Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mamusie LIPCOWE 2015:

patrycjamir tp. 1.07.-dziewczynka Zosia
aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
007angel tp.06.07
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
sylwiaagnieszka tp. 14.07.- syn
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Angel, tp. 19.07. syn, szpital w Gdańsku na Klinicznej
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
Ania tp. 25.07. chłopiec
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Ania 27, tp. 30.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Z tymi skierowaniami to trzeba mieć poprawkę ogólnie wszystkie szpitale zapchane i jak nie jesteś 8 dni po terminie i nie masz skurczy albo nie odeszły wody to poprostu nie przyjmują i tłumacza ze jeszcze czas wiem bo sama przez to przeszłam i na nic się dało skierowanie ze wskaniem do cc bo dzidzia duża ja wąska w miednicy i pierwsza ciaza tez zakończyła się cc poprostu kazali szukać innego szpitala jeden wielki absurd 😕
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Gratulacje dla Mamuś, które się już rozpakowały. Ja mimo gadań lekarza, że urodzę szybciej jestem właśnie jeden dzień po terminie hehe. Czuję się fantastycznie, śpię jak dziecko i w ogóle jakoś nie odczuwam ciąży. A przepraszam, żeby nie było za kolorowo to bolą mnie pachwiny. W poniedziałek mam się stawić u lekarza i ma mi niby wystawiać skierowanie do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ja już po wizycie, no powiem Wam, że złego słowa na doktora nie mogę powiedzieć, zrobił dość dokładne USG, sprawdził przepływy, pomierzył i wagowo wychodzi 2700, jutro kończę 37 tydzień, więc waga prawie taka sama co poprzedni syn.W pierwszej chwili się zlękłam bo lekarz mówi coś serce, źle a chodziło o to ze dziecko leży na swojej lewej stronie, czyli na serduszka i dlatego ja w nocy spać nie mogę na lewym boku bo mnie zaraz boli, poprostu ma swoją ulubioną pozycję do spania i ten lewy bok to po mamusi bo mąż mi zawsze powtarzał, że nie powinnam spać tak bo uciekam serce a mi głównie taka pozycja odpowiadała, do momentu kiedy teraz jestem zmuszona spać inaczej, więc w tej ciąży też raczej się nie wyśpie, w pierwszej tez lubiłam pospać do 12.00 Także DDziewczyny KORZYSTAJCIE Puki możecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

W torbę Skip Hopa śmiało możesz inwestować, ja mam taki model, że spokojnie mogę ją nosić nawet na co dzień bez wózka - na zakupy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Sorki za bledy ,pisze z tel i sie pomieszaly literki :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ja na moja P dr. tez nie moge narzekac . Badanie i usg na kazdej wizycie ,wszystkie informacje,parametry i foto distaje ze soba. Zleca odpowiednie badania. Czy napisze maila czy sms odp jest szybka i konkretna . Tylko juz chyba czlowiek przewrazliwiony przed porodem oczekiwial wiekszej ilosci informacji i mi sie wydaje ze to malo :) czekam cierpliwie do pon na decyzje . Znajoma wczoraj urodzila na Klinicznej sn ,przyjeli ja bez problemu . Inna z kolei 22.06 zostala odeslana z Klinicznej z bolami z IP. Mi sie wydaje,ze to brak miejsca a nie zlosliwosc lekarzy czy babeczek na IP ,one miejsca nie wyraczuja. Mi lekarka mowila,ze hak sie zacznie i ma byc cc to nie maja prawa odeslac bo do cc zawsze jest miejsce tylko chwila wystarczy zeby sala do cc sie zwolnila i mogli zrobic kolejna,ale na porody sn nie maja wplywu jak nie ma miejsca,nie wiem ile w tym prawdy. . Jak rodzilam 5 lat temu to odsykali babeczki nawet do Wejherowa bo szpitale w Gdansku mialy takie oblezenie ,na korytarzu laski lezaly.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Malaniunia masz rację. Aktualizuję listę.
Sylwia przepraszam :)

Aktualna lista :)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
007angel, tp. 15.07. syn Łukasz, szpital w Gdańsku na Klinicznej
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
ania27 tp.25.07 dziewczynka
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna
sylwiaagnieszka - 02.07.2015 syn Wojtuś 3790g 54cm - cc szpital Kliniczna

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Co do lekarzy ja zmieniłam go w trakcie ciąży, w 14 tc jakoś i jestem zadowolona. Ale chodze prywatnie, wizyty co 4 tygodnie, bo nie ma potrzeby częściej, zawsze dokładne usg także w 3d/4d w zależności od tego czy było coś widać, bo nie zawsze młoda chętnie pozuje i zawsze badanie na fotelu. Adres mailowy i numer telefonu gina mam w razie potrzeby, zawsze mogę dzwonić gdyby się coś działo, póki co, odpukać nie było potrzeby ;) różnica tp między OM a usg mam jakis tydzień więc nie ma tragedii, ale wystarczy, że skończę 38 tc i będzie dobrze ;)

