Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Styczniówka, nie dziwię się, że się denerwujesz przed USG...
Dziś zapytałam o ten acard i kazał mi brać go jeszcze ze 2 - 3 tygodnie. Myślę, że 25 kwietnia na wizycie już powie mi, aby odstawić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Tez widzialam ten program o szczepieniach dzisiaj w ddtvn.. ja z cala pewnoscia bede szczepic malego wg standardowego schematu plus zastanawiam sie nad tymi dodatkowymi szczepionkami. Argumenty przeciwko szczepieniom typu 'teraz nie ma juz takich chorob' wydaja mi sie totalnie niepowazne, bo nie ma ich wlasnie dlatego, ze ludzie zaczeli sie szczepic.. Nie przemawia do mnie w ogole ta, teraz jakze popularna, niechec rodzicow do szczepien i w moim mniemaniu robia dziecia krzywde..

Eljotka, takie wypelnienie mozesz kupic na allegro. Literki szylam recznie, zajelo mi to ok 3 dni.. Troche przekrecilam wczesniej podane wymiary - najwieksza ma 15 cm, a male literki to 13-10 cm.

A ja poszlam 'za ciosem' i dzisiaj ukonczylam swoje nowe 'dzielo' ;)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no ja się też bałam :P bo mam wielki brzchol (mam w pasie teraz 113cm!), a na ich zdjęciach mi się podoba - wg mnie oni wiedzą po prostu jak ustawić przyszłą mamę i z której strony ją ująć by wyszła korzystnie.

oczywiście moja teściowa wygłosiła komentarze, zę ona ma taki super sprzęt i by nam zrobiła lepsze fotki za darmo :P no,ale cóż. za to jej zdjęć nie pokażę ! ;) hihi

ale Gosiek jak się źle czujesz to ja uważam, że nic na siłę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Luna - a moze ja napisze spray'em w sypialni to w sumie tez byłoby na ścianie :)
Zastanawiałam sie nad ta sesja brzuszkowa ale na większości zdjęciach wyglądam jak słoń i boje sie ze w ogóle mi sie nie spodoba :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ewwa wlasnie spojrzałam na Twój suwaczek ja już córkę miałam na świecie na Twoim etapie ciazy. Mam nadzieje ze synek dłużej posiedzi. Wiecie stresuje sie bardzo tym usg za tydzień .... Ach...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

dzięki za info o zdjęciach :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Asystent ciążowy? :)

Ja dostałam receptę na engerixB 10 od pediatry mojej córki. W aptece nie mieli akurat wiec zamówiłam. Pewnie zależy od apteki. W szpitalu na zaspie, jak rodzisz to maż musi zgłosić do położnej która szczepi ze chcecie szczepić swoją szczepionka. Ona wtedy każe przynieść podpisuje i szczepi wasza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

No u nas też tak było że już podjeliśmy decyzję, a później mój maż mówi (do kogoś) "no ze jeszcze nie wiemy" mysłałam, że mu coś zrobię :P

A teraz już mam imie na ściane wiec nie ma wymówek hihi
i tak już wszyscy mówią o nim Jasiu ;)

Gosiek - mi też się marzyła mała Zosia ;) Może przy drugim podejściu hihi

ewwa - jeśłi chodzi o fotoinlove na sesje brzuszkową to dali mi na razie kilka zdjęć, ale podobają mi się bardzo więc polecam :) Mam nadzieję, że reszta bedzie tak samo udana w moim odczuciu ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Swego czasu - w marcu- wrzalo w necie :
http://marucha.wordpress.com/2014/03/06/zwiazek-szczepien-z-autyzmem-udowodniony/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Styczniowka ja jestem w 29 tyg. i 3-cim dniu. Moja mała rusza sie trochę mniej ale zawsze rusza sie wieczorem jak sie poloze.

