Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 4

Chłopczyku za cienki jesteś w swoich chudych uszach żeby wystawiać mi takie cenzurki ad personam. To tylko świadczy o braku argumentów. Swoje uwagi kieruj do parafian który "mają
gotowe serce by obudzić jutrzenkę" czy "iść dalej" w sprawach chorej wiary. Co do odprawionej parafianki która w swojej głowie i bez wiedzy męża i domowników z domowego gniazda chciała zrobić domowy kościółek według kryteriów sekty Koinonia Jan Chrzciciel to niech będzie przestrogą dla innych którzy przyjmą z tej w mojej ocenie i nie tylko sekty tak zwaną dobrą nowinę. Jak bardzo ta sekta ryje w mózgu wystarczy odwiedzić prywatny profil obecnej pani sołtys Bojana na Facebooku. Moją rolą i innych pokrzywdzonych przez tą destruktywną wspólnotę religijną jest ostrzeganie sąsiadów oraz ochrona bliskich przed tym skupiskiem troglodytów. Nie robi wielkiej różnicy uznanie ekumeniczne tej sekty przez byłego arcyfluorescencję gdańskiego z ciężką chorobą mózgu w postaci choroby alkoholowej. Krajobraz kościółkowy w Bojanie Chwaszczynie Kielnie czy w Kartuzach po pedofilach z prawomocnymi wyrokami czy kościelnych aferzystach jest częścią jego plugawej działalności i zaniechań. Mandatu moralnego do wystawiania cenzurek żadna kościelna agenda nie posiada wobec własnego moralnego upadku całej tej instytucji czy raczej korporacji religijnej. Zaszło to tak daleko że wystarczy dać czasowi i przyglądać się dalszemu upadkowi.Tymczasem w wymiarze osobistym podtrzymuję. Wypad z mojego życia i życia moich najbliższych sekciarze. Jesteście wypierdem zgnilizny i stęchlizny moralnej jakim jest kościół katolicki w Polsce. Jak widać ja i moja rodzina zaliczamy się do ludzi którzy powietrze przez nos wolą naturalnie wdychać niż wydychać. Nie wszystkim smród katolicyzmu plica polonica jakim jesteście pasuje.Out!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Kozak w necie p1*da w świecie. Zajmij się swoim życiem i zostaw w końcu tą sektę. Teoche tutaj czytam i doszedlem do wniosku ze to chyba sam sobie ta rodzine rozwaliles
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 7