A za upały ja podziękuję, zdycham na słońcu, wyjatkowo w tym roku mi nie służy, bo zwykle bym leżała plackiem cały dzień. A poza tym z racji ciąży i 22 kg na plusie moje ciśnienie też jest wyższe niż zawsze więc chowam się w domu i nie wychodzę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Mysz, ja Ci mogę polecić sukienki i tuniki typu oversize, np. coś takiego http://allegro.pl/sukienka-tunika-oversize-opadajace-ramie-new-p903-i5479100814.html

http://allegro.pl/sukienka-tunika-dresowa-kieszenie-oversize-p929-i5356701900.html

Ewentualnie wpisz w wyszukiwarkę tunika typu oversize i jest tego pełno :)

Ja mam kilka takich i przed ciążą sprawdzały się jako elegancko - imprezowe sukienki do szpilek, bo je ściągałam jakimś fajnym paskiem w talii a teraz są idealne na brzuch, lekkie, przewiewne i wygodne, takie na lato. Chociaż jak je zamawiałam to wyglądały jak szmata, a jak założyłam okazało się, że sa naprawdę fajne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Hej Dziewczyny :) a ja dopiero wstałam :) na mnie ta pełnia podziałała odwrotnie. Spałam jak zbita i gdyby nie telefon męża, który się martwił, że się nie odzywam to spałabym dalej :) w weekend mają być upały także mam nadzieję, że je jakoś przetrwamy :) Co do lekarzy to naprawdę jest loteria na kogo się trafi. Ja prowadzę ciążę u ginekolog, do której chodziłam jeszcze przed zajściem w ciążę i jestem bardzo zadowolona. Zawsze pyta jak się czuję i o różne objawy związane z ciążą. Na każdej wizycie usg i badanie na fotelu. Skierowania do specjalistów też wystawia bez problemu także dla mnie super :) Co do zaspy i klinicznej to najpierw brałam pod uwagę kliniczną ale jak zobaczyłam jak odsyłają pacjentki ze skurczami i z rozwarciem to zrezygnowałam. Zostaje mi Zaspa. Byłam tam 3 razy w tym na patologii więc trochę personelu poznałam. Byłam zadowolona z opieki i z podejścia położnych na izbie przyjęć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Witajcie w ten upalny dzień! Co tu robić jak nic się nie chce.
Jeśli chodzi o lekarzy i szpital to tak jak piszecie zależy od ludzi i okoliczności. Ja poroniłam w wojewódzkim i wspominam traumatycznie podejście na IP i później; rodziłam tzn cc na Zaspie i było ok pod każdym względem i przed i po. Niedawno znajoma rodziła na klinicznej i jest mega niezadowolona, druga znowu twierdzi, że opieka super :) Zależy na kogo trafimy.
Malaniunia ja też się z terminami nie będę wiązać , bo też mam każdy inny i 2 tyg różnicy ,bo z om to mam na 12.08; przyjdzie to będzie ,tylko niech nie będzie upałów proszę! Dziewczyny w pierwszej ciąży delektujcie się, bo jak jest już dziecko to nie ma kiedy odpocząć nawet:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

To ja dzisiaj sama w szoku bylam bo obudzilam sie dopiero rano. Pierwszy raz od 9 mcy przespalam noc ,ale jak widac zawsze musze sie wyrozniac hahaha :) Ja juz nie mysle o tych terminach z usg czy czymkolwiek ,bo to tylko niepotrzebny stres ,juz die nastawilam na srode/czwartek cc i tyle o ile lekarka nie zapomni mi dac znac haha :). Ja pisze z tel i nie mam jak ustawic listy ,bo jeszcze Sylwia jest rozpakowana od wczoraj czyli nie jest to lista aktualna :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Cześć Dziewczyny,
Ponieważ moja pani doktor jest na urlopie dzisiaj byłam na wizycie i KTG u innego lekarza, który mocno mnie sprostował. Termin porodu mam liczyć z pierwszego usg a nie z miesiączki czy badania połówkowego. Tak więc mój termin przesunął się z 6.07 i 19.07 na 15.07
Na KTG młody wariował, skurcze są ale jak to lekarz stwierdził, nie takie żeby mi się poród zaczął za chwilę, choć poród to czynność nieprzewidywalna i może się zacząć w każdej chwili. Szyjka nadal miękka i skrócona, rozwarcie dalej na 1,5cm, czop częściowo odszedł ale jeszcze nie cały.
W poniedziałek mam się pokazać raz jeszcze na KTG to od razu zrobi mi USG i sprawdzi ilość wód.
Poniżej aktualna lista:

Aktualna lista :)

Mamusie LIPCOWE 2015:

aurinio88 tp. 2.07.
k0tt 23 l., tp. 3.07. syn Jakub, szpital Wejherowo
agunineczka 24l., tp. 7.07.
MadzikRóża, tp.9.07- córeczka Kaja
ja tp. 10.07.
goś tp. 13.07.
sylwiaagnieszka tp. 14.07.- syn
malaniunia 28 l., tp. 15.07. - chłopak
magda90 24 l., tp. 15.07. - dziewczynka
007angel, tp. 15.07. syn Łukasz, szpital w Gdańsku na Klinicznej
joanna86 tp. 16.07.
Kiccek1 16 lub 26.07
Marynarka tp. 20.07. Dziewczynka - Zuzia :)
Madzik050642 tp. 22.07
Mysz tp.27.07 dziewczynka
ania27 tp.25.07 dziewczynka
Tusia tp. 25.07. chłopiec
Anielkowa 27 l., tp. 26.07. Córka Lena szpital Wejherowo :)
dominika89 tp. 27.07
Ilka tp. 27.07.
aniaa88 tp. 27.07.
Tysiiiak 23 l., tp. 31.07. - chłopiec Kacperek, szpital kliniczna

Mamusie SIERPNIOWE 2015:

Karolina tp. 2.08. Jagoda cc Kliniczna
Nyzosia tp. 04.08.- chłopak
kasietta88 tp. 06.08 - córka Lena, szpital Redłowo
agawcia 8.08
Lineczka tp. 8.08
dominika_ 27 lat, tp 9.08, dziewczynka, Marta, poród Kliniczna/Wojewódzki
tihuana tp. 10.08
EvvvaM tp. 10.08. - chłopak, Aleksander
oolenka1 tp 15.08 - dziewczynka
kinki.em tp.15.08
Maria tp. 17.08, dziewczynka,szp. wojewódzki
Marta25 tp. 18.08. - dziewczynka
nowa-malwa, tp. 18.08. chłopak
~stella1, tp.22.08, dziewczynka
kaoma, tp. 27.08.
alicja_82 tp. 27.08.
taka1, tp. 30.08
angelina2015 ......

ROZPAKOWANE:

Manna - 17.06.2015 syn 3170g 50cm SN
patrycjamir - 30.06.2015 córka Zosia - SN szpital Kliniczna

Poprzedni wątek
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-lipcowo-sierpniowe-2015-cz-6-t612884,1,160.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Hejka :)
Co za noc... chyba pełnia na mnie podziałała bo do 4 nie spałam przez dosyć bolesne ale nieregularne skurcze... do tej pory mnie wszystko tam boli :/ Jak już udało mi się zasnąć to o 4.30 wstał M do pracy a za nim Kubula, który stwierdził, że już czas wstawać precież jest dzień i biegał i skakał po domu :/ Współczuje sąsiadom z dołu :P Dopiero o 6 udało mi się go namówić na sen i pospaliśmy do 8.30 :) Jestem Zombie...
No i Kuba dalej katarzy strasznie i te skurcze więc nie pojedziemy na domek :( A powiem wam że z każdym skurczem modliłam się żeby to nie był już porodowy bo tak nie chciało mi się rodzić że szok :P marzyłam o śnie tylko :P
Za tydzien zaczynam 38 tc i tyle chciałabym jeszcze wytrzymać.
Widzę że nie tylko ja miałam przebojowa noc. To ta pełnia mówię wam :p
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Ja też dzisiaj nie spałam prawie nic. Kręgosłup strasznie mnie bolał, że nawet moja wielka poducha nie pomogła, oprócz tego mała tak mnie pokopała po żebrach po lewej stronie, że nadal boli i nawet siedzenie sprawia mi ból. Też do tego towarzyszył mi ból jak na okres, teraz przeszło. Ale u nas już lada dzień 38 tydzień, więc się nie martwie, może się rodzić.
Tak dla odmiany o strasznych lekarzach, ja mam cudownego. Przyjmuje mnie na Nfz, wiele razy dzwoniłam do niego z głupotami i nigdy w życiu nie był zniecierpliwiony, usg mam za każdym razem, choćby po to żeby zobaczyc serduszko, przyjął mnie także wtedy kiedy była potrzeba a nie byliśmy umówieni.
I wiecie co ? Jesttak gorąco, a ja nie mam się w co ubrać! Żadna sukienka nie jest na mnie dobra... Wiecie może gdzie kupię za nieduże pieniadze taką odcinaną pod biustem, żeby móc nosić teraz i po ciąży, ale nie ze sklepu dla ciężarnych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Karolina to sie rozumiemy. Czlowiek spodziewa sie innego potraktowania,jak czlowiek z czlowiekiem a tu prosze . Wiemy widze po wizytach tyle co nic ... Oj tak upal jest od rana i u Nas ,pewnie dopiero popoludniu na plac wyskoczymy ,bo i tak Kuba w przedszkolu wiec moge sie chlodzic w domu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

