Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Temat dostępny też na forum: Nauka
Witam,

Noszę się z zamiarem podjęcia studiów na kierunku pedagogicznym - zastanawiam się którą,spośród dwóch wymienionych wyżej uczelni wybrać ATENEUM czy GWSH.

Chciałabym dowiedzieć się czy w GWSH w kwestii nauczania języka angielskiego jest podział na grupy np. podstawowa i zaawansowana ???

Bardzo proszę o pomoc osoby studiujące w którejś z powyższych szkół.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Kończyłam GWSH 8 lat temu i był podział na grupy z języka angielskiego. Ogólnie GWSH czy ateneum jeden grzyb, po skończeniu tej czy tamtej nie ma sie i tak czym chwalić :)
popieram tę opinię 19 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Ateneum! Ateneum to ma nawet wyższy poziom niż UG. Wiem, że po pierwsze ci sami wykładowcy tam pracują. A po drugie, ja studiowałam na UG i na studiach mgr poznałam ludzi, którzy robili I stopień albo inny kierunek własnie tam i wiem, że ich cisnęli dużo bardziej niż nas. Zarówno pod względem teoretycznym jak i praktycznym na ćwiczeniach, praktykach i tego typu zajęciach. Jest też więcej praktyk zawodowych. Przez to lepiej jest sie przygotowanym do zawodu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 17

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

A jaki kierunek pedagogiczny w ATENEUM polecasz ????
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Ja studiowałam na GWSH 5lat temu i jest podobnie również pracują tam wykładowcy z UG! I również cisną ale da się z nimi dogadać:) Polecam GWSH
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

I po tej i po tej pracy nie znajdziesz :D
W GWSH podzial na grupy jest, ale to pic na wode i tak sie duzo nie nauczysz,pozatym wykladowcy z uniwerka - wiekszosc ma wylane, Twoja sprawa czy sie cos nauczysz czy nie, a dogadac da sie ze wszystkimi, zwlaszcza ze placisz za studia (chociaz na egzaminach znalezli sie tacy co to po pare razy zdawali i zdac nie mogli przedmiotu,no i placili za terminy i zdawali - sami mistrzowie)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

skończyłam ATENEUM, podział na grupy językowe też jest..ale chyba się nie spodziewasz wysokiego poziomu nauki języka na tym kierunku? byłam w zaawansowanej i moge pozostawic to tylko bez komentarza...nauka języka jak chcesz obowiązkowo gdzie indziej:)
a sam poziom nauczania, cisneli, ale jak ktos miał trochę oleju w głowie dało się dogadać..
a pracy jak ktoś wyżej powiedział, nie znajdziesz czy po tej czy po tej, życzę powodzenia z całego serca, ale uwierz pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
ps/ skończyłam 6lat temu, a piszę z zagranicy..nie ze zmywaka, ale w pl pracy dla mnie nie było :))
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

ja tez konczylam GWSH jakies 7-8 lat temu. podzial na grupy jezykowe jest ale jak juz ktos wyzej napisal poziom pozostawia wiele do zyczenia.
A co do tego, ze z praca po tych uczelniach bedziesz miala problem absolutnie sie nie zgodze. ja znalazlam prace (biurowa), na zarobki nie narzekam. wiec nie generalizujcie blagam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

praca biurowa rzeczywiscie ma duzo wspolnego z prdagogika np, tudziez kierunkiem resocjalizacja,oligofrenopodagogika itd
widac kolejna mistrzyni GWSH
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Heloł! Nie bądź taki cwany. Osoba wypowiadają się o studiach w GWSH nie musiała kończyć pedagogiki! Z moją wiedzą na temat GWSH jest tak, że raczej wybierają ten kierunek osoby zainteresowane pracą w zawodzie pedagoga, a nie tylko papierkiem :) Obecnie nie ma uczelni prywatnej w Trójmieście z lepszą pedagogiką:) Inne to raczej psują na tym kierunku rynek. A Ateneum to raczej dla dziennikarzy, ludzi, którzy chcą się nauczyć języka lub mieć niezły odlot na specjalności lotniczej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Znajoma skończyła Ateneum zdaje się w 2006 roku z kierunkiem pedagogika wczesnoszkolna. Obecnie rozpoczyna pracę w szkole podstawowej (klasy 1-3), a przez poprzednie lata pracowała w przedszkolu. Z tego co mi wiadomo to nie miała większych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Zwłaszcza teraz gdy zasadniczo w każdej placówce są wakaty
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

