Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

Temat dostępny też na forum: Suchy Dwór Jaworowe Wzgórze Zakoniczyn
chciałabym uzyskać info jak tam się mieszka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

mam znajomych i nie są zadowoleni. Mieszkają w bliźniaku, narzekają na współpracę deweloperem (usterki)
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

kurcze też chcemy blizniaka:/ moze ktos jeszcze cos powie??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

Tez słyszałem ze współpraca z deweloperem to porażka
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

Teraz do osiedla bliźniaków dobudowują w kolejnym etapie bloki.
Słaba jakość domów - tanio zbudować, drogo sprzedać
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

moze ktos jeszcze?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

ponoć wspólnicy się pokłócili i działają tam teraz 2 firmy deweloperskie? domy mi się podobają, ale na ręce pewnie trzeba będzie patrzeć...
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

no wlasnie widze, ze jest spartan i jwspartan. Pytanie tylko, ktora firma jest bardziej rzetelna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

podbijam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

Kupiliśmy i póki co współpraca układa się dobrze, dom już stoi patrzymy na ręce majstrom, gdyż można za zgodą dewelopera doglądać postępu prac, kupiliśmy dom jedno rodzinny na razie usterek nie ma bo jeszcze nie mieszkamy:) a kupiliśmy od Spartan Jaworowe Wzgórze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

póki co zadowoleni

dom jest w trakcie budowy... póki co współpraca układa się bardzo dobrze, ale ciekawe jak będzie z gwarancjami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: póki co zadowoleni

Czy ktoś jeszcze ma jakieś opinie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: póki co zadowoleni

my kupiliśmy tu dom i jesteśmy zadowoleni , były poprawki i usterki ale deweloper poprawił wszystkie fuszerki i to nawet szybko jako bardzo mocną stronę oceniam właśnie kontakt z deweloperem można dzwonić nawet w weekend i wieczorem, co przy naszym trybie pracy było bardzo pomocne.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: póki co zadowoleni

My właśnie myślimy nad kupnem domu na Jaworowym Wzgórzu. Czy w dlszym ciągu jesteście zadowoleni? Wszystko dobrze? Jak się mieszka?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: póki co zadowoleni

jakies nowe opinie nt osiedla?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: póki co zadowoleni

ja mieszkam na jaworowym wzgórzu i jest o kej po lewej strnie ponowie którzy się tym zajmowali i udzilali nam rat super bzdura co pisza sa po prostu super polecam budowę po lewej stronie jest okej a panoeie pan marcin i Mateusz rewelacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: pókija co zadowoleni

jaworowe jest bordzo fajne bo jest cicho i spokojnie mieszkam rok bym już nigdzie się nie przeniosła a na pewno będzie coraz lepiej bo to jeszcze się buduje na pewno jak bedzi nas tu więcej to i autobus lepiej pojedzie usterek w budowie prawie nie było panowie okej pa budujcie się basia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: JAWOROWE WZGÓRZE -Suchy Dwór

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na osiedlu Jaworowe Wzgórze i czy ktoś mógłby coś więcej napisać np. jakie są koszty utrzymania takiego 100 m mieszkania, oczywiście chodzi o gaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pókija co zadowoleni

Re: JAWOROWE WZGÓRZE -Suchy Dwór

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na osiedlu Jaworowe Wzgórze i czy ktoś mógłby coś więcej napisać np. jakie są koszty utrzymania takiego 100 m mieszkania, oczywiście chodzi o gaz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pókija co zadowoleni

jest o kej nie tak drogo to zależy od każdego z osobna jurek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pókija co zadowoleni

jaworowe jest bardzo fajne spokoj i cisza to bardzo fajne miejsce polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pókija co zadowoleni

ogrzewaniem gazem to wyglada tak, będziesz grzać do bulu czyli odkręcone grzejniki na fulla, otwieranie okien gdy grzejesz, to zapłacisz dużo, jeśli będziesz zakręcać gdy przygrzeje słońce, przesadnie nie będziesz grzać jak to ma miejsce w blokach z wielkiej płyty - ze oddychać się nie da to będziesz płacić mało. wiadomo,że trzeba dogrzać nowe mieszkanie, dom ale z umiarem. ja mam gaz, zwracam uwagę kiedy i po co grzeją grzejniki. to jest mit, ze ogrzewanie gazem to miliony monet.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: pókija co zadowoleni

hahaha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pókija co zadowoleni

witam podbijam temat
Jak się obecnie mieszka widziałem tam już parę domków, jak koszty utrzymania w bliźniaku
Pozdr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: pókija co zadowoleni

