Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Witam,
jakie macie doświadczenie z kuchniami z Agata Meble? Cena średnia, w porównaniu z BRW na pewno wygrywa. Znajomi polecają kuchnie z Ikei.
Te z Agata Meble na pewno mają fronty z mdf a z Ikei słyszałam, że płyta pilśniowa.

Co o nich sądzicie? jakie macie doświadczenie?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Agata Meble i BRW to meble kuchenne, które od razu można polubić: design przyjazny, od razu można stworzyć kuchnię w jakimś wybranym stylu. Z detalami to już nie jest tak fajnie. Kupiłem i nie do końca jestem zadowolony. Nie będę męczył szczegółami, ale np. już wymieniłem wszystkie (!!!) zawiasy.
Ikea to z kolei design, do którego trzeba się stopniowo przyzwyczaić, a i tak nie zawsze da się je pokochać. Natomiast detale są naprawdę dopracowane.
Materiał jest tej samej klasy: "płyta MDF (ang. medium-density fibreboard) - płyta pilśniowa średniej gęstości stanowiąca podstawowy materiał do produkcji mebli". Jak zauważyłem, w dużych meblach np. szafki pod rtv, szafki gablotowe, stoliki, Ikea stosuje szkielet drewniany oklejony cieńszą płytą pilśniową. W szafkach kuchennych nie widziałem tego.
Mamy w Gdańsku i okolicach kilka dużych salonów, można się przejść, popatrzeć, dotknąć, popytać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Ceny w Ikei i Agacie porównywalne.
Dziś odwiedziliśmy Ikeę i oglądaliśmy meble kuchenne i chyba zostaniemy przy Agacie, jednak jakoś te meble z Ikei nam nie przypadły do gustu.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam obie kuchnie , w dwóch lokalizacjach i juz nigdy wiecej mebli kcuhenny agata meble. Moze komus IKEA nie podobać,aczkolwiek agata meble to też wiocha.Ale iKEA Ma 25 lat gwarancji na calosci, a AM tlyko 2 lata i po tym zaczeo sie sypac...IKEA kuchnie w mojej rodzinie są od wielu lat, jedna nawet ma z 22 lata i są nie do zajechania.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

a my wzielismy ta serie modulowa qubik i powiem Ci, ze sprawdza sie poki co przez rok nienagannie. Mega jestem z niej zadowolona. Co poszlo nie tak?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z gwarancja to do końca w Ikei tak nie jest. Mam 10 lat meble Adel z Ikea w barwie brzoza.Fronty maja różne barwy ,uzupełniam zestaw o kolejne szafki i są zupełnie inne.Zakup obudowy/wymiana jest niemożliwa bo już Adel jest wycofana.Jestem nie zadowolona z mebli Ikea,sądziłam ze zakup gwarantował mi zmianę ustawienia i możliwość dokupienia dodatkowych szafek.Sa one trwałe,ale nie tanie.Dzisiaj są lepsze meble kuchenne innych firm.Warto poszukać aby zakup nie był pierwszym i ostatnim tak jak moim przypadku.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

15 lat gwarancji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Zawiodłem się na firmie Agata Meble.
Zamówiłem u nich dwie kanapy. Jedna dotarła do mnie po 4 tygodniach. Drugą nie zaczęto nawet robić. Fabryka, która dostała zlecenie, całkowicie o nim zapomniała. Niby zmienił się człowiek na stanowisku. Ludzie z Agata Meble przez 4 tygodnie nawet nie zainteresowali się sprawą. Robili wielkie oczy, gdy po 5 tygodniach zacząłem się sam dopytywać o meble. Wysłano ponownie monit. Efekt jest taki, że nie ze swojej winy, czekałem na mebel 9 tygodni. Spałem z dziećmi w tym czasie na ziemi, na materacach. Dwukrotnie zapłaciłem za dostawę mebli do domu (150zł). Za opóźnienie firma wypłaciła mi odsetki - 62 zł - po które musiałem jechać do sklepu! Nie będę już nawet obliczał ile wydałem na benzynę. W ramach rekompensaty zaoferowano mi śmieszne dwie poduszki, o które jeszcze musiałem się upomnieć w trakcie ostatniej rozmowy. Na pewno OSTATNIEJ z firmą Agata Meble.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Masakra... Poprostu maja gdzieś klienta
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Mdf to dokładnie z czego jest ?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

