Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
agunineczka 24l., tp. 7.07.
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
joanna86 tp. 16.07.
Madzik050642 tp. 22.07
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08i
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
Gosia - 23.08, chłopiec
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś, 3790g, 54cm, 10/10, cc szpital Kliniczna
Lineczka - 03.07.2015 syn 2970g 52cm - SN szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
Marynarka - 08.07, córeczka Zuzia, 3500 g, 57 cm, 10/10
magda90 24 l., 11.07., waga 3530g i 56cm - dziewczynka
007Angel- 14.07, syn Łukasz, 3140g i mierzył 57cm i 10/10, SN na Klinicznej
K0tt 14.07, Jakub 3,760kg 56cm
Karolina- 15.07, córka Jagoda, waży 2800 i 56 długa, cc
Smerfeta - 19.07, córeczka, Redłowo, sn
MadzikRóża - 19.07- córeczka Kaja, waga 4 kg i wzrost 58, cc, Wojewódzki
Ania- 24.07 Mikołaj, 54 cm 3480 g, szpital zaspa
Justa14-Iga 3400 i 57 cm długa, sn szpital Wojewódzki.
Dominika- 30.07 o 1.40, córeczka Marta, 3070g 56 cm, Zaspa, sn
dominika89 31.07, córeczka Agatka, 3260 10/10pkt i ma 56 cm
kiccek1 31.07, syn Konstanty, waga 4280 wzrost 58 cm
Anka33 04.07, Tomek, 3530 i 56 cm
Tysiiiak - 05.08, synuś Kacperek 3570 i 56 cm 10/10 zaspa sn :)
Oolenka - 05.08, córka, 55cm, 3750 gr
Ania27 06.08, Natalia, 3590 dł.53cm
Tihuana 06.08 coreczka Asia, 3930g, 55cm, SN na Klinicznej
Nyzosia 09.08, Rysiu, 3760g i 58 cm
Dotty81, 11.08, Michał

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-9-t623004,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Cóż za godziny mamy na pisanie, normalnie stare babki spać nie możemy:)Współczuję jakichkolwiek uczuleń szczególnie na nabiał, syn też nie tolerował białka krowiego i wiem jakie to uciążliwe przy karmieniu piersią, właściwie to do końca nie było wiadomo co jeszcze go uczula bo jak nie jadam nabiału to też go zaraz na klatce piersiowej wysypywało stąd szybko zakończyliśmy karmienie piersią bo i tak dokarmialam nutramigenem a każde kolejne jedzenie z piersi było już też coraz trudniejsze, ale ile to było biegania z tym po lekarzach, nawet w szpitalu leżelismy na badaniach w kierunku alergii i guzik co wyszło ale co mu próbę z normalnym mm robiłam to kończyła się wysypka , w końcu wyrósł z tego ale pomogła tez nam lekarka jako jedyna dala trafna diagnozę jak juz był starszy ze krostki na ciele to już nie alergia, nawet doktor Marek taki zachwala ny a tak naprawdę nie wiedział i kazał go dieta katować.

Ja dziś miałam noc z przygoda,brzuch bolał, wymiotowalam z biegunka na zmianę, akurat jak jestem sama, a bałam się żeby tylko synek znów z płaczem nie obudził się za tatą i jakoś na szczęście jemu ta noc dobrze zleciała, ja znów zombi, dobrze że już jutro chłopaki wracają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

A i byliśmy wczoraj na usg nerek. Prawe UKM ładnie się obkurczyło i nie jest już powiększone. Za to lewe UKM jest jeszcze nieznacznie powiększone i nefrolog kazał powtórzyć USG za trzy miesiące. Nie ukrywam że taka perspektywa bardzo mi się podoba
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia warto na początek nowe dla maluszka produkty wprowadzać do godziny 15, tak żeby jeszcze przed nocą mógł spróbować a Ty zobaczyć jego reakcje na nie. Może zamiast smażone ryby warto wybrać pieczone?

