Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Rozpakowane:
18.03 (29.04) klara83 - Córeczki Lena i Julka - Zaspa - CC

*MAJ*

01.05 magda30- synek OSKAREK - ZASPA
01.05 katelajda- synek - Zaspa
02.05 mila
04.05 devil83 - córa - Zaspa
05.05 trzydziestka - córeczka - Redłowo
06.05 enjoy - synek
06.05 moonika - synek Mareczek - Redłowo
07.05 asia87
08.05 Andjaaa
16.05 Ola synek Wejherowo
17.05 gaskaa - Synek
18.05 Hope - córeczka - Kliniczna
18.05 Usiaa - synek Borys - Zaspa
24.05 ja3 - Synek
26.05 Graszka - córeczka Aleksandra -Wejherowo
26.05 Aga Swissmed/Redłowo
27.05 ewwa - córeczka - Swissmed/Zaspa
30.05 Pocahontas - córeczka
31.05 aśku_85 - córeczka - Swissmed/ Redłowo
31.05 Witch_B

*CZERWIEC*

02.06 Luna- Synek - Kliniczna/Swissmed
07.06 justyna1 - synek - Wejherowo
07.06 czerwcowa2014 - córeczka - Wejherowo
08.06 monica88 - Córeczka Martynka - Redłowo
12.06 mamma - synek - Wejherowo
12.06 Beata
13.06 mimmossa - synek - Kliniczna
13.06 Adrienne - Córeczka
17.06 Takaja_84
18.06 aniax - synek
19.06 kamiku - synek
20.06 nusia85 - synek Szymon, Kliniczna
21.06 Laguna_m - wymarzony synuś - Kliniczna
22.06 Rija666 - najprawdopodobniej Kliniczna
22.06 kalitta - córeczka
24.06 GosiekG - córeczka
25.06 kkasita - córeczka/Zaspa
25.06 Mar-chew - synek Gabriel
26.06 styczniówka - Synek
28.06 marketa - córeczka
29.06 Eljotka- córeczka Oleńka
29.06 Niuta - Kliniczna
29.06 dariia

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2014-14-t532644,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Też o tym słyszałam o jakichś powikłaniach. Ale dla mnie idioci (mam nadzieję, że nikogo nie urażę :P) nie szczepią dzieci. Poważnie. Każdy ma oczywiście inne podejście. Ale nie wyobrażam sobie nie zaszczepić.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

W ogóle, bo myślałam najpierw o tych 5 w1 czy 6w1 + rotawirusy i pneumokoki ale w programie była babka która w ogóle nie szczepila dziecka ( ze względu na powikłania poszczepienne ) i już w ogóle zglupialam :-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Wózek to nie problem, bo mąż będzie mi go rano znosił na dół, a na noc wnosił na górę.
Ale teraz to 4 piętro jest dość upierdliwe. Tym bardziej, że mam psa, więc muszę dodatkowo wchodzić, żeby wyprowadzić go przed wyjściem z domu :(((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Gosiek ale mówisz o tych podstawowych szczepieniach czy dodatkowych?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ewwa masz przekichane z tym 4 piętrem. Ja idę 3 razy w tygodniu po moją córkę do szkoły na 3 piętro i co parę schodków się zatrzymuję łapiąc za brzuch. Nie wspominając o zadyszce. Więc naprawdę Ci współczuję
A co Ty później z wózkiem zrobisz? Masz możliwość zostawić gdzieś na dole?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja widziałam w Tesco i były zróżnicowane cenowo, wiec każdy znajdzie coś dla siebie :)

Oglądałam przed chwila program o szczepieniach - o tym tez rozmawialiśmy na SR. Szczepic nie szczepic. Masakra, mam totalny metlik :-/ Wy już zdecydowaliscie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Blizny po CC przy pustym pęcharzu nie widać dobrze. Próbował mi pomierzyć, ale powiedział, że to co wyszło mu nie jest do końca miarodajne. Mam bliznę 5,6mm niby i póki co mogę myśleć o SN.

A dziś poleciałam do gina. Wczoraj wieczorem zaczą mnie boleć krzyż, brzuch szczypał / bolał na samym dole, trochę twardniał.
Poszłam spać i myślałam, że przejdzie. Ale nie przeszło, więc z rana (akurat był mój lekarz). Szyjka zamknięta, ale mogłaby być ciut twardsza.
Mam leżeć i odpoczywać. I nie latać na to moje nieszczęsne 4 piętro bez potrzeby. Ehhh...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

ja swoim córkom na święta wielkanocne robię zawsze takie wiosenne prezenty. Jakieś okularki, opaski, apaszki zależy co tam mi się spodoba...

Ja już też jestem ciekawa co tam u Frania słychać. A wizyta dopiero w piątek za tydzień. Nie mogę się doczekać

Takie kosze to ja widziałam w leclercu, ale pojęcia nie ma jakie ceny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

no masakra... ale czułam się normalnie i jak wróciłam do domu z wizyty to jż było ok.
mi się wydaje, że to z nerwów po prostu... teraz już mi lekarz mierzy po wizycie :P tj na jej koniec.

Jestem ciekawa jak tam nasz kawaler rośnie :) a wizyta "dopiero" we wtorek.

Widziałyście gdzieś może gotowe kosze prezentowe we względnie normalnych cenach?
Bo pomyślałam, że na święta rodzicom kupię po takim koszu i będę miała prezent z głowy.
Jeszcze muszę męża wysłąć po prezenty na zająca dla moich siostrzenic... ale tu nie mam kompletnie pomysłu :P
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

mi zawsze u lekarza skacze do 140 :), w domu mam zazwyczaj 115/70, czyli niziutkie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

168/95 to bardzo wysokie. To dobrze, że masz w domu chociaż normalne. Ale dziwne, że aż tak Ci skacze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

mi lekarz napisał, ze góre ma być mniejsze niż 140 a dolne niż 90

jakby regularnie przekraczało, to mam dzwonić do niego.