Witam, czy ktos z Was kupil juz mieszkanie od developera SPARTAN (nie mylic z JWSPARTAN), mieszkanie typu "fourplex" jeden budynek dzielony na 4 cwiartki z wlasnym podworkiem. Jezeli sa tu takie osoby prosze o info.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My mamy i już byśmy nie kupili. Po pierwsze infrastruktura osiedlowa to plyty typu yumbo, dziecko już na rowerku nie chce jezdzic bo 2 razy sie wywrocilo wjezdzając w "dzióry" jakie ma płyta, pozatym za komuny takie coś się robiło a nie developer. No i pytanie gdzie trzyać rowery itp, sprzedają mieszkanie z ogródkiem a gdzie sprzęt do utrzymania trawnika trzymać (w salonie?), każdy stawia sobie "domki" w ogrodzie, jeden szary drugi biały jeszcze inny brązowy domyślacie się jak to wyglada. Się zastanawiamy z mężem gdzie tu auta się wszystkie pomieszcą za pare lat. Jest jedno miejsce na rodzine plus jakieś dodatkowe. Będzie jak teraz przy bokach z wielkiej płyty że o 17 /18 już będa zajęte wszystkie miejsca jedynie jedno wolne co do mieszkania należy. Na wielki plus wpływa wielkość mieszkańi ich rozkład, my na dole zrezygnowaliśmy z pokoju na rzecz kuchni. Minusem jest jedynie że na górnych piętrach słychać sąsiadów z boku, nie wiem czym jest to spowodowane ale słychać jak rozmawiają (nie zrozumiale). Ogólnie jakość wykonania budynków bez zarzutów ale jakość życia nie jak na innych osiedlach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

