Koinonia Jan Chrzciciel Bojano wspólnota destruktywna czy.........No właśnie co?

Przez roku czasu wraz z żoną uczęszczałem do domu modlitwy wspólnoty Koinonia Jan Chrzciciel z Bojana. Zapowiadało się całkiem dobrze do czasu, kiedy żonie zaproponowali wstąpienie do wspólnoty ja zaś odmówiłem przystąpienia i płacenia narzucanych haraczy określanych, jako "daniny". Wstąpienie do wspólnoty wiązało się z podpisaniem deklaracji posłuszeństwa oraz odprowadzaniem dziesięciny, byłem świadkiem płacenia jałmużny dla kościelnego asystenta i od tego czasu wydawało mi się dziwne i podejrzane. Przechodziłem wewnętrzne rozterki, ale fakty mówiły same za siebie. Ostatecznie widziałem, co zrobili z moją żoną, która porzuciła dom i dzieci. Wyprowadziła się z domu i zamieszkała w siedzibie tej destrukcyjnej w mojej ocenie wspólnoty zrywając całkowicie kontakt z rodziną. Starałem się dotrzeć do żony, ale zagrożono mi sądem.
Chętnie poznam ludzi poszkodowanych przez tą organizację po to żeby otworzyć otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń, czym tak naprawdę jest ta wspólnota, co o niej wiecie i co o niej myślicie i jakie macie doświadczenia związane z Koinonia Jan Chrzciciel. Prosiłbym o merytoryczną spokojną i wywarzona dyskusje z poszanowaniem słowa i zasad prywatności oraz nie używania języka nienawiści.
popieram tę opinię 54 nie zgadzam się z tą opinią 4

W tej dyskusji JAN70 wysuwa bardzo poważne oskarzenia. Na ile mi wiadomo, każda grupa katolicka ma swojego opiekuna skierowanego przez lokalnego biskupa. dotyczy to wszystkich działających w kościele grup np. Oaza, Neo czy nawet lokalne kółka róźańcowe. Zanim zaczniesz oskarzać kosciół czy rózne grupy to najpierw warto skontaktować sie właśnie z takim opiekunem.
rzucasz bardzo powazne oskarzenia, działasz anionimowo wiec teoretycznie nie można sie zwrócić konkretnie do danej osoby z jakimś prawnym działaniem o naruszenie dóbr osobistych.
Chociaż analizując twoje IP moż na szybko wywnioskować, ze jesteś gdzieś z rejonów Warzenko/Kielno, jakby głębiej podrążyć to być może udałoby się zidentyfikować konkretną lokalizację czy osobę która kryje się pod pseudonimem JAN 70 (być może masz na imię Jan i masz 70 lat?, tak by wynikało z nicka)
Na twoim miejscu w pierwszej kolejności skontaktowałbym się z opiekunem kościelnym a dopiero potem rzucał poważe oskarzenia czy wyzywał kogokolwiek do sekciarzy czy złodziei cudzych żon :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Ta wypowiedz jest bełkotliwa. Czy mógłbyś ponowić wpis i sprecyzować swoje myśli w sposob zrozumiały dla forumowiczów?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zgodnie z aktualnymi statystykami w Polsce rozwodzi sie ok 35-40% małżeństw. Te dane sa katastofalne. Przyczyny rozpadu małżeństwa to najczęściej wieloletnie zaniedbania w rozwoju i pielęgnowaniu związku okreslane szerokim stwierdzeniem - niezgodność charakterów.
Inne przyczyny to przemoc w rodzinie, alkohol, zdrada itp . Znacie z żoną zapewne doskonale przyczynę rozpadu Waszego małżeństwa, pytanie tylko czy forum publiczne jest dobrym miejscem na takie dyskusje.
Bycie członkiem koscioła czy to katolickiego czy protesanckiego nie wydaje sie racjonalną przyczyną rozpadu rozwiązku, bądzmy szczerzy
Napewno jest jakiś inny, powazny, długofalowy powód .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Kiedy piszę o tej sekcie to piszet o tym co mnie spotkało a nie o bzurachrach jl którą posuwm
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz rację człowieku za wszystko co tutaj się piszę ponosi się odpowiedzialność. Jeśli robiłeś za matera w moim życiu małżeńskim co uprawnia Cię do rozpowszechniania takich bzdur to zapraszam do konfrontacji. Zapoznaj się z prawomocnym wyrokiem sądu rodzinnego. Jeśli nie zgadzasz się z prawomocnym wyrokiem zapraszam ale poetek i pomówień nie będę tolerował.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajne jest to forum, kazdy może bez żadnej odpowiedzialności prawnej, w pełni anonimowo, bez znajomosci tematu i chęci jego zgłebienia wypisywać co mu się w głowie urodzi.
jako JAN69 mam pytania do JAN70, zobaczymy moze skomentuje:
1. czy prawą jest JANIE70 ze od wielu lat masz wielki problem alkoholowy, który mimo wielu próśb i walki twojej rodziny nie został zaden sposób przez ciebie dostrzezony?
Ten nieleczony i niezauwazony przez ciebie problem y doprowadził do całkowitego rozpadu twojej rodziny, relacji z dziecmi i żoną.
2. Wykreowałeś agresywne, przesiagniete nienawiscia i brakiem relacji srodowisko w swoim domu, nawet twoj syn tego nie wytrzymał i musiał ci sterzpać skórę. JANIE70 - to jest prawdziwa katastrofa do czego ty doporwadziłeś swoją rodzinę przez nieleczony problem, który masz chyba cały czas.
2. czy prawdą jest ze przez wiele lat stosowałeś przemoc fizyczną, słowną, ekomomiczną wobec swojej żony doprowadzajac do do katastforalnego stanu?