MDF (medium-density fibreboard)- to rodzaj płyty pilśniowej w której materiałem bazowym jest pył drzewny. Ze względu na swoje właściwości nadaje się na elementy mebli w których wymagane są zaokrąglenia kształtu, łuki, itp. Przy konstrukcjach prostych (prostokątnych) z powodzeniem można wykorzystać płytę wiórową.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

mz mamz kuchnie y BRW, fakt faktem ze urzadzajac mieszkanie nie wystarczylo nam na wszystko i to wlasnie kosztem kuchni, za komplet mebli dpo kuchni 7m2 zaplacilam nie cale 2tys. ale teraz, po 5latach, kuchnia nadaje sie do wymiany. Z ikei polecm, super rozwiazania maja.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Moja z kolei kuchnia z Agata meble jest bardzo dobra. Mam ją już8lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Ja też mam kuchnie z Agata meble lata już, nie wiem czy nie ponad 8
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jaka wyszła cena za kuchnie :)?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My niedawno urządziliśmy kuchnię modułami z Agaty, ale super nam wyszło, każdy kąt zabudowany
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś na fb zobaczyłem fajny artykuł. Mam nadzieję, że pomoże

http://kuchnieniemieckie.com.pl/kategoria/aktualnosci/

jacek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Super artykuł w życiu bym nie pomyślał aby zwracać na to uwagę.
Dzięki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pomogło :) dzięki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dużo ciekawej wiedzy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ameryki nie odkryto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bzdury.... Promocja fabryk, a nie małe firmy... Największa to punkt ostatni... Nie wiem kto klei szafki wewnętrzne. Boki widoczne jak najbardziej, ale te w środku???? Głębokość szafek 56 cm przy blacie głębokości 56 oznacza, że uchwyty frontów wystają (56 cm korpus, 2 cm front, ok 3cm uchwyt - czyli wystaje około centymatra poza blat)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może sprawdź sobie oferty innych firm- np. Kuchnie Jana. Mam od nich meble kuchenne i jestem mega zadowolona. Udało mi się dopasować idealny model i kolor. Z pomocą obsługi złożyłam zamówienie i wybrałam trwały zestaw :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zdecydowanie IKEA
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja osobiscie mam serie qubik z salonu Agata i jestem bardzo z niej zadowolona :) zamowilismy opcje z mierzeniem i montazem i wszystko poszlo super sprawnie i przyjemnie :) a meble swietnie wygladaja.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

A jeśli można wiedzieć to ile płaciliście? Cena jest za ile mb mebli? Ze sprzętem z agaty czy z innych sklepów ?
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIE POLECAM AGATA MEBLE kupiliśmy od nich dwie szafy, jedna przyszła mocno uszkodzona, po zgłoszeniu reklamacji cisza przez trzy tygodnie, pewnego dnia przyjeżdża kurier z jakąś dechą (okazało się, że to bok szafy), nie przyjeliśmy, agatameble.pl nie ma sobie nic do zarzucenia, że długo rozpatrywali naszą reklamację, że nie poinformowali o sposobie w jaki ją rozpatrzyli ani o nadanej przesyłce. Zgłosiliśmy reklamację do reklamacji, byli zdziwieni, że mamy o cokolwiek pretensje, bo przecież wysłali nam nowy bok szafy (w miejsce uszkodzonego), a długość trwania reklamacji to jest standardowa przecież i regulamin też podobno mówi, że nie powiadamiają klientów czy, jak i kiedy rozpatrzyli skargę. TRAGEDIA nigdy więcej internetowej agatameble! Co ciekawe, w samym sklepie stacjonarnym wszystko bez zarzutu.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziwne.. U mnie reklamacja wprawdzie musiala sie odbyc, bo podczas przesylki uszkodzil sie kant komody, ale po tygodniu wszystko juz bezproblemowo bylo rozwiazane. Obsludze tez nie mialam niczego do zarzucenia - profesjonalnie i milo podeszli do mojej reklamacji :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas też zamówienie przez internet z salonu agaty - łóżko + materac. Całość zrealizowana tak jak sie umawialismy. zamówienie dostarczone w terminie, wniesione na trzecie pietro bez marudzenia! no i plus montowanie stelaża. Nie mam zadnych zarzutów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja stawiam na polskie produkty jak z kuchnie z Solpol Meble
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja przeciwnie lubie dobre zeczy wole ikea
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

