Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Mamusie i dzieciaczki marcowo-kwietniowe (i nie tylko) 2016:

Elle - CÓRKA, 20.02.2016, 3500g i 55cm, SN, Redłowo
Wiola - SYN, 23.02.2016, 3450g i 53cm, CC, Zaspa
Ditha - CÓRKA, 28.02.2016, 2900g, SN, Kartuzy
Sensimilia - SYN, 01.03.2016, 3720g, 57cm, SN, Zaspa
Pauletta - CÓRKA, 02.03.2016, 3550g, 57cm, SN, Wejherowo
Monisia061 - CÓRKA, 04.03.2016, 3500g, 53cm, SN, Redłowo
Ania_85 - SYN, 05.03.2016, 4400g, 61cm, SN, Redłowo
Azja - CÓRKA, 08.03.2016, 3550g, 56cm, Wejherowo
Zielone jabłuszko - SYN, 11.03.2016, 3930g, 57cm, Kliniczna
Aniammmmm - SYN, 13.03.2016, 3300g, 55cm
PotrojnaMama - 15.03.2016, SYN - 3090g, CÓRKA - 2720g, CC, Wejherowo
Mor-ela - SYN, 19.03.2016, 3960g, 58cm, SN, Wojewódzki
Lala_la - SYN, 27.03.2016, 3890g, 57cm, SN, Zaspa
Słonko - SYN, 31.03.2016, 3600g, 54cm, SN, Redłowo
Iwo04 - CÓRKA, 02.04.2016, 3160g, SN, Kliniczna
Dumelek - CÓRKA, 04.04.2016, 3300g, 51 cm, CC, Zaspa
OlaOla - CÓRKA, 05.04.2016, 2750g, 52cm, SN, Wojewódzki
Nulka - SYN, 6.04.2016, 3500g, 55cm, SN, Zaspa
Elkasiwa78 - SYN, 8.04.2016, 3740g, 57cm, SN, Wojewódzki
Mollly - CÓRKA, 13.04.2016, 3600g, 56cm, SN, Wejherowo
Susanna - CÓRKA, 14.04.2016, 3670g, 56cm, SN, Kliniczna
Szpileczka - CÓRKA, 15.04.2016, 3215g, 55cm, SN, Kliniczna
Stop.kropka - CÓRKA, 17.04.2016, 3450g, 56cm, SN, Kliniczna
Lenaa86 - CÓRKA, 21.04.2016, 3930g, 56cm, SN,
Kurczakowa - CÓRKA, 23.04.2016, 3740g, 56 cm, SN, Wejherowo
Sosi - CÓRKA, 1.05.2016, 3260g, 58cm, SN, Wejherowo

Link do poprzedniego wątku: http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-i-maluchy-marcowo-kwietniowe-2016-cz-10-t669003,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Stop kropka a co na zatrzymanie laktacji stosujesz?
My dzisiaj wyszlismy badania wyszly ok. Mala strasznie wysypalo nie wiem czy to po moim jedzeniu czy moze uczulenie na nowy kosmetyk(dalej walcze z sucha skora, jest lepiej ale czolo jeszcze wyglada slabo)
U mnie karmienie piersia dobiega konca, jutro chce zeby pediatra mi cos zapisal na zahamowanie laktacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