wypisujesz teraz głupoty obwiniając cały swiat, ludzi których nie znasz, Kościół Katolicki za wieloletnie zaniedbania wobec swoich najbliższych.
Prosze w szczerosci napisz prawde jak wygląda twoja rodzina i do czego ją doprowadziłeś. I zobacz ze nikt inny poza tobą do tego stanu nie doprowadził.

pozdrowienia JAN69
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Masz monopol na to co jest dobre prawaku?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Parafianie przestraszyli się w wizyty Rewizora, bo oprócz poboru haraczu, może sprawdzić czy w mieszkaniu jest telewizor lub radio. Bo kontrolera z urzędu mamy prawo nie wpuścić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak sobie myślę, że to jednak dobrze że są takie destrukty KRK i ewangalizatorzy za kasę.(z pozdrowieniami dla Pani Sołtysowej z Bojana:-))) Dzięki nim coraz więcej wybudzonych z religii katolickiej .Nawet tej w wersji plica polonica.Dowód: kampania kolędnicza dominującej korporacji religijnej w wielu miejscach w Polsce, ma już charakter nie masowego a indywidualnego strzyżenia naiwnych i zalęknionych "owieczek".Jak z tym jest w Bojanie i okolicach w tym roku?Ktoś,coś?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Coraz czyściej widoczne są tendencje do odchodzenia owych wspólnot od struktur KK wykorzystujących zły wizerunek, na jaki sobie KK zapracował tym samy umacniając swoja pozycje, jako nowy niczym niezakażony kościół. Jak widać w naturze nic nie ginie, czasami po prostu zmienia właściciela
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Często mamy błędne wyobrażenie na temat sekrety religijnej, co bardziej przebiegłe wspólnoty religijne wykorzystują na własną korzyść tworząc obraz odmienny od ogólnie przyjętego. Ta odmienność daje ludziom błędne poczucie bezpieczeństwa a zamierzony efekt jest taki sam, czyli przejąć kontrole nad umysłem wiernych owej wspólnoty. Dla przykładu wspólnoty działające na kościelnej franczyzie jak kononia jan chrzciciel KGB. Zauważcie wykorzystują wizerunek KK tworząc potężne struktury, z których dobra korzysta sam KK.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Aniu i Wy wszyscy będący w podobnej sytuacji uciekajcie z stamtąd puki czas. Zycie w uzależnieniu od destruktywnie skrajnych praktyk religijnych przesiąkniętym strachem przed wiecznym potępieniem. Czy naprawdę tego chcecie, czy na tym ma polegać dar życia ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Aniu zadałaś pytanie, czy jest to Twór, komórka rakowa bazująca na społeczności katolików, ale tak naprawdę uprawiająca swoją politykę. Moim zdaniem uprawiają własna politykę, której celem jest wygodne i dostatnie życie, jakie zapewniają swoim rodzinom skupiając wiernych, którzy finansują ich potrzeby po przez różne formy jak na przykład fundacje czy wchodzenie w struktury społeczne