Kochane please poradźcie:)

Temat dostępny też na forum: Rodzina i dziecko
Czy macie może babcine sposoby na pranie swetrów tzw. szetlandów???

Mam dwa takie swetry, są nowe, jeszcze ich nie prałam i strasznie mi żal jak myślę, że mogą sie skurczyć. Wiem, że pierze się takie swetry ręcznie, ale one i tak robią się po praniu takie jakieś inne. Słyszałam coś, że trzeba je zamrozić??????Wiecie coś może na ten temat????

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

ja zawsze piorę ręcznie w niezbyt ciepłej wodzie, delikatny proszek albo lepiej płyn do prania-nigdy nic mi się nie stało z takim wełnianym swetrem

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

Ręcznie, w letniej wodzie z dobrze rozpuszczonym proszkiem i płynem do płukania... Spłukuję, potem delikatnie kawałek po kawałku wyciskam i potem sweter się suszy położony na ręczniku rozłożonym na płaskiej powierzchni :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

o własnie Beata, zapomniałam dodac o tym suszeniu...koniecznie na ręczniku i rozłożony żeby nie zostały jakieś odkształcenia i sie nie powyciągał

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

ja piore recznie w perle do swetrów w letnij wodzie i susze zawsze na reczniku na podłodze
nic sie nie dzieje z nim

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

dzięki, dziewczyny, dzisiaj spróbuję...moja mama mówi, że jestem nienormalna, że kupuje sobie takie swetry, bo potem właśnie są takie problemy...

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

nie ma zadnych problemów ;)
ja tez lubię takie swetry, mam 2 i sa moimi ulubionymi

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

ja pralam recznie w perle...i przezyl potem suszyl na reczniku i przezyl i teraz nadal bym go nosila ale przytylam i tez zyje..ale samotnie :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kochane please poradźcie:)

no właśnie:) te dwa które ja mam, to też są moje ulubione:))))

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Marek Dawicki ginekolog (31 odpowiedzi)

czy ktoś zna? jakie opinie? pracuje m.in. w inviccie. dziękuję za opinie

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (115 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

księgowa?? czy warto? (40 odpowiedzi)

post dotyczył będzie pracy.. a właściwie jej zmiany...obecnie pracuję jako powiedzmy pracownik...