U nas na piersi kupa była prawie przy każdym karmieniu. Teraz w sumie jest podobnie. Susanna, windi rzeczywiście pomaga, ale u nas ulga była tylko na chwilę :( Po następnym karmieniu brzuszek znowu nagazowany. A nie chcieliśmy tego używać za dużo...
Teraz jest o niebo lepiej. I z dnia na dzień jest lepiej. Malutką parę dni temu mocno wysypało, co by potwierdzało alergię. Eh, smutno mi i trochę tęsknię za karmieniem piersią. Ale nowa sytuacja ma wiele zalet. Dziś spokojnie mogłam wyjść z synkiem z domu na parę godzin, a mąż w tym czasie mógł pobyć z córką sam na sam :) A ze swoim smutkiem i tęsknotą jakoś muszę sobie poradzić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Moja Mała robi jedną kupkę na dobę albo rzadziej, ale u nas to przez laktoze... Mała się męczy pomimo espunisanu i reszty... Tak więc w tej kwestii nie pomogę. Słyszałam o windi, tych rurkach odgazowujacych, kupimy jutro bo mam już dość wrzaskow...
my dajemy debridat 2 rady dziennie po 2 ml-tak nam w szpitalu kazali. Możemy go stosować 2-4 tygodnie czyli zaraz koniec, aż strach pomyśleć :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Ja jestem za opcją, żeby grupę na FB prowadzić dodatkowo, oprócz forum, bo nie wszystkie fejsbukowe są ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Kurczakowa trzymajcie się.
Wiola - a co dokładnie z tą kupą? W sensie, że nie robi, czy że brzuch dokucza i ma wzdęcia? Podawaj probiotyki np. BioGaia - nie zaszkodzi a może pomoże, bo to tak jakby dziecię jadło jogurt :-)
Dziewczyny, które podają Debridat - jak często i w jakiej ilości podajecie?
Nulka - ale masz żarłoka =D całkiem spory ÷D Mój ma ponad 6 kg! No ale on od początku był duży.
Jak często Wasze dzieci robią kupy przy KP. U nas liczba spadła do 2-3 na dobę. Dziś jeszcze żadna nie poszła - z jednej strony się cieszę, bo to znaczy, że pokarm coraz lepiej się wchłania a z drugiej obawiam problemów z bolącym brzuchem - i tak mamy dość problemów z kolkami (pracę jego jelit słyszę na kilometr...).
Ostatnio młody nie chce spać, bo wszystko go rozprasza ;-) świat taki interesujący. Wyjście z wózkiem lub w chuście graniczy jednakże z cudem :P
No i młody nie chce leżeć tylko najchętniej by siedział trzymany przeze mnie ofkors o.O
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Kobiety! Wiem ze długo mnie tu nie było zatracilam się w macierzyństwie :-P czy któraś z Was ma.problem z kupami u malucha? Mój od dwóch tygodni się męczy założyłam osobny wątek żeby ktoś mi podpowiedział ale może macie podobne doświadczenia. Mleka mu nie zmieniałam daje herbatki wodę masuje brzuch i jedna wielka d*pa. Wcześniej pomagały Czopki ale szybko przestały, steka i się męczy bidulek a pediatra ma urlop... Wy tu macie taka księgę wpisów ze masakra ja bylabym za grupa na fejsie :-) jak możecie pomóżcie mi i podpowiedzcie :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Kurczakowa, tylko Ty masz córe... u nas lekarka powiedziala, ze odchodzi sie od przyklejania tych plasterków u chlopców....
A o kladzeniu na brzuchu slyszalam, ale Synio srednio lubi.. chwile ok ale dluzej nie ma mowy...

No i dodzwonic sie na morene graniczy z cudem :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Ja podaje coreczce herbatke z kopru od baardzo dawna. Teraz jak jest tak goraco to tym chetniej pije. Ale jak sie karmi piersia to nie ma potrzeby dopajac, wystarczy czesciej przystawiac dziecko do piersi i dawac wypic to pierwsze, chude mleczko. Aczkolwiek ta herbatke daje w zwiazku z kolkami i w te upalne dni jest jak znalazl :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

A co do dopajania to ja podaje wode, herbatki na razie mala nie chce. A wode wypija z checia. Tak goraco jest wiec wydaje i sie ze warto pidac dodatkowo cos do picia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Nulka my mamy przepuchline ale niewielka, mieliśmy na 4dni plasterek. Duzej różnicy po nim nie ma ale czytalam zeby dziecko klasc czesciej na brzuszku to moze sie sama wchlonac, zalezy od wielkosci.
Lezaczka jeszcze nie uzywamy mysle ze po 2mcu zaczne jak glowka bedzie stabilniejsza. A teraz tylko mate, mamy fp z pianinkiem i jestem zadowolona.
My niestety od wczoraj w szpitalu czekamy na wyniki posiewu moczu, najprawdopodobniej infejcja drog moczowych :( wiec pewnie jeszcze troche tu posiedzimy. Masakra jestem zmeczona samym siedzeniem tutaj.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Hej dziewczyny ! Dawno mnie tu nie bylo ale na kompa czasu brak a w telefonie nie lubie pisac....

