Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

MAMUSIE 2015:

rozpakowane:

jankaa
kwiatuszek23
Nitka90
Ewelina

Listopadowe:

Niesia_86 - 9 listopada - syn
karolka404-89 - 16 - 21 listopada
ewela_07 - 17 listopada - córka ?
Ewciuś - 20 listopada - syn
Klaudia_Michal. - 21 listopada - córka
Yoasia698 - 23 listopada - syn
Maman - 24 listopada
Paulina - 24 listopada

Grudniowe:

shani - 1 grudnia - syn
KamCiia - 3 grudnia
Ania.83 - 12 grudnia
Ania.83 - 14 grudnia
CytrynowaMama - 14 grudnia - syn
Dorka - 14 grudnia - córka
Rahhel - 14-16 grudnia - syn ?
rybka31 - 17 grudnia
Ruminka- 18 grudnia- Synek- Wejherowo
Limonka - 23 grudnia
Szmaragdynka - 23 grudnia
heke1990 - 23 grudnia, Synek
innabajka - 26 grudnia - córka ?

Styczeń:

WinnieThepooh - 05 styczeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Pani nie chce zebym psuła opinii o produkcie...po prostu przeczytała jeden post wycignięty z kontekstu, a niekiedy pisałam jak to moje dziecko leżalo w szpitalu dwa razy po kilka dni i wymiotowało 24godz na dobę, jak nie brali mnie nigdzie na poważnie, do czasu aż zostawiłam dziecko same na noc pod ich opieką, inaczej dalej by mieli mnie za matkę pierwszego dziecka, która nie potrafi się nim zając... Ja w nocy potrafiłam 1,5 godziny siedzieć z dzieckiem aż odbije i uleje cały nadmiar... i teksty typu musi pani go trzymać w pionie aż odbije... musi pani położyć mu coś pod materacyk, musi pani to musi pani tamto... rzygać się chcialo bo nic nie pomagało...

Dlaczego zdecydowałam się na Humane? Dlatego, że to mleko, które jest podawane u mnie w szpitalu (niemieckim), mleko na którym moje dziecko zaczynało... mimo wysokiej ceny (12euro za pre ha) nie po to żeby je krytykować...czy jakąś anty reklame robić...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej.
U nas zaraz 3 miesiąc . Mała miała też problemy z gazami , Lefax nie pomagał . Daje Espumisan 100 do każdej butli z mlekiem (na początku 5 kropli a teraz po 3 ) pomogło od razu :) Teraz dziecko moje je , odbija (nie zawsze) śmieje się , i po każdym jedzonku drzemka na 20 min. Ostatni posiłek o 20 i śpi do 4 . Takze jest na prawdę pięknie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hehe :)

A wcale, że nie ;) u nas p. doktor wcale nie zaleciła noszenia "aż się odbije". Bo wtedy małemu treść żołądkowa podchodzi za wysoko, krztusi się i wymiotuje. I faktycznie odkąd przestaliśmy go "na siłę odbijać" skończyło się ulewanie.

My mamy karuzelę Canpol Babies "Misie pod parasolem". Mały ma 2 miesiące i 2 tyg. Jego zainteresowanie nią zależy od jego humoru, czasami uśmiecha się i macha rączkami, a czasami kompletnie ją ignoruje (kiedy nie ma ochoty leżeć w łóżeczku). Całkiem fajna sprawa, tylko zdecydowanie polecam wybrać model, którego nie trzeba nakręcać ;) na allegro można kupić karuzele na pilota - super pomysł ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

naprawde? odkryła pani ameryke...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Jeśli nastąpiła zmiana mleka z innego na Humanę AR to trzeba trochę poczekać, dziecko a dokładniej organizm, brzuszek, jelita musza się przyzwyczaić do zmiany. Ważne też żeby malucha trzymać w pionie po jedzeniu zanim się faktycznie odbije.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Lefax można zamówić przez internet... Na recepte kupowałam w DE za 59centów 50ml, ale niestety teraz muszę już bez recepty kupować 16euro za 100ml

Moj mały też ma problem z gazami, zawsze rano...
Dlatego śpi w nocy w swoim łóżeczku, a koło 7-8 jak już zaczyna marudzić, a za wczesnie na podanie mleka to biore go do siebie do łóżka, zwijam kołderke i kłade mu pod d*pkę, żeby miał nóżki u góry i popuszczał sobie bączki, później zasypia i śpimy nieraz do 10, nieraz do 11.

Janka Ja daje mojemu małemu mleko 120ml co 3 godziny, wiem że maluszek zjadłby dużo więcej, ale przez reflux nie może dostawać większych porcji :( aż piszczy jak mu zabieram butelke... Mimo, że na opakowaniu ma napisane, że w 3 miesiącu 120ml 6-7 razy w ciągu dnia... Mały głodomorek :( Podajemy teraz Humana AR mimo to ulewa... ciekawe kiedy to sie w koncu skonczy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

My mamy miesiąc za sobą a mały nadal cierpi, straszne ma gazy. Delicol był nic nie dało. Po boboticu też nie jest lepiej. Położna poradziła zmianę mleka na Babilon pepsi. Zaczynamy powoli wprowadzać bo żal małego. U nas ryk jest od 7 rano aż do wieczora. Może ma jedną drzemkę gdzie po prostu pada ze.zmęczenia bo przez resztę dnia dzisiejszego czuwa i to najlepiej na rękach. Dla mnie wybawieniem jest.chusta bo mam ręce wolne dla córki a młody czuje się bezpieczny i jest spokojny.

