Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 4

~Lois Cyphre-Należy do tego dorzucić handel złomem, kiedyś robiło się na tym niezłe przekręty. Widzisz jak ktoś ma smykałkę do interesów to zalewając rury bretonem wpadnie na pomysł żeby założyć prywatne stowarzyszenie ewangelizacyjne skupić wokół siebie wyznawców, oczywiście z kasą i żyć sobie spokojnie budując rodzinny interes po bożemu. W międzyczasie zadba o wiarygodny wizerunek wchodząc u układ z kościołem, który oczywiście charytatywnie ustanowi swojego opiekuna i gra muzyka. A co do zawodowego sprzątania to faktem jest, że uprzątnął zięcia i byłą synową, bo nie zgadzali się z ideologia rodzinnego interesu. Tak przy okazji dołączę się do życzeń Wesołych Świąt dla wszystkich wolnych od jakichkolwiek ideologii religijnych
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak to jest gdy mieszać czyli ewangelizować zaczyna mieszacz betonu lub towarzystwo wzajemnej adoracji skupione wokół zawodowych sprzątaczy. Zapaść psychiatrii polskiej robi swoje. Chorzy ludzie leczą się czosnkiem miodem i modlitwą ,myśląc że to dobre dla wszystkich.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni.
W tym Jan69 oraz Parafianki i Parafianie,Kmiecie i Włościanie,Wszystkie Stany z Koinonią KGB włącznie.
Dziś noc przesilenia zimowego.Z okazji urodzin perskiego boga Mitry,który który w 353 n.e. przyjął imię założyciela Waszego kościoła,który o ile w ogóle istniał to sam niczego nie chciał zakładać a tylko namieszać w Judaiźmie, życzę Wam miłej kolacji przy świętej religii pogańskiej,który Wasz Kościół zniszczywszy tę religię,sobie przejął,twierdząc,że to symbol tego niby-Twórcy Waszego Kościoła,niby urodzonego 25 grudnia, z niby dziewicy.Smacznego wafelka Wam( to tylko W Polsce i Włoszech) oraz baśniowych nastrojów oraz endorfin z bycia razem.(O Kamasutrze też już było).
P.S. I dalszej wymiany myśli,poglądów i spostrzeżeń które w formule hydeparku okazują się być bardzo pomocne i użyteczne.Momentami to była niezła jazda.
Janowi70 szacun i podziękowanie oraz życzenia wytwałości w powrocie do zdrowia i równowagi po doświadczeniu sekty.
Janie69 Forget you too.LOL!
Ad vocem na Twój magiel sąsiedzki po Nowym Roku.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4

Cześć jaq.Takie coś o nich https://aggeo.pl/jestesmy-aggeo/ Jak chcesz to zacznę wrzucać więcej.Oni są w baśniowych nastrojach, więc może być interesująco.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jan 6/9 : mam niedosyt. Pominąłeś mnie w podsumowaniu forumowiczów, wylewających hektolitry pomyj na kościół. Mam o to do ciebie głęboki żal. Staram się od dawna, widocznie za mało. Zdania typu : " szkalowane kościoła" działają na mnie niczym obietnica bzykania dziewic w raju dla muzułmanina. Jak to miło gdy kościelna mafia dostarcza nam niemal codziennie powodów do ich szkalowania. Choćby dzisiaj, odgrzewana afera z gruntem, który Morawiecki kupił od czarnych. Czarni wyłudzili ją od skarbu państwa fałszując dokumenty i procedury. Ile to gruntów, które z niewiadomych powodów państwo przekazało czarnym za bezdurno ( 15 hektarów na parafię) stało się własnością deweloperów. Miałem kiedyś problemy z Nadzorem Budowlanym, który kwestionował legalność jednej z moich inwestycji. Chodziło do plan zagospodarowania terenu, który nie dopuszczał wybudowania pewnych obiektów, sprawy Natura 2000 i tym podobne. Otrzymałem propozycję od "chłopaków z miasta" że mają sposób na ten problem. Załatwić to można z pomocą lokalnej parafii, którą czyni się współwłaścicielem drobnej części problematycznego gruntu. Czarnym odpala się pewną sumę pieniędzy. Wpis w Księdze Wieczystej o współwłasności działki przez czarnych, otwiera drogę do realizacji inwestycji. Jeżeli nie wierzycie, to spytajcie ludzi z branży. Też nie wierzyłem.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aż trudno uwierzyć, że może się tak pomieszać ludziom w głowach. Psychiatrzy nie powinni wychodzić z gabinetów.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie nam Ciebie brakowało mój ty młodszy szwagrze:))). A właściwie to kim jesteś bo teraz mówisz że jesteś św. Mikołajem. Może ty masz kilka osobowości: prawnik, młodszy brat, szwagier:)) no i wreszcie św Mikołaj. Tylko proszę nie wchodzić przez komin do cudzych sypialni udając Mikołaja. Fiku miku i już w nogach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Drodzy, ja już się będę powoli zwijał.
JAN70, Mateo niezbyt miło było z Wami porozmawiać, w ciągu ostatnich dwóch lat wylaliście heklolitry szlamu i oszczerstw na Kościół, Księży i innych ludzi. Jako podwórkowi mocarze działacie oczywście anonimowo, natomiast szkalujecie prawdziwe osoby. To bardzo nieładnie z Waszej strony, robicie dużą przykrość - za to będzie rózga pod choinkę.