My z mężem porownalismy meble ikea i qubik modułowy z Agaty.zdecydowanie wygrywają z Agaty. Mamy już kilka mebli w mieszkaniu i u rodziny, sa dokładnie z firmy forte kupione w Agacie i dwa razy tam detali braklo, ale szybko problemy zostały załatwione. Dlaczego qubik? Porownalam jak otwierają się szuflady.są cięższe i pewniej je można szarpać i mam wrażenie że nie trzeba się martwić ze wypadnie. Ikea wydaje się lekka i kartonowa. Fronty tu i tu mozna dobrać jakie się chce. Jeśli o mnie chodzi to Agata ma je masywniejsze. Poza tym zamowie sobie z pomiarem, projektem i montazem. Jak macie zamiar kupić kuchnię to trzeba patrzeć co robicie w domu z frontami i z szufladami. Czy lubicie czuć je w ręku.Czy jak ja szarpiecie za szafki i szuflady. Warto wziąć do ręki próbkę samego frontu, a na końcu patrzeć na kolor, no chyba ze chcecie za kilka lat robić remont. Kuchnię się robi raz na długi czas. Aha co do innych marek. Kolezanka robiła kuchnię na wymiar u Pana, który się tym zajmuje od ok 30 lat. Zainwestowała w drewniane meble i moim zdaniem nie było warto. Meble "pracuja" co jakis czas duże szuflady wypadają bo scianki sie wyginaja. Fronty odbijają się z kołków i pękają.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Co możecie powiedzieć o wysokości mebli kuchennych z Agaty, czy nie są za wysokie?, dlaczego robią takie wysokie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Standardowe wysokości mebli kuchennych są dwie :
82 cm lub 87 cm. wysokość podana jest bez blatów. blaty mają grubość 28 mm. lub 38mm. ( oczywiście można zrobić na zamówienie grubsze. Jeżeli chcesz mieć wygodną kuchnie i odpowiednią wysokość ( Taką aby podczas gotowania nie bolały Ciebie plecy ) możesz w łatwy sposób obliczyć jaką wysokość powinny mieć meble. Stojąc prosto zegnij rękę w łokciu i zmierz wysokość od podłogi i od tej wysokości odejmij 15 cm. ta wysokość będzie optymalną wysokością dla Ciebie . Więcej ciekawostek na temat ergonomii w kuchniu znajdziesz na meblebronikowski.pl na fb.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

