Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Rozpakowane

Kararinah 19.04.2016 Aleksander 4.150g 55 cm, SN Kliniczna
Sylwa 01.05.0216 Nikodem 3560g 56 cm, SN Wojewódzki
Aga_Kr 04.05.2016 Agata 3600g 53 cm, Zaspa

nadal w Dwupaku

Dzianinka 1.05.2016
Mięta 05.05.2016
Mała mi 09-10.05.2016
Sylwa 11.05.2016 Nikodem, Wojewódzki
Aga_Kr 15.05.2016 Agata, Zaspa
Chmurka 16.05.2016 Szymon, Wojewódzki
Pegisu 17.5.2016
Pietrucha_ 18.05.2016
weronikaz 19.05.2016 Michał, Redłowo
Dysia 21.05.2016 Zuzia, Kliniczna
paulina_kn 22.05.2016
Aga M. 24.05 Julka, Redłowo
Queen 26.05.2016 Tomasz, Wojewodzki?
Karoluś 28.05.2016 Zuzia, Redłowo
Ajot 30.05.2016, Kaja, Zaspa
Groszkowa11 31.05.2016 Franek, Zaspa
Kmina 31.05.2016

Zapatrzona 5.06.2016 Piotruś, Wejherowo
arnika 09.06.2016
Amo 11.06.2016 Renatka, Wojewódzki
KasiaQ 13.06.2016, Staś, Redłowo
Marcelinka 17.06.2016
Michalowa 17.06.2016
Adelajla 20.06.2016 Filipek, Zaspa
Mała757 23.06.2016 Kliniczna
Pyska 24.06.2016
bosa1 25.06.2016 Martynka, Redłowo
Jusia 26.06.2016
Sierpniowa 29.06.2016
Buba 30.06.2016 Wojewódzki

link do poprzedniego wątku:

http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-majowo-czerwcowe-2016-7-t669596,1,130.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Bosa Żółtowski z reguły jak operuje to pozniej oddzwania albo prosi o SMS. Jak bedzie chciał SMS to napisz mu dokładnie o co chodzi. Daj znac potem do kogo sie umowilas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Weronikaz, dzięki! Próbuję dodzwonić się do dr. Żółtowskiego, ale na razie nie odbiera. Jak się nie uda to będę próbowała do Jańczewskiego.
Strasznie się tym wszystkim denerwuję, na dodatek jestem sama w domu bo M wraca z pracy dopiero w sobotę :/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Bosa ja nie chodziłam na wizyty do Janczewskiego ale trafiałam na niego na IP w Redłowie, kolezanki rownież. Złego słowa powiedziec o nim nie mozna. Jest dokładny i spokojnie wszystko tłumaczy. Poza tym bardzo chwalony przez inne babeczki. Mysle ze mogłabyś do niego sprobowac uderzyć. Ja ze swojej strony moge z całego serca polecić dr Adama Zoltowskiego, najlepszy na jakiego kiedykolwiek trafiłam, rownież pracuje w szpitalu w Gdyni. Ale on chyba przyjmuje u siebie wtorki/czwartki. Ale ogolnie jak do niego dzwoniłam, opisałam o co chodzi to wiem ze w ważnych sytuacjach przyjmuje w szpitalu i tam tez dokładnie bada. Mnie zbadał w szpitalu, nic za to nie chciał, bardzo mnie uspokoił, złoty człowiek. Zauwazylam ze czesto przyjmuje pacjentki w szpitalu w czasie wolnym pomiędzy porodami, operacjami, obchodami, wypisali i mnóstwem innych spraw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dzwoniłam do Gamety, ale najbliższy termin do Śliwińskiego jest w czerwcu. Nie mogę tyle czekać :( co myślicie o dr Janczewskim z Redłowa, bo lekarka rodzinna mi go polecała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