czesc dziewczyny
zasnelam dopiero ok 3 a o 7 trezba wstac ;-(
mialam w nocy takie pobolewania jak na okres , a u mnie jesszce 7 tyg wiec sie dziwie , mialy ktores tak ?troche sie zaniepokoilam
milego upalnego dnai , u nas w nocy bylo z 25 stopni
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

No ja musiałam dużo wcześniej wyjść z domu, pojechałam z chłopakami do sklepu wymienić sandały to po drodze na termometrze w mieście było 38.Dziś i jutro ma być też jeszcze z największymi temp.najgorzej ze spać nie można do 2.00 a później spałam tylko do 6.00 bo synek młodszy obudził.



Kaoma jak Cię coś martwi to zawsze możesz podjechać do szpitala i powiedz o tych r******h, tam Cię nikt nie oleje.

Co do tych lekarzy, dobrze nie musisz martwić się o swoją tarczyce bo ja teraz znów musze szukać lekarza, bo coś czuje ze źle mnie prowadzą bo często czuje się senna, nie do życia a tu wiadomo dom, dzieci, obowiązki i ja tak dłużej nie dam rady, najwyżej sama sobie dawki będę dobierać bo zauważyłam że teraz jakoś mi jest lepiej przy niskim TSH więc być może taki powinnam utrzymywać wynik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

a ja spać nie mogę obudził mnie ból brzucha jak na okres leżę i czekam . do tego ta zgaga oszaleje juz taki długo czas mnie nie męczyła . wiem ze czop może odchodzić dużo wcześniej przed porodem ale wiadomo kobieta w ciąży czasem spanikuje ja najbardziej boje się rozejścia blizny.ale po co na początku mnie straszą ze to taka poważna sytuacja ze dokonać takiej ciąży nie będę mógła donosic a wczoraj totalna olewka.ja cały czas myślę gdzie rodzić byłam pewna że na klinicznej ale po wczorajszym dniu juz zwątpiłam.dziewczyny nie zazdroszczę upałów ale ja u siebie też nie daje rady u nas u góry w domu tragedia mamy czarnych dach i jest strasznie nagrzane nigdzie nie odsłaniam zasłon i rolet żeby dodatkowo słońce nie nagrzewało . miłego dnia żebyśmy dały dziś rade ten gorąc wytrzymać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie lipcowo-sierpniowe 2015 (cz. 7)

Widze, ze co lekarz to lepszy ... nawet sie gadac nie chce, smutne jest to ze lekarze zapominają ze pacjent przychodzi do nich nie tylko po pomoc ale tez po uspokojenie bo chory człowiek sie poprostu boi. Ale po co pacjenta uspokajać skoro mozna go dodatkowo nastraszyć? Ostatnio moja przyjaciółka pronila, 4 dni leżała w lęborskim szpitalu na tabletkach poronnych w otoczeniu matek z noworodkami i kobietami w ciazy, wiecie jak ona sie czuła? W koncu na 5 dzien miała skrobanke i odrazu po wyszła do domu. Ona raczej nie jest z tych wylewnych ale powiedziała mi ze tak jak ja traktowali lekarza to chyba lepiej sie traktuje krowę na badaniu, i ze nie wie czy sie zdecyduje znowu na ciaze bo to co przeżyła w szpitalu ze strony obsługi to dla niej trauma. Cos w stylu "nie ma płodzika" ja zapisuje ruchy dziecka, wychodzi mi mniej niż 10 na godzine, jezu jak mnie to stresuje :(
Ania27 ja wyszłam z domu dopiero ok 22 podlać trawę i kwiaty w ogrodzie, wczesniej nie było szans. No i kupiam dzis taki wiatrak chłodzący powietrze, w media markcie to puste polki były.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie kupię okulary przeciwsłoneczne (42 odpowiedzi)

Czy ktoś może polecić mi sklep z dobrymi okularami przeciwsłonecznymi? Nie mają to być okulary...

jaką kupić prostownice???? (50 odpowiedzi)

hey,dziewczyny prosze o rade,zamierzam kupic prostownice byłam dzis na polowaniu ale wybor jest...

Życie w Anglii- jak to teraz wygląda ? (61 odpowiedzi)

Mam pytanie do forumek, które postanowiły wyprowadzić się z naszego pięknego Kraju i żyją w...