A może zdecyduj się na Uniwersytet? Po co kończyć takie coś (bo uczelnią teog nie można nazwać) jak Ateneum? Na uniwerku jest pedagogika z ang. i z pewnością da Ci to więcej wiedzy niż jakaś prywatna... Do tego dostać się jest banalnie łątwo.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Kilka dni temu podjęłam decyzję,że złożę papiery na UG na kierunek FILOLOGIA ROSYJSKA jeśli się nie dostanę wtedy będę miała jako koło ratunkowe i ewentualność szkoły prywatne,ale jednak mimo wszystko bardzo chciałabym dostać się na UG!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Poziom filologii rosyjskiej na UG jest żenujący!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Czy wybiera się ktoś z Was w tym roku październik 2016' na studia pierwszego stopnia do ATENEUM na kier: pedagogika ???
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Którą uczelnię wybrać ATENEUM czy GWSH ?

Właśnie ukończyłam studia magisterskie na Ateneum z kierunku Europeistyka, media europejskie. Polecam. Bardzo fajni wykładowcy (oczywiście nie wszyscy :P) dobry poziom i czesne niższe niż na UG (a kadra z UG).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli możesz się ruszyć gdzieś dalej, to zdecydowanie polecam Szkołę Mydłowskiej w Warszawie. Tam macie pedagogikę na wysokim poziomie, z dobrą kadrą i mocnym programem. Raczej kierunek organizowany na zasadzie jak najwyższych osiągów, w sensie - rozwijania i przygotowywania do pracy, a nie jedynie gwarantowania papierków. Tak więc ze swojej strony na pewno polecam. Nie patrzcie wyłącznie na miejscówki, które macie najbliżej. To pozbawione sensu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Skończyłam GWSH i do pracy ważny jest dyplom. Nikt nie miał wątów do mojej uczelni. Jak ktoś pisze,że to byle co to chyba go coś bardzo boli.Pracę dostałam w zasadzie od razu.Studia były dużo ciekawsze(licencjat) niż robione potem uzupełniające w AMW. Może w innych zawodach patrzą, nie wiem. Generalnie u nas w Polsce aż tak nie jest jak za granicą. Tam to bardzo ważny jest wybór uczelni. Polskie niestety nie stoją za wysoko. Tylko kilka uznają za granicą(jeszcze zależy od kierunków) Znajoma była po naszej politechnice i musiała zdawać w Anglii specjalne egzaminy i iść na studia, bo niestety. Myślałam nad podyplomówką ostatnio i patrzyłam na GWSH, Ateneum, UG, no i jakoś patrzyłam bardziej kiedy mają zjazdy(niektóre tylko piątki, inne weekendy) i no cenę:) Uprawnienia takie same.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To ja już bym wybrała Ateneum. Moja koleżanka studiowała tam dziennikarstwo no i nie narzekała. Nie wiem jak jest tam teraz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wejdź sobie tutaj https://uczelnia.tumblr.com i sprawdź jak najlepiej wybrac odpowiednią uczelnie dla siebie. Wiem że ten wybór nie jest łatwy, dlatego mysle ze to się przyda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pedagogikę na bardzo fajnym poziomie macie prowadzoną w http://www.wsp.szkolymydlowskiej.pl/
Wiele zależy od tego, jakie macie oczekiwania, jakie nastawienie, ale ogólnie u nich ta pedagogika jest konkretna. Pogadajcie z innymi studentami, to zrozumiecie o czym piszę. Chodzi o program, o kadrę. Nie jest to miejsce, do którego idziecie tylko po papierek.
Tam macie faktycznie praktyczne zajęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

fajna reklama, ze, ze to 3miasto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

WSB też ma pedagogikę. Ja co prawda magisterkę zaczynam "Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną " od tego roku, ale zerknijcie na stronie, pewnie licencjat tez jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum

Liceum-jakie polecacie? (10 odpowiedzi)

Hej. Potrzebuje namiary na dobre liceum zaoczne,ponieważ chciałabym maturkę dokończyć. Czy macie...

brak seksu... (179 odpowiedzi)

witam powiedzcie mi czy któraś z WAS ma bardzo długi okres bez seksu mimo partnera? jak czesto...

Feromony damskie (34 odpowiedzi)

Dziewczyny czy psikałyscie się kiedyś zapachami dla kobiet z feromonami? Działają czy nie? Gdzieś...