A ja już doszłam że mały póki co nie trawi do konca jeszcze białka. Przed wczoraj do obiadu mąż zrobił sos śmietankowy, a ja przy niedzieli wypiłam inke na mleku, a dziś reszta wczorajszego obiadu i mały dostal znowu grudkowatych kup. Także znowu nabiał na 2 tyg do odstawki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Właśnie trzecia godz walcze z mlodym...jedzenie kupa czkawka i znowu jedzenie kupa czkawka....
Poczytalam ten blog o kp i stwierdziłam ze moge wszystko jesc wiec wczoraj zjadlam rybke smazona i mam za swoje....jednak nie można jeść wszytkiego:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Karolina dzisiaj u mojego to zauwazylam:)

Ja czekolady nie jem a mimo to mlody ma przeokrutny tradzik...pokarmowka była by na całym ciele nie tylko na buzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

czy wasze dzieci mają takie jakby drżenie rączek lub nozek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

No u nas też jest kilka krost na policzkach i szyjce, wygląda mi to na potówki bo zrobiły się po upalnym dniu i chyba w ten dzień za ciepło ją ubrałam ale pewności nie mam bo też jadłam czekoladę, teraz jak karmie codziennie muszę zjeść coś słodkiego tak mnie ciągnie i zawsze tak miałam przy karmieniu, to chyba chodzi żeby mleko było słodkie bo normalnie słodyczy nie ruszam, jakoś odzwyczaiłam się od nich odkąd mi waga podskoczyła,wiem że od tarczycy ale i tak nie jem a teraz mam kg mniej niż przed ciążą, za tydzień ruszam na ćwiczenia bo chcę zgubić brzuch choć nie wiem czy mi się to uda bo noszę się z nim już po pierwszej ciąży a ze to ostatnia to w końcu trzeba coś z nim zrobić.
Mała dziś nieco wcześniej zasnęła ale usunęła na rękach tak to zawsze godzinę się cyckujemy i dlatego teraz mnie trochę pobolewa pierś ale nie robie z tym nic, laktator schowany, przy drugim synku użyty może dwa razy żeby sprawdzić ilość i jakość mleka, a wiecie że dziecko wyciąga więcej i nie ma się co sugerować ilością ściągniętego mleka,jak dziecko nie płacze i na wadze przybiera to wszystko jest ok, znaczy ze mleka jest w sam raz.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

No wlasnie nawet pediatra mowila nam, zeby zapisac sie ok 5 tygodnia. Tez idziemy na rogalinska. Umowilam termin prywatnie i wtedy wlasnie moj maz powiedzial, zeby sobie dac spokoj i czekac na nfz skoro termin jest w 8 tygodniu, wlasnie dlatego ze czasem wychodza jakies nieprawidlowosci a potem okazuje sie ze wszystko ok. Jak widac zdania sa podzielone wsrod lekarzy tez. Ja zamowilam chuste tkana. Ogladalam w necie wiazania. Latwo nie bedzie ale sprobujemy. Zamowilam w koncu little frog uzywana. Mam nadzieje ze bedzie ok
Z wysypka nie wiadomo moze byc na czekolade a moze byc hormonalna a moze byc tradzik ciezko stwierdzic. Dostalismy masc na recepte, robiona w aptece. Pani dokror stwierdzila, ze wysypki jest tak malo ze czekac az przejdzie i smarowac. Ale na wszelki wypadek nie jesc czekolady. Niby malo ale dla mnie cala buzia jest w kropkach. A no i mala wazy kuz prawie 4 kg. W 3, 5 tyg przybrala 1kg klocek sie powoli robi.
Ja tez mam tylko reczny laktator. Dzis odcoagnelam w systemie 7-5-3. 150bml a bylam swiezo po karmieniu. Odciagam sporadycznie jak mam gdzies wyjsc, bo krepuje sie sie karmic w miejscu publicznym w tych oslonlach. Wiec zabezpieczam sie w butle jak mamy gdzies isc na dluzej. Nie odciagam regularnie bo wole zeby mala mi wyregulowala ilosc mleka. W szpitalu polozne mowily ze jak soe chce rozbudzic laktacje to zaraz po karmieniu sciagac laktatorem i wtedy bedzie wiecej. Ja tak sciagalam w szpitalu. A teraz jest ok. Jeszcze gdyby dziecie zalapalo w koncu moja brodawke zamoast silikonu to juz w ogole byloby super
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Widzę, ze jest epiedmia trądzików. Moja Mała również go ma na buźce. Dzisiaj był au nas położna i mówiła, że to hormonalne i samo zejdzie. Nie mam niczym smarować buźki tylko myć przegotowaną wodą.
Co do usg bioderek to my byliśmy z Mała jak miała 2 tyg. Oczywiście prywatnie bo na NFZ to terminy wołają o pomstę do nieba..
Ortopeda powiedział, że im szybciej się zrobi takie usg to w razie wady szybciej można zacząć działać. Powiedził też, że dysplazja jest wrodzona i jeżeli takowa występuje to nawet w dniu urodzenia można zrobić takie usg i badanie to wykaże.
Justa współczuję, że Maluszek musi nosić te szyny.. nie dziwię się, że płaczesz na jej widok ale pomyśl, że to dla jej dobra i niedługo będzie po wszystkim ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