hmm a jak wygląda sprawa z opłatami? Ile miesięcznie kosztuje ogrzewanie gazem w tych forplexach? Jestem na etapie tuż przed zmianą...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jakieś świeże opinie jak się mieszka na Jaworowym Wzgórzu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie to najmniejszy problem bo to koszt ok 400PLN ale co w przyszlosci z remontami czesci wspolnych nie ma zadnego funduszu remontowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, minusem faktycznie jest to, że osiedle w budowie, ale cena za dom bliźniaczy bardzo atrakcyjna poniżej 4 tyś za m2, do tego działka 500m2. tak blisko Gdyni i morza. Sprawdziliśmy dewelopera i żadnej sprawy w sądzie i żadnego wyroku skazującego itp widać że się wywiązuje z umów skoro nic z mężem prawnikiem nie mogłam na nich znaleźć. Faktycznie domy sa dość blisko siebie ale budowane z godnie z planem zagospodarowania. Mamy dzieci i faktycznie brak placu zabaw to bardzo wielki minus, oczywiście na rozmowie zapewniano mnie że w roku 2018 będzie gotowy ale od mieszkańców wiem że miał być w 2017… Pomimo brzydkiej pogody miejsce i cena mi się podoba jak ktoś zna inwestycje jakiegoś dewelopera zbliżone wielkością ceną i bliskością Gdyni niech wstawi tu link, bo do końca maja chce podpisać umowę a szukam już ponad rok i ta lokalizacja wydaje się być najlepsza z tych co oglądaliśmy.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Coś słabo szukaliście, proszę popytać na ul Slowikowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Fundusz remontowy należy założyć .4 rodziny zawiązują wspólnotę.Częścią wspólną jest dach.Gwarancja na dach jest na iles tam lat.Liczymy koszt naprawy dachu na dzisiaj dzielimy koszt przez lata i przez 4 radziny i tyle płacimy co roku uwzględniając inflację.W umowie podpisujemy że fundusz jest niezbywalny i przynależy do mieszkania czyli sprzedajemy go wraz z mieszkaniem ,więc pieniadze nie znikają wraz z byłym właścicielem.Można to rozciągnąć i na przyszły remont elewacji.Wprowadzając się nikt o tym nie myśli ,z kasą też ciężko a warto o tym pomyśleć.W każdym bloku płaci się na taki fundusz i jest to normalne.Jestesmy dorośli nie wymagajmy żeby deweloper założył nam wspólnotę i administrował bydynkiem bo to firma deweloperska.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Minęły dwa lata od wpisu a moje rachunki za gaz to maksimum 200zl zimą latem za podgrzanie samej wody to około 70zl.Panie/Pani jakiż to metraż (mój około 120m2) i jaką masz temperaturę w chacie że takie rachunki???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkamy na Jaworowym wzgórzu od roku. Kupiliśmy bliźniaka od Spartan Jaworowe Wzgórze. Cena jak za zwykłe większe mieszkanie w Gdyni i to nas najbardziej skusiło. A mamy i własną działkę 500m2 i garaż. Wiadomo, strach był, bo tanio kupujesz... Kiedy odebraliśmy dom, to słabo było z drogą, bo były tylko zwykłe płyty betonowe. Obiecywali co prawda, że zrobią w tym roku drogę z płyt jomb. Chcieliśmy mieć to od nich na piśmie, ale na piśmie nam nie dali, bo to niby droga gminna. Na gminie nam potwierdzili, że to jest rzeczywiście droga gminna, ale nie ma naszej ulicy w harmonogramie wykonania dróg. Podobnie jak inni mieszkańcy nie bardzo wierzyliśmy, że deweloper zrobi drogę, którą obiecywał. Zaskoczyli nas mega, kiedy weszła ekipa budowlana i wykonali drogę w terminie o jakim informowali. I oświetlenie ulicy deweloper też zrobił. W sumie nie musieli, bo to droga gminna, ale się wywiązali. Komfort wzrósł niesamowicie :-) A i przy odbiorze domu znaleźliśmy kilka usterek typu porysowana szyba w oknie, zabrudzona elewacja od strony ogrodu, krzywo ułożona kostka na podjeździe do garażu, niezałożona ramka na gniazdku, niezagruntowana ściana w sypialni. Było kilka takich niedociągnięć. Trochę mieliśmy strach, bo różnie deweloperzy podchodzą do poprawek. Uznali nam wszystkie i zanim zdążyliśmy wprowadzić naszych wykonawców, to wszystkie poprawki zrobili. Później jeszcze zauważyliśmy połamany struktonit na dachu. Pomimo tego, że już odebraliśmy poprawki, zgłosiliśmy i to, ale nie spodziewaliśmy się niczego pozytywnego. Aż tu po miesiącu odezwali się, że jest dekarz i może wejść na poprawkę i czy się zgadzamy. Szczerze, to mieliśmy wątpliwości jak podpisywaliśmy umowę deweloperską. Bo dziwnie tanio jak na taką lokalizację, i takie brzydkie stare biuro mieli, że strach było wchodzić (teraz mają już nowe). I niektóre rzeczy, jak nam się wydawało, trochę chaotyczne robili. Ale w sumie to jesteśmy teraz z żoną mega zadowoleni. Po czasie widzimy, że jakość wykonania jest naprawdę dobra. Płaska dachówka, dobrze wykonane docieplenia, dobry piec gazowy. Podejście do klienta, też jest OK. Kurcze naprawdę jest fajnie. Spokojnie możemy ich polecić. Na Jaworowym działa dwóch deweloperów i łatwo się pomylić. My kupiliśmy od Spartan Jaworowe Wzgórze, a po sąsiedzku czworaki buduje Spartan Domy, ale to inna firma chociaż podobnie się nazywają. Osiedle też jest OK. Cisza, spokój, blisko do Gdyni, przedszkole na osiedlu i żabka. Na Halloween stada dzieciaków krążą po osiedlu, i oddaliśmy wszystkie słodycze jakie mieliśmy w domu. Polecamy podstawówkę na Pogórzu blisko ronda, jest tam fajna atmosfera i super dyrektor.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

