Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Link do poprzedniego wątku:
http://forum.trojmiasto.pl/Mamusie-marcowo-kwietniowe-2016-cz-8-t663435,1,130.html

No dziewczyny - dawajcie i dołączajcie do rozpakowanych

ROZPAKOWANE:

Elle - CÓRKA, 20.02.2016, 3500g i 55cm, SN, Redłowo
Wiola - SYN, 23.02.2016, 3450g i 53cm, CC, Zaspa
Ditha - CÓRKA, 28.02.2016, 2900g, SN, Kartuzy
Sensimilia - SYN, 01.03.2016, 3720g, 57cm, SN, Zaspa
Pauletta - CÓRKA, 02.03.2016, 3550g, 57cm, SN, Wejherowo
Monisia061 - CÓRKA, 04.03.2016, 3500g, 53cm, SN, Redłowo
Ania_85 - SYN, 05.03.2016, 4400g, 61cm, SN, Redłowo
Azja - CÓRKA, 08.03.2016, 3550g, 56cm, Wejherowo
Zielone jabłuszko - SYN, 11.03.2016, 3930g, 57cm, Kliniczna
Aniammmmm - SYN, 13.03.2016, 3300g, 55cm
PotrojnaMama - 15.03.2016, SYN - 3090g, CÓRKA - 2720g, CC, Wejherowo
Mor-ela - SYN, 19.03.2016, 3960g, 58cm, SN, Wojewódzki
Lala_la - SYN, 27.03.2016, 3890g, 57cm, SN, Zaspa

DWUPAKI:

MARZEC 2016

Patiksz 09.03.2016
anah 22.03.2016
MamaSylwia 28.03.2016
Slonko 28.03.2016
Takaja_84 30.03.2016
Kinga 31.03.2016

KWIECIEŃ 2016

elkasiwa78 02.04.2016
Malgosia85 03.04.2016
Susanna 06.04.2016
OlaOla 06.04.2016
Estera13 06.04.2016
Molly 10.04.2016
dumelek 10.04.2016
margreth 11.04.2016
Iwo04 12.04.2016
Szpileczka 12.04.2016
stop.kropka 15.04.2016
Polka 16.04.2016
nulka 17.04.2016
Lenaa86 18.04.2016
Kurczakowa 20.04.2016
Nika 21.04.2016
katarin 28.04.2016
Sosi 29.04.2016
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Wiola - nie daję :-( Właśnie leci szósta godzina jak młody nie śpi i płacze... mam tak CODZIENNIE!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Mor-ela jak Ty dajesz rade z tymi kolkami?

Dziewczyny ja zdycham... Od soboty ryk przez pół dnia i nic nie pomaga delicol, espumisan, debridat... Zmieniłam mleko na bebilon HA bo byłam u pediatry to było jeszcze gorzej bo robił strasznie śmierdzące kupy i rzadkie od dziś znów przy zwykłym jesteśmy ale też jest kolka. Jest jeszcze bebilon comfort i chyba tego jeszcze spróbuję żeby całej marki nie zmieniać bo wtedy dopiero będe miała jazdę 24h na dobę. Mieliśmy mieć pierwsze szczepienie dzisiaj ale pomyliłam godziny i idziemy jutro. Tez nie wiem czy szczepienie i kolka to dobry pomysł bo mały jeszcze gorzej będzie się męczyć ech. Nawet nie mam kiedy czytać to tam u Was...

Wy dajecie coś maluchom do picia jak karmicie Mm? Ja mu daje czasem wodę ale kręci nosem i nie zawsze pije i nic poza tym.

Gratuluję wszystkim rozpakowanym i powodzenia :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Ja tez sie umowilam na dabrowce na bioderka na 14.04 mam termin. Czekalam ...okolo 3 tygodni chyba. Paranoja sa te terminy kurde. Masz jak byk ze pilne a tu ci wrzesniowe terminy podaja. Makabra. Sprobuj moze na dabrowce.

A my wlasnie sprzedalismy moje auto. Eh... Kurde myslalam ze mi nie bedzie smutno a tu zonk. Auto mialo juz 16 lat, czas najwyzszy byl na pozbycie sie pazdzioszka, to oczywiste. Ale jak juz odjezdzal nim ktos inny...ja taka glupia jestem ze nawet do auta sie przywiazuje.

A z wazniejszych informacji dzis odpadla mi koncowka szwa z krocza. Jupi. Bo mialam zakladany okrezny i kawalek tej nitki tak sobie "wisial" ;-) a we wtorek wizyta u gina i stresowalam sie ze to nie odpadnie. Ale udalo sie. Fajowo.