U nas wyszły szmery w serduszku więc jedziemy w lutym do kardiologa na konsultacje ufam że to były szmery przejściowe.
Poza tym nie jest aż tak źle ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Ja przestałam podawać delicol i mała teraz zaczęła robić takie śluzowate kupki. Poza tym zmian nie widzę. Teraz dodatkowo lekarka zapisała debridat. Sama już nie wiem co jej dawać trochę dużo tego wszystkiego. Lekarka mówiła że ta nietolerancja może trwać do 5-6 miesiąca.

A teraz jeszcze mega przeziębienie ją chwyciło gęsty katar i kaszel. Masakra !
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej :) U nas nietolerancja laktozy wyszła :( Dajemy Delicol i Bobotic. Na razie zero rezultatów, ale wiem, że powinnam uzbroić się w cierpliwość, tylko to takie trudne, gdy się patrzy na swoje dziecko, które cierpi. Karmię piersią, więc mam jeszcze odciągać pierwszą porcję pokarmu. Tylko nasz, to mega głodomór i czasami musimy go dokarmiać, więc mam mleko Enfamil 0 lac.

Też czekałam na 3 miesiąc syna, który kończy za 2 tyg., ale ponoć nietolerancja może trwać dłużej :( A tak, gdy synka nic nie boli, to jest bardzo pogodny, gaworzy i śmieje się, aż serce rośnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Hej, u nas skończone 3 miesiące, mała bardzo lubi karuzelke i potrafi się do niej cieszyć pół godziny nawet tylko trzeba co chwile nakręcić :\ co do firmy to niewiem jak się nazywa bo jedna mamy typowo na łóżeczko z takimi kolorowymi zwierzątkami a drugą Tiny love ale ona jest przyczepiona na boku i jest mała i nie sięga żeby młoda oglądała do góry . Nasza tez wkłada do buzi ręce, palce, moje palce tez pcha jak chwyci ale jeszcze zabawek nie chwyta ale jest nimi bardzo zainteresowana. U nas po zmianie na nutramigen jest o niebo lepiej. Mała nie prezy się i nie płacze nie ma problemu z kupą, generalnie jest super pogodnym dzieckiem, ciągle się śmieje i gaworzy ba całego. I ostatnio zaczęła nocki przesypiac także ja jestem zadowolona. Dziewczyny mające dzieci butelkowe, ile wasze maluchy zjadają? Bo moja ma 5 posiłków na dobę i zjada około 180 ml na jeden posiłek, przedtem jadła 7 razy po 140 ml ale teraz nie jest głodna tak często a jak u was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Cześć Dziewczyny, jak u Was?
Nam minął trzeci miesiąc i tak liczyłam na poprawę z tym brzuszkiem a lepiej nie jest. Niby kupka jest, bączki są a maleństwo ciągle się pręży. Chyba zrobię usg brzuszka bo już nie mam pomysłu. Odstawiłam delicol bo czy z nim czy bez niego nie widzę różnicy. Na razie zostaje przy Sab simplex ale ile tych kropli można podawać o zgrozo!

Z nowości malutka zaczyna chwytać zabawki i pchać do buzi.
Karuzelę mamy ale mała średnio zainteresowana może dlatego że nie lubi leżeć w łóżeczku wszędzie dobrze byle nie tam hehe.

Trzymajcie się ciepło i się odzywajcie jak znajdziecie chwilę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

kurcze,a ten lefax to tylko w Niemczech?

A jeszcze mam pytanie, czy macie karuzelę i jaką? Nasz już interesuje się zabawkami i wszystkim w pokoju, więc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

niesia moze to faktyznie kolki? nasz strasznie cierpial z tego powodu... teraz musze powoli sprawdzac czy dalej je ma....ale sie boje :( bo daje mu do kazdego mleka lefaks....