A ja odradzam jwspartan!!! Odradzam wszystkim kupna na tym osiedlu!!! Kredyt na cake życie i już za chwilę mój wyśniony wymarzony dom miał być mój. Jednak już w momencie odbioru dostałam jak obuchem w łeb, gdy po przejechaniu 600km w zaawansowanej ciąży okazało się, że... nie ma czego odbierać. Nikt nie raczył nas poinformować, że nadal nie jest gotowy strop górnej kondygnacji, że na górę nawet nie można wejść bo zastawia ją rusztowanie na schodach! To dopiero był początek. Na moment aktu nadal mnóstwo rzeczy nie byli wykończonych, spisalismy protokół usterek z zobowiązaniem dewelopera do naprawy ich w wyznaczonym terminie. Minął rok, nadal nic nie jest poprawione. Pomijam masę błędów niezgodnych ze sztuką budowlaną typu drzwi do kotłowni, których zadaniem jest stanowić zaporę przed ogniem, które obudowane zostały.. styropianem!!! Mąż który sam jest kierownikiem budowy, nie mógł uwierzyć w podstawowe błędy, niektóre groziły katastrofą budowlaną!!! Takich niezadowolonych jak my, jest tu na osiedlu wielu. Gdy kupowałam dom, pan Msteusz zapewniał mnie, że na działce za budynkiem będzie postawiony dom jednorodzinny - nadal w domu msm prospekt.dzialka miała ograniczyć z ogrodem tego domu. Po sprzedaży nam domu okazało się, że za płotem i to w najmniejszej wymaganej odległości tj 4m wbudowany zostanie bliźniak, położony równolegle do mojego.l, bez żadnego przesunięcia w bok nawet. Dla mnie to oznacza codzienne machanie ręką na powitanie sąsiadom obu połówek z mojego salonu do ich salonów!!! Nawet na osiedlach bloków odległości pomiędzy oknami są większe!!!! Najzwyczajniej w świecie nas okłamali tylko żeby sprzedać. Myślę że sprawa skonczy się w sądzie! Jednym słowem w centrum domu, salonie z ogromnymi oknami, jednocześnie jedynym miejscu źródła światła słonecznego i ciepła ( od
drugiej strony jest północ więc światła słonecznego brak) będę musiała mieć cała dobę zasłonięte zasłony. To jest po prostu jakaś kpina!!! Placu zabaw też się pewnie nie doczekamy, choć w każdym domu 2-3 dzieci. Ten istniejący należy do drugiego dewelopera o bardzo podobnej nazwie, który wybudował drugą część osiedla razem z przedszkolem i my nie mamy na niego wstępu. Tym o to sposobem rok po wprowadzeniu do wymarzonego domu nie marzę o niczym innym, jak tylko go sprzedać
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Chce Pani sprzedać ? Chętnie odkupię.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję bardzo za zainteresowanie. Problem w tym, że obecnie nie mamy z mężem już odpowiednich warunków do uzyskania oczekiwanego kredytu tak, jak było to przy zakupie domu. Więc jak sprzedam - pozostanę z niczym.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o podanie kontaktu mamy z żoną dom do sprzedania na tym osiedlu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę o kontakt yahoo30@o2.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my kupilismy od spartandomy i wszystko puki co super, wspolpraca mega :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo mądre postępowanie tu widzę, kupić dom na osiedlu i krytykować dewelopera że się ma się sąsiadów:), mieszkam w domu jedno rodzinnym nie na tym osiedlu, też mam sąsiada ale 3 m od płotu, więc jak chciała Pani mieszkać bez sąsiadów trzeba było kupić hektar ziemi i sobie pobudować. Boże co za ludzie w tym kraju mieszkają. A po za tym Suchy Dwór wygląda najlepiej w całym Kosakowie jak chodzi o zabudowę. Niech pani się przejedzie na mosty dom przy domu i jeszcze co ulewę działki po pozatapiane a na Pogórzu ci z bloków z 5 piętra plują do ogródków tym z domków.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2