Susanna, uparciucha masz w tym brzuszku. Oj oj. Dobrze mu w brzuszku u mamy. Ale trzymam kciukizeby orzeszek chcial juz przytulic sie domamusi i zeby wyszedl juz.

Dobranoc kochane:-*
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Po wizycie tak jak myslalam... Orzeszek nie ma zamiaru sie ewakuowac ;) szyjka zamknieta, jedynie ustawila sie w osi... Skurcze jakies tam sa zapowiadajace, ale nic poza tym... Waga wzrosla do 3600... No to czekam dalej, ehh ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

My sie dzis zapisywalismy na dąbrowie i termin na 12 maja, na jutro mamy ortopede i panie powiedzialy ze gdyby ortopeda stwierdzil ze usg nalezy zrobic szybciej to.znajda wczesniejszy termin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

A ja tam lubię butlę, przede wszystkim za wolność która mi daje :) plus wiem ile dziecko wypilo, dawalam i pierwszej córce i teraz blizniakom i pierś i butle i nie ma żadnego problemu z piersią, ale wiem że czasem dzieci się rozleniwiaja i nie chcą ssac.
Gratuluję wszystkim nowym Mamusiom :)
Dziewczyny mam pytanie- gdzie robilyscie usg bioderek na nfz i ile czekalyscie na wizyte, dostałam skierowanie z magicznym słowem pilne a w naszym wejherowku i tak chcą zapisać na wrzesień (paranoja!), prywatnie dostałam termin na początek mają więc też słabo...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Mądrze mówisz :) Że ssanie go bardziej męczy, to pewnie prawda, ale właśnie tak to natura wymyśliła. A z butli leci właściwie samo, więc to by było tylko tuczenie dziecka. A jeśli maluch się nie dopomina, to pewnie głodny nie jest. Masz rację, trzeba słuchać intuicji. I może warto poszukać lekarza, któremu można zaufać. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Stop.kropka ja właśnie myśle że jest wszystko wporządku waga inna moja położna będzie 20 i zwazy na swojej wadze drugi raz. Mały jest aktywny sam woła kiedy chce jeść ladnie ssie i głośno połyka, a czesem tak duzo zje ze az mu sie ulewa. Lekarce chodzilo o to zeby odciagac po tych 5 min i mu podawac bo ssanie go bardziej meczy i zapewniala zeby sie nie bac bo po butelce nie oduczy sie piersi i juz wtedy pomyslalam ze cos z ta lekarka niewporzadku. A panie ktore wazyly byly obrazone ze mam nie od nich polożną. Bede robic poswojemu trzeba ufac matczynej intuicji. Dziewczyny jaka dostalyscie dawke witaminy k?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Lala, bez sensu ta lekarka ci radzi! Jak podasz butlę, to się dziecko zupełnie rozleniwi! A rzeczywiście za mało przybiera? Ważone na tej samej wadze czy na innej? Nie ma też sensu ważyć zbyt często, bo są duże błędy. Raz na tydzień, nie częściej. Jeśli się martwisz, to możesz budzić w nocy i karmić częściej. Ale że 5 min jedna pierś i potem druga 5 min? To strasznie krótko, no i dzidzia się nie doczeka tego bardziej tłustego mleka. Chyba że chodzi o odciąganie po 5 min, ale to pewnie też nie ma sensu, bo i tak jeszcze pewnie masz nadprodukcję? A jeśli już koniecznie czujesz, że musisz dokarmić, to lepiej chyba strzykawką, tak jak to robiłaś. Ale butla to niestety równia pochyła...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Nulka 5 cm to ja mialam po 10 h od pierwszych skurczy wiec szybko pojdzie ;) i nie boj sie oksytocyny i tak na zaspie jej nie unikniesz do urodzenia łożyska a napewno pomoze wywolac skurcze. Ja sie strasznie wzbranialam a uratowala mnie przed cesarką.
Olu u mnie bylo to samo z jedzeniem zasypial po dwoch cmokach, dziecko jest zmeczone po porodzie i jeszcze zaraz bedzie wydalac smółke wiec to też nie pomoże. Ja wszpitalu dokarmialam mlekiem modyfikowanym w strzykawcem bylo mu latwiej sie najesc a w domu jeszcze tylko tak dwa razy dostal i teraz juz tylko piers.
Mybdzis bylismy u pediatry i dostalam zupelnie inne zalecenia niz od poloznej. Polozna byla w poniedzialek i powiedziala ze maly przybiera idealnie i zeby w nocy go nie budzic davlc spac. Pediatra zas stwierdzil ze przybiera za malo ze mam karmic co 2,5 h z obu piersi po 5 min odciagac mleko i podawac z butelki. Ja tyle walczylam by sie nauczyl ssac piers ze nie chce karmic butelka i juz glupieje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Haha :) taaak ten mój suwaczek bardzo ładnie podpowiada, ciekawe co jutro pokaże ;)

