Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Maj:
MamaSynka1984 ---> 03.05.2015 - Synek/Kliniczna
Suss_martynka- 07.05.2015
Aniaaa22 20.05.2015
EsteraA 26.05.2015
Magda 27.05.2015
Zaskoczona88 29.05.2015

Czerwiec:
Marta- 5.06.2015
MMM90-07.06.2015
Mama87-08.06.2015
Moni - 09.06.2015
Szminka21 15.06.2015, córka Ola
Amelia83 20.06.2015
Aagus - 20.06.2015, córka
Amatora 25.06.2015
Agata88 25.06.2015, synek
Olcia88 25.06.2015
Agawera 25.06.2015, Zosia
Madeline27 26.06.2015 synek
misia-27.06.2015
gosik534 - 27.06.2015, Olcia

Rozpakowane:
Nuska83 - 26.04, Szpital Zaspa, Antoś, 56 cm i 3750 wagi, SN (04.05.)
Efik - 27.04, Szpital Wojewódzki, Wojtuś, SN (08.05.)
mariolka - 28.04, Szpital Zaspa, synek (03.05.)
Fotolama - 2.05, szpital Wojewodzki, córka 60 cm 3,76 kg, CC (01.05.)
anja.d - 03.05, Szpital Zaspa, Julia, 54cm i 3560g, CC (04.05.)
xynka - 04.05, Szpital Wejherowo, synek (20.05.)
Ema - 15.05, córka, 55 cm i 3080 wagi (23.05)
Madzik85 - 18.05. Szpital Wejherowo, Gabrysia i 3700g, SN (10.05.)
jabuszko66 - 25.05. Szpital Zaspa, Kacper, SN
Mamaleone - 25.05. Szpital Wojewódzki, córeczka
Yasmine87 - 27.05. Szpital Wejherowo, Julia, SN (22.05.)
Dwupak - 29.05. Szpital Wojewódzki, Tomek, 56 cm i 3390g, SN (01.06.)
Justyna90 - 30.05. Szpital Zaspa, córeczka, SN (04.06.)
Justicia85 - 31.05. Szpital Zaspa, Zosia, 54cm i 3130g, SN (30.05.)
Basia1109 - 03.06. godz 15.10. Szpital Zaspa, Oliwierek 3410g i 52 cm, CC (13.06.)

Link do poprzedniego wątku http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2015-10-t610208,1,16.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

To wydaje mi sie, że bardzo często jedzą.. Albo mój tak rzadko ;) Ja karmię o 21.40, potem pobudka ok 3 i 7 ;)
W dzień je co ok 2.5-3h. Nie dokarmiam, waga rosnie bardzo ładnie - aż za ładnie!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Agata, super że dzidziol zdrowy:))
Jeśli chodzi o jedzenie to mój też je często nawet w nocy:) najpierw śpi od 19 do ok 1 (ale daję mu zagęszczone mleko na noc, bo bardzo ulewa) a potem co 2 godz, W ciągu dnia różnie, zależy ile śpi na spacerze:))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Dziekuje Dziewczyny.
U Kardiologa ok, serduszko zdrowe!!!:) jeju ciagle nas czyms strasza... mam nadzieje,ze nic wiecej nie wymysla.

Dziekuje,z obojczykiem chyba w porzadku. Kpntrole mamy dopiero 2 wrzesnia,ale Mlody macha juz ta raczka,podnosi do gory,mysle,ze wszystko ok:)

Wczoraj caly dzien bylismy w rozjazdach.rano bioderka w Gdansku,pozniej bylismy u mojej siostry, na koncu ja na masazu. Mlody caly Bozy dzien przespal, myslalam,ze w nocy bedzie kicha... ale zasnal o.22, pozniej wstal o 1, potem o4 i przed 7.
A Wam tyle Maluchy spia na piersi czy karmione sa MM? Bo moj na cycu normalnie zasypia kolo 20/21, pozniej pobudkibo 1,3,5 i 7... a w dzien je rzadziej. Wiec zastanawiam sie czy mu sie cos nie poprzestawialo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Dzięki, odpisałam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

