Książki godne polecenia

Ostatnio stałam się molem książkowym. Aż sama się sobie dziwię, bo w szkole musiałam się mocno zmuszać do czytania lektur. Cóż, człowiek z wiekiem mądrzeje.

Jakie książki warto przeczytać, co możecie polecić?

W tej chwili kończę "Bóg zjawia się incognito" Laurenta Gounelle'a (swoją drogą świetna książka) i zastanawiam się co dalej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Napisz jaki gatunek lubisz, chyba że jesteś typem "czytam wszystko jak leci".

http://www.aleksanderdzoga.pl/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Uwielbiam fantastykę (A. Sapkowski), trochę fantastyki i romansu w jednym (M. Sandemo), lubię historie z życia wzięte (np. "Skradzione życie J. Dugard). Polecasz coś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Jeśli jesteś fanką fantastyki to oczywiście polecam klasyke: Władca pierścieni, Diuna, Solaris(czasami nudne, ale warto).
Koleżanka poleciła mi kiedyś Pilipiuka oraz Achaje Ziemiańskiego i jeśli szukasz samej rozrywki to ją tam powinnaś odnaleźć.
Z doświadczenia wiem, że to co podoba się dziewczynom może okazać się niestrawne dla płci brzydkiej i na odwrót.
Ale polecę jednak coś od siebie - Dukaj. Książki trudne, potrafiące wywrócić mózg na druga strone, niekiedy niezrozumiałe (cóż młody jestem, może z czasem zrozumiem ;p), i chyba właśnie dlatego takie dobre bo każda książka jest intelektualnym wyzwaniem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Diuna - Me Gusta :]
Dwukrotnie przeleciałem cały cykl łącznie z tymi pisanymi przez syna Herbeta. Takich książek się nie zapomina :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Książki godne polecenia

Polecam Pratchetta :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Książki godne polecenia

a co polecicie z kryminałów, horrorów, itp. wciągających powieści ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

z kryminałów polecam J.Deaver wszystkie jego ksiązki sa niesamowite,jednak top 3 to "Mag","Puste krzesło" i "Rozbite Okno" wg mnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Książki godne polecenia

Rozbite Okno juz zakupiłem ale jak tak polecasz to możliwe że pozostałe książki J.Deaver tyż poszukam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Jeśłi piszesz, że lubisz fantastykę (bardziej w sensie SF niż fantasy). to proponuję Lema (z lat 60-70), Strugackich, dawnego Ziemkiewicza, Dicka
I oczywiście Orwell.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Książki godne polecenia

A jeśli nie przepadasz za lekturą lekką łatwą i przyjemną, polecam Zarathustrę Nietschego.
Ta książka naprawdę mocno kopie po głowie - jeśłi uda Ci się przez nią przebrnąć.
Ja ją łykałem w odcinkach. Jeden rozdział dziennie. Więcej nie dawałem rady. Jeden rozdział to średnio 4-5 stron :)
Potem wielokrotnie wracałem.... Zawsze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Książki godne polecenia

Ja czytam w tej chwili T. Lis "My, Naród" GENIALNE
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

to moze na poczatek dorzuce pare od siebie

sf - choc nie do konca, a nikt nie wymienil - janusz zajdel

z racji zamieszkania - "znaczy kapitan" karol olgierd borchardt

zycie, to na pewno:

maurice druon - krolowie przekleci
mika waltari - mikael/obcy przyszedl na farme/ etc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

a ja lubię takie lekkie książki - diabeł ubiera się u prady czy coś takiego. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Do tego typu książek polecam "Klub miłośniczek czekolady", lektura na dwa wieczory, miła i ciepła książka, taka babska ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Książka, która wciąga bez opamiętania to " Cień Wiatru" Carlosa Ruiz Zafona.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Książki godne polecenia

a co polecicie z kryminałów, horrorów, itp. wciągających powieści ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

smoleńsk 5
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Książki godne polecenia

Z grozy? Może Masterton? Lekkie, przyjemne, potrafi wciągnąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Książki godne polecenia

Jak się zdarza, że nie mam pomysłu za jaką książkę się zabrać, to idę do empiku i patrzę co jest w liście "top" albo w nowościach. Później przeglądam opisy książek, które mnie zaciekawią i zawsze znajduję coś dobrego :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

z życia to "tatusiu, proszę nie" bardzo wzruszjąca książka " ale od siebie polecam książkę "tysiąc wspaniałych słońc " bardzo fajna książka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Książki godne polecenia

nigdzie nie wakacjując daleko od domu to pewnie zaglądacie do ciekawej wciągającej książki - poleccie coś proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Z kryminałów polecam sagę MILLENIUM Larsona,składa się z trzech części .
1. Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet/ na podstawie tej powieści nakręcono film Diewczyna z tatuażem
2 Dziewczyna, która igrała z ogniem
3.Zamek z piasku, który runął
Książki te niesamowicie dobre się czyta.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

wszystko zależy co lubisz. Ja preferuję książki "górskie" typu: wszystko za everest - joe krakauer, ale świetna jest też np. wszystko za życie (nie pamiętam autora, ale to wujek google ci powie) :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Od "Millenium" nie można się oderwać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Dla mnie numerem jeden jest "Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Część pierwsza i druga". Wciągnęła mnie bardzo a nie jestem zwolenniczką takiej tematyki. Przyznaję, że nie miałam dużych oczekiwań wobec tej książki i kupiłam ją z czystej ciekawości a jestem pod wrażeniem. Warto ją kupić w dobrych pieniądzach na jakiejś taniej księgarni internetowej : http://bonito.pl/k-1394342-harry-potter-i-przeklete-dziecko-czesc-pierwsza-i-druga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

Inferno - Dan Brown

Albo książki na podstawie, których powstał serial Gra o Tron, mnie wciągnęły strasznie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

U nas na studiach obowiązkowo byl Harry Potter, serio :) ponoc ma ogromny walor edukacyjny. Przynajmniej była to opinia rektora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Książki godne polecenia

"Konsekwencje namiętności" Aleathy Romig - jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałam. Przyznaję, że po niesamowitych emocjach, jakie zafundowała mi autorka na zakończenie pierwszej części, natychmiast chciałam wiedzieć, co stanie się dalej - nie było nawet mowy o tym, by móc się czegokolwiek domyślić... Mogłam jedynie spodziewać się dalszych wstrząsów, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i jeszcze większej dawki emocji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Według mnie Jerzy Vetulani audiobooki to najlepsze co mnie ostatnio spotkało. Moje małe odkrycie, chociaż wiem, że to autor wybitny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Czy są tu jacyś gracze w kasynie? (37 odpowiedzi)

Czy są tu jacyś gracze w kasynie?Czy są tu jacyś gracze w kasynie? Chcę trochę zagrać online,...

CDN Hosting (4 odpowiedzi)

Czy ktoś z was korzystał z tego rodzaju hostingu? Jakie są główne korzyści płynące z użycia CDN...

Jak otworzyć sklep internetowy (73 odpowiedzi)

Przymierzam sie nad otwarciem własnego sklepu internetowego. Mianowicie do tej pory sprzedawałam...