Podbijam temat ponownie. Czy ktoś może ma najświeższe informacje, doświadczenia z JW spartan? Jak się mieszka? Jak z sąsiadami ? czy w zabudowie bliźniaczej dobrze wygłuszone są ściany- czy słychać sąsiadów? Jak się z deweloperem współpracuje? Zastanawiam się nad kupnem bliźniaka i będę wdzięczna za każdą opinię na temat dewelopera i jakości technicznej budynków :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupiliśmy rok temu bliźniaka,odbieramy pod koniec kwietnia.Kupilismy w Spartanie.Najpierw byliśmy u tych drugich ale bliźniaka na którym nam zależało zasłaniały jawory sąsiadów.W tym czasie Spartan uruchomił ponownie sprzedaż bliźniaków i do nich się udaliśmy.Współpraca przebiega wzorowo.Wszyscy są ogarnięci.Pani prezes,pan Andrzej Kierownik ,pani Ola z recepcji.Nic nikomu nie wciska,cierpliwość do pytań mojego męża mają przeogromną.Cała budowa przebiegła zgodnie z harmonogramem.Sąsiadka obok która mieszka jest zadowolona mieszka już 2 lata,usterki drobne i poorawione.Na osiedlu piękny plac zabaw,obok korty tenisowe,przedszkole do którego moje dziecko pójdzie od września dwa kroki od domu.Zabka,apteka na miejscu.Owszem są płyty jombo ,ale są starannie ułożone.Zimą na Suchym Dworze nie śmierdzi,bo większość domów jest nowa i nie dymi z komina.Co do samego bliźniaka,dobry projekt,sąsiadów mamy tylko przez garaż i pokój nad garażem.pomieszkam to napiszę czy dalej jestem taka zajarana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze nie mieszkamy, ale jeśli chodzi o dewelopera to ze świecą takich szukać. Podejście jest wzorowe. Wszystko na czas żadnych opóźnień. Pan Andrzej fachowiec który w wielu kwestiach nam pomógł i doradził. O nic nie trzeba się kłócić, wszystkie usterki są naprawianie, zresztą nie było ich wcale dużo. Z czystym sumieniem mogę polecić bez żadnego stresu, jakość wybudowanego domu jak na trójmiejski rynek deweloperów jest ponadprzeciętną. Jeśli nir chce się Pani stresować i klocic to absolutnie polecam spartan domy. To samo jesli chodzi o potrzebna dokumentacje. Wszystko ekstramalnie szybko terminowo i bardzo profesjonalnie. Z tego co slyszalam nikt nir narzekał jeszcze na współpracę z nimi.
Samo osiedle jest super zaprojektowane, my mamy jedno mieszkanie z czworakow więc sąsiadów mamy z obu ścian. Jak na razie jeszcze nie mieszkamy ale troche czasu tam spedzilam i absolutnie nie slychac sąsiadów, jedynie tylko tych z dworu gdy ma sie otwarte okno ;)
Bardzo spokojna i fajna okolica. Naprawde szczerze polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dodam tylko że my kupiliśmy od Spartan Domy a nie JW spartan.
Na temat tego 2 nie mogę się wypowiedzieć. Wiem tylko tyle ze domy od tego dewelopera nie mają dostępu do placu zabaw przy przedszkolu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No tak, ale jeśli kupuję dom za ponad milion ( bo tyle muszę oddać bankowi) to raczej interesuje mnie co będzie za płotem - tym bardziej, że działka sąsiadująca należy do tegoż dewelopera. A ten przedstawia foldery i zapewnia mnie, że za płotem będzie ogród - zaś po drugiej stronie działki będzie stał dom jednorodzinny. No to ok. Będzie przestrzeń, pasuje mi to - kupuję. A potem ten sam deweloper nagle buduje mi tuż prxy płocie mur - ścianę, która zasłania widok z każdego okna i każdej części ogrodu, nawet niebo - bo budynek jest budowany o niemal metr wyżej niż moja działka. Więc poza murem i ogromnymi oknami ukazującym wnętrze budynku nie widzę nic. Ogromna ściana i poczucie, że postawili ci blok mieszkalny za oknem. To ja się pytam - czy to ze mną jest coś nie tak, czy jednak deweloper swoim słowem wytarł sobie mordę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Jaworowe Wzgórze ktoś mieszka/buduje się??

Plac zabaw droga Pani już jest wybudowała go ta druga firma czyli Spartan z tego co mi wiadomo nikt dzieci nie selekcjonuje i czy kupiła Pani u JW czy u Spartana można korzystać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