Ja podaje malemu herbatke koperkowa, ale nie granulki tylko taka z tytka, jak herbata. Mlody sie duzo preży i ma problemy z bąkami, czesto jest mocno zagazowany.... na szczescie malo placze, za to ciagle stęka... wczoraj pediatra kazala podawac delicol wiec zobaczymy czy bedzie lepiej....
No i przez to tez nabawil sie przepukliny pępkowej.... chyba w naszym watku zaden dzieciaczek nie ma... mamy skierowanie do chirurga i zobaczymy co dalej.... mamy isc na morene albo do kolejowego....
Nasza waga na dzien przed skonczonym 7tyg 5830 ;) karmiony cyckiem....

Lezaczek używamy od ok skonczonego miesiaca... ale nie dluzej niz godz dziennie za to mate wyciagnelam kilka dni temu i jest mega! Mlody lezy i sie bawi kolo 60min ciagiem... az sama bylam w szoku.... :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Ja co
Rawda karmie mm, ale herbatke koperkowa mala dostaje juz od dawna. A przez ostatnie dni to wypija przez caly dzien w sumie nawet okolo80 ml. Fajnie. I widze ze absolutnie nic sie nie dzieje. Czasami zamieniam koperek na rumianek i tez spoko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

my teraz robiliśmy komunie w restauracji, jak ktos by chcial to moge mailowo podeslac menu, myśle ze na chrzciny bedzie odpowiednie, miejsce fajne, jest gdzie zaparkowac, także polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Tez sie zastanawiam nad ta woda... Jedni mowia ze mozna inni ze nie powinno sie dawac... Standard...
Moja Mala od trzech dni to jakis dramat :( nie moze arobic tej kupy... Nie chce spac, wczoraj od 13 prawie caly czas na rekach bo inaczej ryk... Zasnela w koncu ok 23 pozniej w nocy 1,5 godz ja usypialam tylko po to zeby sie obudzila po 45 min... Najbardziej mnie denerwuje ze zasnie mi na rekach ale jak tylko probuje ja odlozyc to oczy jak 5 zl i placz i zabawa od poczatku... Podziwiam mor-ela, naprawde...

My chrzest chcemy zrobic pod koniec wakacji bo z ta mala histeryczka strach na takie imprezy, a na obiad chcemy do Olivki kolo zoo. Maja duzy ogrod, dobra obsluge i pyszne jedzenie... Szwagierka tam robila 2 imprezy i kazda byla udana. Tylko trzeba z menagerka gadac ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Susanna nie martw sie to czy maluch sie najada nie zalezy od czasu tylko od tego jak je, jesli waga rosnie prawidłowo to wszystko ok. Mi pediatra mówiła ze w 10 min sie naje. Mój synek czasem w 5 min piers oprozni, a czasem tylko wis zaczyna jesc jak zabieram ;) Dawałyscie wode maluchom? bo takie upały i szkoda i zastanawiam sie czy nie przepajac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Szpileczka, szwagier tam pracuje od ...okolo 5-7 lat. I raz byla sytuacja ze odwolali bufet:-) wiec prawdopodobienstwo znikome. Ja tez sie tym przestraszylam. Ale on z usmiechem na twarzy mnie uspokoil i kazal sie nie przejmowac.:-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Oj mnie tez w kryzysowych chwilach kusi mm ale ciagle jeszcze twardo sobie mowie ze dam rade. Moze poczekam tez do końca 3 m tak jak morelka i wtedy zobacze co dalej. Chociaz przy debridacie kolki sa rzadko i nie takie jak wczesniej dlatego ciagle probuje kp.

Pauletta, dzieki za namiar. Super propozycja z tymi bufetami, taki wybor dan i miejsce super. Tylko martwi mnie ze moga ofwolac bufet przy niskiej frekwencji. Wiesz moze ile osob musi potwierdzić zeby nie odwolali? Torcik zamawiasz z malinowego ogrodu? Bo widzialam ze wnosic nie mozna nic swojego, ciekawa jestem jak patrza na to ze chrzest na bufecie, nie bylo problemu zeby osobno wam stoly polaczyli dla waszych gosci?