W opisie badań nic nie ma na ten temat. Kurczę, aż się zaniepokoiłam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Właśnie - tak jak pisze Zaopatrzona, może sprawdzał, a nie mówił? Często kiedy sprawdzają gdzie umiejscowione jest łożysko - to tez i to sprawdzają.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Kasia, a spojrz na opis ze swoich badan USG. Czy tam lekarz nie pisze nic o przeplywach. Moze sprawdzał, ale nic Ci wprost nie mówił, bo wszystko było ok?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Ja jakoś od 20 tygodnia na każdej wizycie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Ja też miałam pierwsze kolo 30 tyg i teraz na każdej wizycie są sprawdzane.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

pierwsze powinno byc ok 30-32 tyg. miałam 3 do tej pory
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dziewczyny a czy wszystkie miałyście już robione badania przepływów? Bo ja jeszcze ani razu i się zastanawiam czy to w porządku.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

mi jak mierzyła przepływy w piątek to fajnie była ułożona, a w poniedziałek nie miała juz jak , dpoiero na izbie troche sie obróciła i dało radę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Bosa, popieram Dysie co do Sliwinskiego. W Twoim przypadku - musisz szukać specjalisty z dobrym sprzętem usg. A tu masz 2w1!
Gameta ma dobry sprzęt.
Przepływy to ważna sprawa, moja endokrynolog - ginekolog wysnula hipotezę, że drugie dziecko nam zmarło, bo łożysko się starzalo a nikt tego nie dopilnowal.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Jeśli o mnie chodzi to ja od dobrych 5 lat tylko i wyłącznie chodzę do dr Śliwińskiego w Gamecie. I z czystym sumieniem mogę go polecić. Za każdym razem kiedy próbowałam iść do kogoś innego np w Gdańsku, żeby było mi bliżej to i tak wracałam do Gamety. Pomimo, że mam daleko do niego, ale i tak nie mam zamiaru zmieniać. Rzeczowy facet, mądry i nie straszy bez potrzeby.
Mam nadzieję, że z Twoim maluszkiem jednak wszystko ok :-) nie martw się na zapas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Dziewczyny doradźcie mi, bo już nie wiem co robić :(
Dziś na planowanej wizycie w przychodni wspomniałam lekarce, że ostatnio dziecko jest jakoś nadmiernie ruchliwe albo mało się rusza, więc ona sprawdziła mi przepływy i wyszedł nieprawidłowy przepływ w tętnicy pępowinowej. Kazała mi obserwować ruchy dziecka i w razie czego od razu jechać do szpitala, a w poniedziałek do niej na kontrolę.
Pojechałam więc popołudniu na konsultację do Tomczyk- Małyjasiak, a ona dokładnie wszystko sprawdziła i powiedziała że wg niej wszystko jest prawidłowe. Dodatkowo sprawdziła wagę i wymiary dziecka, czego babka w przychodni nie zrobiła choć o to prosiłam. No ale nadal się niepokoję i nie wiem, której wierzyć? Może znacie innego dobrego lekarza do konsultacji?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Karolus ja wyszłam wczoraj po południu w koncu. Najlepsze ze rozwarcie ciagle było na 1 palec a wczoraj przy badaniu doktor powiedzial, ze rozwarcia - brak. Na ktorej sali leżysz? Czy juz rodzisz? :) jeden plus bycia na PC w Redłowie to to, ze jak sie rozkręci to na pewno cie nie odeślą i urodzisz tam wlasnie. Jak wychodziłam to po PC wciaz z juz sporym rozwarciem chodziła dziewczyna u ktorej sie zaczęło dzien wczesniej ok godz 16.

Dziewczyny co by nie mowic- położne w Redłowie to złote kobiety, bez wyjątku. Do tego obiady coraz lepsze albo mi sie tak trafiało - pycha. Teraz na lipiec szykuje sie remont porodowek i PC to juz to bedzie spora konkurencja dla Swissmedu, wtedy to dopiero zacznie sie walenie drzwiami i oknami do Gdyńskiego szpitala. Wiec my i tak jeszcze w dobrym czasie mamy rodzic.