@Amelia83, wysłałam Ci PW
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Hela - czy mogę prosić Cię o kontakt na PW?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Dziękuje bardzo za odpowiedz!Pewnie wybiorę UCK ,bo jakoś nie wyobrażam sobie rodzić mojej dzidzi bez znieczulenia (w 38 tyg.miała już 4100g a do końca jeszcze trochę i nie wiadomo ile urośnie) Pozdrawiam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Dziewczyny tak nie w temacie ale jakbyście szukały zaproszeń ręcznie robionych na Chrzest to ja robię możecie zobaczyć na FB bo nie pamietam jak tutaj się wstawialo zdjęcia. Ja wlasnie myśle nad zaproszeniami dla naszej JUlci i dla Oliwierka na 5 urodziny:)

i mam do konca miesiąca konkurs gdzie można wygrać kartkę na dowolną uroczystośc więc zapraszam:)

http://www.facebook.com/FotoMaxKarolSzczudlinski?ref=bookmarks
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Co do siedzenia w domu to mam ochotę gdzieś wyjechać, ale to chyba nie jest realne jak narazie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Cześć babeczki. Mój 'Maluszek' wczoraj skończył 3 miesiące. Wiec juz nie taki mały i Robi się coraz fbardziej komunikatywny z dnia na dzień. Rozpoznaje twarze, gaworzy, uśmiecha się. Jest spokojny. Śpi w ciągu dnia b. dobrze. Ladnie tez Zasypia po kapieli i budzi się na jedzenie dopiero 4:30-5:00 rano i dosypia tak do 7:00. Wiec daje się wyspać.
W ciągu dnia udaje mi się ogarnąć mieszkanie iść na zakupy i zrobic obiad co uważam za nie zły wyczyn.
Przed nami jeszcze są chrzciny. Wiec czeka nas jeszcze trochę zamieszania ale później mam nadzieje ze juz z'gorki'
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Basiu wczoraj czytałam artykuł na trójmiejskiej wyborczej- "Poród bez bólu. To możliwe choć nie w każdym szpitalu" może uda Ci się go znaleźć,
bo nie wiem czy link przejdzie
trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,18434782,porod-bez-bolu-nie-w-kazdym-szpitalu.html

Zgodnie z ustawą powinno byc wszędzie od 1 lipca. Z artykułu wynika że jest w UCK, Zaspa nie planuje podawania znieczulenia wszystkim pacjentkom które o to poproszą.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Cześć dziewczyny!Mam takie pytanie: czy wiecie w którym z gdańskich szpitali dają znieczulenie na życzenie?Czy któraś z Was miała?I jak to wygląda?Wy jesteście już po a ja jeszcze przed dlatego może orientujecie się bardziej co i jak?!Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Cześć dziewczyny. A już myślałam, że wszystkie przeniosłyście się na FB.

Agata- Mam nadzieję, że to nic poważnego. Daj znać co powiedział kardiolog.

Xynka- zdrowy maluch, pewnie jest już za co chwycić :)

Amelia- u mojej córy tez pojawiają się takie blade krostki, ale dość szybko znikają.

Yasmine- Taka wiadomość potrafi uskrzydlić :)

Effik- Wow. Pogratulować apetytu. Moja, trochę młodsza, od jakiegos czasu ściąga już co najmniej 150 ml.

Ja plamiłam dość krótko 3-4 tyg.
Malutka niestety nadal sporo ulewa, ale też sporo przybiera. Poza tym jest kochana i mimo że nie ma jeszcze nawet 3 miesięcy, daje nam pospać. Zasypia 20-21 i śpi do 5 ( czasem jeśli mniej zje budzi się tez o 2) na karmienie, a potem śpi jeszcze do 7-8. Przestała za to spać w dzień, czasem zdarzy się godzinka na spacerze, albo jakieś kwadranse po jedzeniu.

