Majowo-czerwcowe Mamusie 2018

Inciaa - 1.05.2018
B.zos - 3.05.2018
pinka.. - 3.05.2018
Beti - 7.05.2018
Ina1978 - 7.05.2018
Olesia1986 - 13.05.2018
Esemeska - 20.05.2018
kate - 27.05.2018 (bliźniaki)
MamaDawidka - 30.05.2018 (bliźniaki)

Nowy wątek i zapraszam mamy czerwcowe, może będzie nas więcej i rozruszamy wątek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ina 1978 dokładnie tak też czuję się tak skopana:) mi po długich spacerach stawia się brzuch i mam wrażenie, ze coraz częściej tak się dzieje:/ ja moze bede sie przeprowadzac niedlugo więc z praniem i prasowaniem muszę poczekac jeszcze.
W smyku małe ubranka w fajnych cenach- takie pajacyki polarowe za 20zl :) w lidlu od 22 lutego ma byc bielizna ciążowa - moze akurat przyda Wam sie ta informacja:) pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny. U mnie 28 tydzień. Mała kopie jak szalona. Jestem tak skopana ze mam wrażenie ze sina od środka. Niestety coraz ciężej mi chodzić bo mam problem ze spojrniem łonowym. Wyprawka kupiona, zostało pranie i układanie. Remont na finiszu. Zostaje tylko czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny u mnie słabo:( chyba mnie przewiało ostatnio bo boli mnie pół szczęki i noc nieprzespana eh:(
Powoli zbieram już wyprawkę, jakoś tak pewniej się czuję jak juz coś mam dla nas do szpitala:) u mnie 30 tydzień i Córcia rośnie w siłę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Evelcia666 dziekuje bardzo. Slyszalam o tej Pani same dobre rzeczy...takze jutro dzwonie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

W tygrysku niektóre rzeczy były tańsze niż w Gemini np majteczki siateczkowe trochę żałowałam że się pośpieszyłam z apteką ale to było dwa lata temu. Z tygryska miałam też łóżeczko materac wózek wanienkę i część ubranek. Polecam bo tanio. Ja za tydzień będę robić krzywą żeby była przed wizytą.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wzielam sie za wyprawke i wiejszosc zamawiam z Gemini. Macie doswiadczenie jsk jakościowo wypadają kocyki, posciel itp? Myslalam jeszcze o sklepie tygrysek w rumii bo nie jest drogom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja w przyszłym tyg idę na krzywa cukrową. I to jeszcze kawał drogi mam bo z świętokrzyskiej wysyłają na kołobrzeska na przymorzu :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

B.zos położna Magda Kuzepska, szkola rodzenia magmed. Nie sądzę żeby trzeba było chodzić do szkoły żeby Pani Magda była położną
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie jak maly kopie to juz sie brzuch podnosi. Cudowny widok:) Tata poczuł ruchy w 22 tyg ja ok 19 tyg. Teraz jestem w 24 i czuje juz niezle fikołki. Dziś bylam na krzywej cukrowej- moze do jutra zapomne o tej slodyczy w koncu tlusty czwartek:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Już po wizycie, 27.3 tc i 1050 kg także nie jest źle ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

O to moje okolice. Ktora szkola rodzenia i inicjaly poloznej poprosze hihi...tylko ze ja nie moge do szkoly rodzenia bo mam ciaze prawie lezaca yhhh
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie w tej ciąży dużo szybciej. Ja czułam ruchy już od ok. 16tc, a mąż nieco pózniej. Teraz jestem w 22tc i kopniaki sa tak wyrazne, ze czuje je nawet trzyletni syn ;) w pierwszej ciazy takie ruchy byly duuuzo pozniej.

Nie przejmuj sie, jest jeszcze czas, ciaza ciazy nierowna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A napiszcie kiedy Wasi mężowie/ partnerzy poczuli ruchy dziecka? w pierwszej ciąży mąż poczuł bardzo późno bo kolo 25tc, teraz idzie mi już 22 i dalej on nie wyczuwa choć myślałam że skoro wie czego się spodziewać to już coś wyczuje. Ja już czuje od 18/19 tc, a w pierwszej w 20tc dopiero
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fajnie że zaczęłaś ten temat! bo mam też pewne wątpliwości.
w pierwszej ciąży miałam położną ze szkoły rodzenia (bardzo polecam jeżeli ktoś jest z okolic Gdańsk Kowale) i teraz też bym ją chciała.
Jednak położna od mojej ginekolog powiedziała że to ona musi być moją położną... to w końcu jest to dobrowolny wybór czy z góry coś jest nam narzucane? Też nie chce mieć nieprzyjemności u niej jak będę chodzić na wizyty do ginekolog. Ale nie mam zamiaru po porodzie jechać z dzieckiem do przychodni żeby zdjęła mi szwy i zobaczyła dziecko. Moja poprzednia położna przychodziła do mnie do domu.
Mam zmienić położną w tajemnicy? :)
Jak tak trzeba będzie to i tak zrobię bo mi na tej nowej nie zależy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Ja tez szukam polożnej :-) najlepiej na nfz no ale nie koniecznie hihi :-) moze znacie jakas fajna położna ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć dziewczyny!
Chciałabym dołączyć, mam termin na 30.05, planuję rodzić na Klinicznej.

Jest to moja pierwsza ciąża - mam nadzieję, że doradzicie mi w pewnej wątpliwości. Chodzi mi o wybór położnej. Póki co moją położną jest osoba, która przyjmuje i rejestruje mnie do mojego ginekologa. Chciałabym się jednak zapisać na szkołę rodzenia i te darmowe zajęcia wiążą się z wyborem położnej z danej szkoły rodzenia. Wiem, że mogę w każdej chwili zmienić położną ale mam wątpliwości- jednak jest to wygodne, że położna jest tam gdzie mój ginekolog i w razie czego ma z nim kontakt, poza tym nie wiem jak to się odbywa -nadal będzie mnie normalnie przyjmować przy okazji wizyty - tzn ważyć, mierzyć itp czy jak wybiorę położną ze szkoły rodzenia to się coś zmieni? I czy powinnam jej o tym powiedzieć, że chcę zmienić położną?
Wybaczcie, że tak skomplikowanie piszę, już parę dni się nad tym głowię, nie chcę mieć jakichś nieprzyjemności z powodu tej zmiany a może któraś z Was miała taką sytuację...no i czas nagli jeśli chodzi o zapisy na szkołę rodzenia.
ps. moja położna nie prowadzi żadnej szkoły rodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi podobaja sie imiona: Filip, Tymek, Maks. Ciężko bedzie sie zdecydować;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie bedzie wojtus i prawdopodobnie marcelinka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Monia85 ja mam w domu 2 chłopców-Dawida i Adriana a teraz będą 2 dziewczynki i prawdopodobnie Martynka i Alicja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bartkowa
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Kosmetyki dla dzieci - czytacie skład? (42 odpowiedzi)

Ostatnio całkiem przez przypadek trafiłam na fachową stronę nt. szkodliwych składników kosmetyków...

Nie mam ochoty na seks przy tabletkach antykoncepcyjnych (19 odpowiedzi)

Witam. Czy ktoś również dostrzegł u siebie taki problem? Dodam,że z tabletek nie zrezygnuje bo...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...