Pani ~ja, widzę że jeszcze w grudniu 2022 Pani oraz inne ciemne typy z Pani wspólnoty religijnej miały ciśnienie żeby siedzieć w moich tematach rodzinnych. Nie było i nie będzie zgody na Wasze destruktywne działania. Wasz kał-czing,psycho-anal-izy, religijne pseudo-doradztwo rodzinne zostało odrzucone. Wielokrotnie i kategorycznie. Róbcie sobie dobrze nawzajem w swoim sfanatyzowanym religijnym towarzystwie. Ode mnie zaś i mojej rodziny trzymajcie się z daleka. Zajmijcie się swoją parafianką wyposażoną w list rozwodowy przez męża. Nie macie najmniejszej kompetencji i wiedzy aby oceniać mnie jako ojca czy męża. Tym bardziej według Waszych chorych kryteriów.Wypad. Zrozumiała czy mam tłumaczyć jak pastuch krowie?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z profilu na Fb Andzeja Gerlacha 13;05.2023.Troglodytów religijno-formacyjno-ewanalizyjących jak i Burków swoich pasterzy (patrz tekst poniżej) zapraszam do wymiany uprzejmości.
"W atmosferze kurortu sanatoryjnego, pominę to znane w całej Polsce miejsce aby nie wywoływać niepotrzebnych emocji i nie robić kryptoreklamy miastu, wziąłem udział w nieformalnej debacie z moimi kościelnymi kolegami, na temat kondycji oraz przyszłości Kościoła Katolickiego w naszym kraju. I muszę się przyznać, że jestem zaskoczony jej wynikami.
Po pierwsze, wreszcie po wielu latach mojego pisania i mówienia, niemal wszyscy moi rozmówcy dostrzegli, że zawisła nad tą instytucją czarna chmura i wszystko wskazuje na to, że dojdzie wkrótce do huraganu. Tym razem nie skończy się to gwałtowną ulewą, po której wyjdzie piękne słońce i wszystko znowu będzie po staremu. Tym razem huragan może wywrócić wszystko do góry nogami ze skutkami, których już nie da się odwrócić. I jeżeli nawet potem wyjdzie słońce to tylko po to, aby oświetlić i ukazać skalę nieodwracalnych zniszczeń.
Po drugie, wszyscy moi kościelni rozmówcy obecny kryzys Kościoła instytucjonalnego w naszym kraju sprowadzają do kilku zaledwie kwestii, gwałtownego braku powołań, spadku dochodów w parafiach i coraz mniejszej frekwencji wiernych w życiu poszczególnych parafii.
Zupełnie nie widzą kwestii upadku moralnego polskiego duchowieństwa: pedofilii, czynnego homoseksualizmu jako nadal skutecznej trampoliny w karierze kościelnej, pazerności finansowej kleru, wpływu duchowieństwa na przedstawicieli władzy i wszelkiej patologii z niego wynikającej, braku jakiejkolwiek wiarygodności księży w społeczeństwie czy anachronicznej dziś teologii jako nauki, ludowego katolicyzmu i duszpasterstwa, którego od lat niezmieniane formy obrażają rozum większości populacji w tym kraju. Nadal chcą za pomocy kultu świętych, nawet tych legendarnych, których nigdy przecież nie było, świętych relikwii, odpustów całkowitych i cząstkowych, groźby konfesjonału czy grozy kar piekielnych, prowadzić ludzi do Boga, oczywiście cały czas pamiętając o portfelach swoich owieczek. Bo tradycyjna polska owieczka ma nadal dawać się bezwarunkowo strzyc swojemu pasterzowi lub jak jest beczącym baranem, to i tak ma mu przynosić zysk i jako tradycyjny baran ma się nie wyróżniać żadnym intelektem. Bo od myślenia i kierowania ruchem całego stada są od zawsze wyłącznie pasterze i ich usłużne psy pasterskie.
Pedofilia, pazerność, krzywdy moralne czy wręcz chamski stosunek do wiernych nie jest tu żadnym problemem. Jeżeli cię już złapią za rękę, mów, że nie jest twoja i nigdy nie przyznawaj się do winy. Jak już jednak musisz się do niej przyznać, to odwlekaj wszystko w czasie i nigdy, pod żadnym pozorem, nie płać żadnych odszkodowań. Nie popełniaj takich błędów jakie popełniono i nadal się popełnia w innych krajach. W tej sposób zniechęci się wszystkich tych, którzy od lat siedzą cicho, a chętnie podnieśliby głowy, gdyby tylko mogli lub mieliby zachętę ze strony tych, którym wypłacono już jakieś zadośćuczynienie.
Bo pieniądze są tutaj kluczem i głównym celem działania naszego kleru. Kościół biedny nie jest bowiem atrakcyjny dla tych, którzy od lat żyją dostatnio, jeżdżą drogimi samochodami, regularnie podróżują za granicę i inwestują kasę w nieruchomości, biznesy czy w najbliższą rodzinę. Na ubogim osiołku jeździł już jeden taki i wiadomo jak skończył marnie. Na krzyżu!!! Aż strach go naśladować!
Braki kadrowe kleru? Tak, to już widać coraz bardziej i to w coraz bardziej dramatycznej formie. Zamykają się liczne seminaria duchowne, wyludniają polskie zakony i diecezje. Coraz więcej parafii w kraju obsługują "objazdowi proboszczowie", bo parafii jest więcej niż kościelnych kadr. Ale i na to znajdą się sposoby. W końcu tak jest już od lat w Ameryce czy w Zachodniej Europie. Zacznie się i do nas zapraszać seminarzystów z Afryki czy z Azji do naszych wspólnot, finansować im ich studia, a potem wyświęcać dla naszych diecezji czy zakonów. Już w wielu naszych seminariach zakonnych studiuje więcej cudzoziemców niż naszych rodaków. W statystykach tego nie widać, a ksiądz jest ksiądz, tylko kolor skóry jest inny. Ludzie się więc przyzwyczają.
Zwróciłem tylko nieśmiało uwagę na fakt, że koledzy nie uwzględnili zagrożenia jakie niesie sama biologia. Ludzie może się i przyzwyczają z czasem do tego, że czarna ręka podaje im komunię, ale jak we wsi pojawią się nagle czarne lub ciemnoskóre noworodki, to w niejednym domu zapanuje konsternacja, a wtedy trudno będzie o wyrozumiałość. Wtedy kolega z Podlasia, sam ojciec dwóch dorosłych już synów, powiedział mi, że to nie jest już mój problem i nie powinienem zaciemniać ogólnego obrazu. Więc nie zaciemniam więcej.
A co z wiernymi i coraz bardziej pustymi świątyniami? Trudno, tej tendencji się obecnie już nie powstrzyma, ale jak stwierdził jeden z księży z kielecczyzny, "zawsze pozostaną ci mniej wybredni, ci być może bezmyślni, nieświadomi i niezaangażowani w życie wspólnoty, ale dla których już sama przynależność do Kościoła jest niezwykle ważna, bo tak od zawsze robili ich jakże bogobojni rodzice i dziadkowie, choć być może robili to tylko ze strachu i także w sposób bezrefleksyjny". Podchwycił to inny kolega z Mazur i dodał: "że tacy są najlepsi, nie stwarzają nigdy problemów i są zawsze najlepszymi konsumentami usług religijnych". Czyli w ostatecznym rozrachunku liczy się tylko obrzędowość i kasa. Jak na uroczystych procesjach i przy kościelnych kramach na wiejskich odpustach. Ale już nic nie powiedziałem głośno, aby nie zaciemniać obrazu. W końcu otaczali mnie prawdziwi "Bógmacherzy". Tak pomyślałem i z taką refleksją wracałem dziś do domu..."
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni.Dobrze że w Polsce zaczynają to leczyć.Osobiście jednak wolałbym powierzyć zaburzenie świeckiemu specjaliście. Ko-onanistom możę pomóc ten jezuicki specjalista.Nawet pasuje do tego dziwnego i sfanatyzowanego towarzystwa z destruktywnej Koinonii Jan Chrzciciel.Pzdr. link https://www.dialoteka.pl/jak-pracowac-z-pacjentem-z-natrectwami-religijnymi
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jan 70 Polecam atykuł "Jak religia niszczy rodzinę" Pasuje do ewangelizatorów. Pzdr. https://renesansmedia.pl/ndepdfs//2023-01_n_89.pdf
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Katolik to wyznawca katolicyzmu, jednego z odłamów chrześcijaństwa. Z jakiego jesteś odłamu KGB czy co?. Nie potrzeba murów kościelnych i pozłacanych dachów kościelnych żeby modlić się szczerze.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli ktoś iważa, że przez ponad 2000 lat nie istniał Kościół Chrystusowy tylko dopiero teraz powstaja jakieś prawdziwe to bluźni wobec Ducha Świetego. Od czasów Apostołów istnieje Kościół zarządzany mniej lub lepiej przez ludzi następców Świetego Piotra i innych Apostołów. Protestantyzm powstał w XVI wieku i był w kontrze do nauczania Magisterium Kościoła. Bo ludzie wiedzą lepiej jak sameu interpretować Pismo Świete. Teraz mamy tysiące religi chrześcijańskich i która jest dobra i prawdziwa????? Babtyści, Luteranie Kalwiniści????? Chcesz poczuć Boga to przyjź do KK i przyjmij sakramenty a poczujesz obecność Boga
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