rozlewając się niczym nowotwór na zdrowym organizmie. W dzisiejszych czasach tak łatwo jest manipulować ludźmi, co widać niemal w każdej dziedzinie życia. KGB osiągnęła swoją doskonałość posługują się starymi a jak że skutecznymi metodami manipulacji ludzkim umysłem. Działając na kościelnej franczyzie uprawiają interes po bożemu. Droga Aniu sama zauważyłaś absurdy dziejące się za sprawa owej wspólnoty. Na wszystko maja wytłumaczenie a i tak na końcu sama sobie jesteś winna. Za każdym razem jest tak samo nie wyszło no, co my na to możemy widocznie jesteś słabej wiary. Każdy trzeźwo myślący człowiek zauważy zwykłą przebiegłą manipulacje co zauważyłaś zadając pytania na tym forum.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ten kapłan o którym mowisz to ksiądz Jan Kruczyński.
Słyszałam te opowieści bezpośrednio z jego ust.
Widocznie jestem osóbką o małej wierze, bo ja tak nie potrafię zrobić.
Dlatego zawsze słyszałam tekst że: "masz nie przebaczenie w sercu".
A kiedy miałam jakiś problem i przyszłam do swojego pasterza z palącymi pytaniami to odpowiedź zawsze była jedna:
" Aniu nie martw się, więcej pokory Pan Bóg ma dla Ciebie wspaniały plan. Musisz to przemodlić."
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czyli generalnie Jan70 nie otrzymał odpowiedzi na nurtujące go pytania.
Rozpętał ożywioną dyskusję która odbiegła od osi tematu i zmeandrowała na inne pola.
Pozwolę sobie więc zadać pytanie:
Czym w rzeczywistości jest jest Koinonia Jan Chrzciciel:
- 1. Twór który zbliża ludzi do Wiary w Boga Trójjedynego oraz do Kościoła Katolickiego.
- 2. Twór, komórka rakowa bazująca na społeczności katolików ale tak naprawdę uprawiająca swoją politykę.

Jak Wam się zdaje o co tu chodzi?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

2022-08-31 17:01:38
Czcij ojca swego i matkę swoją.
Może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem komentarz, w którym jasno jest napisane, że matka popełniła błąd?
Tak, rodziców alkoholików również należy szanować. Alkoholizm jest chorobą, a człowiek dotknięty alkoholizmem wymaga pomocy. Od kogo bardziej należałoby spodziewać się pomocy, jak nie od najbliższej rodziny? Oczywiście, że nie każdy człowiek w każdej sytuacji jest przygotowany do niesienia pomocy alkoholikowi, który niejednokrotnie stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie. Kościół Katolicki w trudnych sytuacjach, stwarzających zagrożenie przewiduje separację w małżeństwie, a również w stosunkach rodzicielskich
Niezależnie, czwarte przykazanie obowiązuje każdego katolika, bez wyjątku.
Proszę przeczytać ze zrozumieniem moją wypowiedź. Nie jestem katolikiem, więc te wasze wierszyki (splagiatowane z wierzeń egipskich) nie robią na mnie wrażenia. Oczywiście z większością się zgadzam, natomiast nie zawsze, nie dogmatycznie i nie w każdej sytuacji.