Ola na spokojnie, może Malutka odpoczywa i zaraz zacznie lepiej jeść!
Pocieszylas mnie tym co napisałaś bo u mnie jest dokładnie tak samo - wszystko na swoim miejscu ;) i brzuch i czop i zgaga :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Dziękuję za gratulacje. Mała jak aniołek tylko jeść nic nie chce :-( Susana pociesze Cię że ja też nie miałam wcześniej żadnych objawów zbliżającego się porodu. Brzuch mi nie opadł, czop nie odszedł, żadnych boli brzucha a tu z dnia na dzień mała postanowiła wyjść :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Susanna, ja widzę, że twój suwaczek wie lepiej ;) Także szykuj się!
Ola, serdeczne gratulacje! I powodzenia dla następnych w kolejce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

A no to faktycznie nie ma co czekać. W końcu Wasze zdrowie najważniejsze! Trzymam kciuki żeby obyło się bez oxy!
Ja pojadę na Kliniczną z nadzieją że mnie nie odeślą. Trochę mam nadzieję że nie czuję objawów ze względu na ułożenie szkraba i jak się zacznie to z znienacka... Przeraża mnie perspektywa czekania tygodnia czy więcej...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Tak sie umowilam z moim lekarzem, bo po 1 nie można za dlugo chodzic z takim rozwarciem, grozi to albo infekcją i dla mnie i malego a dwa, ze jakby mi wody odeszly to może tez wypasc pępowina i bedzie problem...
A po 2 moj lekarz idzie na 1.5 tyg na urlop i nie bedzie go w szpitalu wiec wolaby mnie dzis zobaczyc....i zobaczymy co postanowi...

No Susanna, a Ty gdzie zamierzasz rodzic ? Trzymam kciuki aby jednak sie cos ruszylo :)

Pauletta, trzeba sobie jakos humor poprawic chociaz wg mnie nie jest taka najgorsza ta pogoda.... najwazniejsze, ze nie pada...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Daj znac susanna po wizycie:-)

Ja korzystam poki mala lulka. Obiad ogarniam. I nawet oko podmalowakam na poprawe humoru w ten zimny dzien :-) a co tam :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Nulka a masz się zgłosić do szpitala na wywołanie pomimo że termin masz za jakiś czas dopiero? Mam nadzieję że oxy Cię ominie...

Pauletta no dziś mój termin ale jest taka cisza że nie liczę na nic... Dziewczyny mnie wyprzedza na bank więc śmiało ;) dzisiaj KTG i lekarz wieczorem... Zobaczymy co mi ciekawego powie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Ja slyszalam, ze najlepiej wlasnym mlekiem smarowac... a z córa czyms smarowalam, ale nie pamietam a teraz nic jeszcze nie kupowalam....

No w piątek na wizycie jak to dr powiedzial... luźne 2 palce, wiec ponad 4cm wiec licze, ze przez te pare dni doszlo do 5cm :P Co z tego ze polowa za mną jak ani jednego skurczu... chociaz po 30 min gorącego prysznicu mam lekkie bole w podbrzuszu.... jejku tak bym nie chciala tej oxy... licze, ze do 16ej cos sie samo rozkreci...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Susanna a ty marsz na porodowke! Dzis twoj termin porodu tak? Marsz do szpitala ;-p

Jezu... Nulka jak mozna tak funkcjonowac z 5cm...??? Wooow. Ja z 5 cmbylam na sorze i zwijalam sie z bolu... Jak ty dajesz rade? Niezle...;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Re: Mamusie marcowo - kwietniowe 2016 cz.9

Morela polecam purelan . Mi baaaaardzo pomogla ta masc. W szpitalu smarowalam jak zaczynalam przygode zkarmieniem piersia. Mialam potwornie popekane brodawki. Moze warto sprobowac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum

Nietolerancja laktozy u niemowlęcia. (31 odpowiedzi)

Czesc wszystkim! Wielkrotnie czytalam Wasze wypowiedzi dotyczace nietolerancji laktozy u Waszych...

poleccie mi jaks zabawkę dla rocznego dziecka (121 odpowiedzi)

Moja córeczka skonczy niedlugo roczek. Zastanawiam ,co mam jej kupić???Dodam, ze ma ju...

hiv przed porodem (33 odpowiedzi)

Czy któraś z was robiła to badanie przed porodem? bo widzę, że z reguły lekarze zlecają na...