Co do szczepienia to ja tez jestem zdecydowana szczepic, choc zasiał we mnie wątpliwości ten program. :-/

Co do imienia to mój mąż już jakiś czas temu zgodził sie na moja opcje - Zosie. A wczoraj powiedział ze moze byśmy sie jeszcze zastanowili i podjęli decyzje jak sie urodzi... :-P powiedziałam ze przecież sam stwierdził ( nie zmuszalam :) ) ze będzie Zosia, wiec nie wiem czemu zmienia teraz zdanie :-P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

a wlasnie engerix - to się idzie do lekarza ogólnegopo receptę i dostępny jesttak od ręki w aptekach? jak wygląda wtedy procedura, gdyby się chciało włąśnie swoją szczepionkę?

Pamiętam właśnie, że w zeszłym roku poszłajakaś wadliwa partia tych pierwszych szczepionek i 3 dzieciaczków zmarła po powikłaniach i że siostra leciała z kartą szczepień do przychodni i sprawdzali jakieś numery bo jej młodsza w tym czasie mniej wiecej się urodziła jak wyszła ta afera.

a co do ruchliwości to nasz jest ogólnie neiruchliwy, a od 30 tygodnia się kokosi i przeciąga bardziej niż kopie - wg "Asystenta ciążowego" jest to normalne :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

styczniówka - nie wiem,ale ja po tym filmie z tydzień czasu siedziałam na necie i o tym czytałam przede wszystkim na zagranicznych stronach, bo na polskich to mało co jeszcze było i wg mnie były tam wiarygodne dowody na jednak związek z autyzmem i nie brzmiało to jak prowokacja... ale fakt faktem było to dobrych kilka lat temu, no i może chodziło o MMR, a nie MMR II.. ale pamiętam, że to strasznie mną wstrząsnęło (nawet w zeszłym roku było głośno o sprawie we Włoszech,którą rodzice wygrali udowadniając związek szczepionki z autyzmem i dostali mega wysokie odszkodowania)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Co do imienia to póki co ma być Zuzanna :) Ale nie powiem żebym była pewna już na 100% :P Zobaczymy jak się urodzi Malutka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Hejka!

My synka szczepiliśmy skojarzoną 5w1+pneumokoki.
Córcie na pewno zaszczepię na pneumokoki i jeszcze nie wiem czy skojarzoną czy normalną.

Generalnie pneumokoki i meningokoki są bardzo groźne dla małych dzieci i osób starszych. Powodują m.in: sepsę, zapalenie opon mózgowych.
Także warto zaszczepić bo jeśli już dziecko na to zachoruje to może nie przeżyć. Rotawirusy są mniej groźne, niby nie zagrażają życiu. Powodują biegunki i wymioty.

Jak chodziłam do SR na klinicznej, była tam ordynator neonatologii na polankach. Bardzo miła, mądra kobieta. Namawiała żeby szczepić na pneumokoki,meningokoki. W styczniu byłam u niej na wizycie z młodym bo był chory i też nam mówiła żeby jeszcze teraz go zaszczepić na meningokoki (teraz juz tylko jedna dawka byłaby).Powiedziała wtedy że niedawno zmarło im dziecko na meningokoki :/

Nie urażając nikogo bo wiadomo ile ludzi tyle opinii ale również uważam że nie szczepienie dzieci w ogóle jest głupotą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja na 100% bede szczepila. W ogóle to drażnią mnie takie programy gdzie mama mówi nie bede szczepić, bo po szczepieniu dziecko mi goraczkowalo. Chyba lepiej żeby goraczkowalo niz pózniej zachorowało na jedna z chorób której dzięki szczepieniom mogliśmy uniknąć. Ja tylko jestem przeciwna tej szczepionce na wzwB która aplikuja w szpitalu. Dlatego już zamówiłam w aptece engerix B i mąż przywiezie do szpitala żeby tym zaszczepić, bo ten euvax to jakieś koreańskie g. Potem planuje Infanrix hexa i Rotarix. Ja trafiłam z moja córka jak miała niespełna dwa lata do szpitala z rotairusem i naprawdę wrogowi tego nie życzę. Ja zreszta tez po rotairusem prawie rok leczyłam sie ze względu na powikłania po chorobie wiec nawet sie nie zastanawiam. I po jakoś 2 tygodniach pneumokoki. Meningokoki pózniej.
Polecam Wam dziewczyny stronę http://www.szczepienia.pl fajnie zrobiona dużo odpowiedzi na pytania. O rotawirusach tez mozna poczytać na http://www.powstrzymajrotawirusy.pl
Luna ten film to okazało sie ze to wszystko nieprawda ze była to prowokacja, zreszta na końcu filmu po literach jest nawet ta informacja ale wiadomo ze nikt nie czeka do końca liter tylko przełącza.

