Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
agunineczka 24l., tp. 7.07.
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
joanna86 tp. 16.07.
Madzik050642 tp. 22.07
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08i
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
Gosia - 23.08, chłopiec
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś, 3790g, 54cm, 10/10, cc szpital Kliniczna
Lineczka - 03.07.2015 syn 2970g 52cm - SN szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
Marynarka - 08.07, córeczka Zuzia, 3500 g, 57 cm, 10/10
magda90 24 l., 11.07., waga 3530g i 56cm - dziewczynka
007Angel- 14.07, syn Łukasz, 3140g i mierzył 57cm i 10/10, SN na Klinicznej
K0tt 14.07, Jakub 3,760kg 56cm
Karolina- 15.07, córka Jagoda, waży 2800 i 56 długa, cc
Smerfeta - 19.07, córeczka, Redłowo, sn
MadzikRóża - 19.07- córeczka Kaja, waga 4 kg i wzrost 58, cc, Wojewódzki
Ania- 24.07 Mikołaj, 54 cm 3480 g, szpital zaspa
Justa14-Iga 3400 i 57 cm długa, sn szpital Wojewódzki.
Dominika- 30.07 o 1.40, córeczka Marta, 3070g 56 cm, Zaspa, sn
dominika89 31.07, córeczka Agatka, 3260 10/10pkt i ma 56 cm
kiccek1 31.07, syn Konstanty, waga 4280 wzrost 58 cm
Anka33 04.07, Tomek, 3530 i 56 cm
Tysiiiak - 05.08, synuś Kacperek 3570 i 56 cm 10/10 zaspa sn :)
Oolenka - 05.08, córka, 55cm, 3750 gr
Ania27 06.08, Natalia, 3590 dł.53cm
Tihuana 06.08 coreczka Asia, 3930g, 55cm, SN na Klinicznej
Nyzosia 09.08, Rysiu, 3760g i 58 cm
Dotty81, 11.08, Michał

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-9-t623004,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

l moja córeczka po kąpiel jest bardzo ożywiona chyba najbardziej w ciągu dnia.a jeśli chodzi o zmianę pieluchy to przewijak mam w łazience i jak włączam główne światło to młoda tez się rozbudza wiec teraz tylko jedni małe światło a my dziś szczepienie umieram z nerwów i oddaje do badania kupkę a u nas na czkawkę podaje druga piers na chwilę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Ha ha dobre z ta irytacja;) ja podobnie jak dziewczyny czekam az sama przejdzie albo daje piers. Najgorzej jest w nocy bo nie moze zasnac.

Dla mnie gorsze od czkawki jest przewijanie...nigdy nie ma na to dobrego momentu. Przed jedzeniem mlody sie drze po jedzeniu mógłby spac a tak się wybudza...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Uśmiałam się z tej "irytacji" :D niestety nie mam nikogo pod ręką żeby tego spróbować ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Karolina, a sprawdzałaś nietolerancję laktozy? u nas właśnie to wyszło i jedziemy na kropelkach - kupy się mieszczą w pieluszce :)

Dominika89 - z czasem zacznie się ta częstotliwość zmniejszać choć odnoszę wrażenie że z kolei kolejne napady czkawki dłużej trwają
poza piersią można spróbować irytacji - też działa, jak dziecko płacze to czkawka ustępuje
ja oddaję małą na ręce babci - od razu ryczy = od razu czkawka ustępuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Podpisuję się pod pytaniem odnośnie czkawki :) Moja Mała ma po każdym jedzeniu po odbicu. Zazwyczaj daję jej wtedy jeszcze cycka żeby troche popiła i przechodzi. Może macie inne sposoby?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Współczuję tych szelek na bioderka :( musi być mega uciążliwe ;(

Dziś próbowałam się dodzwonić na walowa jutro kolejne próby :p

Dałam młodemu rano 15 kropel espumisanu ale ja mam ten zwykły i kupa była aż po szyję :o mój też robi często takie wodniste i ciągnące i wiem że na piersi te kupy mogą być na prawdę rozniste...

Mój ma czkawką zazwyczaj jak uleje no i ja po prostu czekam aż przejdzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dziewczyny, czy wasze maluszki też mają tak często czkawkę?Macie jakieś sprawdzone sposoby jak szybko się jej pozbyć?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Niestety nie wiem czy podkurcza nóżki, bo jest w tej rozpórce, to ciężko mi to zweryfikować, ale ma właśnie ataki płaczu to muszę też spróbować podać jej espumisan :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Justa tak jak napisałam wyżej - doświadczenie:) młoda miała kolki wiec wiem jak to jest. a młody no cóż - najedzony przewinięty a dalej krzyczy i podkurcza nóżki, napręża się, ma twardy brzuch i nie robi kupy to znaczy ze to brzuch.