hej dziewczyny chyba troszke Was zaniedbałam :( niestety już teraz wszytkiego nie nadrobie.. odkad wyszliśmy ze szpitala to ciągle coś jak nie urzędy to szykowaliśmy sie na ślub brata M, który już na szczęście za nami :)
Kacperek większość doby grzecznie śpi ale ma taki czas zazwyczaj rano kiedy kilka godzin lubi być na rączkach a najlepiej przy cycu i tak się cycolimy... Dziś zamówiłam chustę elastyczną żeby móc przy okazji zająć się dwulatkiem :P no ale ogólnie nie ma tragedii.. ;)
Nocki są całkiem całkiem :) zazwyczaj 2 pobudki ;) dziś była jedna ale za to 2 godzinna i jeszcze Kuba się obudził i o 4 biegał sobie po mieszkaniu :O cyrk na kółkach czasami.
Ja miałam wszystkie szwy rozpuszczalne ale położna w domu mi je zdjęła i odrazu lepiej :)
Teraz już obiecuje być na bieżąco! :)

Gratulacje dla wszystkich rozpakowanych mamuś i cierpliwości dla tych jeszcze w dwupaku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Medela swing jest fajna, mam ją teraz. Przy starszym miałam mini electrik, też dał radę ale głośne to to. Jeśli chcesz na 2 piersi to pump in style, koleżanka teraz ma i sobie chwali.
W gemini nowa swing kosztuje 435zł.

Pamietam, że na szkole rodzenia babeczka nie polecała kółkowej na dłuższą metę. NIerównomiernie obciąża i kręgosłup siada.
Ja też się bałam chusty ale świetnie sobie radzę z elastyczną.

Anka33 jak leczyli u Was gronkowca? Okazało się że mój ma gronkowca w kale i candidę. Gronkowiec szpitalny, taki bonus do dziecka dostaliśmy.
Dobrze, że jutro mam gastrologa umówionego bo chyba bym osiwiała z nerwów. Wojtuś co raz bardziej płaczliwy :( Na pupie pojawił się czerwony, suchy placek :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Justa współczuję, ale dacie rade.
Mojej córce, a teraz młodemu trądzik pokazał się po skończonym tygodniu i utrzymywał się miesiąc. Jedynie czym można dodatkowo pomoc to przemywanie twarzy nadmanganianem potasu. U nas trądzik był tylko na twarzy.
Mały jest tylko na piersi i pierwszy nocny sen trwa 5-6 godzin a potem co 3 godz.
Jeśli chodzi o laktator to polecam medela.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mój tylko na piersi w nocy je co 3-4 godziny a w dzień różnie. dzisiaj spokojniej je ale wczoraj wisiał non stop.

Co do laktatora to polecam medeli.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Hej dziewczyny, jak Wam śpią maleństwa w nocy? Tym co przesypiają ładnie noce, karmicie piersią czy mm?
Moja ma dwa i pół tygodnia i w nocy pobudka co max. 3h, a w dzień to różnie, dzisiaj prawie cały dzień nie spała, ale za to karmienie żądała prawie co godzinę. Już zaczęłam wątpić czy mam wystarczającą ilość pokarmu w piersiach...
A co do laktatora mam tylko ręczny i ciężko mi się nim ściąga pokarm, poza tym nawet jak ściągnę to młoda napije się z butli i za chwilę głodna jakby wogóle nie jadła, nie wiem o co chodzi.
Jaki laktator elektryczny możecie polecić, bo muszę sobie jakiś kupić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Co do bioderek to mojej przyjaciółki mlody mial szyne. Na szczęście pomogla i po wadzie nie ma sladu. A nie mówił ze zamiast szyny można nosic w chuście? Bo mojeh przyjaciolce tak powiedzial.

A propo chust to mi kolkowa nie podeszla.szybko ja sprzedalam.