zdecydowanie nie polecam zakupów w salonie agata meble! Pierwszym powodem jest jakość transportu/dostawy. Firma Agata Meble sama nie dostarcza mebli do klienta, a wynajmuje do tego firmę DTS. Kurierzy tej firmy często nie dają znać odpowiednio wcześnie o godzinie o której przyjadą do klienta. Od pracownika DTS dowiedziałem się, że powinni to robić od 1 godziny do 30 minut wcześniej. Przedział czasowy jest bardzo szeroki, bo od godziny 8:00 do 20:00, a jeżeli chcemy zawęzić ten przedział, to trzeba dodatkowo zapłacić. Co ciekawe przy składaniu zamówienia w Agata Meble, nie ma o tym żadnej informacji, iż taka usługa jest dodatkowo płatna. Do tego sama usługa dostawy mebli jest uzależniona od wartościu zamówienia i opłata za dostawę potrafi być dość wysoka. Jako ciekawostkę moge podać, że jest na przykład firma MIRJAN24, która ma w podobnych cenach meble lepszej jakości, dostarczają je sami i obojętnie co by nie zamowić, to dostawa na terenie Polski jest za darmo. Agata Meble powinna brać z nich przykład. Drugim powodem jest jakość obsługi klienta firmy Agata Meble. Firma generalnie spycha odpowiedzialność za problemy z dostawą na firmę DTS i nie wykazuje wiele chęci do tego, aby pomóc te problemy rozwiązać. W moim przypadku to, w jaki sposób dostarczano mi meble, spowodowało iż byłem stratny finansowo przez moją nieobecność w pracy i domagałem się zwrotu kosztów transportu. Niestety zaproponowano mi zaledwie 1/5 zwrotu kosztów, a firma Agata Meble nie raczyła nawet wyjaśnić zaistniałej sytuacji oraz dlaczego nie jest możliwy zwrot całości kosztów dostawy. Jestem totalnie zniesmaczony tym jak mnie potraktowano, toteż jak pisałem na początku, nie polecam tej firmy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja nie zgodzę się z opinią Michała, uważam że jak na taki duży salon meblowy są super zorganizowani. Obsługa jest na poziomie z transportem mebli nigdy nie miałam najmniejszych problemów. Umówiłam się na konkretną godzinę dostawy, wnieśli mi do góry i po kłopocie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczerze powiedziawszy jestem w szoku ;) ja w salonie agata kupuje bardzo duzo, bo zamawiam tam zarowno meble do domu jak i firmy i problemu nigdy zadnego nie bylo. Wrecz przeciwnie, obsluga super, dostawa zawsze w czasie, moze mam farta, a moze po prostu czesciej sie publicznie narzeka ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Ja dostałam informację o której będzie kurier DTS, przedział czasowy 2 godziny, do tego tel do kuriera, więc gdy zadzwoniłam to pan powiedział że będzie za 15 minut. Dwa razy tak samo. Akurat transport ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szanowni Państwo. Co do agata meble. zostaliśmy z żoną w żywe oczy oszukani.
Niecałe 3 lata temu zakupiliśmy drogi narożnik "narożnik prince z funkcją tkanina D siedzisko + oparcie fushion 08 kolor: yellow / korpus fushion".

Narożnik miał wykończenie ze wzmacnianej eko skóry wybraliśmy przez podpowiedź miłej Pani w salonie w Płocku gdyż jak to powiedziała warto dopłacić 600 zł aby mieć "trwalszą i wytrzymalszą skórę".

Po skrócie. Narożnik nie był praktycznie używany, wręcz symbolicznie. Po niecałych 3 latach zaczęły się pojawiać bardzo duże zmarszczenia i dziurki w obszyciu (na bokach narożnika również).

Teraz po 3 latach ta wzmacniana eko skóra z tej sadystyczno tandetnej firmy odchodzi płatami !
Zainteresowanym prześlę zdjęcia narożnika oraz pismo odmowne gdy wystąpiliśmy o rękojmię.

Narożnik nie był tani bo kosztował bagatela 4.000 zł. W pewnym sensie zrozumielibyśmy z żoną gdyby był to produkt przyjmując za 1500 zł a nie "renomowanej" marki za 4.000 zł. Nadmieniamy ! Z narożnikiem nie miały kontakt dzieci, nigdy nic na niego się nie wylało, nie był wystawiony na działanie słoneczne etecera.

Dbaliśmy o narożnik jak to się dba tak się ma, niestety nie w tym przypadku. Narożnik wygląda jak ser szwajcarski, przypominamy że to eko skóra wzmacniana.

Hańba i wstyd ! Taki przypadek nie przesadzając powinno się przedstawić w mediach typu telewizja.
Salon w Płocku odwrócił się plecami, wysłaliśmy zdjęcia, 3 strony opisu A4 dowody zakupu itp.

Zainteresowanych pismem od agata meble oraz zdjęciami obdarzę bardzo chętnie proszę podaję maila: sonkowy@poczta.onet.pl

Nigdy więcej tego produktu ! nie chcemy wyrażać się publicznie ale pewne słowa nam się cisną aby napisać lecz kultura nam nie pozwala.