I to jest wlasnie podejscie firmy JW Spartan, nie dolozyli zlamnego grosza do tego placu zabaw a ich klienci korzystaja z placu zabaw wybudowanego za pieniadze "sasiadow". Prosze przyjechac i sprawdzic sobie droge jak wyglada na czesci wybudowanej przez Spartan Domy a jak przez JW Spartan. Spartan Domy potrafi zorganizowac transport ze nie jest uciazliwy dla ich mieszkancow i nie rozjezdza drogi, JW spartan buduje drogi z taka jakoscia ..... a co bede pisal prosze przyjechac sobie na ul Kukulcza i samemu ocenic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja także z kukulczej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaworowe dzieli się na 2 części - tych po stronie przedszkola tj Spartan domy i tam mieszkańcy są zadowoleni, oraz na Kukułcza i okolice tj jw Spartan i tutaj już nie jest tak różowo, w sumie każdy sąsiad z którym rozmawiam żałuję kupna. Pan Mateusz będzie twoim sprzedawcą marzeń do czasu podpisania aktu, natomiast po zostajesz sam z nadal nie dokończonymi poprawkami ( nie odbierajcie u nich mieszkania, dopóki nie będzie każdy szczegół grał!), Kiepskim wykonaniem, niedostarczoną dokumentacja i gwarancjami, z brakiem dostępu do placu zabaw, drogą rozjeżdżaną milion razy dziennie przez ciężki sprzęt budowlany ( polecam wydobyć się po deszczu taka droga z wózkiem z domu - nie możliwe, dziury a wnich kałuże po pas), z odpowiedzią na twojego maila w którym była prośba o ustosunkowanie się jak się ma to, co budują do tego, co obiecywali że będzie stało - wychodzimy na wprost nowym klientom , a w praktyce to oznacza : odwal się babo, kasa musi się zgadzać, ty już nam zapłaciłaś więc mamy gdzieś to, że miałaś mieć co innego w sąsiedztwie, obietnice obowiązywały tylko do czasu przelewu na nasze konto. No niestety takie realia. Ile nerwów straciłam przez tych kombinatorów, cwaniaków, kłamców ( tak, tak o nich mówią mieszkańcy, którzy mieli z nimi do czynienia) to szkoda słów..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i jeszcze jedno - na suchym jak i w całej gminie jest ogromny problem z niskim ciśnieniem wody - za dużo ludzi się wprowadziło, peko widać nie nadąża, sezon podlewania ogródków więc o kąpieli w ciepłej wodzie i mocnym strumieniu zapomnijcie, chyba że w niestandardowych godzinach, ale w sumie ja dziś o 11 się kąpałam ( godzina niestandardowa, wszyscy w pracy). szamponu z włosów splukac nie mogłam. W godzinach 19-23 codziennie kąpiel również niemal niemożliwa. W zeszłym roku nie było to aż tak odczuwalne, w tym jest niestety bardzo bardzo źle. Oczywiście to wina nie dewelopera ale miejcue ludzie świadomość że mamy codziennie takie problemy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To bzdura że na ulicy Kukułczej chodzi się po pas w wodzie. Należy mieć trochę wyrozumiałości dla firmy Spartan. Przecież Panowie Marek i Mateusz informowali że będzie budowa. W przyszłości będzie to piękne osiedle - już powoli to widać. Lepszego dewelopera jak Pan Marek nie znajdziecie. Współpraca z Nimi jest bardzo dobra, o co Ich się poprosi to pomogą i doradzą. Budują na medal. Mieszkamy tu 2 lata i jest OK.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No chyba mieszkacie w takim razie z innej strony Kukulczej, bo nie uwierzę, że budowa od 6 do 20 nawet w soboty i święta wam nie przeszkadza. Ja już nie mogę jej znieść tak walą zanim zdążę otworzyć oczy. Żeby odpocząć od tych hałasów muszę wyjeżdżać z własnego domu. Także przepraszam, ale nie wierzę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mieszkam i nie mam takich problemów.Mam wrażenie że ludzie sieją jakąś propagandę że niskie cisnienie,nie zauważyłam a lato jest upalne ogródki podlewane,że śmierdzi od Dębogórza nie zauważyłam a wieje na Suchym Dworze codziennie,że korki ,owszem zdarza się postać 10 minut zjeżdżając z estakady ale to jest pikuś w porównaniu np z Gdańskiem,gdzie wyjazd z Matarni w kierunku Wejherowa zajmuje 40 minut,że hałas ,chyba naturalne na placu budowy od 8 do 16tej,liczyłam się z tym,woda po kolana? Jakby każdy zrobił odwodnienie po bożemu nie byłoby takiego problemu ale krążą wśrod mieszkańców legendy że odwodnienie jest nielegalne co jest kompletną bzdurą,stosowne informacje w Urzędzie Gminy można uzyskać.Mieszka się tu super w super cenie jak za taką lokalizację.W promieniu 5km mamy wszystko co potrzebne do życia sklepy,przedszkola szkoly,urzędy,myjnie nad morze rzut beretem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja też mieszkam i raz zdarzyło się małe ciśnienie wody. Problem jest w gminie z wodą i to prawda, ale dotyczy on głównie osiedla Harmony. Suchy Dwór podpięty jest pod przepompownie na Suchym Dworze, stąd u nas tak dużych problemów nie ma. Śmierdzieć to absolutnienigdy nie śmierdziało i nie wiem skąd te plotki...
Korki są paskudne i tutaj niestety będę się kłócić, mamy dość spory problem z przepustowością estakady która non stop jest zakorkowana, niezależnie od tego jaki jest dzień tygodnia, bo i w niedziele zdarzają się korki pod górę.