Susanna ja dzis wsadzilam malutka pierwszy raz do bujaczka i zasnela mi w try miga :D jest o dzien mlodsza od twojej corci z tego co pamietam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Susanna, minęła dopiero nieco ponad doba, ale ja już widzę poprawę. Malutka jest baaardzo spokojna i dużo śpi. Wczoraj jeszcze były bóle brzuszka, dziś popołudniu trochę marudziła, ale płaczu w zasadzie nie było. Jutro idę do pediatry ustalić plan działania, tj. czy i kiedy mogę spróbować z moim mlekiem. Mogłabym na tym trochę zaoszczędzić ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

Ale mnie dawno tu nie było, aż ciężko na raz nadrobić zaległości ;)
coraz częściej chyba bywają tu osoby spoza naszej grupy... No cóż, nie ma co się przejmować...
stop kropka daj znać czy coś lepiej po odstawieniu piersi... Mi też to chodzi po głowie w gorszych chwilach...
U nas czasem lepiej a czasem masakra. Ostatnio Mała ma zatwierdzenie, biedna pręży się strasznie, bąki puszcza ale nie może się wypróżnić... Za 3 dni odstawiamy debridat, aż się boję co to będzie...
możecie mi powiedzieć jak karmicie piersią to ile czasu wasze dzieci jedzą?Julce czasem ciężko wytrwać 10 min bo albo zasypia albo tak się pręży wygina kopie... A przy tym później mocno ulewa :/ zastanawiam się czy w ogóle się najada... 1.06 idziemy do pediatry to się okaże czy przybrała coś.
Pauletta zazdroszczę truskawek!!! Fajnie że Malutka tak Ci szaleje w bujaczku! Ja czekam żeby złożyć leżaczek w końcu ale nie wiem czy nie za szybko... Kiedy zaczelyscie używać leżaczki?
miłego dnia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie i maluchy marcowo - kwietniowe 2016 cz.11

PotrojnaMamo wlasnie niby dzis z glowa ok, ale gdzies tam mnie cmi z tylu glowy. Kto wie, moze to faktycznie cisnienie. Zobacze jak bedzie za dnia.

Ja czekam az mala sie obudzi i spadamy na dwor. Chce posadzic kwiatki w donice na parapetach, juz z nasionek wykielkowaly. Bawilam sie rok temu w zbieracza nasion, hehe. Tulipany w koncu wykopie i rzesusze cebulki zeby na jesien mozna bylo wsadzic w ziemie spowrotem. Uwielbiam prace w ogrodku:-)

Wczoraj z corka pierwszy raz wyszlam na dwor ale w bujaczku. Wypakowalam ja z gondoli, obudzila sie i chciala poszalec. Wiec wsadzilam ja w bujak. Radocha byla na calego. Smiala sie w glos, kopala w bujak jak szalona, chwytala zabawki. I tym sposobem posiedzialam jeszcze na dworzu, pojadlam truskawki i obydwie wrocilysmy do domu zadowolone:-)

A co do opalania to ja od wczoraj w krotkich szortach i bluzce na ramiaczkach. PotrojnaMamo ja tez komicznie sie opalilam. A na chrzciny chcialam isc w golych nogach, bez rajstop. No ale poki ca biale jak od mlynarza to kurde nie moge. Moze uda sie je leciutko chociaz opalic bo kurde wygladam conajmniej smiesznie. Twarz i rekawki mega opalone, dekolt tez...a reszta...hehe.

W taka pogode to mi sie nie chce robic obiadu. Az zal spedzac czas w kuchni. Wyciagnelam z zamrazarki jakas piers z kurczaka. To z ryzem i warzywami pewnie ogarne.

Milego dnia! I duuuuuuuzo ciepelka i slonka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Madagaskar 3-od jakiego wieku? (19 odpowiedzi)

Hej, chciałabym pójśc z córcią 3,5 roku, nie wiem czy jest to bajka dla niej czy bardziej 5-latków?

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (8 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

Adwokat- rozwód- podział majatku (59 odpowiedzi)

Szukam bardzo dobrego adwokata z trójmiasta, który zajmuję się rozwodami i podziałem majątku....