Mimo obrzydliwego zachowania matki, nadal jej pomagam. Bez Boga można postępować bardziej moralnie, niż z całą tą bzdurną Biblią na ustach. Uważacie się katolicy za piewców jakiejś wyższej moralności, a to wy wypieracie się niewierzących dzieci (lub co gorsza tęczowych!) dzieci. Czyli co, nie można krytykować takich rodziców, bo czwarte przykazanie?

Kościół Katolicki za wystarczająco dużą kasę to rozwód da i po 20 latach małżeństwa, mimo posiadania kilku dzieci. Proszę sprawdzić oburzający przykład pana Kurskiego. Po rozwodzie wziął ślub z pompą w Bazylice. To plucie na ludzi wierzących, przy udziale krakowskiego biskupa. Przecież nawet stawki za rozwód są znane, nie udawajcie, że nie wiecie.

Chyba nie wie pan jak bardzo zniszczone życie mają dzieci alkoholików i ile pracy muszą włożyć w to, żeby kiedyś normalnie funkcjonować. Alkoholizm to straszna choroba, w pewnym stadium już nieuleczalna i wyniszczająca dla rodziny. Znam kilka osób które miały takie rodziny. Wszystkie te, które wyszły na prostą odpowiednio wcześnie uciekły z patologicznej sytuacji. Księża uwielbiają pouczać ludzi w sytuacjach, których sami nie doświadczają z racji (przynajmniej oficjalnego) celibatu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czcij ojca swego i matkę swoją.
Może najpierw przeczytaj ze zrozumieniem komentarz, w którym jasno jest napisane, że matka popełniła błąd?
Tak, rodziców alkoholików również należy szanować. Alkoholizm jest chorobą, a człowiek dotknięty alkoholizmem wymaga pomocy. Od kogo bardziej należałoby spodziewać się pomocy, jak nie od najbliższej rodziny? Oczywiście, że nie każdy człowiek w każdej sytuacji jest przygotowany do niesienia pomocy alkoholikowi, który niejednokrotnie stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie. Kościół Katolicki w trudnych sytuacjach, stwarzających zagrożenie przewiduje separację w małżeństwie, a również w stosunkach rodzicielskich
Niezależnie, czwarte przykazanie obowiązuje każdego katolika, bez wyjątku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

2022-08-30 20:07:36
Nie ma większego upadku człowieka, który nie szanuje swoich rodziców. To jest dla mnie dno.
Tak, jak masz rodziców alkoholików albo innych patusów, to koniecznie szanuj ich i broń boże nie odcinaj się od tej wyniszczającej sytuacji.

Chciałeś powiedzieć coś dobrze brzmiącego, postaraj się jeszcze, żeby miało sens.

Zmanipulowana matka wyrzekła się dziecka, a nie dziecko wyrzekło się matki. Tak tylko przypominam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Nie ja mylę pojęcia, lecz Ty. Mam na myśli Boga w trzech osobach. Istnienie Trójcy Świętej jest dogmatem wiary Kościoła Katolickiego.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

anonim, mylisz dwa pojęcia. Wiarę w Boga i KK. KK to nie jest Bóg, to są normalni ( ?) zwyczajni ludzie. Może nie do końca jak my. Oni jedynie uzurpują sobie prawo do reprezentowania Boga. A że robią to w tak paskudny sposób, to sami są winni takiej, a nie innej swojej sytuacji.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

muza na dziś (770 odpowiedzi)

Wrzuć link do YouTube z muzą, która dziś Ci wyjątkowo dobrze się słuchała. A może jakaś nowa...

Ludzie z Trójmiasta, kim Wy jesteście? (170 odpowiedzi)

Ja nie wiem skąd Wy się się tutaj znaleźliście, ale potrzeba Wam chyba jakiejś turbo (albo raczej...

Życie po śmierci (3 odpowiedzi)

W związku z tematem na forum. Zjedzony banana owoc bez nasienia, nie dla was, dla zwierząt (Rdz...