Dziewczyny czy u Was tez dzieciaczki mniej sie ruszają około 30tc? Moj Mlody od dwóch dni jakiś taki mniej ruchliwy, Wiem ze rosnie i mniej miejsca ma ale wiecie jak to jest już sie schizuje.

O fajnie ze nie tylko ja nie mam jeszcze imienia a Luna Twoja siostra z imieniem dla córki super :) pocieszylas mnie :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

O tych meningo nie słyszałam bo na SR omawialismy tylko te standardowe + pneumokoki i rotawirusy :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja starszej córki na rotawirusy nie szczepiłam. Ma 4,5 roku, chodzi do przedszkola i nic jeszcze nigdy takiego nie przyniosła z przedszkola. Ba, nawet od nas się nie zaraziła, gdy oboje z mężem żygaliśmy jedno przez drugie.

Dodatkowo szczepiłam na pneumokoki, menigokoki i ospę. Te dwie ostatnie dostała dopiero przed samym przedszkolem. Gdyby szła do żłobka, to pewnie zaszczepiłabym wcześniej.

Tym razem nie wiem jak zrobić z rotawirusem. Myślę, że zapytam mojej pediatry, bo ufam jej całkowicie. Nie zawiodłam się na jej opinii czy leczeniu chorób jeszcze nigdy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ja o szczepionkach jeszcze na poważnie nie myślałam.

Ciągle waham się czy normalne, czy skojarzone - tu chyba pogadam z przyjaciółką, bo ona ma synka i wiem, że ona mega dużo czyta i analizuje :)

Na pewno dodatkowo chcę szczepić na rotawirusy, bo mam dwie siostrzenice, jedna ma 4 lata teraz a druga półtora roku, a że wszyscy mieszkamy "na jednej kupie" to na pewno młode coś będą przynosić z przedszkola.

Pneumokoki i meningokoki jeszcze nei wiem, ale któreś z nich dla dziecka mogą spowodować śmiertelne choroby to na te chcę też zaszczepić.

Ogólnie to muszę zrobić jeszcze wywiad środowiskowy wśród znajomych patrząc na kryteria "dobro dziecka" pomijając aspekty finansowe (wiaodmo, też odgrywają rolę, ale biorąc pod uwagę fakt, że raczej nie będę rodzić w swissie, to pieniążki możemy przeznaczyć na szczepienia :) )

Tak czy inaczej ja pamiętam film na faktach o szczepionce MMR II , która u chłopców wywoływała autyzm.. i to wcale nie był jakiś super stary film.... będę na pewno musiała zgłębić temat.
Przydałby się jakiś zaufany sprawdzony lekarz, ale niestety takowego nie posiadamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

My też szczepiliśmy normalnie +meningo i pneumokoki. Teraz zdecyduję się też na rotawirusy pomimo różnych opinii.
Kamiku a powiedz skąd się takie wypełnienie kupuje? Może i ja bym spróbowała takie uszyć :) Długo Ci to zajęło? Szyłaś ręcznie czy na maszynie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

My z pierwszym dzieckiem szczepiliśmy wg normalnego, darmowego programu i z Szymkiem zrobimy podobnie, ewentualnie dołożymy pneumokoki, bo starszak będzie chodził do przedszkola...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Odkurzacz (3 odpowiedzi)

Niedawno zakupiłam irobot roomba combo, który jest naprawdę świetny ;) Zwłaszcza jeśli nie macie...

przedszkole na ul. Pólnicy - Jasien (12 odpowiedzi)

Czy może któraś z Was ma tam swoje dziecko i przedstawi opinię na temat tego przedszkola? I jakie...

kaszubski park miniatur byl ktos? (55 odpowiedzi)

Warto?