Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
agunineczka 24l., tp. 7.07.
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
joanna86 tp. 16.07.
Madzik050642 tp. 22.07
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08i
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
Gosia - 23.08, chłopiec
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś, 3790g, 54cm, 10/10, cc szpital Kliniczna
Lineczka - 03.07.2015 syn 2970g 52cm - SN szpital Kliniczna
Mysz - 06.07.2015 córka Ula 3110g 53cm - SN szpital Zaspa
malaniunia 28 l. - 08.07.2015 syn Patryk 3130g 56cm - cc szpital Kliniczna
Marynarka - 08.07, córeczka Zuzia, 3500 g, 57 cm, 10/10
magda90 24 l., 11.07., waga 3530g i 56cm - dziewczynka
007Angel- 14.07, syn Łukasz, 3140g i mierzył 57cm i 10/10, SN na Klinicznej
K0tt 14.07, Jakub 3,760kg 56cm
Karolina- 15.07, córka Jagoda, waży 2800 i 56 długa, cc
Smerfeta - 19.07, córeczka, Redłowo, sn
MadzikRóża - 19.07- córeczka Kaja, waga 4 kg i wzrost 58, cc, Wojewódzki
Ania- 24.07 Mikołaj, 54 cm 3480 g, szpital zaspa
Justa14-Iga 3400 i 57 cm długa, sn szpital Wojewódzki.
Dominika- 30.07 o 1.40, córeczka Marta, 3070g 56 cm, Zaspa, sn
dominika89 31.07, córeczka Agatka, 3260 10/10pkt i ma 56 cm
kiccek1 31.07, syn Konstanty, waga 4280 wzrost 58 cm
Anka33 04.07, Tomek, 3530 i 56 cm
Tysiiiak - 05.08, synuś Kacperek 3570 i 56 cm 10/10 zaspa sn :)
Oolenka - 05.08, córka, 55cm, 3750 gr
Ania27 06.08, Natalia, 3590 dł.53cm
Tihuana 06.08 coreczka Asia, 3930g, 55cm, SN na Klinicznej
Nyzosia 09.08, Rysiu, 3760g i 58 cm
Dotty81, 11.08, Michał

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-9-t623004,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Ile ja bym dała za każdą kupę przy jedzeniu:) Muszę chyba wprowadzić więcej świeżych warzyw, owoców oraz razowy chleb do diety.
Zgadza się do pediatrów- zwłaszcza na NFZ lepiej mieć ograniczone zaufanie. U mojej naczyniaki- na nosie i z nad pupą są zupełnie płaskie i wyglądają po prostu jak zaczerwienienie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dziękuję Tysiiiak, Piecewska mi pasuje :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

U nas kupa z każdym karmieniem:)w dzień to spoko gorzej w nocy jak przysnie podczas jedzenia a trzeba go przewinac. Pieluchy ida tez hurtowo ale dzisiaj kupilam dady 159 sztuk za 49 zl. Na chyloni w towarotece.

My nosimy ciuchy 62. 56 w wiekszosci sa za male. Choc te 62 sa za szerokie bo moj chudy dlugi jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Alicja na piecewskiej w Starmedzie robią za 30 zł i chyba w Mama i ja ;)

Kacperek miał drżenia w szpitalu i dostawał wapno.. jeżeli są niewielkie to nie ma czym się martwić. Dziewczyny z którą leżałam synek miał mega drżenia jak był głodny.. przebadali go wzdłuż i wszerz i wszystko ok wyszło ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dziewczyny gdzie w Gdańsku zrobię ktg oprócz szpitala, możecie coś polecić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