jaq Powiedz adwersarzowi przypałowi że na zastraszanie czy wymuszanie określonego zachowania też są paragrafy. Przyjmowanie agresywnej postawy obronnej jest częścią strategii postępowania tej oraz innych destruktywnych wspólnot religijnych. Możesz też zaproponować modlitwę za Ciebie. Może to bota uspokoi nieco.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo z cyframi : Ty przynajmniej masz w tej dyskusji adwersarza z krwi i kości. Mnie przyszło zmierzyć się z botem, z którym nie mogę się dogadać. Straszy mnie paragrafami i oskarża o obalanie systemu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy na tym forum są ludzie którzy doznali uzdrowień lub byli świadkami sukcesów medycyny pastoralnej w tej wspólnocie religijnej? To co wyprawiają członkowie tej wspólnoty z wrażliwymi danymi zdrowotnymi Jana70 daje mi (i nie tylko dużo do myślenia).Odwagi ,proszę o jakieś przykłady i świadectwa.Czy znacie procedurę grzesznego błota? Lub jakieś inne zaklęcia i czary mary u nich? Pozdrawiam w Nowym Roku.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tytułem uzupełnienia ,poświątecznie
Horus 3000 lat przed naszą erą był Bogiem Słońca w Egipcie.
Narodził się z dziewicy (Isis-Marii) 25 grudnia. Jego narodzinom towarzyszyła gwiazda na wschodzie, za wskazaniem której szło 3 królów, by oddać cześć nowo narodzonemu zbawcy.