Ps. Jak sobie radzicie z "siedzeniem w domu" ? Chyba zaczyna mnie brać jakaś deprecha...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

hejka ja też tu czasem zaglądam :)
Antek w niedzielę skonczył 3miechy :) jest pogodnym dzieciątkiem i już nieźle gaworzy, też mielismy problem z ulewaniem ale już problem się zmniejsza i nie chlusta z niego jak wcześniej. w ciągu dnia raczej mało śpi bo czasem po karmieniu ma 15 minutówki tylko ale za to w nocy super bo ok 19.30 już spi i ma pobudkę na jedzonko ok 1-2 a potem ok 6 rano, wiec daje mi sie wyspac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Amelia83 jeśli krostki "znikają" np w trakcie snu, czy jak piszesz nie opiera buźki to na 99% hormonalne, trądzik. Z czasem znikną same:))

Moje dziecko zjadło dziś na kolację 60ml mrożonki zagęszczonej, 2 cycki (nie iwem ile tam mogło być) i 40ml mm.!!!! dopiero po tym się uspokoił i zasnął a stuknęło mu dziś 3 miesiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Agata oby wszystko bylo ok z serduszkiem . Moj starszy syn ma wade serca i tez mial ten trójką siniczny czesto byl widoczny. Miał miec zabieg zamykania ale na ostatniej wizycie kontrolnej w akademi lekarka nie znalazla juz otworu prawdopodobnie sie zamknal mamy byc na kontroli za 2 lata :) a juz mieli ustalic termin zabiegu:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

U nas wszystko ok - mały rośnie jak na drożdżach, jest grzeczny, śliczny i kochany :) Pojawił się tylko problem z buźką - ma takie maleńkie krostki, niektóre z białą końcówką. Jak nie opiero buźki na danej stronie to one bledną, przyjmują kolor skóry, a jak opiera na niej to są mocno czerwone. Nie wiem czy to potówki czy wysypka czy trądzik? Jutro powinnam widzieć się z położna to może mi powie...
Agata - trzymam kciuki aby okazało się, że to tylko takie straszenie!!
Przekichane z tym ulewaniem :/ Naszemu zdarza się to bardzo sporadycznie.
xynka - ładna waga!!! Pewnie ciężko już nosić na rękach? ;)
Pozdrawiam Was serdecznie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Chyba wywołałam wilka z lasu :)

Agata- to Twój synek miał złanamy obojczyk, już ok?

Ja po pierwszej ciąży plamiłam 5 tygodni, po drugiej 6

Mój maluszek też niestety ulewa, ale mimo to duzo przybiera na wadze, ma 12 tygodni a według mojej wagi łazienkowej ma już 7,5kg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Ooo fajnie, ze znowu cos sie tu dzieje:)
Ja plamie juz 7 tydzien, czasem juz nic nie ma,a nastepnego dnia znowu. Ale bylam juz na kontroli, wszystko ok oprocz tego,ze krzywo sie zroslo...do poprawy przy nastepnym porodzie.

Problem ulewania tez nam dobrze znany. Zmienilamm pozycje karmoenia, na tzw. Pozycje odchylona i ulewa mniej.

Poza tym znowu nam cos wynalezli na szczepieniu. Pani dr zauwazyla ze Mlody ma niby sine nad ustami i pod nimi,tzw.trojkat siniczy,moze byc to fizjologiczne a moze zwiastowac wade serca. W srode do kardiologa idziemy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2015 (11)

Yasmine87 skaza to nie jest, jem wszystko i nie ma żadnych objaw skazy (przerabiałam ją przy pierwszym synku). Dam mu jeszcze trochę czasu , może to rzeczywiście refluks i niedojrzały układ, byłam na usg i wszystko ok. Najprawdopodobniej jest zbyt łapczywy i łakomy a żołądeczek nie daje rady wszystkiego pomieścić:)
U mnie ze spaniem podobnie, w dzień w domu wogle nie śpi, rano drzemka pół godz żebym mogła się wykąpać w spokoju:D i ew w aucie lub wózku (choć nie zawsze). Zasypia ładnie ok 18-19 budzi się co 2 godz!!! od 24 na cyca i wstaje ook 5.30.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (18 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

Zwykła szczepionka w skojarzona 6w1 ??? (71 odpowiedzi)

Kurcze wszyscy zwariowali na punkcie szczepionki 6w1 i już nigdzie nie można się nic dowiedzieć o...

Cewnik przy CC (20 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje czy zakładanie cewnika przed CC w Redłowie odbywa się przed czy po podaniu...