala kupic wszystko co zalecają to bym polowy pewnie nie uzyła wogole wiec szkoda kasy.tak wiec mam:
3 butelki
2 smoczki
fride
szczotke do włosków
patyczki higieniczne
płatki higieniczne
krem do pupci
oliwke do kąpieli
mydełko Bambino
krem do buźki
chusteczki nawilżone
reczniczek z kapturkiem
wanienka najzwyklejsza(bez stojaka bo moge ja postawic po prostu na twardej kanapie)
nozyczki zwykłe jak dla siebie do paznokietek

Żadnych termometrów i innych cudów...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Dzięki dziewczyny za cenne informacje,powiem szczerze że po tym wszystkim co przeczytałam mam łeb jak sklep.Co się przyda a co nie?tego jest całe mnóstwo,chyba narazie kupię te najbardziej potrzebne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Potem podziel to przez 2 i też wystarczy:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Fajnie jest poczytac co potrzebne naprawde fajny watek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

ja przeczytałam i nie wierze.. mąż też nie uwierzy;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Mój też nie uwierzy.... no chyba,że przy kasie jak trzeba będzie za wszystko zapłacić :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie przybory dla noworodka

Hehe, wiadomo ze to jest troche przesadzone ale zawsze mozna cos wybrac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

ten patent z deska- rewelacja!
a ja od 4 miesiecy sie mecze zgieta w pol nad wanienka...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

do wiekszosci tych rzeczy nie mozna podchodzic tak ,ze miec je trzeba!!! Mozna...
Ja naprawde uzywalam zbednego minimum, ale obkupilam sie wczesniej konkretnie- polowa byla kupiona niepotrzebnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Dobrze że pojawiły się na końcu "uspokajające" wypowiedzi, bo jak zaczęłam czytać spisy, to się za głowę złapałam, że ja taka niedomyślna...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

podbijam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jakie przybory dla noworodka

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=77486
ja przed porodem czytałam to forum, bardzo przydatne informacje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Chyba takim jednym z niewielu sklepów, w którym maja w zasadzie wszystko jest ekids.com.pl - warto sobie tam zerknąć, bo naprawdę nieraz nie kupi się czegoś na mieście, bo nie ma, a tam na pewno będzie. Ceny tez wydaja mi się bardziej przystępne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

ja teraz poluję na wanienkę w polomarkecie :) bo mają w najnowszej ofercie akcesoria dla szkrabów ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jakie przybory dla noworodka

Wszystkie potrzebne akcesoria dla niemowlaka znajdziesz w sklepie Margaretta. Ja właśnie tu http://margaretta.sklep.pl/12-dla-niemowlat zaopatrzyłem się w całą wyprawkę dla córki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jeśli nadal nie wiesz co kupić dla swojego maleństwa to wejdź tu https://www.onoplus.pl/pl/c/Dziecko/1213 Bardzo duży wybór i wszytsko się przyda
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Wakacje z dziećmi (111 odpowiedzi)

nie mamy pomysłu na tegoroczne wakacje z dziećmi 5,5 lat i 3 lata byliśmy w zakopanym i...

Prywatne ubezpieczenie medyczne (17 odpowiedzi)

Ostatnio zastanawiamy się z mężem nad prywatnym ubezpieczeniem medycznym. Nie wiem jednak, jak...

Jak nauczyć roczniaka spania w łóżeczku? (91 odpowiedzi)

Nadszedł TEN moment... ;P czas na wyprowadzkę z naszego łóżka... jak to zrobić?...