W wieku 12 lat był nauczycielem syna marnotrawnego, a w wieku lat 30 został ochrzczony przez postać zwaną Anup i tak zaczął się jego stan duchowny. Horus miał 12 uczniów, z którymi podróżował, czyniąc cuda, takie jak uzdrawianie i chodzenie po wodzie.
Horus był znany pod wieloma imionami: Prawda, Światło, Pomazaniec Boży, Dobry Pasterz, Baranek Boży i wiele innych.

Po tym jak został zdradzony przez Typhona, Horus został ukrzyżowany, pochowany na 3 dni, a potem zmartwychwstał.
Dla wielu innych bogów ta mitologiczna struktura jest taka sama.
Attis z Frygii, Kriszna z Indii, grecki Dionizos, Mithra z Persji.
Tak że tak.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

koba Zabetonować w głowach powinno być
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo, mam nadzieję, że nie jest to groźba karalna :)
Jeżeli masz na myśli działania prawne, to ok
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

E.Was też się uciszy.
https://www.faktykaliskie.info/artykul/45779,chodzil-chodzil-az-wychodzil-mieszkaniec-uciszyl-koscielne-dzwony?fbclid=IwAR0rjljopdyazgjbb2t51TMuvGPEH9N84Ha0WKgJz_B8c104RqQcj1jr4iE
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

https://www.youtube.com/watch?v=f6BtiudvI00
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jaq Chodzi o to że że w sekcie zawsze ostatecznie chodzi o pieniądze.Mam spory folder na ten temat.Z mojego punktu widzenia to możesz jechać po nich jak po"burej suce"( pieski przepraszam Was btw.).Gdy zabraknie im argumentów zawołają egzorcystę lub demonologa, imputując Tobie opętanie lub zniewolenia demoniczne.To są nieźle zryte berety.Przećwiczone mam
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mateo z numerem : zasadniczo, to o co chodzi z tym wrzucaniem więcej ? Że niby co, mam ich chwalić czy ganić za to że są zacofani ?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

O nędznicy. Wielki Mistrz niosący światło idzie po Was niosąc Wam kolędę. Na nic Wasze modły i błagania Nie ma dla Was nadziei bo jesteście złem. Amen.
https://youtu.be/HCj5SGhZxDA
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

JAN70 czy to prawda ze syn cie pobił za to ze sie źle zachowywałeś? Czy to tylko ktos tu plotki rozsiewa?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 12

Inne tematy z forum

Gadżety reklamowe (27 odpowiedzi)

Gdzie w Gdańsku można kupić gadżety reklamowe? Jest jakaś hurtownia?

Muza musi grać. (2299 odpowiedzi)

:) Dobrze jest jak gra, (co by nie zabrzmiał tytuł wątku zbyt autorytatywnie)....

Zagadki i pytania biblijne (4 odpowiedzi)

Czy jest dzieło bez twórcy ? Niech ateiści wskażą dzieło bez twórcy....