U mnie sprawa przezabawna. Bo kiedy chuchalam i dmuchalam zeby nie urodzic przed czasem, to skurcze sie pojawiały czesto i gęsto, a przy tym tak bolesne jakbym na serio zaraz miała przeć, a teraz jak juz jestem w terminie to skurczy albo wcale nie ma , albo sa i jak zaczynam chodzic zeby sie rozbujalo, to znikają same. Ale pierwszy urodził sie dokładnie w pełnie księżyca wiec moze nasz dzien przyjdzie 21 maja, kto to wie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Cześć dziewczyny,

Melduję się w nowym wątku!

Parę dni nie zaglądałam i już widzę, że grono rozpakowanych powiększyło się o dwie osoby!

Gratulacje Aga_Kr i Mięta, dużo zdrówka dla Was i dzieciaczków!

Ja przed porodem jak byłam na wizycie u ginekologa to też mówił, że mega oblężenie w Wojewódzkim i odsyłają. Stresowałam się i nie potrzebnie, bo udało się tam urodzić. Myślę, że nie ma, co się przejmować, bo sytuacja w szpitalach zmienia się z minuty na minutę.

Ja, co do ciuszków w szpitalu to miałam na rozmiar 56 oraz 62. Na oddziałach faktycznie jest bardzo ciepło ja ubierałam synkowi body z długim rękawkiem pajaca skarpetki był zawinięty w rożek a i tak miał zimne rączki i kocykiem jeszcze okrywałam. Dopiero teraz widzę, że jego temperatura ciałka się wyrównała i już nie muszę go tak opatulać.

Dziewczyny rozpakowujcie się i tematy z uciążliwych dolegliwości ciążowych zamienimy na dzieciowe dolegliwości. U nas z synem próbujemy się jakoś dogadać a na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że śpi od 6 do 15 po 40 minut; później od 16 do 19; kąpiel i od 20 do 23; od 24 do 3 i od 3: 30 do 6. Karmię piersią i najgorzej jest w tych godzinach od, 6 do 15 bo praktycznie, co 40 minut wisi mi na piersi:( Ma strasznie dziwne godziny snu. Dobrze, że mąż ze mną w domu jest ponad miesiąc, bo ciężko by było funkcjonować. Mam nadzieję, że się jeszcze wszystko zmieni.

Następnym Dziewczyną w kolejce lekkich porodów życzę :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Mnie dzis tez mecza jakieś skurcze. Ale sa tak słabe i nieregularne, ze to pewnie nic czym trzeba zawracac sobie mózg..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

hej Dziewczyny, ja już też czekam i czekam...w poniedziałek gin mi powiedział, że poród już tuż tuż a tu nic. dzisiaj w nocy miałam skurcze, ale nieregularne, więc tylko nie mogłam spać.posprzątałam mieszkanie, byłam na ćwiczeniach, może coś się ruszy :) ta końcówka rzeczywiście jest najgorsza.mam nadzieję, że uda nam się urodzić tam gdzie chcemy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie majowo - czerwcowe 2016 (8)

Spokojnie dziewczyny, może do czasu naszego porodu się to zluzuje. Bakterie pod koniec to norma... Albo Urosept - jest bez recepty, talię zioło. Albo żurawina.
Dysza, a ja juz myślałam, że Ty po wszystkim, ehhh...
Która tam następna w kolejce? ;-)
Mnie się co rusz z usg zmienia termin. Miał być czerwiec 11, był 9, 1, dziś wyszło, że 6
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (9 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

Czy jest sens karac dwuletnie dziecko? (29 odpowiedzi)

Dziewczyny, moj maz ostatnio za zle zachowanie zaczal sadzac synka do kata. Maly wtedy bardzo...

Jaki projekt i za ile? (65 odpowiedzi)

jakie macie projekty domów i mniej więcej ile kosztowały? Mam kolejny pomysł i juz nie w temacie...