Ja natomiast cieszę się, ze mogłem pokazać jaka jest prawdziwa motywacja i jakie są niestety bardzo smutne fakty.

Kilka rzeczy na zakończenie

1.JAN 70 miło ze wróciłeś na forum. Po kilku bełkotliwych wypowiedziach, zniknąłeś gdzieś na dzielnicy. Zakładam ze po morsowaniu w jeziorze Kielno, wróciła świeżość umysłu, humor i dobre samopoczucie. Wykorzystaj je dobrze i buduj dobre rzeczy wokół siebe!

2.JAN70 , Mateo już w maju Matura! Zdradziłem Wam sekretną formułę dzięki której macie szanse dobrze zdać ten egzamin dojrzałosci z zycia. zycze Wam jak najlepszych ocen na tym egzaminie, wierzę że dacie radę. Tajemniczą formułę przypominam Wam jeszcze raz

(Traktowanie żony jak ścierki+ brak zainteresowania dziećmi + przemoc domowa + alko) * n lat = pewna katastrofa

3.Wszystkie drogie Panie, które kiedykolwiek chciałby by się wiązać z osobnikami typu JAN70, Mateo żeby nie było że nie ostrzegałem. Jak to mówi klasyk nie polecam (Magda Gesler)

4.Idą Swięta, ale czytając Wasze wypowiedzi w tym roku chyba znowu będzie rózga pod choinkę. Ale jak dobrze zdacie maturę to kto wie, może za rok zaświeci światełko i będzie jakiś super prezent? Zyczę Wam tego z całego serca.

Ja już muszę zmykać, dużo prezentów czeka na rozdanie. Wszystkim forumowiczom a w szczególności JAN70 i Mateo , życzę Wesołych Świąt, dobrego rodzinnego czasu!
Merry Christmas Everybody!
Ho, Ho, Ho.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Do Mateo 5.173.26.* Zaprawdę powiadam Ci.Błogosławionym Ci ja między Niewiastami.Borze szumiący...Wdzięcznym Ci ja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jedni napędzają drugich.Wlał się im ten duch święty mocno.https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-problemy-psychiczne-duchownych-psychiatra-zdradza-na-co-chor,nId,6477235?fbclid=IwAR3w_Ta9FB-v2Oe9Fxm3CfdxjbvO08FlFCm0Tb_ziet3f9U4w9woz8OaKlU
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo, nie odpowiedziałeś na pytanie czy w taki wulgarny sposób też komunikujesz się ze swoją rodziną.
pamiętaj że Jan70 właśnie za coś takiego dostał ostre lanie od swojego syna, to straszne. Nie idz tą drogą, nie idz tą drogą drogą - to tak ku przestrodze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jan70.Dzięki za cytaty Biblijne ale ze starożytnych traktatów najbardziej porusza mnie Traktat o miłowaniu czyli Kamasutra.Kościół Rzymskokatolicki ze swoim Katechizmem i naziemną obsługą w tym Koinonią KGB nie ma mi nic do zaoferowania.Życia szkoda.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jan70.Pozwól,że dołączę się do Twoich życzeń wobec środowiska z którego się wyrwałeś. Mając siłę i odwagę aby dać swiadectwo tego co Ciebie i Twoją rodzinę tam spotkało.Rozumni ludzie prześledzą te wątki i sami to sobie poskładają.Hej fanatycy,to dla Was!Ze specjalnymi ukłonami dla Pani Sołtysowej Bojana z Koinoni KGB. Wraz z prośbą aby więcej nie wydzwaniała( dowód w aktach sprawy).Jako osoba publiczna powinna rozumieć czym jest prawo do spokoju i jego zachowania. https://www.youtube.com/watch?v=ge7XeI4nny8
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzisz Mateo co za brak szacunku do wartości którym rzekomo swoje życie podporządkowali. Macie oto zadanie domowe tym razem nie z matematyki cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego. cytat z Biblii (Mat. 7:3-5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Do ~mateo 91.231.24.*.Mój avatarku.Życie wyposażyło mnie w różne umiejetności ,w tym tłumaczenie jak partuch krowie.Koledzy że szkolnej ławki też opanowali ten język i ekspresję.Na nasz wspólny jubileusz, z jakiś powodów wyróżnili mnie statuetką.Za darmo ich nie rozdawali.Włościanie i kmiecie z Koinonii powinni rozumieć o czym mówię. Bo jak widać i tutaj dotyka ich to do żywego i biorą to osobiście.https://www.youtube.com/watch?v=rQ2-m4YYqp0
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo jestes strasznie wulgarny. Myslalem ze jestes naprawdę na poziomie a tu takie żałosne teksty. Do żony tez sie tak odnosisz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jan 69. Pani o nicku ja
Ja zaś widzę to tak.I nie potrzeba tutaj matematyki. ani Twoich amatorskich rozważań.Przeczytaj z uwagą i pododawaj sobie.
Wskaźniki, których pojawienie się winno stać się sygnałem ostrzegawczym dla rodziców względnie przyjaciół osób zagrożonych przez oddziaływanie grupy o charakterze destrukcyjnym/ sekty:

Nagła wyraźna zmiana osobowości.
Sprawianie wrażenia nieobecnych.
Zamknięcie się w sobie i tajemniczość.
Posługiwanie się nowym językiem- żargonem sekty.
Nowy sposób odżywiania się.
Nowe kontakty towarzyskie.
Utrata poczucia humoru.
Utrata zdolności krytycznego spojrzenia.
Przesadny krytycyzm.
Przyjmowanie agresywnej postawy obronnej.
Zmiana naturalnej mimiki twarzy.
Utrata umiejętności abstrakcyjnego myślenia i nie używanie metafor, utrata płynności wypowiedzi i zmiana dotychczasowego sposobu formułowania myśli.
Ograniczenie zdolności do zawierania związków intymnych.
Brak uczuć i chłód w stosunkach z rodziną i przyjaciółmi.
Zmiany fizyczne - nagły spadek lub przyrost wagi spowodowany nieodpowiednią dietą, bezsennością, przemęczeniem.
Zachowania neurotyczne, psychotyczne, skłonności samobójcze.
Niezwykłe podniecenie i witalność.
Fascynacje nową literaturą.
W przypadku mojej rodziny to co powyżej to wszystko z bijącego źródła "strawy duchowej'Koinonii KGB.
Dodaje Ci się Jan69? Bo mnie i moim bliskim się dodało.I wiedzieliśmy co z tym zrobić.
Na obecnym etapie jednak, "Szczęście czy nieszczęście.Któż to wie ?" Wszystko płynie...
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak Jan 70, mam wrażenie że dużo tam siostrzyczek wielokrotnie przełożonych oraz takich których nikt nie chciał dotknąć nawet zdalnie sterowanym patykiem.Trzeba się spotkać i zaprosić na spotkanie innych poszkodowanych, którzy jeszcze sie boją.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dżonny, dlaczego Ty o 4 nad ranem wklejałeś linki do kanału rekinka na gloria.tv? Bardzo ciekawe materiały, muszę przyznać. Słuchasz rekinka? Mrotka też słuchasz?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Halo! ziemia do Pani o nicku ja.Nie powinna Pani zajmować się moją sferą uczuciową, tak jak mnie nie zajmuje Pani łechtaczka i sposób jej stymulacji.To jednak zbyt intymne sprawy są. Ale w ramach quizu i tego jak głęboko chcielibyście wchodzić, sekciarze i sekciarki w systemy rodzinne osób,które nie są Wami zainteresowane, propozycja.Przy bezpośrednim spotkaniu proponuję ,że ja sobie pyrknę a Wy parafianki będziecie zgadywać ,co było u mnie na obiad poprzedniego dnia.Skoro aż tak bardzo Was to interesuje co u mnie. Idąc dalej tym tropem. Możemy rozkręcić większą imrezę,niedługo karnawał! A poważniej ,nie Pani ani Waszej sekcie oceniać wartość mojego rodzicielstwa i ojcostwa oraz trudu jaki mnie spotkał chcąc zapewnić moim dorosłym już dzieciom swobodny wybór w ramach ich rozwoju duchowego.Na obecnym etapie nic po Was wśród moich bliskich i kochanych.Wam sekciarze mówię, wypad!Oczywiście Wasze baśniowe nastroje i mocno rozbudowany system iluzji i zaprzeczeń czy tam jak sobie nawzajem robicie dobrze, jest Waszą prywatną sprawą.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

Trójmiasto do bani (381 odpowiedzi)

Mieszkałem w Warszawie, Mieszkałem w Krakowie, teraz przyszedł czas na trójmiasto i tylko...

słodko, część druga ;) (544 odpowiedzi)

Zakładam nowy wątek, słodycze stały się niemożebnie długie i nie mam już do nich cierpliwości ;)...