Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

-Marzec-
02.03 - Eweliina
04.03 - jaydee
05.03 - Vika - dziewczynka :)
09.03 - Ineskaa
10.03 - wisienka3107
15.03 - Flatershine
18.03 - Justas
21.03 - j.malgorzata :)
26.03 - darlonek
27.03 - panna-anna
27.03 - Lucky83
27.03 - TaLala

-Kwiecień-
02.04 - Agi8877
02.04 - gosiaczek.k
05.04 - Kanika
07.04 - sasanka
17.04 - kruszynka82
17.04 - beti1982
20.04 - ciekawa
22.04 - Patla
27.04 - jagodzianka

link do poprzedniego wątku .
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-Marcowe-i-Kwietniowe-cz-2-t562502,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Ja na razie z wagą wychodzę na zero, bo najpierw schudłam, a teraz ciut nadrabiam.
A piersi mnie bolą, ale nie jakoś drastycznie. Odkąd biorę progesteron jest trochę gorzej, ale z racji z natury niewielkiego biustu sportowy stanik daje radę. :-)

Lucky, ja z warsztatów odpadam na razie. Może kiedy przestanę leżeć to na jakieś się wybiorę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Vika_Girl mi piersi urosły, ale znacznie mniej bolą jak na początku ciąży. Codziennie smaruje się kremem przeciw rozstępom.

Dziewczyny, czy któras zapisała się na warsztaty "Będę mamą" w Gdańsku 22.10? Ja idę fajnie byłoby się przy okazji spotkać :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Ja w poprzednich ciażach przytyłam 16kg i 19kg.
Teraz najpierw schudłam 2,5kg i własnie tyle przybrałam wiec jestem na zero z wagą sprzed ciąży :) Mam zamiar nie przytyc wiecej niz 15 kg bo potem trudno to zrzucic.

Bolą was piersi? Mi juz urosły jak balony i strasznie swędzą i bolą- i tak od początku ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

ja schudłam bedąc w ciąży 7kg. jem malo ale często. Startowałam z nadwagą. ale czytalam ze przy moim bmi 27 to spokojnie z 11 kg mogę przytyć.
jem sporo owocow i warzyw :) mam teraz mega ochote na jablka,gruszki i śliwki :) odkad sięgnęłam po sliwki skończył się problem z zaparciami.

przeraża mnie gdy kobietki piszą iż tyją 30kg w ciaży. nie wiem czy to kwestia wzmorzonego aptetytu czy woda w organizmie też się zatrzymuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Lucky bardzo dziekuje za odpowiedz , jedynie co mi wyszlo to w moczu i nic wiecej . Kurde , boje sie ze zlapie mnie w nieodpowiednim momencie ..
ide na usg za tydzien wiec moze Pani dr bedzie milsza niz ta co ostatnio i mi podpowie co i jak .
Co do zachcianek , hmm czasem na cos przyjdzie ochota ale to zadko .
Slodki maciek zawsze bylam :D A jak zobacze delicje to szaleje :D
Dlatego na wage nie wchodze , hehe .
Nie wiem jak liczyc te tyg ciaazy , suwak pokazuje ze 20tc zaczynam a na plusie 4-5 kg . Boje sie ze znow utyje 24 kg jak z Lena .
No ale zobaczymy , po powrocie z pl zabieram sie za diete , wyeliminuje slodycze bale pieczywo i cos tam napewno sie znajdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

darlonek- zachcianek jedzeniowych w ogóle nie mam i nie miałam. Co prawda apetyt mi dopisuje jak nigdy, jem więcej bo częściej jestem głodna, ale nie jest to apetyt na coś konkretnego. Powiedzcie dziewczyny jak z Waszą wagą? Ja jestem w 17tc i przytyłam 3kg a jak u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Eweliina przepraszam że dopiero teraz. W poprzednim wątku pisałaś o kamieniach. Współczuję bo to nic przyjemnego. Najgorsze jest to, że nie jesteś w stanie przewidzieć kiedy złapie Cię kolka nerkowa bo od tego się zaczyna. Ból jest ogromny- podbrzusza i dołu pleców. Wtedy najlepiej jest wziąć leki rozkurczowe czyli w naszym przypadku najlepiej nospę. Na co dzień nie możesz zrobić nic poza tym, żeby duużo pić. Co najmniej 1,5l wody. Ja dziś idę na usg jamy brzusznej. Ginekolog po ostatniej aferze zaleciła kontrolę. Powiedziała, że niestety w ciąży objawy kamicy zaostrzają się, ponieważ macica uciska na nerki.
Wczoraj byłam tez na kontroli u endokrynologa i nie jest za ciekawie niestety :( Brałam Euthyrox 200 niestety wyniki znów mi podskoczyły (TSH- 1,390, FT4- 15,3) Lekarka stwierdziła, że wygląda na to, że moja tarczyca przestała w ogóle pracować i już nic sama nie produkuje :( Musiała mi zwiększyć dawkę do 225 i za dwa tygodnie muszę powtórzyć wyniki. Powiedziała, że w ciąży bardzo często jest tak, że tarczyca "idzie na wakacje" a po ciąży znów podejmuje pracę... zobaczymy. Poza tym u mnie wszystko ok. Dolegliwości prawie nie ma, siedzę sobie w domku na L4 i odpoczywam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Ja jakichś konkretnych zachcianek nie mam. Za to zupełnie nie ciągnie mnie do słodkiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Dzień dobry :)
Dziewczynki a macie dużo zachcianek jedzeniowych? Ja na razie nie mam żadnych i strasznie mnie to dziwi. Czasem mam ochotę na coś słodkiego, ale to tak jak zawsze bywa u każdego człowieka bez jakiejś super chęci, ze jak nie zjem to zwariuję :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Ciekawa, ja też leżę. Ale mam nadzieję, że już niedługo. :-)
Powodzenia!