My tez jestesmy pryszczaci. Okropnie jest mlody wysypany ake to ewidentnie tradzik. Mloda tez miala. Myje przegotowaną woda i smaruje sudokremem moze pomoze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mała ma prawie 4 tygodnie. Nam to powiedziała pediatra w Wojewódzkim jak były obchody, że coś jest nie tak i kazała się umówić na wizytę do 4-go tygodnia. Byłam prywatnie u Sieliwończyka i mam przyjść za dwa trzy dni sprawdzić jak to wygląda i później za 4 tygodnie. Mówił, że może trzeba będzie z 6 tygodni ją w tym trzymać. A ona biedna tak płacze... i spać nie może, bo jej to przeszkadza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

współczuję malutkiej ale dacie rade to dla jej dobra. ja tez przeżywam te usg bioderek i z tą datą to różnie bywa jedni ze do 6 tyg drudzy ze potem . ja rozmawiałam z lekarzem ortopeda to lepiej właśnie ze po 6 tygodniach my idziemy jak młoda będzie miała skończone 7. a dziś młoda nie spi od 12 juz ogólnie cycu a potem grzecznie leży jestem w szoku bo to jeszcze szkrab a dziś udało mi się górę ogarnąć i na szykować się na przyjazd przyjaciółki.ale coś kosztem czegoś i dzieci na obiad dostały picce. dziewczyny które maja problemy z tarczyca czy wy też się pociłyscie mocno wcześniej bo moja mama mówi ze będę miała problemy z tarczyca.a jeśli chodzi o krostki to mała tez ma na policzku i nie chcą zejść i tez się zastanawiam od czego. pytałam o kawę bo ja też pije rano jedna z ekspresu i tak się zastanawiam czy można ale ja kocham kawę i nie wyobrazam się bez niej obudzić
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dominika to dlaczego wszyscy mówią, że najlepiej robić to usg do 6 tyg. ? Po coś ten termin jest. Jak byłam na SOR z WOjtkiem i wtedy przepadł nam termin bioderek to myślałam, że pediatrzy mnie zjedzą że koniecznie trzeba to zrobić. Bylimy prywatnie na Rogalinskiej.
Justa a co mowi lekarz? Moze tylko chwile ponosi ta szyne i bedzie ok. Rozumiem, ze Ci przykro na nia patrzec. Trzeba sie pocieszac ze to dla jej dobra i nie bedzie tego pamietac.

Wojtek tez ma krostki na buzi, takie biale. Pediatrzy mowia, ze to hormonalne.

Sorki za brak pl liter
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Justa a ile ma Twoja corcia? Pisalam ostatnio u usg bioderek, termin na nfz mam 25.09. Wczesniej zapisalam corcie prywatnie w 5 tz. Ale moj maz dzwonil do znajomego fizjoterapuety, ktory zajmuje sie dziecmi. Powiedzial zeby zostawic ten termin na nfz( mala nedzie miala 8 tygodni), bo jak sie robi w 5-6 tygodniu to bardzo czesto wychodza jakies nieprawidlowosci. Rodzice sie denerwuja itd a potem na nasyepnej wizycie za 2-3 tyg okazuje sie ze wszystko ok, wiec zeby zaoszczedzic nerwow lepiej robic ok 8 tyg. Trzymam kciuki, zeby u Ciebie wlasnie tak bylo.
Wlasnie mi tez kolezanka mowila ze to moze byc tradzik. Smerfeta objawy takie jak u Ciebie. Wysypke hormonalna widzialam, bo corka mojej wspolokatorki ze szpitala dostala i u nas to wyglada inaczej. To bardziej takie krostki a hormonalna to taki plaskie kropki plamki. Tamta dziewczyna miala to tez na calym ciele a Marta ma na buzce. Obstawilam czekolade bo po zjedzeniu jej wlasnie wyszlo ale moze byc tradzik. O 15.30 wizyta zobaczymy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

justa14 strasznie współczuję, a czy w ogóle coś podejrzewaliście, że jest nie tak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

dr Marek Dawicki ginekolog (31 odpowiedzi)

czy ktoś zna? jakie opinie? pracuje m.in. w inviccie. dziękuję za opinie

Co na wypadające włosy? (48 odpowiedzi)

Macie jakieś sprawdzone sposoby na wypadające włosy? Mam już dość, bo moje włosy są dosłownie...

tanie meble kuchenne?Jakie (70 odpowiedzi)

Dostaliśmy po 8 latach czekania mieszkanie z miasta 3pokoje,kuchnia. W kuchni mamy tylko...