To by się zgadzało ze kliniczna ma gronkowca. Skądś mój Wojtek go ma, a Mrsa to szczep szpitalny. U nas wyszło z kupy. 3 lata temu zarazili mas tym w Wojewódzkim, na szczęście Obeszło się bez konsekwencji a po paru m-cach wymazy nie pokazywały gronkowca.
Dzisiaj idziemy do dr Marka to się wywiem i napisz co z gronkowcem. Z tego co pamiętam jeśli nic się nie dzieje to się go nie leczy.
Co do pediatrow to ilu ich jest tyle podejść. Wiele razy się zawiodłam na nich, zwłaszcza tych z NFZ.
U nas naczyniak jest malutki, płaski i nie rośnie, wiec jest ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Hej dziewczyny, jesli chodzi o naczyniaki prosze nie wierzcie lekarzom rodzinnym tylko idźcie do doktora Wyrzykowskiego, przyjmował kiedyś w swissmedzie i w Sopocie na chwile obecna nie wiem. To jest JEDYNy chirurg naczyniowy dziecięcy na Pomorzu o ile sie nie mylę. Moje corka przez to ze zaufałam rodzinnym lekarzom musi miec kilka operacji bo jej naczyniak sie nie wchłonie nigdy.
My wciąż z małym w szpitalu, dzis 6 dzien, mały ma żółtaczkę i rano wsadzili go pod lampe. Ja powoli zaczynam miec dosc szpitala bo chociaz wszystko mam podsunięte pod nos to jednak jest to szpital i wszystko juz mnie zaczyna wkurzać. Chociaz z drugiej strony tutAj sie nie musze o nic a w domu zawsze jest cos do roboty. Generalnie jak porównam pierwsza cc sprzed 5 lat a teraz to niebo a ziemia. Bardzo szybko teraz wróciłam do siebie. Tylko plecy mnie nawalajA strasznie i nie wiem co za bardzo z tym zrobic.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Karolina u nas monitor zawył z dwa razy w pierwszym tygodniu, moja nie lubi żadnych gwałtownych ruchów, więc tylko ją na początek smyrałam, na szczęście już nie bylo powtórki.
Moja choć na cycku, to ciągle ma zaparcia, dlatego ją dopajam koperkiem i koprem, inaczej się złości, chce więcej jeść, bardziej ulewa i jest rozdrażniona. Dziś dopiero teraz zasnęła, a wstała o 8...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

a po czym poznać gronokowca można zrobić wymaz ja rodziłam Jagodkę na klinicznej.mi tez pediatra kazała podawać wodę mimo że jesteśmy tylko na cycu i co 3 godziny ale też się śmiałam jak mam jej wytłumaczyć właśnie wstałysmy i malutka grzeczna wiec chciałam kawkę zrobić i zanim zeszła schodami na dół to płacz wiec szt ko bar musiałam otworzyć wiec nie wiem jak bym miała ja przetrzymać .powiem wam ze uwielbiam kiedy się nie spieszę kiedy taka malutka na mnie leży taki skrzacik a jak wasze dzieci już wyrosły z ciuchów my nadal 56 jedynie juz nosimy pieluchy 2 u nas pieluchy jak woda idą miłego dnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Ja nie daje nic prócz piersi. Taaa ja tez nie widze możliwości przetrzymania mlodego:)

Na karku naczyniaki czy plamki to norma tzw. uszczypniecie bociana. Moja mloda miala naczyniaka tzw. truskawke na udzie. Faktycznie zeszla w pol roku i nie ma najmniejszego sladu.

Na rej klinicznej ciagle walcza z gronkowcem...ktorys raz juz taka akcja jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Tez tak myślałam, dlatego nie daję jej wody pomimo tego, że pediatra mowiła żeby dawać.. w ogóle jakaś dziwna ta babka. Była w zastępstwie za naszego lekarza i taka starej daty jest.. dziwne podejście do żywienia dzieci ma. Nie kazała dawać piersi na żadanie tylko przetrzymać dziecko.. taa.. na pewno będę tak robić. Małej chce się pić badź jeść a ja jej powiem: " sluchaj Maa, lekarz kazał dać Ci cycka dopiero za 3h.." Na pewno dziecko zrozumie :P
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dziewczyny mam pytanie. Wczoraj doszła do mnie informacja że na Klinicznej walczą z gronkowcem. Czy któraś z Was jest w stanie to potwierdzić? Jakie stwarza to zagrożenie dla nas i maluszków?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Dominika, moja Natalia też ma na oczku czerwoną plamkę i na czole między brwiami, czytałam ze naczyniaki częściej zdarzają się u dziewczynek i różnie z tym znikaniem, u jednych szybciej, u innych później.U nas są takie wodniste kupy, mam się martwić? Jutro przychodzi położona, zobaczymy ile przytyła.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Jeśli dziecko jest na piersi to nie ma potrzeby dopajania. Twój pokarm zmienia się w zależności od warunków i jeśli jest gorąco to bardziej gasi pragnienie (jest bardziej wodnisty). Przy mm trzeba dopajać.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Karolina jeśli chodzi o kupki to mi położna powiedziała że takie żółte z grudkami to jest normalne przy karmieniu piersią. Jeżeli są mocno wodniste to wtedy trzeba obserwować i do pediatry sie wybrać.
Ja dzisiaj też chodzę jak zombi.. Mąż wrócił do pracy i od rana do nocy go nie ma i nie mam kiedy odespać.
Czy dopajacie Maluchy wodą?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