Samo osiedle moim zdaniem jest super, jest stosunkowo blisko wszędzie, spokojnie i cicho. Komunikacja niestety jest słaba, autobusy jeżdżą kiepsko, więc jeśli trzeba wracać do domu autobusem to nietstey zajmuje to sporo czasu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

W 100% popieram te negatywne opinie, więcej napisze po odbiorze domu już niebawem na kukułczej
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zapewniam że jedni i drudzy sa siebie warci. masakra.... tylko ładnie wygląda z zewnątrz proszę pomieszkać kilka lat...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Spartan domy robi dokładnie tak samo... Kasa tylko kasa musi się zgadzać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

witam Magda z tej strony zamiast się wypytywać komentować lepiej do fachowca sprawdzi doradzi i na pewno będziecie zadowoleni ja i moi znajomi tak zrobiliśmy koszt takiej ekspertyzy to ok 500zł a wszyscy jesteśmy zadowoleni .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

410zł dokładnie tyle zapłaciłam za odbiór bliźniaka przy Żurawiej zewnętrznej firmie.Pan był wnikliwy i właściwie zdziwiony tak małą ilością usterek.Spartan domy polecam.Współpraca przebiegała przez cały okres budowy świetnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam pytanie, czy jest możliwość jakiejś negocjacji ceny z deweloperem, chodzi mi o te budynki apartamenty 84m2 gdzie w jednym budynku będą 4 rodziny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z ceny raczej nie,dorzucają coś w gratisie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To napisz czego można się spodziewać z ich strony jako gratis, nikt nie uzyskał od nich żadnego rabatu cenowego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cenowo nie zejdą bo nie ma z czego.Rozsądna jakość za tą cenę.Ceny raczej idą w górę wszystko i tak im sprzedaje się na bieżąco nie muszą nikogo namawiać do zakupu.Myślę że najlepiej udać się do dewelopera i dowiedzieć się co można w gratisie dostać.Internet nie da takiej odpowiedzi jak samo źródło.Biuro przy ulicy Sowiej jest czynne do 17 .Nikt tam nie gryzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

84m akurat nie sprzedaje spartan domy który jest na sowiej tylko jwspartan. Spartandomy sprzedają 110m i to prawda oni nie gryzą a z tego co widzę co mieszkania sprzedają się na pniu :) nie wiem jak jwspartana ale spartandomy mega fajny deweloper i ja bardzo polecam współpracę, bez stresów fajne podejście a dom naprawdę solidnie wybudowany :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak ktoś doświadczył negocjacji z jw spartan?
Co się udało wynegocjować? Ile co?
Przed wybraniem się do nich chciałbym zasięgnąć informacji od Was
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cenowo to niestety nie ale daja cos w "gratisie"jesli chodzi o prace dodatkowe mysmy wybrali zabudowe podasza Moim zdaniem to na obecne ceny to ciezko ich przebic tym bardziej ,ze nie jest to blokowisko a osiedle o niskiej zabudowie jak ktos szuka duzego mieszkania i ma dzieci to jest odpowiedni wybor.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

I ceny podnieśli, było 379tys a teraz wołają 399tys, to już normalnie w budownictwie jest wariacja
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Cena teraz 499tys za czworaka
W rok cena podskoczyla o 121 tys