Tylko, że ja zawsze miałam ksiązkowe 120/70 a na ostatnich kilku wizytach mialam 168/95 albo 160/100

Mierzył mi po 3x aż uzyskiwał jedno chociaż koło 140-150 i kazał mierzyc w domu - w domu mam w zasadzie zawsze normalne, tylko jakoś mi tak skacze jak mam wizytę.
Ale powiedział, że gdyby w domu się też powtarzało, to mam dzownić bo to niedobrze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Hej dziewczyny

Orentujecie się jak to jest z ciśnieniem? Wczoraj się kiepsko czułam. Dzisiaj od rana też nie najlepiej i zmierzyłam sobie to mi wyszło 149/69. W ostatnio u lekarza miała 140/80 i coś mówiła Brzóska, że to górne mogłoby być ciut niższe, ale że panikować nie będziemy. A teraz mam 146... wiec już nie wiem co się dzieje...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

enjoy - zapomniałam o sprężynowych materacach, ze takowe istnieją także :)

styczniowka, asku - co do wyboru imienia, to moja siostra z mężem do końca nie wiedzieli jak nazwać młodszą córę - urodziła się i została wtedy nazwana Asią, w domu była nazywana Malutką, natomiast jak szli ją rejestrować po 2 tygodniach od urodzenia stała się jednak Emilką i nią pozostała do teraz :P

My na szczęście już sie dogadaliśmy i został Jaś, a na szczęście teściowa przestała gderać :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Ja co wizyta pytam o blizne i wkolko mi dr mowi ze za wczesnie by ja mierzyc...bo macica jeszcze sporo sie rozciagnie...koniec koncow sprawdzila i niby ok.

styczniowka, ja 10 minut temu mowilam mezowi ze wpisza nam " corka" bo nie mamy imienia;-/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Devil trzymam mocno kciuki za jutrzejszą wizytę, mam nadzieje że dr coś wymyśli żeby ten wynik poprawić.

Kamiku super zrobiłaś te literki :) ja cały czas myśle nad pokojem dzieci, jakie kolory, jaki motyw już mńie głowa od tego boli. Jakaś taka niezdecydowana jestem w tej ciazy.
Pomijam już fakt ze nie wiem jak syn sie będzie nazywał i tez nic mi do głowy nie przychodzi, już mam schize ze sie urodzi a ja nie bede wiedziała jak go nazwać :/.
Remont zaczynamy zaraz po święta h a ja nie wiem jaki kolor ścian :( grrrr

Ewwa super ze malutka tak ładnie rosnie, mam nadzieje ze ja tez za tydzień bede miała takie wieści od doktora. Nie wiedziałam ze trzeba mieć pełny pęcherze żeby zbadać bliźnie. Napisz cis wiecej o co chodzi, bo mnie blizna po cc baaaardzo boli :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

Mamma, ja mialam podobnie, starszy synek na tym etapie byl juz dawno glowa w dol, a na badaniu wlasnie cos 30 czy 31 tc okazalo sie, ze maly jest glowa do gory, tez juz sie przejmowalam, ale na kolejnym badaniu przekrecil sie juz glowa do dolu. Z tego co pamietam to chyba nawet do 36 tc ma czas na przekrecenie.

My materac mamy sprezynowy z Ikei, sluzyl super dla pierwszego, wiec teraz posluzy jeszcze dla drugiego synka. O chyba to ten:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50150186/

Kamiku, piekne literki!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kamiku- literki są świetne, bardzo mi się podobają, sama bym z chęcią takie kupiła, ale postawiłam już na naklejki trójwymiarowe nad łóżeczko
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

devil- co do anemii... ja chodzę regularnie do hematologa i zielone warzywa owszem, ale one mają więcej kwasu foliowego, niż żelaza i nimi wzbogacałam dietę przy niedobrze właśnie kwasu.
Ja mam anemię od 10 tygodnia ciąży i obecnie po żelazie mam wynik 10,5 także nie za dobrze.
Wymienię to co ma najwięcej żelaza:
małże 24mg w 100g, kobieta w ciąży musi przyjąć dziennie 30mg, ale ile się z tego wchłonie tego nie wie nikt.
wątróbka, kaszanka, zając, polędwica wołowa, salami, łosoś, sardynki, chleb żytni pełnoziarnisty ( ogólnie pieczywa ciemne i płatki zbożowe), suszone: figi, śliwki, rodzynki, szpinak, buraki, pietruszka (korzeń), kakao, czekolada (oczywiście ciemna), migdały, pistacje orzechy ziemne.
Mój codzienny sok wygląda tak: burak, korzeń pietruszki, marchew i jabłko :) oczywiście wszystko zagryzam czymś z witaminą c, sokiem owocowym. Tych wymienionych wyżej rzeczy nie należy łączyć z kawą, herbatą, mlekiem i produktami bogatymi w błonnik, one znacznie utrudniają wchłanianie żelaza:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo-czerwcowe 2014 *15*

kamiku śliczne to :) podziwiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

rolety rzymskie kto ma? (33 odpowiedzi)

http://img62.imageshack.us/img62/6410/rolt.jpg Uploaded with ImageShack.us może podpowiecie :...

chirurg dziecięcy Elżbieta Lichnicka opinie (3 odpowiedzi)

Witam, czy któraś z Was była na wizycie z dzieckiem u chirurga dziecięcego dr Elżbiety...

dr Joanna Renke (14 odpowiedzi)

Witam, czy ktoś ma może aktualny kontakt do dr Renke, pediatry i immunologa. Chodzi mi o wizytę...