U mnie noc też słabo.
Wczoraj przyszedł posiew kupy Wojtka: candida albicans i gronkowiec złocisty MRS. Czy my musimy wszystkie syfy zbierać. Ja rozumiem gdybym żyła w syfie.... Wynik tłumaczy śluzowate kupy i bóle brzuszka, pleśniawki. Dobrze, że na dzisiaj mam umówionego gastrologa.

Wojtkowi czasami drży szczęka. Teściowa już się martwiła, że mu zimno.

Jeśli nabiał to ponoć nabiał przetworzony tj. jogurt naturalny, twaróg.

Maciuś, lat 3, też urodził się z naczyniakami. Ten na czole jest widoczny jak młody płacze, ten z potylicy jest już ledwowidoczny. Lekarze mówili wtedy, że do roczku to zniknie...
Wojtuś ma bladego na karku.

Przy Maćku też nam się włączał monitor oddechu b.często a było wszystko ok. To był tomee tippee.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Wspolczuje Wam dziewczyny problemow z mlekiem. Karolina moja corcia tez ma co jakis czas takie drzenia. Po porodzie badali jej cukier ale wszystko ok. Pediatrzy mowili, ze jest to zwiazane z niedojrzaloscia ukladu nerwowego i samo minie.
Jak to jest z naczyniakami? Marta ma taka mala plamke na oczku i duza ok 3 cm srednicy na potylicy pod wloskami. Kiedy on zejdzie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Ja się właśnie odciągam. Noc... kiepsko.Mala co chwile się budziła z płaczem histerycznym,aż się bordowa robiła. Biedna nie wie co się dzieje,ta rozworka jej krępuje nóżki i to ja wkurza.Najgorsze jest przewijanie i przebieranie,a boje się jej to zdjąć,żeby bardziej nie zaszkodzić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

007 Angel super ze coraz lepiej z nerekami na następnym badaniu juz napewno wszystko wróci do normy.Ania 27 no właśnie jakie pory mamy ale jak w nocy karmie to czytam coś na telefonie by nie zasnąć. my też w kupę mamy jakby białe krudki czy to oznacza że młoda nie toleruje nabiału. ja powiem szczerze że praktycznie jem wszystko no ale młoda ma te krostki i zaczynam znowu jeść uważniej. ja znowu dziś miałam straszna przygodę włączył mi się monitor oddechu jeszcze nigdy z łóżka tak nie wystrzeliłam ale w sumie malutka oddychala i nie wiem czy nie załapał czy co teraz boje się iść spać a młoda pierwszy raz w nocy 5 godzi spala szok no w sumie nie wiem czy oddychala bo tak szybko ją z tego łóżeczka podniosłam . teraz na mnie śpi ładnie równo oddycha temper atury nie ma więc sama nie wiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 10)

Ny zosia to troszkę mnie uspokoiłas ale wyczytałam w necie ze tak może być ale jeszcze zapytam pediatry e poniedziałek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Pomocy! Usypianie niemowlaka. (17 odpowiedzi)

WItam Panie, mam problem z moim miesięcznym dzieckiem. W żaden sposób nie umiem go usypiać....

Płaczące dziecko a sąsiedzi (70 odpowiedzi)

Witajcie, piszę bo mam ogromny dylemat i ciekawa jestem, czy ktoś może sobie z czymś podobnym...

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (9 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...