z poszanowaniem
JACEK i agnieszka

p.s. proszę się zastanowić przed zakupem tego nisko budżetowego produktu który wytrzymuję maksymalne okres gwarancyjny tj. dwa lata, chyba że komuś tyle wystarczy..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Potwierdzam sklep meblowy Agata nie polecam mam złe doswiadczenia z zakupami w tym sklepie może bez szczegółów, ale to sklep nowoczesny z dobrą reklamą itd.itp. wszystko pięknie do momentu wpłacenia zaliczki i stało się okazuje się że nie można nic zmienić zrezygnować lub zamienić wpłaciłeś to bierz a jak się nie podoba to zaliczka przepadakoniec kropka choć w Katowicach usytuowany jest koło ikei to omijam szerokim łukiem bo kierownictwo i podejscie do klienta to daleka komuna a my klienci sobie już z tym nie radzimy emocjonalnie wiec szkoda czasu.Pozdrawiam Artur
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na pewno meble z Agaty są solidne, jednak z mężem jesteśmy fanami IKEI. Fakt, nie są to może najsolidniejsze meble na świecie, jednak wygoda składania, a także ich ogólna praktyczność i design to najmocniejsze punkty tej firmy. Pod tym względem trudno znaleźć dla nich konkurencję. Jeśli szukasz inspiracji, to niedawno wyszedł nowy katalog. Łap link: https://www.kupino.pl/gazetki/ikea
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mysle, ze kazdemu wedle gustu - dla mnie jednak salony agata beda przodowac ze wzgledu na rozmaitosc i rozpietosc asortymentu - dzieki temu, ze maja w ofercie meble roznych producentow to kazda seria jest w "innym stylu". Mi daje to wieksze mozliwosci jesli chodzi o wybor :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moje doświadczenie było naprawdę fajne, szybka obsługa w sklepie, projektanci mieli dla mnie czas i nie poganiali jak ci z Ikea, ceny w sumie podobne ale lepsza oferta AGD niż Ikea. Fronty z Agata są o niebo lepsze niż te w Ikea i Brw, maja swoja masę i są z MDF'u, ja brałem Akryl który jest wogole bez porównania do produktu z ikea. nawet bym się nie zastanawiał przy kolejnym zakupie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A moje pytanko... ile metrów maila kuchnia? I jaka cena takiej kuchni?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie chcecie nerwów i problemów idźcie do Ikea. W Agata jesteś ważny tylko do momentu zaksięgowania u nich wpłaty. Później "bujaj się".
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli masz taką możliwość, to moim zdaniem najlepsze są meble na wymiar niż te ze sklepów. Miałam z sieciówki i teraz wybrałam na wymiar od firmy meblox i bez porównania.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja cieszę się, że w BRW w Tczewie polecili mi meble które produkował Puszman. świetny wybór, strzał w samą dziesiątkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Polecam kuchnie z Kieleckiej Fabryki Mebli
https://kieleckafabrykamebli.pl/pl/c/Emperio/118
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Miałam, po 4 latach wymieniałam... płyty pęczniały, nie domykały się szafki, jak za wcale nie niską cenę to porażka! Teraz mam wykonane przez stolarza ze Szczecina, firma W-meble by Skurka. I to jest jakość, to jest wykonanie, to jest fachowość. Nigdy więcej mebli do kuchni z sieciówki, nawet na wymiar!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Re: Kuchnie z Agata Meble czy z Ikea

Ja bym sobie odpuściła meble z sieciówek i znany wielkich slaonów meblowych. Kuchnia łatwo może się zniszczyć, bo woda, tłuszcz, itd. Dlatego ja wybrałam meble na wymiar i to z materiaów jakościowych, więc o projekty i stworzenie mojej kuhni zwróciłam się do Fraktala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jakość może być, mają fajne wyposażenie do kuchni. Ale ja aranżuję swoją kuchnię meblami z innej firmy. https://mebelpunkt.pl/pomieszczenia/meble-do-kuchni - Sprawdźcie, ceny mebli są naprawdę spoko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Sprawdzcie sobie stronę, gdzie znajdziecie ofertę sklepu online z najrózniejszymi meblami, w tym np. stojaki na ręczniki . Czy są tutaj osoby, które również korzystały z oferty tego sklepu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Garaż na czas budowy domu (4 odpowiedzi)

Witam. Stoję aktualnie przed dylematem co postawić, garaż blaszany czy z pustaka? Chcemy przed...

Gdzie kupić dobre drzwi wewnętrzne ??? (41 odpowiedzi)

Proszę o pomoc !!! W najbliższych dniach muszę zamówić drzwi do mojego nowego domu. Wiem, że...

jaki osprzęt elektryczny (105 odpowiedzi)

stoję przed wyborem osprzętu elektrycznego do mieszkania- o tu pytanie - jaka firma? znajojmi...