dzisiaj jest zupełnie spokojny i robi kupe za kupa:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia,a skąd wiedzialas,żeby podać espumisan? Bo moja od wczoraj po jedzeniu ma ataki histerii i się zastanawiam czy to nie brzuszek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Tak jestem z Jasienia. W tej chwili już nie nastawiam się na konkretny szpital, bo nie chcę się rozczarować. Każdy ma swoje plusy i minusy. W pierwszej kolejności będę jechać na kliniczną, może się uda. Rodziła tam moja siostra, szwagierka, koleżanka, więc mam opinie z pierwszej ręki i najbardziej wiem na co się nastawić. Chociaż wszystko i tak zależy na jaką zmianę się trafi.
Mam nadzieję, że już niedługo dołączymy o dyskusji o karmieniu, przewijaniu i całej reszcie, bo na razie raczej czytam forum niż się udzielam ;P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Cześć dziewczyny. My dzisiaj po drugim USG bioderek. Bogu dzięki nic się Małej nie poprzestawiało i bioderka są na swoim miejscu (a mamy oba zwichnięte). Najprawdopodobniej rozwórkę będzie nosiła 3 miesiące, mam nadzieję, że będzie to krócej. Pan dr nie kazał ściągać tego ustrojstwa, żeby panewki nie powypadały i dobrze, że pomimo wrzasku i histerii Małej przetrzymałam to i jej tego nie zdjęłam. Aż wyszłam dumna z gabinetu, że jestem taka dzielna :)Iga musi nosić ustrojstwo 24h na dobę. Na szczęście pomału się do tego przyzwyczaja, najgorzej znosi zmianę ubranek.

Dziewczyny, które jeszcze nie urodziły, jeszcze chwilka i będziecie już tuliły swoje maluszki :)
Moja Mała robi jedną kupkę, czasami dwie dziennie, a czasami wcale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia to u mnie odwrotnie, pierwsze było cc, a teraz ma być naturalnie i zupełnie nie wiem co mnie czeka :)
Mdli mnie jak w pierwszym trymestrze bleee
Taka a gdzie będziesz chciała rodzić? Ty tez z Jasienia jesteś , dobrze pamiętam?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Na usg mozna tez sprobowac na fundusz na Wałowej. My czekałyśmy trzy tygodnie, ale byłoby krócej czekania gdyby mała była już starsza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

dziewczyny ja oszaleje z tymi kupami niby moje trzecie dziecko a czuje się głupia. moja malutka jest na piersi.Ale jej kupy mimo że ma 6 tyg to dalej bardziej woda ze czasem ma aż na plecach takie żółtawe jak bym mieszkała bliżej pediatry to bym pokazała teraz musiałam ja wykąpać dwie pieluchy pełne na maksa do tego coś się w nie ciągnie i nie wiem czy to śluz boje się ze nie zareaguje odpowiednio może mała ma na coś uczulenie chyba zrobię zdjęcie pediatrze ach normalnie płakać mi się chce ale was ja o drugi dzień i przybiera i jest też spokojna ile kup dziennie wasze dzieci robią
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Alicja ja też cały czas czekam... Termin z usg mam na sobotę, z OM na niedzielę i żadnych objawów zbliżającego się porodu. W weekend wybiorę sie na ktg to zobaczymy czy coś wiecej powiedzą.
Ja nie boję się samego porodu, co zawirowań wokół niego. Porodówki przepełnione, boję się że będą odsyłać jak pojadę za szybko, a z drugiej to mój pierwszy poród i będę się bać za długo zwlekać. I zamiast skupić się na akcji, będę rozmyślać czy już warto jechać do szpitala, czy lepiej jeszcze zaczekać...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Co do USG bioderek to Rogalińska, koszt 100zł. Dzwoniłam we wtorek, następny poniedziałek było USG.
Nyzosia fajnie, że Rysiowi pomógł espumisan. Nie ma nic lepszego niż spokojne i szczęśliwe dziecko.
Potwierdzam, fajnie być doświadczoną mamą.

Jeeeej jak Wam zazdroszczę karmienia piersią.
Wojtek jakoś pije nowe mleczko, pewnie z tydzień minie zanim jego brzuszek się przyzwyczai a tak dalej kongo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Tysiak zaczęłam z gruber rury 10 kropel. Mam ten espumisan 100. ale teraz będę w dzień dawała 5 kropel a na noc 10. przed każdym karmieniem. Kupy idą jak szalone.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Alicja jeszcze masz 5 dni szansy na sierpniowe dziecko:)
Ja też się bałam 2 porodu niby człowiek wie co go czeka a jednak strach zawsze jest. I zobacz jak mnie urządzili:)

Powiem Wam że przez tą cc zupełnie inaczej się przezywa poród. Jak jest naturalny to się jakoś to przeżywa, minuta po minucie prawie a cc nic się nie przezywa. wzięli pocięli i tyle. tylko ten ból po.....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Nyzosia jak dawkujesz espumisan??

Dziewczyny gdzie na bioderka na NFZ albo prywatnie nie za drogo?? Gdańsk ;) jagiellonska i świętokrzyska brak terminów:(

U nas przerwa nocna w spaniu 2-5 ;( jestem zombie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (31 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (61 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...

Zabawki dla 2-3 miesięcznego dziecka (18 odpowiedzi)

cześć Dziewczyny, zwracam się do Was z zapytaniem. Mój Synek ma 2 miesiace i 1 tydzień. Na chwilę...