A w którym szpitalu leżałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

wyspana :) nie wiem jak to się mi udało, ale w końcu z rana wstałam bez problemu. Chyba zasługa soczku z marchwi, bo od kilku dni mam na nie taką ochotę :)

a co do zakupów to muszę odszukać listę z poprzedniej ciąży i sprawdzić co nam będzie potrzebne. Większość rzeczy już mam po Patryku ale i tak jest sporo rzeczy do kupienia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Flatershine gratuluję córeczki! :)
Ciekawa wiem o czym mówisz, ja w poprzedniej ciąży jak zaczęło się źle dziać też mogłam chodzić jedynie do toalety i jak przyszedł dzień wizyty w laboratorium to zacieszałam jak głupia od rana, a nienawidzę pobierania krwi :D tak bardzo chciałam iść do ludzi i zaczerpnąć świeżego powietrza ;) Odpoczywaj jak najwięcej na pewno będzie wszystko si :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Wspolczuje wam dziewczyny
Ktoś kto nie mial nigdy takich problemów nie zdaje sobie sprawy jak dużo osób ma
O większości problemów jakie się zdarzaja dowiedzialam się stad
A ja po usg wszystko ok i wedlug lekarza będzie dziewczynka wiec się ciesze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

A ja dzis wpadłam do TK Maxx i oszalałam na punkcie zestawów ciuszków dla dziewczynek. No prześliczne są :) Dla chłopca zresztą też :))))
I kupiłam sobie ocieplane legginsy z futerkiem w środku na zimę-nie ciażowe ale gumka nie cisnie i są super :) Polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

dzięki Vika za wsparcie i miłe słowa..:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Ciekawa- bidna jestes.
Ja w 1 ciąży miałam krwiaka podkosmówkowego i tez musiałam leżec. U mnie krwaik był malutki i szybko się wchłonął.

Odpoczywaj, przeczekasz i musi byc dobrze. Powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

malgorazata - biedna jesteś z tym spaniem.... ;/ hormony robią swoje

darlonek - ja mam krwiaka 7cm. Mesiac temu tafilam do szpitala a od tamtej pory ciagle leże....krwiak ciągle tak samo duży, nie chce się wchlonąc, do tego mam spore bóle brzucha i krwawienia. Jutro ide na usg wiec dowiem się co dalej. Chce wybłagać chociaż krótkie wypady na zakupy albo na uczelnie. Zobaczymy. Biore luteine, d*phaston i jakieś zastrzyki z progesteronu.

W sumie dobrze, że u Ciebie już lepiej. W pracy mają rację - odpoczywaj jeszcze chociaż przez chwilę. Docenia się taki małe rzeczy jak jest się w zupełnie innej pozycji. Np dzisiaj byłam na badaniu krwi i tak się cieszyłam głupim przejściem z parkingu do laboratorium. ;) Wdychałam świeże powietrze pełną piersią :)]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Ciekawa ja miałam zagrożoną ciążę ze wzgledu na to, że w marcu poroniłam a w tej ciąży w 7 tyg znowu miałam krwawienia. Dostałam nakaz leżenia i końska dawkę luteiny + d*phaston. Teraz ponoć jest już wszystko ok, niedawno odstawilam leki, ale na l4 jestem od sierpnia i mam dość już :( ale na szczęście już nie muszę ciągle leżeć więc jest lepiej :) do pracy nie pozwalają mi wrócić, każą hodować brzuch i niczym się nie przejmować :)
A co u Ciebie się działo?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

Lucky - gartuluje Hani :)
kruszynka - trzymam kciuki by na byl chlopak :) fajnie, ze tez juz sie ujawnil i ze mimo dlugiego badania bylo przyjemnie i dziecko zdrowe
taLALA, ciekawa- oj, nudne takie lezenie jak trzeba, prawda?
Ewelina - nie pomoge, ale dziwne, ze lakrz nic ci nie powiedzial, w koncu teraz to sie jeszcze bardziej stresujesz pewnie
panna- anna - dobrze, ze jednak zyjesz :P wspolczuje ciezkiego badania, kiedy wyniki?

a u nas dobrze, brzus rosnie, synek sie rusza tylko mama by spala caly czas :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie Marcowe i Kwietniowe cz.3

hej dziewczyny w nowym wątku - dawno nie pisałam ale podglądałam. Dzięki za linki i wskazówki co do ciuszków w poprzednim wątku. Jak tylko dojdę do siebie to zajrzę do niektórych miejsc.

Czy jest tu ktoś kto ma ciążę zagrożoną i musi leżeć? Ja kanapuje już miesiąc..... Zawsze to trochę raźniej wiedząc że jest ktoś jeszcze.

Ps. cudnie, że znacie już płeć dzidziusia - zawsze to łątwiej nazwać brzuszek, niż mówić bezosobowo :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jak się mieszka na oksywiu?? (28 odpowiedzi)

Czy to rzeczywiście najgorsza dzielnica Gdyni ?? Jak się tam mieszka?? Blisko są sklepy czy...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (21 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

chirurg dziecięcy Elżbieta Lichnicka opinie (3 odpowiedzi)

Witam, czy któraś z Was była na wizycie z dzieckiem u chirurga dziecięcego dr Elżbiety...