Powaliło ich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Trzeba dobrze przemyśleć tam zakup , w planach jest budowa drogi do Dębogórza i na osiedle Harmony i to już niebawem, będzie to niezły skrót i ruch zapewne duży
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem ciekaw jak uzytkowanie nowej drogi wplynie na komfort mieszkania w inwestycji 85m Jaworowe wzgorze... czy nie bedzie za glosno?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten fachowiec chętnie weźmie swoją kasę a zupełnie nie jest w stanie przewidzieć usterek, które wyjdą po kilku miesiącach ani też nie przewidzi, jak zachowa się developer a zachowa się mając was w d...., sporo napisze ale nie zrobi zupełnie nic, zwali winę na wszystko inne byleby nie ponosić odpowiedzialności. Proszę poczekać i jestem pewien, że się sprawdzi.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ten fachowiec wyłapał najważniejsze usterki i zostały one poprawione przez dewelopera przed przekazaniem kluczy. Nikt nie jest w stanie przewidzieć tego co wyjdzie,dlatego w prawie mamy instytucję gwarancji i rękojmi.Mieszkam pól roku,dom odebrałam w maju 2018.Babole wychodzą cały czas, drobne ale ciągle coś znajdujemy.W umowie mamy zapis o tym ,że w ciągu 3dni od znalezienia wady składamy pisemną reklamację i tak czynimy.Deweloper Spartan Domy w miarę sukcesywnie eliminuje te "byki".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czego nie można niestety powiedzieć o JW Spartan - 2 lata już mieszkam a nadal mi nie poprawiono tego, co było wypisane w warunkowym protokole odbioru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę mi wytłumaczyć co się tam stało z cenami, pare lat temu nie zdecydowałam się na dom za 800 tyś a teraz byłam i ten sam projekt kosztuje 1300 tyś!:/ 500 tyś w 4 lata to chyba trochę za dużo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W budowlance ceny materiałów poszły w górę. Plus mają dużo chętnych, co widać po tym jak powciskali domy na maxa jeden przy drugim, tak że wszyscy z sąsiadami patrzymy sobie w oczy siadząc w naszych salonach. Niestety kupowałam dom na prestiżowym osiedlu które takowym przestało być a ceny nadal prestiżowe
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co się stało z cenami?Ktoś chyba wyjechał z kraju i wrócił po pięciu latach. Pięć lat temu za 100zł miałam zakupy na 4 dni a teraz na dwa....drogo jest i drożeje i jak słyszę że mieszkania stanieją bo nie mogą być aż tak drogie to ogarnia mnie pusty śmiech. W okolicach dużych miast to niemożliwe .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak wygląda odbiór u Spartan Domy, to nie jest tak, że klucze otrzymuje się w dniu odbioru, a wszelkie niedociągnięcia spisuje się na protokole odbioru jako uwagi?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem zachwycony osiedlem Jaworowe Wzgórze, tak blisko Gdyni i morza i ceny bardzo przystępne, jak chodzi o apartamenty 85m2.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 3

Proszę poczekać jak pół Rumi, Pucka Dębogórza, osiedla Harmony będzie jeździć Państwu zaraz za płotem. Nie wiem jak można kupić nieruchomość za takie pieniądze nie patrząc co będzie za płotem.Teraz ładna polna droga ale za 2 lata ruchliwa ulica Paska. Nie wspomnę o hałdzie popiołu który będą też wywozić. Wtedy pojawią się ogłoszenia sprzedam mieszkanie :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Taaa czekam na tą drogę ,w naszym kraju można wiele obiecywać a robi się jak ktoś z góry ma w tym interes.Nie ma co się martwić na zapas.Chociaz mieszkania na ulicy Kukułczej akurat wspolczuję ,narypali tam domów,bliźniaków jeden na drugim
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rok temu cena 379 tys za 85 m2
Cena teraz 499 tys

Rzeczywiscie cena przystępna, nic tylko brać
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Klucze otrzymuje się po poprawkach wpisanych w protokole na które deweloper ma bodajże 14 dni .Spartan idzie na rękę i jak komuś się spieszy można odebrać dom bez odbioru zewnętrznego czego nie polecam bo potem te poprawki zewnętrzne ciągną się w nieskończoność.Wszelkie usterki które wychodzą w trakcie zgłaszam pisemnie jako reklamację zgodnie z umową w ciągu 3dni od zaistnienia lub zauważenia usterki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, dla osób odbierających mieszkania/ domy na inwestycji Jaworowe Wzgórze - JA korzystałem z usług firmy Pewny Lokal https://pewnylokal.pl/oferta-grupowa . Sprowadźcie sami, Mają bardzo dobre opinie w sieci i wysoka dyspozycyjność inżynierów. Pełna profeska. Żeby spać spokojnie korzystajcie z ekspertów. Znają przepisy, normy i posiadają profesjonały sprzęt zapewniający możliwość wykrycia wszystkich ewentualnych wad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Odebrałem od nich lokal, nawet jest lepiej niż się spodziewałem, bo nawet piękna drogę z kostki mam, usterki w normie, termin usunięcia średnio średnio długi, sąsiedzi bardzo fajni, miejsce super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja chciałam tutaj kupić mieszkanie;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

Invest Pel- proszę o jakieś opinie na temat tego dewelopera (46 odpowiedzi)

Witam, proszę o opinię na temat tego dewelopera, nic nie mogę znaleźć w internecie. Może ktoś...

Czy ktoś zna firmę verte invest? (3 odpowiedzi)

Chodzi mi o jakość i współpracę?