co do sab simplex to kobitka w aptece mowila ze one dzialaja dopiero po ok tygodniu, dwóch...ale nie mozna podawac wtedy nic innego na kolki...i szybciej mozna odstawic niz lefax...ale nie dalabym rady zeby moje dziecko meczylo sie dwa tyg...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Ja z kolei mam problem odwrotny,nikt mi nie podpowiada a sama mam głupie myśli i to właśnie odnośnie pokarmu mojego. W sumie myślę, ze i tak zke i tak niedobrze;) Bo Młody w dzień co 1,5 godz. do piersi a wieczorami i czasami w szien tak krzyczy. Myslalam, ze kolka, ale ponoć na kółko nic nie pomaga, a jemu czasami różne pozycje noszenia pomagają lub przestawienie do piersi, ale często to chwilowe. No i strasznie się slini. Czasami ja też mam dość i serce mi pęka jak on krzyczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Nitka no fajnie jak tak maluchy śpią, moja dziś też nocke przespała, zjadła o 21:30 i dopiero o 5 rano się obudziła, ale ja oczywiście też wstawałam w między czasie zobaczyć czy jest ok. My mamy małą u nas w sypialni i właśnie nie wiem kiedy przenieść ja do jej pokoiku, może spróbuję kilka razy bo mamy łóżeczko tu i tu także nic przestawiać nie trzeba a zawsze mogę spowrotem do sypialni przenieść. My mamy problem z synem, ze spaniem, przyłazi do nas w nocy i nie chce wracać do siebie i śpimy ściśnięci jak śledzie, już nie mam pomysłów jak go przekonać do spania w swoim pokoju.
Kwiatuszek no leci ten czas strasznie szybko u nas za chwilę też 3 miesiące.
Ty się w ogóle nie przejmuj gadaniem innych na temat karmienia, to twoje dziecko i twój wybór jak karmisz, ja wiem że czasami ciężko coś odpowiedzieć bliskiej osobie jak krytykuje ale jakoś trzeba się przełamać i koniec. Nie daj sobie wmówić że masz nie takie mleko itp., dzieci na mm też mają problemy z brzuszkami i też płaczą.
Mi też gadają ciągle a że małej będzie zimno ( najlepiej to by opatulili w bety i jeszcze dwa koce ;-)), a że jest głodna jak tylko zajęczy a że coś tam ale ja staram się krótko uciąć dyskusję bo ja wiem lepiej i znam swoje dziecko bardziej niż babcia która widzi raz na tydzień albo rzadziej i tyle. Kilka razy trzeba odpowiedzieć swoje to wtedy zrozumieją może.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Cześć Dziewczyny,
Ale ten czas leci u nas już 3 miesiące będą dokładnie za 3 dni :)
Mała niestety ciągle problemy z brzuszkiem. Podajemy delicol i do tego sab simplex. Już myślałam że zaczniemy odstawić ale jak któryś kropli nie podam to mamy sajgon w nocy.
Powiem Wam że czasami mam dość. Starszego synka karmiłam mm i ile się wtedy na słuchałam że czemu nie piersią itp.
Teraz karmie piersią i też ciągle słucham a to że mleko nie treściwe, a to że może się nie najada bo mam mało mleko (zaznaczę ze mleko leci mi strumieniami) i oczywiście teksty w stylu co dziś zjadłam. Myślałam, że to karmienie piersią będzie mniej stresowe a tak niestety nie jest. Ale już się staram tego nie słuchać robić swoje i tyle.
A poza tym karmieniem to mała robi się już taka fajniutka i kumata, ślicznie się uśmiecha, poznaje nas, zaczyna reagować na zabawki, tak śmiesznie podnosi główkę jakby chciała już wstać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

A z tą piąstką, to po 2 miesiącu życia dziecko zaczyna się więcej ślinić i zaczyna tak poznawać świat... Jak ssie rączke to znaczy, że głodny, a jak wkłada całą to znaczy, że jest ciekawski ;) No i umie juz robić bąbelki ze śliny...
Dzidziuś coraz większy, coraz wiecej się uczy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Nasz maluch w sobote przespał pierwszą noc! Zjadl o 23 i spał do 7.30! Bylam taka dumna z niego!!
Dwie ostatnie nocki spędzil u siebie w pokoiku, w swoim łóżeczku... Ale chyba ja gorzej to znosze niż On.... Jak go odkladam to zasypia sobie nawet sam... ale brakuje mi go obok :( Mam wlaczona nianie i drzwi pootwierane, ale i tak jak ide do wc to sprawdzam co tam się dzieje... Zapalam mu lampke (tworzy gwiazdki na suficie)ktora później sama gaśne :)
My spacerujemy 1,5godz (temp do -3 stopni)

W czwartek czeka nas pierwszy lot samolotem, już się boje, mam nadzieje ze będzie dzielny!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Niesia dajemy espumisan -do każdego karmienia i biogaje - raz dziennie. Tylko ja daje ten espumisan mocniejszy ta 100 i wiem , że działa bo raz nie miałam ze sobą a byliśmy w gościach i 2 karmienia nie dostała i był wielki płacz i prężnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie listopad - grudzień 2015 część 5 częściowo rozpakowane

Co do smoczka to najlepiej wziąć dziecko na ręce, owinąć kocem, przytulic do piersi noskiem ewentualnie pieluszke nasunac na nosek i dać possac smoczek ale nie wsadzac całego tylko koniuszek aby maluch zaciągnął. U nas zadziałało i już coraz częściej udaje się małego oszukać. Ufam że opis w miarę czytelny ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Plac zabaw (7 odpowiedzi)

Witam. Przeprowadzilismy sie z bloku do domku poza miastem. Corka lat 6 chetnie bawila sie na...

zapach do mieszkania jaki ??co polecacie (40 odpowiedzi)

drogie mamy wy zawsze coś doradzicie chciałabym aby w mieszkaniu pięknie pachniało macie jakieś...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (41 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?